Lapa 1 no 1

Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Pirm Jan 17, 2011 6:50 pm
stuzeneger
Vai kāds zina kādu Ph+ORP+Temp monitorēšanas iekārtu ar USB vai COM porta interfeisu uz datoru un mērījumu nolasīšanas iespēju reālā laikā, nevis data logging un logfaila pumpēšanu kā dažiem ph kontrolieriem kurus atradu goglē.

Pilnvērtigu kontrolieri man nevajag, funckijas, kur kādai izejai jānostrādā pārkāpjot Ph līmeni, nav vajadzīgas, vajadzīgs ir tikai parametru monitorēšanas iespējas ar parasto datoru.

Piemēram, Milwaukee SMS125, monitorē visus šos parametrus, bet tur nav saiknes ar datoru un ir lieka funkcijas CO2 vārsta regulācijai, kura man nav vajadzīga. Respektīvi man vajag iespēju tikai un vienīgi monitorēt man saprotamā veidā (RS232 liekas pilnīgi saprotams :) )

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Tr Jan 19, 2011 5:12 pm
stuzeneger
Labi, sašaurināsim uzdevumu  :pila: Vajag kaut ko ko ielikt starpā starp PH elektrodu un RS232 portu, bez nekādiem displejiem un indikatoriem, datiem ir jābūt nolasāmiem tikai uz kompi. Nolasīt un nokalibrēt programmu uzrakstīšu pats, vajag tikai lai būtu cipari no PH elektrodu ko apstrādāt. Tieši neko tādu goglē neatradu, neesmu radioelektronikis izdomāt pats nevarēšu, bet salodēt pēc shēmas varētu. Nu vot-goglis atrada man shēmas tikai ar indikatoriem, varbūt kāds čaklo roku meistars zin ko līdzīgu tikai uz RS232,jo tās kastītes ar pogām nav nepieciešamas.

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Cet Jan 20, 2011 1:26 am
Rincis
Kā ir ar Arduino , tie strādā uz Atmel mikročipu bāzes un ir savienojami uz kompi ar usb vai seriālo portu ar ātrumu 9600 bit/s. Teorētiski pie Tx un Rx kājām vari pielodēt vadus un savienot ar to savu RS232 pie vajadzīgajām kājām, viss strādās.

Problēma vienīgi varētu būt pareiza ph nolasīšana, jo.... ph līknes (mV) grafiks nebūs taisne, bet liekta līnija, jo jāņem vērā arī temperatūras ietekme.
Pietam, signālu noteikti vajadzēs pastiprināt.

Bet, ja vēlies tai lietai pieiet vienkāršāk, ja interesē kāds konkrēts rādījums, un esi drošs, ka ik pa brīdim PH ar testu pārbaudīsi, tad vienkārši. Zondes mīnusu sazemē un pa + galu nāks kāds spriegums. Pie PH 7 tam būtu jābūt nullei, ja ph skābs, tad būs +mV, ja ph būs sārmains, tad - mV .
Nu te maza shēmiņa http://www.66pacific.com/ph/images/simp ... ematic.gif , kā redzi, tas trīsstūris ir signāla pastiprinātājs. Varbūt bez tā arī var iztikt, neesmu drošs. Nu un ja tā strādā, tad analogajā ieejā ņemam iekšā un lasām ko rāda, tad arī domājam tas ir daudz vai maz un ko iesākt. No Arduino ļoooooooooti vienkārši dabūt laukā uz datora.

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Cet Jan 20, 2011 7:04 pm
stuzeneger
Paldies, šādas tādas idejas apsmadzeņoju. Tomēr ar  Arduino http://blog.makezine.com/archive/2009/0 ... meter.html būtu kā ar lielgabalu pa zvirbuļiem laikam :) To vienkāršako variantu ar domāju, līkni var pielabot softā ja ir temperatūras mērījums, tomēr kaut man arī šis variants pārāk sarežģits likās, mani 2 kursi radiotehnikas fakultātē neļaus tādu paveikt un izdomāt shēmu līdz galam pašam nevis salodēt pēc žurnāla :D Tad es izdomāju ka vienkārši jānopērk tāds http://cgi.ebay.com/pH-ORP-Controller-M ... 3a61a555ee un pie RS232 Rx  kājām pielodēt vadus no šīs kastītes, domāju ja izjaukt un nedaudz papētīt tur būs kādi punkti kas pareizās vēr'tibas uz RS232 Rx sūtīs. Nu vismaz tāda ideja man ienāca pēdējā, izmantot šo kā kontrolieri PH un O3, bet atrast shēmā vietas kuras ļautu sajūgt Rs232 ar šā mērinstrumenta mērījumiem. Cerams ka sanāks :D

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Piekt Jan 21, 2011 12:43 pm
Rincis
Nu es vienkārši to Arduino piešautu klāt un viss...  :chups:

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Piekt Jan 21, 2011 7:49 pm
stuzeneger
Pēc reāliem nedēļu ilgiem meklējumiem atradu goglē to ko var spraust datoram parastajam klāt http://www.hannainst.com/usa/prods2.cfm ... =HI%209815 vai DYI ar USB http://www.chinwah-engineering.com/USBPHProject.html varbūt vēl kādam noder, tiešām tik vienkārši nebija sameklēt :) Pasūtināt var caur internetu vai domāju www.enola.lv . Ar arduino sapratu ka var to pašu dabūt gatavu, bet tomēr šis te būs laikam vienkāršāk.

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Sest Jan 22, 2011 12:32 am
RR
Juus esiet nerali dzeki, man tas viss ir ka pasaka.
Gribetu pielikt kadu mazo dellinju un monitoret visus parametrus un msohka vel ko..dream on  :karo:

Re: Ph/Orp/Temperatūras mērītāji ar datora interfeisu

Autors: Pirm Mar 14, 2011 11:37 am
sharps
Sveiki ljaudis!
Mani shii teema arii intereseetu. Ir jau uzkontrueeta liidziiga gatava ieriice temperatuuras meeriishanai. Mikrokontrolieriitis nolasa no termodeveeja analogo signaalu un nociparo. Taalaak tas pa RS232 tiek suutiits uz datoru.
Pashreiz padomaa ir pH meeriishana. Diemzheel probleemas ar pasha sensora izveeli. Tirgotaaji sameeraa maz sniedz teh informaaciju par pashiem deveejiem. Varbuut kaads var ieteikt kur shaadus deveejus iegaadaaties? ebay arii skops ar info, lai gan deveeju tur pilns. LV sameeraa padaargi mettler toledo izstraadaajumi.