Organiskā stikla līmēšana

Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 34

Organiskā stikla līmēšana

Atbildēt mpc » Tr Apr 22, 2009 8:35 pm

Man ir viens tehniskas dabas jautājums sakarā ar orgstikla sumpu līmēšanu. Bez dihloretāna, kas tāds jauns ir parādījies no līmēm, un kur to var meklēt pašmājās?
Otrs jautājums - vai ir iespējams salīmēt/sakausēt orgstiklu ar PVH ? Un ko varētu izmantot, lai to izdarītu?

Piemēram, šeit ir aprakstīti smuki produkti, bet kā lai pie tiem tiek - Latvijā nemāku sameklēt (ar googles palīdzību)...

Paldies!
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3378
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 54

Re: Organiskā stikla līmēšana

Atbildēt Haxiz » Cet Apr 23, 2009 11:13 am

Nu ir tāda lieta kā Kosmofen. Ļoti labi līmē polistirolu un dažus orgstikla veidus tos sakausējot. Ir arī tādi orgstikli, kurus neņem gandrīz nekas. Iepriekš tas ir jāpārbauda, citādi var ieķēpāties...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1647
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Cet Apr 23, 2009 11:23 am

A kur tu to COSMOFEN redzēji (kurā veikalā) un cik tas apmēram maksāja ?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3378
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm

Atbildēt Haxiz » Cet Apr 23, 2009 12:52 pm

Maksā tūbiņa ap 3 ls. Veikalā nav, ir citur. Izmēģināšanai varu iedot  ;).
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Cet Apr 23, 2009 1:15 pm

Meklējot papildus informāciju netā uzdūros šādai tabuliņai. Orgstikls ir PMMA.
Šādas tādas līmītes tomēr var tajā kvillerā dabūt...
Pēdējo reizi labojis 1 - mpc, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Sest Apr 25, 2009 8:59 am

PVC ar akrilu ne sakausēt ne salīmēt(protams to var izdarīt , bet ar laiku akrils ja tas kaut nedaudz staigā un ir biezs šuves vietā sāk sprēgāt iespējams tehnoloģija ir pēdējā gada laikā mainījusies) - ir speiāla masa ar ko viņus metina - Ja nav prob ar ru mēģināšu atrast to sadaļu kurā ir smalki aprakstīta visa tehnoloģija un paņēmieni kā to realizē.  Es Akrilu bez prob līmēju ar akrafix 116 atkarībā no markas ar šīm līmēm var līmēt dažādus materiālus. Nezinu vai pašu filtru ir liela jēga līmēt no akrila, jo tas ir tiešām jāizdara tehniski pareizi , ja nav peredze es noteikti neriskētu. Rīgā arī līmē dažādas akrila detaļas, arī akvārijus. Viena jūra tiko tika salīmēta no 20mm akrila, jāteic nebija daudz dārgāk kā tāds pats apjoms teiksim AD. Patīkami tiešām tas ka skatoties caur tiem 20mm sālsūdenī neveidojās pilnīgi nekādas staru laužšanas un aberācijas.

Ja ir interese var palasīties šeit, tur ir arī norādes uz citiem linkiem kuri arī ir ļoti vērtīgi. Lielu nozīmi var pievērst Aleksandra P jaunākajiem komentāriem , jo viņš tagad gandrīz sērijveidā izgatavo dažādus akvārija aksesuārus no dažādu materiālu savienojumiem. Akvārijiem pat līdz 10m3. 
http://www.aqualogo.ru/phpbb2/index.php ... 75&t=10625
Tāpat lielu vērību pievērst tieši tam kā akrils tiks sagatavots līmēšanai un ar ko tas ir griezts.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Pirm Apr 27, 2009 11:50 pm

Palasijos tos krievu forumus - izturos rezervēti (konkrētas tehnoloģiskas informācijas tur nav, teksti mēdz novirzīties no tēmas un neko īpaši lietderīgu un jaunu neuzzināju).
Man labāk patīk palasīties oficiālāku informāciju kā, piemēram, šeit vai šeit. Ja nav labāk, tad vismaz koncentrētāk.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Otr Apr 28, 2009 12:38 am

Nezinu cik daudz un cik palasījies un vai bija pacietība tikt līdz tam topikam kur uzskatāmi ar fotogrāfijām bija dokumentētas dažādu līmju šuves un tehnoloģijas, man savukārt vairāk uzticību dveš nevis firmu reklāmu un tehnoloģiju apraksts , bet gan to produktu praktiskais pielietojums. Es negribu tikt ka kaut kas no tā nestrādā , jo man nav bijusi ar to prakse. To ka akrila šuves nepareizi apstrādātas sperēgā pie to līmēšanas ar dažādām līmēm gan pats esmu novērojis un tāpat redzējis kā sprēgā dažādi akrila rūpnieciskie ražojumi. Nu vienu vārdu sakot protams mēģini un informē mūs par rezultātiem , jo tas šeit interesē daudzus.
Lietotāja avatars
Kriss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 35
Pievienojies: Sv Apr 06, 2008 1:54 pm

Atbildēt Kriss » Sv Aug 02, 2009 2:04 pm

No personīgās pieredzes varu teikt, ka labi rezultāti akrila līmēšainai ir ar Bison plastic līmi.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi