Paštaisīti sifoni.

Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 170
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 59

Re: Paštaisīti sifoni.

Atbildēt Mittawa » Otr Mar 10, 2015 3:25 pm

Liellops rakstīja: aha
jautājums ir- no kā taisīt pāreju? piem. no 3litru burkas uz 3/4' :D
un ko varētu izmantot 3litru burkas vai pudeles vietā? būvmateriālu veikalos ir smukas brūnas dažādu izmēru kanalizācijas caurules. kur tādu varētu dabūt caurspīdīgu.... :D
Atvaino, bet šito momentu es vairs nesapratu. Kāds tam visam sakars ar 3 l burku? Vai kanalizācijas caurulēm?  :kapitulate:
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Liellops
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 197
Pievienojies: Sv Okt 06, 2013 7:30 pm

Atbildēt Liellops » Otr Mar 10, 2015 4:39 pm

Mittawa rakstīja: Atvaino, bet šito momentu es vairs nesapratu. Kāds tam visam sakars ar 3 l burku? Vai kanalizācijas caurulēm?  :kapitulate:
:D
sifonam ir tāda caurspīdīga plastikāta caurule ar ko grunti paurbināt. un tad es improvizēju, ko tā vietā varētu izmantot un kā to savienot ar šļauku

tu rupuču kakas mēģini ietēmēt un noķert 1/2' šļaukā bez paplašinājuma?
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Otr Mar 10, 2015 5:22 pm

:embarrass: nē, to es sapratu, ka mēģini uzmeistarot handmade sifonu, ok. Bet neizpratni radīja burkas un/vai kakutrubas pieminēšana šai kontextā. Urbt caurumu stikla burkas dibenā? Malacis, cepuri nost... Bet caurspīdīgu kanalizācijas cauruļu dabā nemēdz būt, ja nu vienīgi ĻOOOTI specializētos veikalos. Jo skatīties, kā visi tavi labumi aiztek pa straumi... Tā ir dikti mazohistiska nodarbe. Liels sifons, ok, ceru, ka esi padomājis, kā ar APAĻU liela diametra cauruli izsūksi stūrus vai šķirbas starp augiem. Neapaļa forma? Izej pa jebkura profila veikalu plauktiem. Rotaļlietu veikalos dažādu formu/ krāsu spainīši, piemēram. Tas pats saimniecības-rūpniecības-dārzkopības-celtniecības veikalos. Visādu taru var piemeklēt. Pat pārtikas nodaļā- tas, iekš kā pārdod ēdamlietas. Kā tur iestiprināt cauruli? Ja pietiek uzņēmības izurbt caurumu stiklā, tad šāds sīkums, kā caurums plastmasā nav pat pieminēšanas vērts. Santehnikas veikalā ir arī šādi stiprinājumi. Ļaunākā gadījumā- silikons, superlīme vai epo sveķi. Bet ir viens bet. Jo lielāka būs sifona 'mute', jo vājāka iesūce. Mans JBL IN/OUT bez sifona rauj iekšā ūdenszāles kā turbo putekļusūcējs, bet ar sifonu jau vārgāk. Tas, kas varētu palīdzēt tev, ir, sorry, caurplūdes ūdenssūknis. Pie tā paša- sietiņam var nopirkt gabalu plastmasas armējuma sieta (dabūjami ar dažādu izmēru acīm), piegriezt, piestiprināt.
Par rupučāriju- jā, Brošas kakuļus rauj iekšā parastā šļauka tā, ka nemetas. Bet par notēmēšanu... Zini, kur ir starpība starp, piemēram, gūpiju un bruņurupuci? Pārtikas produktu dabiskā pārstrādājuma izmēros- otros ir vieglāk atrast un savākt.  :old:
Liellops
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Liellops » Otr Mar 10, 2015 8:57 pm

nopirku 3/4'
notestēju bez caurspīdīgā "sifona"
uzsūkt vajadzēja tikai tik, lai ūdens tiek pāri akvārija malai...
neuzņēmu laiku, bet likās ka ~100litrus izrāva mazāk kā 5min. ja pieliek šļauku tuvāk gruntij, tad ar visiem gliemežiem un akmeņiem.
vasarā, kad būs jāmaina ūdens tikai lai nodzītu temperatūru, super! :D

silikons, epoksīds u.c. mani nepavisam neuzbudina
gribu kaut kā "civilizēti" lai nav tā, ka nepareizi pieskaroties atkal "jāpisās" ar līmēšanu :D

noprecizē lūdzu, ko varētu nopirkt "saimniecības-rūpniecības-dārzkopības-celtniecības veikalos"?
3litru burkai nepiečakarējieties, neveiksmīgs piemērs, kas nemaz netika apspriests, hvz kāpēc tā uzrakstīju :D
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Otr Mar 10, 2015 9:46 pm

Liellops rakstīja: noprecizē lūdzu, ko varētu nopirkt "saimniecības-rūpniecības-dārzkopības-celtniecības veikalos"?
:embarrass: Tu mani ieintriģēji, tādēļ esmu ar mieru. Sniedz, lūdzu, maximāli precīzus parametrus tam, ko vēlies, un piektdien es Tev atbildēšu. Ar atrunu, JA man uz to laiku noņems ģipsi no kājas, kā solīja.  :yaya:
Liellops
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Liellops » Otr Mar 10, 2015 11:13 pm

šļaukas iekšējam diametram vajadzētu būt 3/4' :D (~18-19mm.)
pie kā pievienot, principā pofig, galvenais laikam ir jābūt caurspīdīgam un pietiekoši izturīgam, lai var grunti parušināt
Pievienotie faili
20150310_225525.jpg
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 11, 2015 10:21 am

Saņēmos un, kamēr vēl azarts galvā, aizkliboju līdz blakusesošajiem Jelgavas Kuršiem. Rezultāti: virtuves produktu mērkrūzes 1.59 un 3.86€. Apaļa bļodiņa, diametrs ap 20cm- 1.55€. Šļaukas pievienošanai būs jāizurbj caurums trauka dibenā.  Stiprinājuma princips kā kanaliz.cauruļu piestiprināšanai izlietnēm. Neesmu santehniķis, tādēļ pārdevējam vajadzēja veselas 2 minūtes, lai saprastu, ko īsti man vajag un atrastu vēlamo. Šim verķim gan bija IN 3/4", bet OUT 1/2", maxāja 4.05€. Bet esot arī ar abiem 3/4 galiem. Attiecīgi, arī blīves iespējams piemeklēt. Šļūteni var vai nu vnk uzmaukt IN galam, vai arī, ja grib pa kruto, piepirku pārejas no dārza laistīšanas sērijas. Veiksmi darbā!
Liellops
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Liellops » Tr Mar 11, 2015 11:43 am

mērkrūze un bļodiņa... tas jau stipri tuvojas 3litru burkai :D :D
diez ko ērti nebūs sifonēt starp aķmeņiem/augiem

bet "stiprinājuma princips kā kanaliz.cauruļu piestiprināšanai izlietnēm" ir laba ideja. ar nosacījumu, ja pats griež caurumu kādam noslēgtam traukam.
ja atrod caurspīdīgu trubu(bez galiem) piem. kādu no šīm http://adv24.lv/lv/pipes/1021/ tad nekā
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 11, 2015 1:16 pm

Dari vienkāršāk un risini problēmas to rašanās secībā- vispirms nopērc sifona aizvietotāju, bet pēc tam domā, kā salikt kopā. Tam varianti ir VIENMĒR.
Un tu esi gatavs maxāt šādu cenu kā tai mājaslapā?
Liellops
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Liellops » Tr Mar 11, 2015 7:06 pm

ja veikalā sifons ar 2m. šļauku maksā piem. 8eur, tad 20eur par resnāku un atbilstoša garuma pričendāli, manuprāt, ir adekvāta cena ;)
un ir jau forši dabūt to ko tev vajag, nevis kaut kādu aptuvenu alternatīvu

man patīk tavs optimisms un radošums. davai paturpini un iesaki kā savienot tos divus galus ko redzi bildē ;)
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 11, 2015 7:54 pm

Nē, tā, protams, ir tikai tava darīšana, taču, ja tu runā par to 2metrīgo PMMA cauruli ar iekšējo diametru 46mm, tad tā tak nebūs daudz lielāka par jau esošo sifonu. Bez tam, sifona pluss ir formā- kā pats atzini, apaļa forma šinī situācijā nav ērtākais variants.
Dabūt kopā dārza šļauku un sifonu (ja pareizi sapratu)? Uz sitiena pāris varianti- jau pieminētie epo sveķi un silikons, var arī tā uzmanīgi aizpūst ar celtniecības putām. Var atrast pabiezu putupolistirola gabalu, no iepakojumiem, piemēram. Tikai vēlams blīvāks, mazāk drupatains. Izurb caurumu šļaukai. Tad ar nazi tam apkārt izgriez ārējo formu, kura mauksies sifonā. Griez nedaudz koniski (viens gals nedaudz mazāks par sifona diametru, bet otrs-lielāks), lai drošāk uzmaucas. Un bāz virsū. Ideālā variantā būtu nopirkt vīna blašķes korķi un rīkoties tāpat. Profilaksei pēc tam var pāriet pāri ar to pašu silikonu. Tie tādi expromta padomi. Tikai nesaki, ka ķēpīgi. Vienmēr paliek alternatīva trenēt roku muskulatūru ar 50kg cilāšanu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis