Kārtējais iesācēja akvārijs

Santa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Okt 17, 2022 11:55 am

Kārtējais iesācēja akvārijs

Atbildēt Santa » Pirm Okt 17, 2022 1:29 pm

Labdien!
Sveiciens no nezinīšu zemes (akvārija jautājumos). Vispirms gribu pateikt lielu PALDIES par šo forumu. Kādā jaukā dienā sagribējās akvāriju, manas zināšanas bija precīza nulle. Ja nebūtu šis forums un samērā zinoša pārdevēja zooveikalā, tad būtu ielaidusi zivis jau pirmajā dienā, un tālākais, ar ko tas viss parasti beidzas, mums visiem jau ir labi zināms. Tieši vadoties no iesācēju tēmas šeit, augusta sākumā iedarbināju akvāriju ar iestādītiem dzīvajiem augiem. Pirmie, kas pievienojās, bija 4 ancistra samiņi, kurus vīrs atveda no sava darba akvārija. Vēl pēc pusotras nedēļas mums pievienojās 10 gūpijas. Pēc divām nedēļām atradām vienu gūpiju mirušu, bet novēlu vainu uz pārmaiņām un sliktu imunitāti. Pēc tam iestājās miers, zivis bija saradušas, izskatījās, ka viss ir kārtībā, nekādas izmaiņas nemanīju un šķita, ka viss ir kārtībā.
Oktobra sākumā manīju, ka viena gūpija palikusi līka, kā apgāzies C burts. Viņa man bija tā, kas pirmā izlaida piecus mazulīšus, bet tas bija kādas divas nedēļas pirms viņa saslima. Pēc dzemdībām kādas 3 dienas viņai bija gļotaina kaka (caurspīdīga), es novēlu vainu uz dzemdēšanu. Bet, tā kā es lasīju arī par bīstamo tuberkulozi, tad es nolēmu zivtiņu aizsūtīt uz labākiem ūdeņiem.
Vakar pēc sifonēšanas atradu vienu gūpiju jau sliktā stāvoklī uz grunts, ar smagu elpošanu, gandrīz nekustīgu. Novērojot sapratu, ka stāvoklis neuzlabojas, un arī nolēmu izmakšķērēt laukā.
Sanāk, ka katru nedēļu atvados no vienas gūpijas. Nekādu ārēju pazīmju nav, arī tagad no rīta pavēroju akvāriju, izskatās, ka zivis ir apmierinātas.
Un tagad neliela atkāpe - tā kā ar augiem izdevās ievazāt gliemežus, man sanāk nepārtraukti ar tiem cīnīties, bija dienas, kad izvācu ap 15-20 gliemežiem katru dienu. Nevarēju saprast, kur viņi rodas, līdz atradu, ka dzīvo filtram pašā apakšā, sadējuši tur olas, pēc tam lien no filtra laukā (Tetra filtrs, kas nāca līdzi 54l akvārijam). Nolēmu visu izskalot, bet atradu baisi lielu midzeni ar sīksīkiem gliemežiem tieši filtra bumbiņās, bija salīduši visās starpās. Es zinu, ka tās bumbiņas nedrīkst aiztikt, bet nolēmu visas noskalot zem lielas ūdens strūklas, lai dabūtu tos gliemežu mazuļus ārā.
Tieši pēc šīs tīrīšanas man parādījās problēmas ar gūpijām. Vai var būt tā, ka ar to visu filtra skalošanu izjaucu visu ūdens bioloģiju un zivtiņām pazeminājās imunitāte vai arī tā tiešām varētu būt tuberkuloze?

Akvārijs: Tetra 54l
Filtrs: Tetra
Sildītājs: Tetra, nāca komplektā ar filtru
Apgaismojums: LED (turu katru dienu ap 8-9h)
Iekārtojums: dzīvie augi, sieksta, tā neforšā mājiņa, no kuras vajadzētu atbrīvoties
Iemītnieki: 15 gūpijas, 4 sami
Akvārija tīrīšana: katru nedēļu 1/3 ūdens, sifonēšana 1x nedēļā
Barošana: Gūpijām Tetra pārslas, samiem Sera tabletes

Attēls
Attēls

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi