Gundars - Jūra Tā ap 500L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 54

Re: Gundars - Jūra Tā ap 500L

Atbildēt Mongoose » Sest Mai 03, 2008 5:54 pm

Cik sapratu Dublinā ir divi labi veikali un dzīvie akmeņi esot uz vietas.  Šiten http://www.irishfishkeepers.com/cms/com ... catid,510/ Tu zem kāda nika?
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 51

Atbildēt Gundars » Sest Mai 03, 2008 11:57 pm

Zem kaada nika kur? Ja tu domaa par fishkeepera forumu, tad es tur neesmu vispaar, par kuriem Dublinas veikaliem tu domaa, tanii saitaa no Dublinas veikaliem kas nodarbojas ar saalsuudens iemiitniekiem es redzeeju tikai seahorsi, tanii bodee esmu bijis, to vada divi pensionaari  :old:, kas ir specializeejushies uz juuras zirdzinjiem, nu un veel ziviim, dazhaam :D, koralju tur nav vispaar, kad es tur biju ar dziivajiem akmenjiem tur bija ljoti nabadziigi, un es jau neesmu teicis ka Iirijaa nevar dabuut dziivos akmenjus, var, bet summa sanaak iespaidiiga, Anglijaa ir dabonami gandriiz divreiz leetaak, par ASV es vispaar kluseeju, ar shejienes summaam kaut pats brauc uz Fiji, krauj chemodaanaa un ved maajaas :yes:.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Mai 04, 2008 12:21 am

Nu man viens jūrnieks no īrijas rakstīja ka Dublinā ir pajauns vaikals kurā var iegādāt dažādus koraļļus un nu jau mēnesi kā DZ akmeņus. Jā cena nav no lētākām ~20euro, bet Latvijas cenas ir tādas pašas :( . Viņš startējās ar Atlantijas akmeņiem , okāna ūdeni un dažādiem dzīvniekiem kurus turpat saķēris - vientuļnieki gliemeži u.t.t. laika gaitā pievienojis dz. akmeņus no tropu rifiem. protams pie augstās t daļa dzīvība no atlantijas atstiepusies.
Ja ir lielāka interese varu noskaidrot arī adresi.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Sv Mai 04, 2008 12:49 am

Nu man viens jūrnieks no īrijas rakstīja ka Dublinā ir pajauns vaikals kurā var iegādāt dažādus koraļļus un nu jau mēnesi kā DZ akmeņus
Nu ja tas ir kas jauns, tad iespeejams ka neesmu bijis, adrese netika mineeta, vai nosaukums?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Mai 05, 2008 7:47 pm

Fish Antics: http://www.fishantics.com/
Aquatic Village: http://www.aquatic-village.com/
Labāks esot pirmais , tur esot tikai jūra.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Otr Mai 06, 2008 1:23 pm

Esmu bijis abos :yes:, pirmajaa es arii nopirku savu skimmeri un Ca reaktoru, mazinjsh uukjiitis kur starp leti un plauktiem divi cilveeki blakus viens otram garaam paiet nevar, cenas  :whistle:, otrs nav Dublinaa, bet netaalu no taas, paliels, bet tur tirgo visaadas zivis un arii reptiljus, attieciibaa uz juuru, izveele maza.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Otr Mai 06, 2008 3:24 pm

Var jau būt, neēsmu tur bijis. Apskatoties pirmā veikala cenu lapas un piedāvājumu. Piedāvājums ir lielāks kā mums cenas var teikt tādas pašas. Ir kas ir dārgāks ir kas ir lētāks. Klauni tur ļoti dārgi. Dz akmeņi no Fiji mums maksā tieši tikpat cik tur euro mums latos ;). Nu protams tās nav USA vai vācijas jūras lielveikalu cenas, bet ir.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Piekt Mai 30, 2008 2:31 pm

Nekur jau nebiju pazudis ;), tikai rakstiit iipashi nav par ko, tehnika gandriiz visa ir sapirkta, shis tas no kjiimijas un piedevaam arii, veel jaapiepeerk PH-ORP kontrolieris, TUNZES paarpluudes sisteema shis tas no testiem, nu un veel taads siikums kaa 80 kg dziivo akmenju ar smiltiim  :crazy:, pagaidaam viss ir piebremzeejies finansilaalu apsveerumu deelj :(.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Mai 30, 2008 2:44 pm

Jā mums arī daudz kas ir nobremzējies tā paša apsvēruma dēļ :'(. Nekas gan jau arī uz mūsu ieles degs lampiņa. ;)
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Otr Aug 07, 2012 11:27 pm

OK, nezinaaju kur lai iisti jautaaju sho jautaajumu, jo vinjsh iisteniibaa skar divas teemas, dzzivos akmenjus un proteiina skimmeri, taapeec noleemu uzrakstiit sheit.
Nu pirmais jautaajums ir dziivie akmenji, kaa lai nosaka vai vinji reaali veel ir dziivi, vai tur nav jau viss nobeidzies, es te iegaadaajos "second hand" dziivos akmenjus no cilveeka ka savu juuru izjauca, kaut kur ap 35 kg par 150 eerikiem, it kaa laba cena, bet tie akmenji vairs nebija akvaarijaa kad es tiem aizbraucu pakalj, vinjsh vinjus tureeja divaas mucaas kuraas bija iebaazis straumes pumpjus un gaismas, akmenji ir paarsvaraa dzelteni, nekaa cit uz vinjiem nav, iznjemot taadu kaa bruunu aljgjiiti, taa kaa es domaaju vai tik es neesmu nopircis slapju "base rock", nee nu iisteniibaa arii prieksh "base rock" cena nav slikta, taapeec es iipashi nepaardziivoju, tikai gribeetos zinnat vai tajos akmenos kaut kas ir vai nee, kaa lai to nosaka?

Otrs jautaajums ir par proteiina skimmeri, man ir Deltec Turbo skimeris, diezgan daargs agregaats, kuru baigi liela, it kaa jau viss darbojas, no saakuma es gaisa padevi pagriezu valjaa par daudz, un vinjsh man pieburbuljoja pilnu augsheejo nodaliijumu ar uudeni, nu man pateica ka man tas skimmeris ir par "slapju", esot jaapiegriezh bishkji gaiss, tagad tas uzshuumotais uudens liidz augshai neaiziet, bet arii nekaadas proteiina putas neveidojas, lai gan tie dziivie akmenji jau ir akvaarijaa, vai taa tam jaabuut, vai arii es ko daru nepareizi, buutu pateiciigs ja mani kaads apgaismotu :embarrass:.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Piekt Aug 10, 2012 12:45 pm

Hallo! Ir sheit kaads dziivs veel palicis  :rog:, vai visi jau izmirushi :yaya:.
fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Atbildēt fellin » Piekt Aug 10, 2012 9:52 pm

atvaļinājumu laiks  :shark: :yes:
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 39

Atbildēt briedis » Sest Aug 11, 2012 3:15 am

Gundars rakstīja: OK, nezinaaju kur lai iisti jautaaju sho jautaajumu, jo vinjsh iisteniibaa skar divas teemas, dzzivos akmenjus un proteiina skimmeri, taapeec noleemu uzrakstiit sheit.
Nu pirmais jautaajums ir dziivie akmenji, kaa lai nosaka vai vinji reaali veel ir dziivi, vai tur nav jau viss nobeidzies, es te iegaadaajos "second hand" dziivos akmenjus no cilveeka ka savu juuru izjauca, kaut kur ap 35 kg par 150 eerikiem, it kaa laba cena, bet tie akmenji vairs nebija akvaarijaa kad es tiem aizbraucu pakalj, vinjsh vinjus tureeja divaas mucaas kuraas bija iebaazis straumes pumpjus un gaismas, akmenji ir paarsvaraa dzelteni, nekaa cit uz vinjiem nav, iznjemot taadu kaa bruunu aljgjiiti, taa kaa es domaaju vai tik es neesmu nopircis slapju "base rock", nee nu iisteniibaa arii prieksh "base rock" cena nav slikta, taapeec es iipashi nepaardziivoju, tikai gribeetos zinnat vai tajos akmenos kaut kas ir vai nee, kaa lai to nosaka?

Otrs jautaajums ir par proteiina skimmeri, man ir Deltec Turbo skimeris, diezgan daargs agregaats, kuru baigi liela, it kaa jau viss darbojas, no saakuma es gaisa padevi pagriezu valjaa par daudz, un vinjsh man pieburbuljoja pilnu augsheejo nodaliijumu ar uudeni, nu man pateica ka man tas skimmeris ir par "slapju", esot jaapiegriezh bishkji gaiss, tagad tas uzshuumotais uudens liidz augshai neaiziet, bet arii nekaadas proteiina putas neveidojas, lai gan tie dziivie akmenji jau ir akvaarijaa, vai taa tam jaabuut, vai arii es ko daru nepareizi, buutu pateiciigs ja mani kaads apgaismotu :embarrass:.
1. Pārbaudīt var vizuāli apskatot, ieliekot akmeņus akvārijā un mērot parametrus. Arī pēc bildes forumā būs grūti uzminēt cik "dzīvi" tie ir. Teorētiski, ja tie akmeņi pirms tam ir bijušī dzīvi un ja tie ir turēti labos apstākļos, vienalga vai tā ir plastmasas muca vai akvārijs, tiem būtu jābūt dzīviem. Uz akmeņiem ir koraļīta aļģes, plīvurtārpi? Akmenim arī nevajadzētu smirdēt pēc komposta.
Kaut kas tāds?
Attēls
2. Kāds skimmeris? Cik lielu sistēmu darbina?
Zelta vidus ceļu starp nevar noregulēt? Pēc apraksta izskatās, ka problēma regulācijā, bet vajadzētu zināt modeli un kāds akvārijs ar sistēmu tiek dzīts.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Sv Aug 12, 2012 12:56 am

Vai akmenji pirms tam ir bijushi dziivi, nezinu, kad es vinjus savaacu tie bija iebaazti plastmasas mucaas, bet vinjsh tur vinjus vareeja iebaazt arii iisi pirms manas atbraukshanas, jo zinaaja ka brauksu tiem pakalj, tam kas bildee man ir liidziigs tikai viens mazs gabalinjsh, paareejie visi ir dzelteniigi bruuni vietaam paarklaati ar taadu kaa bruunu aljgjiiti, bet nu jau buus nedeelja apkaart, tachu taas aljgjiites nepaliek ne vairaak ne mazaak, nekas nemainaas ne uz vienu pusi.

Skimeris ir Deltec Turbo 1250, akvaarija tilpums kopaa ar sumpu buus kaut kur uz 500l, putas vinjsh shuumo, bet nekaadu organiku augshaa nedzen, taada sajuuta ka tas akvaarijs man ir sterils, ph 8,4 saals 1.023, kh norma, amonija disks raada ka viss ok.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 39

Atbildēt briedis » Sv Aug 12, 2012 2:20 am

Es vairs precīzi neatceros kā tur bija ar to slāpekļa ciklu, bet ja būtu baigi sliktie tie akmeņi, tad būtu aļģes jau manāms pēc nedēļas.

Skimmeris ir paredzets "Heavy stock" 500litriem un šajā tilpumā parasti vērtē tikai akvarija tilpumu. Tavā gadījumā tas darbojas ar ļoti lielu rezervi.
Ja akvārijs ir "tukšs" vai minimalu organikas noslodzi, skimmeri var nepietikt organikas, lai taisītu kārtīgas putas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi