Zāļo matu jeb nitrātu, fosfātu problēma

Aļģes, ciano, cīņa ar aļģēm un citu nevēlamu dz. akvārijā.
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 116
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Zāļo matu jeb nitrātu, fosfātu problēma

Atbildēt alekss » Tr Jūl 30, 2008 4:57 pm

Šodien izlasīju ļoti interesantu rakstu reefcentral jūlija žurnālā. Iespējams, ka šis raksts nav tik zinātnisks, un balstās uz personīgas pieredzes, tomēr bieži viens tai ir ļoti svarīga nozīme. Dažas atziņas no raksta:

- Zaļo matu parādīšanās akvārijā ir ļoti slikts signāls, tie varbūt gan tiko palaistos akvārijos no pārlieku daudz brīvas orgānikas vai arī vecos akvārijos kā tas ir rakstā aprakstāmajā akvārijā no uzkrātiem fosfātiem un nitrātiem akmeņos un DSB (par to jau es esmu rakstījis ierpiekš, citējot citu rakstu no reefcentral). Otrajā variantā tas nozīme, ka ilgu laiku nitrāti un fosfāti tiek uzkrāti akmeņos un DSB. Kāpēc? Autors no savas pieredzes minēja šos faktorus - nepareiza barošana (1), nepietiekams skimmings (2), nepareiza/nepietiekama straume (3), kas ir būtīskākie faktori.
  1. Bieži vien mēs parāk daudz barojam un ar nepareizu barīgu, kuru netiek patērēta un tiek uzkrāta akvārijā. Nepieciešams piedomāts pie šī, it ka no sākumā liktos sīkuma, faktora vajadzību, t.i., daudzuma un formas. Piemēram, ierobežot tādas barīgas kā pārslas un vairāk izmanto dzīvo/sasaldēto barību. Jāseko līdzi, lai barība nepaliktu pāri pēc ēdienreizēm.
  2. Straume ir vajadzīga netikai pašiem koraļļiem, bet arī lai appūstu akmeņus un akvārija visiespējamos stūrus, kur var veidoties detrīta uzkrājumi. Tāpēc to nepieciešams rūpīgāk pārdomāt, lai būtu pēc iespējams daudzveidīga.
  3. Barošana, straume un skimmings savstārpēji ir saistīti, tā ir atslēga cīņā par ūdens kvalitāti. Ja ir daudzveīga straume tad visai liekai orgānikai ir nepieciešams nonākt skimmerī, kas izvadīs to no akvārija.

Manuprāt, nepieciešams pievērst uzmanību daudziem sīkumiem un netikai, lai akvārijs nenonākt tādā situācijā kā raksta autors, kas viss akvārijs pārklājas ar zaļiem matiem un nav iespējams ar tiem cīnīties.

Vēl rakstā ir informācija jau par cīņu ar sekam, par kukingu un citām metodēm, interesenti var palasīt.

Tā ir tikai mana interpretācija, ņemiem par labu. Pats mēģināšu šos padomus realizēt savā jaunajā akvārijā, kurš jau ir gatavs palaišanai un gaidu tikai sāli.

Te ir iespējams izlasīt rakstu:

http://www.reefkeeping.com/issues/2008- ... /index.php
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 54

Re: Zāļo matu jeb nitrātu, fosfātu problēma

Atbildēt Mongoose » Tr Jūl 30, 2008 10:12 pm

Ļoti pamācoši, pilnībā visam piekrītu. Piebildīšu tikai to ka mini jūras akvārijos nitrātu fosfātu uzkrāšanās nedraud jo to koncentrācija visu laiku tiek samazināta ar regulārajām ūdensmaiņām.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 50

Atbildēt Gundars » Piekt Aug 24, 2012 2:31 pm

Lai gan neesmu droshs ka sasaukshu kaadu sheit, izskataas ka visi izmirushi, bet meegjinaashu uzrakstiit savu probleemu, nopirku second hand dziivos akmenjus, kaa jaa rakstiiju, kaadi vinji bija kur tureeti un kaados apstaakljos, es nezinu, manaa akvaarijaa tie ir gandriiz 3 nedeeljas, no saakuma paraadiijaas taadas bruunas aljgjiites, bet tagad saaku ieveerot ka paraadaas taas zaljo matu aljges, nu vismaz ljoti izskataas peec taadaam, man akvaarijaa nekaadu dziivnieku veel nav, ko lai daru?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 54

Atbildēt Mongoose » Tr Aug 29, 2012 4:24 pm

Man liekās viss normāli - tikai tās domāju nav zilās bet parastā "'ņitčatka" zaļi stiebriņi līdzīgi saldūdens aļģēm - pilnībā pazust var pat tikai otrajā gadā - tevis minētie vientuļnieki tagad būtu pašā reizē.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 50

Atbildēt Gundars » Tr Sep 05, 2012 12:45 am

Nu pēc stiebriņiem neizskatās, drīzāk jau pēc vējā plīvojošiem matiem, un arī uz stikla parādās tādi brūni pleķi, mērīju parametrus, sāls 1025, amonia-0, nitrīti NO2 - 0, nitrāti NO3 apm. 2,5ppm.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis