Problēma ar sarkano aļģi

Aļģes, ciano, cīņa ar aļģēm un citu nevēlamu dz. akvārijā.
Lietotāja avatars
Kriss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 35
Pievienojies: Sv Apr 06, 2008 1:54 pm

Problēma ar sarkano aļģi

Atbildēt Kriss » Cet Jūl 16, 2009 8:42 pm

Kā ir ar sarkano matu aļģēm? Vai iemesli to rašanās ir tādi paši kā zaļo matu aļģēm? Jau kādas divas nedēļas šī sērga ir apsēdusi manu akvu. Akvārijs barots netiek, tik vien kā reizi nedēļā krabim iedodu kādu mazu gabaliņu garneles. Pagaidām ar aļģēm cīnos tās iespēju robežās savācot. Ūdens maiņas arī nedod jūtamu rezultātu.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 54

Problēma ar sarkano aļģi

Atbildēt Mongoose » Cet Jūl 16, 2009 9:23 pm

kāda īsti ir tā aļģe, šaubos vai tā ir līdzīga zaļajiem matiem. pārsvarā ir divas sarkanās viena ir tāda kā vate otra veido tādu kā plēvi, plēvi var viegli nosifonēt un tā diezgan ātri akvāriju pamet pie labiem ūdens parametriem, Otrā ir daudz pretīgāka , ar to var cīnīties ilgi , vienīgie kas to ēd ir turbo(gliemeži) parasti tā pazūd tāpat kā parādās. Nezinu vai taisnība , bet man liekās ka šaj aļģei paīk sarkanais spektrs (lampas līdz 10 000K)
Lietotāja avatars
Kriss
Reģistrētie lietotāji

Re: Problēma ar sarkano aļģi

Atbildēt Kriss » Cet Jūl 16, 2009 9:45 pm

Tā ir tumši sarkanā krāsā, atsevišķās vietās tā veido tādu kā plēvi uz akmeņiem, bet pārsvarā savērpjas 3-4 cm garos pavedienos un plandās straumē.
Lietotāja avatars
munsils
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Pirm Jūn 08, 2009 2:40 pm

Atbildēt munsils » Cet Jūl 16, 2009 10:45 pm

Apskaties sheit http://www.reefcentral.com/forums/showt ... genumber=1, vai Tev ir shaada veida alges?

Visu topiku nelasiiju, bet cik atradu, visefektiivaakais veids tieshaan ir turbo gliemezhi (iipashi gan tas nepaliidz, nezinu vai LV var taadus nopirkt pa normaalu cenu).

Kaads akvarijam ir pH? it kaa shaa veida algeem patiik zems pH..

par zalajaam matu algeem atradu shaadu tekstu, varbuut paliidz arii pret sarkanajaam:

A properly-designed UV sterilizer may effect a significant reduction in repeat manifestations of Bryopsis, within the context of physical removal, herbivorous suppression, and resource denial. Those latter three primarily deal with the presence of Bryopsis on substrate, whilst proper application of UV (or other prophylactic filtration) helps deal with the problems presence in the water, obliterating many spores, gametes, microthalli and viable fragments. It is also no small benefit that proper use of UV filters also provides rapid oxidation of many dissolved nutrients in the water, reducing one fuel that powers Bryopsis blooms. Fourfold approach, then.

Es savam akvam arii shad tad UV iesleedzu, kad liekas, ka alges saak paaraak daudz vairoties. Man liekas, ka biski paliidz, bet tas varbuut ir tiiri psihologisks efekts :)
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 51

Atbildēt AigarS » Cet Jūl 16, 2009 10:46 pm

Tā laikam arī būs tā pati plēve par kuru Mongoose teica. Man arī nesen bija viņa iemetusies, bet pēc daļējas nosifonēšanas ūdens maiņas laikā, pēc kāda laika vairs neredzu viņas.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Cet Jūl 16, 2009 11:01 pm

munsils rakstīja: Apskaties sheit http://www.reefcentral.com/forums/showt ... genumber=1, vai Tev ir shaada veida alges?

Visu topiku nelasiiju, bet cik atradu, visefektiivaakais veids tieshaan ir turbo gliemezhi (iipashi gan tas nepaliidz, nezinu vai LV var taadus nopirkt pa normaalu cenu).

Kaads akvarijam ir pH? it kaa shaa veida algeem patiik zems pH....
Šī būs tā otra - vate.
Tā kā man arī nau Turbo, tad cīnos ar viņu tā pat - ūdens maiņu laikā nosifonējot cik varu, un pa retam paplūkāju nost ar rokām.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 45

Atbildēt meicha » Piekt Jūl 17, 2009 10:17 am

AigarS man jau liekas ka viņam ir tas pats kas man gaisma pa daudz .... atceries Tu pat brauci pie manis . un nokonstatējām ka tagad agri jau ir gaiš .pieliku priekšā lupary (tagad kartons) un 2 dienās pat bez ūdens maiņas pazuda
lai izdodas visas ieceres
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Piekt Jūl 17, 2009 11:01 am

Nu to, ka Tev tur gaisma vainīga, konkrēti jau varēju pateikt tikai redzot situāciju (gan pašas aļģes, gan to izvietojumu akvā, gan akvas novietojumu istabā, ..). A te pat pašas akvas bildes nau .. :( Var jau būt, ka arī tikai gaismas vaina.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Sest Jūl 18, 2009 11:17 am

Ja ir runa par tām sarkanīgajām plēvēm, tad iepriekšējo vasaru karstākajās nedēļās man tāda arī bija , kā parādījās , tā arī pēc pāris nedēļām pārstāja vairoties un izzuda,(varbūt sakritība, bet izzuda normalizējoties temperatūrai) tad arī uz stikla uzauga zaļo matu bārda, ko pēc kāda laika ar akvārija žileti noskuvu vairāk tā neauga, klāt atkal karstās dienas redzēs kā būs šogad.
Lietotāja avatars
Kriss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Kriss » Piekt Jūl 24, 2009 6:14 pm

Problēma sāk pamazām atrisināties, bet ir divi novērojumi: 1) daudzos akvārijos esmu novērojis, ka 3-5mm korolīts ir viegli violets. Man problēma sākās tieši ar šo, jo vienā brīdi grunts palika stipri violeta un ūz tās sāka parādīties sarkanie mati, kas pārgāja uz akmeņiem; 2) šī aļģe lielā mērā reaģē uz gaismu, vietās, kur ir ēna, tās nav, kā arī no rītiem matu ir stipri mazāki kā vakarā. Lai gan mīkstie koraļi diezgan sparīgi vairojas, šķiet, ka ūdens kvalitāte tomēr ir pasliktinājusies, jo pazuduši ir dzeltenie sūkļi. Temperatūra pie vainas nevarētu būt, jo akvārijs man ir mazs, gaismas siltumu nedod nekādu un ventilātors temperatūrai neļauj kāpt virs 27,5 grādiem.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Jūl 26, 2009 1:05 pm

ieliec aļģes bildi. Ļoti grūti ir ko saprast - pirmo reizi dzirdu ka mati no rīta ir stipri mazāk kā vakarā. ir aizdomas ka mēs te runājam katrs par kaut ko savu.
Lietotāja avatars
danyl
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 6:50 pm
Vecums: 38

Atbildēt danyl » Sv Jūl 26, 2009 4:22 pm

lasot Krissa aprakstu varu teikt ka man ir ļoti līdzīgi, tikai nevar saprast vai tie mati ir vairāk vakarā. Tagad vairs tā sarkanā aļģe nav tik daudz, bet tagad uz grunts parādās brūna aļģe, sākumā bija zaļā, bet tā ātri pazuda  :mad:
600l jūra, 2 sauszemes bruņurupuči
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Sv Jūl 26, 2009 5:01 pm

Danyl saka zaļās pēc tam brūnās un pa grunti, aizdomīgi, bet man liekas ,ka tas ir iekavējies palaišnas procesa sekas,  šo aļģu uzplaiksnījums var parādīties pēc pāris mēnešiem pēc starta, katram akvārijam šis cikls ir savādāks ne vienmēr jūra palaižas kā no ābeces.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Jūl 26, 2009 6:22 pm

vēl jo projām nesaprotu par kādiem matiem runājam, un kā tie var būt saistīti ar akvārija palaišanos. zaļā - "ķitčatka" jā ir bieži novērojama pie akvu startiem un dažādās citās akvārija situācijās, bet sarkanie mati kuri no rīta vairāk vakarā mazāk , jeb otrādāk nekas nav nācies dzirdēt . iespējams runa iet par dinoflagelātiem, bet nu tie galīgi nebūtu pielīdzināmi "ņitčatkai" vai citiem matiem.Tomēr vajag bildes
Lietotāja avatars
danyl
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 6:50 pm
Vecums: 38

Atbildēt danyl » Sv Jūl 26, 2009 7:16 pm

zinu, zinu ka pie palaišanas tā ir, tie zaļie jau man pazuda ātri tik, brūnie arī, bet sarkanie kaut kā īsti negrib atkāpties (sarkanie ir vairāk uz akmeņiem), tagad atkal brūnā sāk parādīties uz grunti  :embarrass:
Pievienotie faili
alge2.jpg
alge.jpg
600l jūra, 2 sauszemes bruņurupuči

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis