saules ietekme

Aļģes, ciano, cīņa ar aļģēm un citu nevēlamu dz. akvārijā.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 51

saules ietekme

Atbildēt ARČIJS » Cet Jūl 09, 2009 11:50 pm

Saldūdens akvārijā saules ietekmē  paātrināti aug aļģes un sākas ar to visādas problēmas, tai pašā laikā ja pusdienlaikā iespīd saulesstariņš akvārijā ,zivis cenšās tanī pagozēties; patīk viņām tā dabīgā lampa, kā ir jūras akvārijā ar tiešiem saules stariem man pašam ir logam priekšā monolītā žalūzija, bet internetā ir redzēti privātmājās jūras iestiklotos ziemas dārzos, kur visapkārt sanāk tiešā saulesgaisma.
Lietotāja avatars
meicha
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 220
Pievienojies: Piekt Nov 21, 2008 3:45 pm
Atrašanās vieta: RĪGA
Vecums: 45

Re: saules ietekme

Atbildēt meicha » Piekt Jūl 10, 2009 12:33 am

nu no manas mazās pieredzes varu pastāstīt par savu akvu .... man neiespīd tiešie saules stari bet stāv tuvu logam . un uzliesmoja sarkanā aļģe ... nesapratu neko kas notiek kapēc . Atbrauca AigarS un nokonstatē'ja faktu ka pārāk gaiš ātri paliek . sāku segt tuvāko stūri  un 3 dienu laikā aļģe pazuda ! nu tāda ir mana pieredze
lai izdodas visas ieceres
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 39

Atbildēt briedis » Piekt Jūl 10, 2009 1:15 am

Ārzemju forumos ir lasīts ka Floridā u.c. ASV pilsētās jūras akvārijiem pamat gaisma tiek izmantota saule un viss aug, aļģu nav.
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 51

Atbildēt ARČIJS » Piekt Jūl 10, 2009 2:22 am

Paldies par atsauksmi , es arī esmu lasījis, gan par ASV dienvidu štatu, gan par tiem āzijas akvāriumistiem kuri izmanto pilnībā vai daļēji saules gaismu.Pirmkārt viņi izmanto okeāna ūdeni pa tiešo, otrkārt viņu platuma grādos saule ir pavisam savādāka nekā mūsu ziemeļnieciskā un tās ietekme ir dažāda.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1663
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Piekt Jūl 10, 2009 9:08 am

Man 40 litru akvārijs diezgan ilgu laiku tika uzturēt tiešās saules gaismā, bez mākslīgā apgaismojuma (respektīvi stāvēja uz palodzes bez vāka).
Ja bioloģiskais līdzsvars akvārijā ir nostabilizējies tad pāris stundas dienā stipra saules gaisma tam neskādē.
Problēma ir citā - ziemas laikā stipri vien nepietiek dabiskā apgaismojuma un ir nepieciešams mākslīgais. Tieši šī iemesla dēļ mans "brīvdabas" akvārijs saldudens-lietotaju-akvariji/nbinc-40-litri/ tika izformēts atnākot rudens/ziemas laiku.

No pieredzes varu tik ieteikt aizlīmēt vai aizklāt malējos stiklus lai saules gaisma spīd tikai no augšas, savādāk sāksies aļģes uz tikliem.

A tā kopumā nekādu problēmu ar dabīgo apgaismojumu neredzu arī mūsu platuma grādos, ar vienu piebildi ka ziemas laikā šādu akvāriju vajag papildus apgaismot.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 54

Atbildēt Mongoose » Piekt Jūl 10, 2009 10:13 am

Man 35L jūra arī bija saules gaismā - viss notiek tāpat kā ēnā. Adventurer un es nonācām pie slēdziena ka aļģēm , īpaši sarkanajām patīk gaisma kuras spektrs ir zem 10000K, saules gaisma kura man iespīd caur  logu tagad lielajā (tā gan ir pēcpusdienas saule) akvāriju krāso brūnganu , jo pietrūkst spektra zilā daļa(okeānā zilais spektrs tiek atfiltrēts no pārējā ar ūdens slāni kur citas spektra daļas apsorbējās jau augstākos slāņos) tāpēc personīgi man jūras akvārijā saules gaisma nepatīk tikai aiz tā ka akvārijs paliek blāvs, cita sliktuma tur neredzu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis