Advanced search

Vispārējie raksti : Akvārijs mājās, vai ofisā, kā dizaina elements
Posted by Rincis on 1/6/2007 8:25:12 (6517 reads)

Akvārijs ir ļoti maza daļiņa no dabīgā biotopa, kurā ir iespējams turēt dažādākās zivis, garneles un augus. Akvārijs ne tikai remdē stresu pēc grūtas darbadienas, bet arī uztur labāku mūsu veselību. Kā? Ļoti, vienkārši, no tā iztvaiko ūdens un mitrina gaisu, tādējādi cilvēka āda lēnāk noveco, jo mazāk tiek pakļauta sausuma nelabvēlīgajai ietekmei. Ne velti ekvatoriālās rases sievietes apskauž mūsu daiļavu skaistumu, pateicoties mūsu mitrajiem klimatiskajiem apstākļiem.

Nebūt nav jāuzskata, ka akvārijs ir bieži jākopj, pilnīgi nepareizs ir uzskats, ka tas tīrīšanas reizēs jāmazgā, izņemot laukā grunti un augus. Nebūt ne! Tam ir vienreiz nedēļā tikai jāmaina viena trešdaļa ūdens, neko nekur nenesot un neraujot laukā. Ja ir vēlēšanās iegādāties akvāriju sev, tad tam, bez paša stikla karkasa, ir jāiegādājas arī pirmās nepieciešamības preces – filtrs, kas atbilst akvārija tilpumam, sildītājs, zivju ķeramais tīkliņš, kā arī laba zivju barība. Daži jautās, vai ir nepieciešama veikalos pieejamā ķīmija, es atbildēšu, ka nav. Vai tad šo dažu miljardu gadu laikā, kopš pastāv pasaule, upēs un ezeros bija izjusta nepieciešamība pēc tās? Akvārijs, lai cik tas liels būtu, tomēr sevī ar laiku uzkrāj labās baktērijas, kas attīra ūdeni, un nekāda ķīmija viņu darbu nespēs paveikt.
Jau sarežģītāks ir akvārijs, ko liek sabiedriskās vietās, kā aci piesaistošu objektu. Tam ir nepieciešams ļoti labs filtrs, kas ne tikai nofiltrē peldošos gružus, bet arī uztur sevī baktēriju koloniju, tam ir nepieciešams labs apgaismojums, ko diemžēl ražojot akvāriju vākus neinstalē iekšā jau rūpnīcā. Šādos akvārijos parasti netiek turētas viegli kopjamas zivtiņas, kā, piemēram, gupijas un šķēpneši, bet gan kaut kas no ļoti skaistām zivīm un attiecīgi arī grūti uzturamām. Es ieteiktu šādu akvāriju uzturēšanu uzticēt profesionāļiem, nevis mēģināt pašam, kas var novest pie zivtiņu bojāejas.
Ir arī jūras akvāriji, kas ietver sevī kādu noteiktu koraļļu rifu daļu ar iekšā dzīvojošiem tārpiņiem un citām radībiņām, kā arī zivīm un vēzīšiem. Šie akvāriji būtu ieteicami tikai tad, ja tos apkopj profesionāls cilvēks, kas pārzin tajā esošo ekosistēmu un problēmas, kas var rasties dažādu iemeslu dēļ. Ne velti šī veida akvāriji ir vispopulārākie pasaulē, jo vienuviet ir iespējams redzēt kristāldzidru okeāna imitāciju ar koraļļiem, kas kustās, mēģinot notvert kādu planktonu vai mikroorganismu, krāšņām zivīm, garnelēm un maziem vēzīšiem.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>