Advanced search

Kluba pasākumi : Inter Zoo 2008
Posted by Vikks on 7/31/2008 18:10:00 (4999 reads)

Pagājušā gada septembrī kopā ar Lietuvas kolēģiem apmeklēju Čehiju, atrodoties uz Kārļa tilta Prāgā, toreizējais VAK vadītājs Rolandas ieminējās, ka maijā plāno apmeklēt starptautisko izstādi Vācijas Nurnbergā no 22. – 24. maijam. Ilgi nedomājot labprāt piekritu braucienam.


Sarunājām, ka Rolandas savāks 5 cilvēku grupu no Lietuvas, bet es 3 cilvēku grupu no Latvijas. No Latvijas uzreiz pieteicās Uļjana, Didi un es. Brauciena laikā bijām iecerējuši apmeklēt arī vairākas Čehijas un Polijas zivju un augu audzētas. Čehijā vēlējāmies apmeklēt AQUA-DAHO un Rataj audzētavas. Diemžēl pieņemt mūs varēja tikai pirmā audzētava, jo Karels Ratajs un audzētavas vadošie darbinieki bija devušies uz izstādi Vācijā. Izstaigājām audzētavu un nolēmām apmeklēt Prāgas zoodārzu, jo laika mums bija atliektiem galiem. Pēc Čehijas dzīvnieciņu apciemojuma devāmies uz Pilzeni, kur bija paredzētas pirmās naktsmājas. Vakariņojām Pilzenes alus rūpnīcas restorānā. Uzreiz pēc maltītes devāmies uz mājām gulēt, jo nogurums bija pamatīgs. Nākamajā dienā, agri no rīta bija brokastis un devāmies ceļā uz izstādi, pl.10 jau laiž iekšā. Piebraucām pie izstāžu zāles un esam nedaudz pārsteigti, jo ļoti maz mašīnu, bet jau pēc 20 minūtēm viss nostājās savās vietās, kamēr gaidījām ielūgumus piebrauca viens pēc otra lieli autobusi pilni ar izstādes dalībniekiem un apmeklētājiem.
Kas tad ir Interzoo? Šī izstāde sapulcina ražotājus un tirgotājus no visām pasaules malām. Diemžēl parastiem preču patērētājiem izstādes apmeklējums ir liegts. Mēs 5 Latvijas pārstāvji pārstāvējām savu Latvijas Akvāristu klubu un pateicoties kolēģiem no Lietuvas mums bija ielūgumi. Vēl dažas formalitātes un esam starp pasaules lielākajiem ražotājiem un tirgotājiem. Rolandas ieteica vispirms uz speciālās izstādes kartes atzīmēt sev interesējošās firmas un apsekot tās, jo varbūt būs iespējams kaut ko iegādāties. Jāsaka, ka izstādes laikā tirdzniecība nenotiek. Izstāde notika 9 izstāžu zālēs, kuru kopējā platība vairākas reizes pārsniedz mūsu lielākās izstāžu zāles.
Pats ar akvārijiem nodarbojos jau vairāk kā 30 gadus, bet nezināju, ka pasaulē ir tik daudz firmu, kas izstrādā, ražo un piedāvā savas preces. Visur kur jautājām, saņēmām izsmeļošas atbildes un gandrīz vienmēr bija pretjautājums: ”No kurienes jūs esat”. Vienmēr lepni atbildējām, ka no Latvijas un esam LAK pārstāvji. Daudzi, protams, nezināja, kas ir Latvija un kur tā atrodas, bet tas nemazināja viņu attieksmi pret mums. Bija jau arī tādas firmas, kas nemaz nevēlējās ar mums runāt, kur nu vēl pārdot savu preci.
Izstādes laikā man bija iespēja pārrunāt (ar Didi palīdzību) dažus jautājums ar tādiem pasaulē pazīstamiem vīriem, kā Kjells Fohrmans (Zviedrija), daudzu rakstu un grāmatu autors, ar Heiko Blehers (Vācija), rakstiņu par viņu iespējams izlasīt
http://www.akvaristuklubs.lv/modules/news/article.php?storyid=44.
Tā nemanot pienāca izstādes slēgšanas diena, mēs ar Didi vairs jau neuzķērām sniegto informāciju kā vēlējāmies, bet apmeklējām tās vietas, kur izstādes dalībnieki solījās pārdot mums interesējošos preci. Uz Latviju atvedām tādus retus augus kā Christmass moss, Barclaya longifolia un citus. Atvedām kaudzi ar katalogiem un cita veida informāciju, kas tagad skaitās kluba īpašumā. Sev atvedu grāmatu - atlasu, ar 8000 (!!!) fotogrāfijām un latīniskiem nosaukumiem, kā arī citas mazāk vērtīgas lietiņas.
Pēc izstādes ļoti garšīgas bija Didi gatavotās, vēl no Latvijas vestās, maizītes, iedzērām vēl Latvijā pirkto minerālūdeni un devāmies uz Drēzdeni. Apmeklējām vecpilsētu, nopirkām nelielus suvenīriņus tuviniekiem, devāmies uz Poliju. Polijā bija paredzēts apmeklēt dīķsaimniecību, kur Rolandas iegādājās stores, kā vēlāk atzinās Lietuvas kolēģis, tad bija domājis iegādāties arī koi zivtiņas, taču esam atbraukuši dažas nedēļas par vēlu. Nākamais pieturas punkts bija viena no augu audzētavām Polijā. Viss tīrs, sakopts, viesmīlīgais namatēvs labprāt izvadāja mūs pa visām telpām, cienāja ar kafiju un tēju, bet beigās uzdāvināja, katram pa CO2 balonam un dažiem ehinodorusiem. Izvadīja mūs līdz lielceļam un parādīja, kā ātrāk nokļūt līdz Varšavai, kur mums paredzēts pēdējais pieturas punkts kādā no Polijas eksportfirmām. Iegādājāmies šeit dažas zivis, kas Latvijas akvāristiem ir mazpazīstamas, piemēram, Uļjana iegādājās Microrasbora sp.Galaxy, Rolandas atrada sev interesējošas krevetes, bet manam, nesen uzstādītajam akvārijam, Pseudotropheus – acei. Un devāmies atceļā uz mājām. Kā pieturas punkts tika izraudzīts Rolandasa vecāku mājas, kur viņa mamma pagatavoja mums vakariņas. Nu un tad lēnām visas mašīnas pameta vecāku sētu, kas aizbrauca uz Viļņu, kas uz Rīgu, nogurums bija liels, kā nekā, vēl jābrauc 250 km līdz Rīgai, bet garastāvoklis visiem bija pacilāts, jo kopā ar draugiem bijām apmeklējuši Interzoo 2008.
Nolemts, ka apmeklēsim arī nākamo izstādi - Interzoo 2010.

Vikks

Diskusija par rakstu http://www.akvaristuklubs.lv/forums/fauna/raksta-%27inter-zoo-2008%27-apspriesana/

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>