Advanced search

Kluba pasākumi : 2. LAK seminārs
Posted by Vikks on 1/28/2008 4:10:00 (5905 reads)

Kā salīmēt akvāriju?
Šādu jautājumu uzstādīja LAK (Latvijas Akvāristu klubs) un 26. janvārī RTU Būvniecības fakultātes Ūdens Inženierijas un Tehnoloģijas katedrā notika seminārs par šo tēmu.

Domājām, ka šis jautājumus interesē daudzus akvāriju turētājus Latvijā, tādēļ LAKs uz semināru Rīgā uzaicināja VAK (Viļņas Akvāristu klubs) vadītāju Rolandasu Morkūnas. Pirms tam uzzinājis par vēlamā akvārija izmēriem, Rolandas Viļņā pasūtīja stiklus un devās ceļā uz Rīgu. Par cik semināru šoreiz vadīja Lietuvas speciālists, tad nolēmām, ka semināram jānotiek krievu valodā. Problēmas tas interesentiem nesagādāja, ja arī bija speciāli vārdi, tad tos kopīgi mēģinājām iztulkot, lai visiem viss būtu skaidrs un saprotams.
Patīkami organizatoru pūles pārsteidza klātesošie, jo semināru apmeklēja 37 interesenti. Rolandas iesāka stāstīt par darbiem, kas veicami pirms līmēšanas, par stiklu attaukošanu, par pareiza leņķa iestādīšanu un arī par pašu līmēšanu. Pamēģināt līmēt semināra vadītājs aicināja arī skatītājus, daži pieteicās nekavējoties, jo tuvākajā laikā paši plāno salīmēt sev akvāriju. Pēc priekšējā stikla nožūšanas jāpaiet vismaz vienai diennaktij, bet tā kā tik daudz laika mums nebija, tad Rolandas talkā ņēma fēnu, kas kaut nedaudz pažāvēja silikonu. Un jau pēc apmēram divām stundām uz galda stāvēja akvārijs, kura tilpums ir 83 litri. Izrādās, ka lielākā paša līmētā akvārija tilpums ir 1500 (!!!) litri. Jāpaiet vēl apmēram divām diennaktīm un pēc silikona apstrādes un apgriešanas akvārijs būs gatavs piepildīšanai ar ūdeni.
Tiem, kuri atnāca domāju bija interesanti un pārskatāmi, bet, kuri nebija, paši vainīgi. Nobeigumā vēlos pateikties LAK draugam un atbalstītājam VAK (Viļņas Akvāristu klubs) vadītajam Rolandasam. Izgatavotais akvārijs ir Rolandasa dāvana LAKam un tiks izmantots izstādēs un citos LAK organizētos pasākumos.
Ačiū, draũgas Rolandas.Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>