Advanced search

Kluba pasākumi : 1. LAK seminārs.
Posted by Vikks on 11/26/2007 6:30:00 (7815 reads)

24. novembris Latvijas Akvāristu kluba (LAK) vēsturē ieies ar to, ka RTU Būvniecības fakultātes Ūdens Inženierijas un Tehnoloģijas katedrā, notika pirmais seminārs.

Programmā kluba biedri iekļāva divus svarīgus punktus:
1. Paši pirmie soļi akvāristikā, tas ir akvārija ierīkošana no brīža, kad tas atvests mājās, līdz brīdim, kad jau var ielaist pirmās zivis. Jāsaka, ka viss, ko demonstrēja kluba biedri bija īsts, varbūt tikai zivis bija gumijas.
2. Tika apskatīti visi filtrēšanas veidi. Lielu ieguldījumu pasākuma organizēšanā ieguldīja LAK priekšsēdis Harijs Nagobads (Haxiz), kā arī kluba biedri Inga Valtere (Didi) un Rinalds Skulte (Rincis).
Godīgi sakot daudzi kluba biedri, tostarp arī es pat necerēja, ka tāds seminārs vispār var notikt, bet, manuprāt, viss izdevās lieliski. Jaunie akvāristi redzēja, kā plīst termometrs, redzēja, kā pareizi jātestē ūdens gan pēc pH, Kh un Gh. Rincis skaidri parādīja, kā jāapgriež auga liekās saknes, bet Haxiz no galvas deklamēja visu augu latīniskos nosaukumus.
Kā uzskates līdzekļus LAK līdzi bija paņēmis gan vairāku veida termometrus, gan sildītājus, gan filtrus un testus, ko Haxiz visiem klātesošiem demonstrēja un norādīja attiecīgā inventāra plusus vai mīnusus. Ja klausītājiem radās kādi jautājumi, abi runas vīri centās uz tiem atbildēt saprotamā valodā.
Nobeigumā, kad akvārijs tika demontēts varēja pa velti dabūt arī akvārija augus. Paldies jāsaka gan kluba sponsoriem SIA "Zooserviss" , firmai SIA HidroStandarts gan arī RTU Būvniecības fakultātes Ūdens Inženierijas un Tehnoloģijas katedras vadībai, kas laipni atvēlēja telpas kā arī tiem klātesošajiem, kas atrada laiku un iespēju atnākt, paklausīties un gūt svarīgu un, domāju, noderīgu informāciju.
Nākamais seminārs notiks, visticamāk, pēc mini akvāriju izstādes. Tiek plānots, ka nākamais seminārs būs divvalodīgs, jo akvārijiem nav valodas, nav tautības un ja cilvēkam ir interese, tad kopēju valodu vienmēr atradīs.


Inga pēta ko tad abi puiši izvēlēsies, jo abas saknes akvārijā nesatilpst.Inga saka ievadrunu un Rinalds ķeras pie komandu izpildes.Svarīgi, lai zem akvārija būtu amortizējošs materiāls. Šajā gadījumā – putoplasts.Abi puiši piegriež putoplastu.Skatītājiem nenobrīnēties par priekšā notiekošo!Harijs vēl piebilst par akvārija uzstādīšanu.Kamēr Inga gari stāsta, Rinalds domā kā stādīt augus un pagriezt sakni.Ievietojot tehniku Rinaldam saplīsa arī termometrs, jo tam lipeklis nebija samitrināts..


Harijs demonstrē zemgrunts sildītāja iekārtošanu.Nelielas paraugglāzītes ar grunti un gliemežiem.Beidzot Rinalds tika pie saknes.Ak, jā, pirms tam takš grunts jāieklāj!


Šādi pareizi jāieklāj grunts.Tiek liets ūdens.Pa to laiku Uļjana kaut ko cītīgi pieraksta.Harijs sāk aktīvi stāstīt par augiem.Rinalds sāk stādīt augus, Harijs palīdz.

Atliek tikai vairs papildināt ar ūdeni!Pati interesantākā daļa.Rinalds priecīgs par paveikto darbu.

Tiek iesēdinātas arī gumijas zivtiņas, jo īstās varēs laist tikai pēc 2 nedēļām.Rinalds sāk savu prezentāciju, tikmēr Harijs teoriju nodemonstrē publikai.
Rinalds rāda pašus pamatus, kas jāzin visiem!

LAK

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>