Advanced search

Vispārējie raksti : Jūras akvārija ūdens sagatavošana
Posted by Mongoose on 11/9/2007 1:56:36 (6117 reads)

Ieskats Jūras akvārija ūdens sagatavošanā un filtrēšanā

Kas būs nepieciešams.
1. Ūdens
Ūdens, kas nepieciešams jūras akvārijam, tiek speciāli sagatavots. Ir speciāli sāls maisījumi, kuri paredzēti jūras ūdens sagatavošanai akvārijam. Jūras sāls satur ļoti daudz ķīmisko elementu, kas nepieciešami dzīvības uzturēšanai jūras akvārijā. Visi šie maisījumi ir paredzēti sajaukšanai ar tīru ūdeni H2O bez citiem ķīmiskiem elementiem, kurus parasti satur mūsu ūdensvada ūdens.Ja ūdens satur daudz nitrātu-NO3, fosfātu-PO4 akvārijā būs mūžīgās aļģu problēmas. Tāpēc pie ūdensvada tiek uzstādīts speciāls filtrs - Reversās Osmozes filtrs - Šī filtra galvenā atšķirība no parastajiem mehāniskajiem un ķīmiskajiem filtrien ir tā ka ūdens attīrīšana notiek molekulārā līmenī. Ūdens tiek izspiests caur membrānu, kura laiž cauri tikai H2O molekulas.
RO filtrs ar augstspiediena sūkni:
Reversās Osmozes filtri ir dārgi ~100Ls, bet šo filtru daļēji var izgatavot pats, iegādājoties tikai ketridžu un membrānu un to pieslēdzot esošajiem ūdensvada filtriem.
Ūdens ražība no RO filtra ir diezgan maza ~ 20L-50L diennaktī. Ūdeni var uzkrāt un tas var glabāties pietiekoši ilgi.

2.Tvertne ūdens sālīšanai.
Sālīšanai var izmantot jebkuru atbilstoša tilpuma pārtikas plastmasas trauku.

3.Sūknis.
Sūknis būs nepieciešams lai tas aktīvi maisītu ūdeni un sāls pareizi un pilnīgi izšķīstu. Sūkņa jauda un uzbūve nav būtiska, galvenais lai tas nodrošina pietiekošu ūdens kustību piem. ja ūdens mums ir 10L tad sūknītis pietiek ~ 200l/h

4.Sāls.
Speciāls maisījums mākslīgā jūras ūdens pagatavošanai, aptuveni var rēķināt 36g uz 1L ūdens.

5.Aerometrs, jeb refraktometrs.
Ierīce ūdens sāļainības, blīvuma mērīšanai. Aerometrs ir diezgan primitīva iekārta blīvuma mērīšanai , jūras ūdens pagatavošanai tas būtu nepieciešams 1.015 - 1.030 diapazonā.
tā cena ~ 5Ls (trūkumi aerometram ir tie, ka tas ir trausls un mērīšana jāveic pie noteiktas temperatūras ~25-26C.)Refraktometrs. iekārta ūdens sāļuma mērīšanai uz gaismas refrakcijas principa , ļoti ērts lietošanā , precīzs un ātri nolasāms rādījums, tā cenas gan ir augstākas ~15-60Ls

Sālīšana.
A.Ielejam traukā atfiltrēto ūdeni (ROfiltrs).
B.Ieslēdzam cirkulācijas sūkni.
C.lēnām pieberam sāli(tā lai tas traukā lēnām birst) strauji iebērtā sāls var ātri sākt reaģēt un izkrist nogulsnes. Sāls daudzumu vejadzētu pievienot sākumā mazāk, lai ūdens netiktu pārsālīts.
D.pēc ~ 20min pamēram ūdens blīvumu vai sāļumu , tam jābūt blīvums1.023 vai sāļums 35promiles. Ja tas ir par zemu , pievienojam vēl mazliet sāls un atkārtojam mērījumu pēc ~20min.
E. Sāls plnīgi izšķīst ūdenī ~4h , vēlams to izmantot 24h laikā,(sūknim visu šo laiku ir jāstrādā) ilgāk sintētiskās sāls maisījumu nav vēlams atstāt, jo ūdens nesatur baktērijas un tajā nenoris nekādi bioloģiskie procesi bez kuriem maisījumā var sākties dažādas neatgriezeniskas ķīmiskās reakcijas.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>