Advanced search

Vispārējie raksti : Mazie jūras akvāriji
Posted by Mongoose on 11/9/2007 1:47:23 (8412 reads)

Pie mazajiem „Mini , Nemo, Nano” var uzskatīt visus akvārijus ar tilpumu līdz 100L. Šo akvāriju galvenā atšķirība no lielajiem akvārijiem ir tā , ka šo akvāriju uzturēšanai nav nepieciešama sarežģīta un dārga tehnika,

Bioloģiskais līdzsvars un atbilstoši ūdens parametri tiek panākti ar 30% ūdens maiņu nedēļā. Tā veiksmīgai palaišanai būtu nepieciešams:


1. Akvārijs . Optimālais tilpums būtu ~ 50L ,akvārijam nevajadzētu būt mazākam par 30L, savukārt lielākam akvārijam būs jārēķinās ar apjomā lielākām ūdens maiņām un tas sadārdzinās uzturēšanu. Visvieglāk visu izvietot un pārskatīt būs kubika veida akvārijā.

2. Apgaismojums. Pieņemts, ka apgaismojumam jūras akvārijā jābūt ~ 1W / 1L , bet to nevajag pieņemt kā likumu, viss ir atkarīgs no akvārija iemītniekiem. Ja akvārijā dzīvos piem. Diskoaktīnijas –Discosoma , krabji vientuļnieki -hermit crab un citi gaismas neprasīgie bezmugurkaulnieki pilnīgi pietiks ar apgaismojumu kurš Jums pašiem ir pieņemams. Savukārt izvēloties jau pret gaismu prasīgākus koraļļus apgaismojums jau būs nepieciešams jaudīgāks, tā pat būs jāpievērš liela uzmanība gaismas t. 6400k - 1500K . Daudzi bezmugurkaulnieki ir fluoriscējoši tāpēc to krāsu labi izcels zilās lampas (actinic, 20000K , ocen blue ) šo lampu kombinācija arī būtu visieteicamākā. Pērkot gatavu akvāriju ar apgaismojumu vajadzētu pievērst uzmanību vai vākā ir iespējams iebūvēt vēl kādu papildus lampu un vai tam ir pietiekoša ventilācija vai pat iebūvēti ventilatori, tā kā mazā tilpumā ir jārēķinās ar iespējamām problēmām - akvārija pārkaršana. Temperatūra tajā nedrīkst ilgstoši pacelties virs 28c.

3. Sūkņi. Jūras akvārijam ir nepieciešama ūdens cirkulācija, kas nodrošina visus tā iemītniekus ar skābekli. Ieteicamā sūkņa jauda būs ~ 20apjomi/h piem. Ja Jums ir akvārijs 100L tad cirkulācijas sūknis būtu nepieciešams 2000l/h.

4. Sildītājs . sildītāja novietošanai nav lielas nozīmes jo lielā straume akvārijā neļauj radīt zonas ar dažādu t. Sildītāju noteikti vajadzētu aprīkot ar aizsargu, jo daudzi bezmugurkaulnieki pārvietojoties var uz tā apdedzināties.

5. Dzīvie akmeņi. Ieteicams ~ 20% kilogramos no apjoma , piem. 100Litros vajadzētu ~ 20kg akmeņu

6. Smilts. ~3-5cm biezā slānī 0,5-1mm koraļļu smilts , jeb koralīts vai argonīts.

7. Sāls. Jūras ūdens pagatavošanai ir speciāla sāls kura satur visus nepieciešamos ķīmiskos elementu. 1L ūdens vajadzēs ~ 36g sāls.

8. Aerometrs. Ūdens blīvuma jeb sāļainības mērīšanai.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>