Advanced search

Vispārējie raksti : 12 punkti kā ierīkot akvāriju
Posted by Rincis on 8/22/2007 1:17:01 (18014 reads)

Ja vēlies ātri palaist akvāriju, tad 12 punkti kā to darīt, Tev lieti noderēs!

1. Akvārijs un tā dekorācijas.
Sākumā nepieciešams kārtīgi izmazgāt akvāriju ar speciālo akvāriju tīrīšanas līdzekli, vai sodu ar etiķi. Nedrīkst pielietot ķīmiskos līdzekļus, kā veļaspulverus un trauku mazgājamos šķīdumus. Akvārija grunti nepieciešams vairākas reizes izskalot zem tekoša ūdens un ieteicams arī beigās novārīt vai izkarsēt cepeškrāsnī uz 1/2h.

2. Zemgrunts filtrs (ja tiek lietots).
Ja tiek lietots zemgrunts filtrs, tad to nepieciešams ievietot zem grunts, lai tas spētu pareizi funkcionēt. Svarīgi, lai šis filtrs būtu pilnībā pārsegts ar grunti un tā būtu vismaz 2cm biezā slānī.

3. Ūdens pievienošana.
Kad grunts ir sabērta, ūdeni pievieno vai nu uzliekot uz grunts šķīvīti un lejot ūdeni uz tā, vai arī izmanto roku uz kuras tiek izkliedēta ūdens strūkla, lai grunts netiktu samaisīta. Pie ūdens pievienošanas nav ieteicams liet klāt ķīmiskos līdzekļus, kā kondicionierus un augu mēslojumus.

4. Cauruļu pievienošana.
Pirms augu stādīšanas svarīgi pārliecināties, vai zemgrunts filtram ir pievienotas visas caurules un sūkņi. Kā arī vajadzētu pārliecināties, vai kompresora caurulei ir pievienots pretvārsts, kas neļauj pa šo caurulīti izplūst ūdenim no akvārija un sabojāt kompresoru, kā arī grīdas segumu.

5. Dekorācijas un augi.
Kad ir ieliets ūdens un savienotas filtra caurules, var sākt stādīt augus un ievietot akvārijā dekorācijas. Svarīgi atcerēties, ka garos augus stāda akvārija aizmugurē, vidējos pa vidu un mazos pašā priekšā, lai tiem tiek vairāk gaismas. Ļoti vēlams akvārijā izmantot dabīgās dekorācijas, kā piemēram koka sakni, kas pareizi pirms tam apstrādāta vai arī kādu kokosrieksta čaulu. Labi izskatīsies arī kāds ieplīsis māla podiņš, vai jebkas cits, kas nebūtu kaitīgs zivīm. Derētu atcerēties, ka mākslīgās pilis mēdz izdalīt dažādus kaitīgus savienojumus.

6. Ūdens bioloģiskais balanss.
Pirms filtra palaišanas svarīgi izdomāt ko tieši mēs vēlamies akvārijā turēt. Ja plānots daudz zivju, tad noteikti ir jāizvēlas spēcīgs ārējais filtrs, kurā var ievietot bioloģisko substrātu uz kā augt baktērijām. Savukārt, ja vēlamies nelielu akvāriju ar dažām zivtiņām, tad pietiks ar parasto iekšējo filtru. Protams, labāk būtu, ja tiktu iegādāts arī ar iespēju tajā ievietot bioloģisko substrātu. Ieteicams modelis būtu firmas BluWave iekšējais filtrs. Akvārijā ir ļoti vēlami daudz dzīvo augu, kas arī palīdzēs uzturēt ūdeni tīru un zivtiņām patīkamu.

7. Filtrs, sildītājs un termometrs.
Pirmā lieta, kas akvārijam ir nepieciešama ir labs filtrs un uz to labāk naudu nežēlot, tā pat, kā uz akvārija lielumu. Lielāku akvāriju ir vieglāk kopt un uzturēt. Tāpat akvārijā svarīgs ir termometrs, kas ziemas mēnešos rūpētos, lai tropu zivtiņām vienmēr būtu temperatūra ap 25 grādiem. To aplīdzēs arī kontrolēt termometrs. Izvēloties termometru, labāk būtu ņemt parasto spirta termometru, ko pielipināt pie iekšējā stikla, nevis digitālos termometrus – uzlīmes, kas nav visai precīzas.

8. Tehnikas palaišana.
Pirms tiek palaista vai apsekota jebkura tehnika, tā ir jāizslēdz no kontakta. Svarīgi atcerēties, ka filtrus nedrīkst izslēgt laukā ilgāk pa 30 minūtēm, jo tajos dzīvo labās baktērijas, kuras var nomirt, ja tām nepiekļūst svaigs ūdens ar skābekli. Palaižot jebkuru tehniku ir jāizlasa tās lietošanas instrukcija un stingri tā arī jāievēro. Svarīgi ievērot, ka apgaismojums nedrīkst spīdēt akvārijā ilgāk par 12h diennaktī. Pirmos mēnešus iesaka noregulēt taimeri uz 6-8h, lai izbēgtu no aļģēm.

9. Ūdens testi.
Kad ūdens ir saliets un augi sastādīti, kā arī filtrs jau ieslēgts ir jānogaida apmēram divas nedēļas, lai ūdens nostabilizējas un tajā varētu ielaist zivtiņas. Nevajadzētu grēkot un laist zivtiņas ātrāk, jo tad tās var nomirt no amonjaka saindēšanās un citām slimībām. Šajā laikā ir jāveic ūdens testi. Kad akvārijā ūdens pēc apmēram divām nedēļām rādīs šādu rezultātu: NH4 = 0 ; NO2 = 0 un NO3 > 0, tad varam pamazām pa mazai porcijai laist iekšā zivis.

10. Zivju ielaišana.
Zivju ielaišanu nevajadzētu sasteigt, tāpat, ja tiek lietots ūdens bioloģiskais starteris, ko pārdod zooveikalos, ir jāpagaida vismaz nedēļu. Zivis nepieciešams aklimatizēt pirms ielaišanas. Maisiņu ar zivīm nepieciešams ielaist akvārijā, lai aizlīdzinās temperatūra un ik pa 10 minūtēm vajag ieliet akvārija ūdeni maisiņā, lai zivis pierod pie jaunā ūdens ķīmiskā sastāva. Šo procedūru vēlams veikt ne mazāk pa vienu stundu. Ja zivis tiks ielaistas uzreiz iekšā akvārijā un ūdens sastāvi būtiski atšķirsies no veikala ūdens, tad zivis visticamāk nomirs, vai arī vairākas dienas mocīsies.

11. Akvārija vāks.
Svarīgi parūpēties, lai zivis neizlektu no akvārija, tāpēc akvārijam ir jābūt virsū kādam vākam, vai sietam. Tāpat vajadzētu pārliecināties, vai gaiss brīvi cirkulē vāka iekšpusē un mainās ar to, kas ir ārpusē. Ja no rītiem vāka iekšpusē ir kondensāts, tad pastāv liela iespējamība iegūt elektrisko triecienu vai arī sadedzināt akvārija luminiscentās lampas balastus.

12. Zivju barošana un turpmākā kopšana.
Zivis jābaro ir vienreiz dienā. Vēlams izvēlēties labu firmu barību, tādu kā JBL, Tetra un Hikari. Tāpat nevajadzētu zivis barot ar vienveidīgu barību, bet kombinēt tās.
Ūdens akvārijā turpmāk ir jāmaina stingri pēc grafika 1/3 no tilpuma vienreiz nedēļā. Ja šī procedūra netiks veikta, var sākties aļģu invāzija, jeb sliktākajā gadījumā zivis var saslimt. Svarīgi atcerēties, ka filtrus ārā slēgt nedrīkst un ja tas tiek darīts (pie tīrīšanas) tad maksimums uz 30 minūtēm!

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.
Poster Thread

l>