Ampulārijas iet bojā

Gliemeži, garneles, vēži u.c.
IngaK
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2019 7:45 pm

Ampulārijas iet bojā

Atbildēt IngaK » Piekt Feb 08, 2019 7:51 pm

Nepilnas divas nedēļas atpakaļ iegādājos divas dzeltenās ampulārijas. Pirmo dienu viņas aktīvi darbojās pa akvāriju, bet pēc tam praktiski visu laiku atrodas vienā vietā. Katru dienu gan šī vieta atšķiras, bet to, kā viņas kustas neredzu vispār. Šodien pēkšņi pamanīju, ka viena no ampulārijām ir mirusi. Kāds varētu būt iemesls? Jo pāris gadus atpakaļ bija ampulārija, un viņa nepārtraukti kustējās un darbojās pa akvāriju. Akvārijs ir neliels 25 l un akvārijā neskaitot gliemežus dzīvo tikai trīs neoniņi, kā arī ir ūdens augi un apgaismojums.
Lietotāja avatars
Nora
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Sv Sep 09, 2018 11:52 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 24

Re: Ampulārijas iet bojā

Atbildēt Nora » Sest Feb 09, 2019 1:46 pm

Man personīgi, ar gliemežiem problēmu nav bijušas, bet cik es esmu lasījusi - gliemzeži ir jūtīgi uz PH līmeni (lai nav BAIGI sārmains) un uz dažādām ķimikālijām(Varš(Cu),malahīta zaļais, formalīns, metrifonāts utt.), kas ir daudzās zālēs.Cik zinu ir daudzas barības ar vara piejaukumiem, bet lasīju, ka garnelēm(arī jūtīgas, kā jau bezmugurkaulnieki)nav sliktas reakcijas uz tāda veida barībām...
Starpcitu, man vienreiz ar šķita, ka gliemezis bija beigts, bet izrādījās, ka sveiks un vesels guļ :laugh:
Varbūt neoni tos ir pabakstījuši kārtīgi aiz ūsām un sifona? Es pārbaudītu vai visi rādītāji atbilst normām, ieliktu kādu gurķi - paskatīties vai reaģē un tad domātu tālāk. :sick:
IngaK
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2019 7:45 pm

Atbildēt IngaK » Sv Feb 10, 2019 10:27 pm

Varbūt tad tiešām būs jānopērk PH testi un jāpārliecinās vai ir atbilstoša vide.
Šoreiz šis viens tiešām bija beigts, un otrs - kad ielieku gurķi viņš kaut ko tur apēd, bet tās arī būtībā ir viņa vienīgās darbības, jo pēc tam viņš atkal vienkārši guļ pielipis pie akvārija sienas. Domāju, ka neoni nav izdarījuši pāri, vismaz neesmu pamanījusi agresīvu uzvedību.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 454
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Sv Feb 10, 2019 11:03 pm

Ja akvāriā lej krāna ūdeni (vēl jo vairāk ja tas ir Rīgas ūdens), un maini ūdeni regulāri, akvārijā nav sastāvējušās kakas un grunts pilna ar vecu orgnaiku, tad arī ph visticamāk būs normas robežās.
Cik tas akvārijš ir vecs?
Kāda akvārijā ir temperatūra - ja par aukstu gliemeži paliek mazaktīvi kā visi aukstasiņu radījumi. Kurš gan pateiks no viena teikuma kāpēc nosprāgusi ampulārija, ekstrasencu spējas cik zinu te nevienam nav. Tas arī ir normāi, ka ampulārija nosprāgst, tā notiek...Pēc tās mājiņas lieluma jau ar diez ko nevar spriest par viņu vecumu, jo ne jau veikalos viņas atbilstoši baro un bieži ūdeņus maina. Pēc mājiņas veidošanās - gredzenu platumiem, viļņiem, neregularitātēm gan var aptuveni pateikt par iepriešējiem augšanas apstākļiem. Vecas ampulārijas arī var palikt mazaktīvas. Viņām arī skaitās normāi, ja sagribās ierakties gruntī un tā pagulēt kādu laiku.
Ampulārijas vispār ir salīdzinoši izturīgas, un var kalpot kā sava veida indikatori par akvārijā notiekošaiem procesiem.
Svarīgāk par ph testu drīzāk akvārijā būs nitrātu tests, un ja jauns akvārijs tad arī amonija/amonjaka un nitrītu tests var noderēt.
Turot ampulārijas ar zivīm parasti zivis grib iekost ūsās. Nokostās ūsas parasti ataug un gliemeži iemācās nebāzt ūsas ārā un rāpo paslēpušies zem mājiņas. Ja tādus gliemežus no mazotnes audzē akvārijā bez zivīm, tad viņi nav iemācījušies slēpties zem mājiņām un daudz drošāk maršē pa akvāriju tā ka ūsas vien plīvo pa gaisu.
Par to ka ph krīt un gliemeži, piemēram, melānijas lien ārā no grunts esmu dzirdējis, bet nezinu vai tā ir. Jo kad manas melānijas masveidīgi sākušas līst ārā no grunts neesmu ūdenī manījis ph svārstības, bet ja ūdenī ielej skābes, tad viņas tāpēc no grunts nelien ārā. Līdz ar to gribas domāt, ka tur papildus ir vēl kādi citi faktori.
Vienkārši nodrošiniet akvārija iemītniekiem ar barošanu un kopšanu un regulārām ūdens maiņām labus apstākļus un priecājieties par to kas ir. Ampulārijas ātrāk aug, ja ir nodrošināta barība un bieži maina ūdeni.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi