spameri

Kļūdas, informācija par foruma un lapas darbību, jaunumiem forumā un lapā, un citas ar forumu un lapu saistītās tēmas
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 97
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Re: spameri

Atbildēt Reader » Pirm Jan 28, 2019 8:19 pm

Spameri kļuvuši īsti nekaunīgi spama satura un daudzuma ziņā. :(
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3309
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Otr Jan 29, 2019 11:33 am

Njā, laiku pa laikam bāžas iekšā. Visu ienākošo spamu nonesu. Tagad viss tīrs.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 819
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 31

Atbildēt Maarcis » Pirm Jūn 10, 2019 7:57 am

Paldies, vismaz šādi tiekam galā. :)
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 97
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Atbildēt Reader » Tr Dec 11, 2019 7:38 pm

Ja forumam ir tāda iespēja, varbūt būtu vērts uztaisīt vienu tēmu - smilšu kasti lietotājiem kas tiko reģistrējušies, lai tiesības rakstīt visās foruma tēmās viņiem tiktu piešķirtas tikai pēc tam tam kad ir apliecinājuši ka viņiem interesē akvāriju tematika nevis spamot? Vai priekšmoderāciju viņu pirmajai ziņai?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Dec 11, 2019 8:49 pm

Reader rakstīja:
Tr Dec 11, 2019 7:38 pm
Vai priekšmoderāciju viņu pirmajai ziņai?
Šī doma būtu laba, tik kā to realizēt? Es neesmu tik erudīts šajā lietā.
Smilšu kaste laikam garām. Tur būs haoss , liels haoss. Neviens tur negribēs līst iekšā un kaut ko darīt, čekot. Vēlāk ja tēma izvērtīsies laba un interesanta, tad atkal pārnešana, dalīšana u.t.t. Tas prasīs lielu laika apjomu.
Vēl jau variants - pārnest forumu uz jaunāku platformu, bet tas var beigties bēdīgi (arī zinoša cilvēka rokās). Ir bijuši gadījumi, kad viss tiek nonests vai sačakarēts tā, ka neko vairs nevar izdarīt. Vajag meklēt cilvēku, kas ar to lietu nodarbojas ikdienā, profesionāli.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 946
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Atbildēt Ined » Cet Jūn 18, 2020 2:45 pm

Piedāvāju palīdzību tēmu iztīrīšanā no spama. Tā aktivizējušies pēdējā laikā, ka forums paliek nelasāms.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Atbildēt alkim » Piekt Jūn 19, 2020 1:29 am

Mani mazliet ieinteresēja spameru problēma. Uzisntalēju sev līdzīgu forumu (iespējams versija ir mazliet jaunāka, bet ne ļoti) un sāku pētīt kādas ir iespējas ierbežot spamerus-cilvēkus (ja kādam ir vēlme papētīt kas man ir sanācis un kā tas izskatās, tad rakstiet PM).

Viena no lietām kura man šķita daudzsološa ir "Q&A CAPTCHA". Jautājumi un atbildes - pašu sagatavoti jautājumi un atbildes. Šis forums ir latviešu valodā, un manuprāt latviešu valodā rakstīti ne-triviāli jautājumi varētu radīt problēmas aizrobežas spameriem. Piemēram jautājums "Kas atrodas Doma baznīcas smailē" un atbilžu varianti "gailis", "zelta gailis".

Otra lieta kas piesaistīja manu uzmanību ir izmantot "tiko-reģistrēto-lietotāju-grupu". Visi tikko reģistētie lietotāji nonāk šajā grupā. Un viņu postus ir jāapstiprina "moderātoriem" pirms tie parādās forumā. Kad lietotājam savācas noteikts skaits apstiprinātu postu (piemēram 3), tad viņš automātiski nonāk apstiprināto lietotāju grupā un var postēt bez moderātoru apstiprināšanas. Izpētiju ka var izvaidot speciālu moderātoru grupu, kuriem ir tiesības apstiprināt vai noraidīt jauno lietotāju postus, bet nekādu citu privilēģiju nav.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Piekt Jūn 19, 2020 7:19 am

Premoderācija jaunajiem lietotājiem diez vai derēs. Posti nevar gaidīt apstiprināšanu pat vairākas stundas, kur nu vēl dienas. Normāliem rakstītājiem tas būs kaitinoši, kurš gribēs gaidīt vai pēc tā visa atgriezties forumā. Te taču neviens patstāvīgi nedežūrēs lai pārbaudītu ir kaut kas ienācis vai nē. Tad ir jātaisa automātisks paziņojums uz telefonu moderatoram, vispār citādāk jānoformē lai būtu ērti un būtu uzreiz pamanāms ka jāienāk un jāizlasa. Standarta phpBB tas nav, atsevišķi rakstīt - kas to darīs, nav te tik daudz apmeklētāju. 3 posti un pēc tam premoderāciju noņemt nostrādātu, tikai reizē ar ūdeni no vannītes izlietu arī zīdaini. Nokaitinātu normālus rakstītājus, apvainotos un neviens te vairs neko nerakstītu. Zinu no cita foruma, kur ir daudz rakstītāju, simtiem postu katru dienu. Daži ir nopelnījuši premoderāciju, lai nebūtu visu laiku jābano. Esam tur 5 moderatori bet vēl papildus vajadzēja ieviest 4 premoderatorus, jo netikām galā. Bet tāpat reizēm sanāk postiem gaidīt izlasīšanu vairākas stundas, ja sagadās ka neviens moderators/premoderators tai laikā nav forumā. Premoderācija tikai neļauj izpausties visādiem histēriķiem un troļļiem. Pret spameriem nav tādu pūļu vērta.
Spambotiem un neatļautu reklāmu izvietotājiem ir paņēmiens kā apiet 3-5 postu noteikumu. Vispirms dažas reizes ievieto kā normālas atbildes parastās tēmās, pēc tam "iespļauj" kādā atbildē saiti uz savu produktu. Tikai akvāristu forumā neko no akvārijiem nesaprotošs jauniņais ir uzreiz pamanāms, pie pirmās iepostētās reklāmas - tūlīt dabū mūžīgo banu un viss. Ja uztaisa klonu, to arī var uzreiz redzēt un nobanot (pēc IP, tehnikas, provaidera, ģeolokācijas un vēl diezgan daudz pēc kā). VPN izmantošana jau pati par sevi ir aizdomīga, arī tad vairāk pieskatām. Bet arī tad ar standarta modiem nepietiek. Tajā forumā ir speciāli rakstīti rīki priekš moderatoriem. Te tādu nav.
Šeit visvienkāršākais ir vēl kādam (vai kādiem) ar moderatora tiesībām kaut vai vienreiz dienā paskatīties kas notiek, ja saspamots tad vienkārši izdzēst.
IMHO Nav vērts traucēt rakstīt jaunajiem reģistrētajiem. Ja nu kādu ķeksīti var paprasīt ielikt - apstiprināt ka neesmu bots. Cik nu tas vispār vairs nostrādā. Visu var apiet.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Piekt Jūn 19, 2020 1:15 pm

Paldies Ined, ļoti interesanti palasīt pieredzējuša moderātora domas!
Ined rakstīja:
Piekt Jūn 19, 2020 7:19 am
Premoderācija jaunajiem lietotājiem diez vai derēs. Posti nevar gaidīt apstiprināšanu pat vairākas stundas [...] Normāliem rakstītājiem tas būs kaitinoši, [...] tikai reizē ar ūdeni no vannītes izlietu arī zīdaini [...] IMHO Nav vērts traucēt rakstīt jaunajiem reģistrētajiem.
Jo vairāk es šo problēmu iepētu, jo vairāk sliecos piekrist - nav jēgas ierobežot jaunos dalībniekus. Lielāks risks atbaidīt/atgrūst no foruma jaunus dalībniekus, nekā nobloķet pieredzējušu spamotāju.

Bet varbūt var alternatīvu piegājienu? Atļaut janajiem dalībniekiem iepostēt dažus postus (pimērām 3-5) bez apstiprināšanas (tas samazinātu risku, ka cilvēkam nav iespējams ātri uzdot tiešām steidzamu jautājumu un/vai problēmu, ka lietotājs apvainojas par to, ka nevar postēt uzreiz), bet pārējos jau likt uz "approval" (tas savukārt samazinātu spamera iespējas ātri piesmiet visus topicus). Un kā tiko kāds no moderātoriem apstiprina kādu postu, tā lietotājs pāriet uz regulāra lietotāja statusu un var postēt bez ierobežojumiem.
Vai ir kādi būtiski mīnusi šai idejai?
Ined rakstīja: Te taču neviens patstāvīgi nedežūrēs lai pārbaudītu ir kaut kas ienācis vai nē. Tad ir jātaisa automātisks paziņojums uz telefonu moderatoram, vispār citādāk jānoformē lai būtu ērti un būtu uzreiz pamanāms ka jāienāk un jāizlasa. Standarta phpBB tas nav, atsevišķi rakstīt - kas to darīs, nav te tik daudz apmeklētāju.
Manuprāt phpbb jaunākajā versijā 3.3.0 (un arī esošā foruma versijā, kura manuprāt ir trīs punkts viens punkts trīs, droši nezinu jo nēesmu ne admins ne moderātors) moderātora panelis ir relatīvi lietotjams - ir atsevišķas "awaiting approval" un "user reported posts" rindas. Katrs moderātors var iekonfigurēt vai saņems notifikācijas uz epastu. Un ja notifikācijas iet uz e-pastu tad var telefonā jau iekonfigurēt lai automātiski čeko e-pastus un ceļ trauksmi ja nepieciešams ielūkoties forumā.
Tāpat phpbb ir iespēja uzinstalēt jau gatavus "extensions". Uzlikt piemēram "tapatalk" lai var vieglāk pieskatīt formu no mobilām iekārtām.
Ined rakstīja: [...] Tajā forumā ir speciāli rakstīti rīki priekš moderatoriem. Te tādu nav. [...]
Varbūt tie tomēr ir gatavi (vai pielāgoti) plugini vai extensions? Varbūt var ir zināmi to nosaukumi? Skatos ka arī prekš phpbb ir daudz dažādu extensions... varbūt var piemeklēt ko līdzīgu?
Ined rakstīja: Šeit visvienkāršākais ir vēl kādam (vai kādiem) ar moderatora tiesībām kaut vai vienreiz dienā paskatīties kas notiek, ja saspamots tad vienkārši izdzēst.
Doma man patīk. Šobrīd ieraugot spamu, es cītīgi spiežu sarkano pogu ("Ziņot par šo ierakstu"), bet efektīvāk būtu ja varētu spamu uzreiz nodzēs. Pat ne nodzēs - padarīt neredzamus un pārlikt uz "waiting for approval" rindu, kur tos jau kāds uzticams moderators var nodzēst un lietotājam uzlikt banu utt.

Skatos ka var izveidot dažādas moderātoru grups - galvenie moderātori, kuri var izdzēst ierakstus pavisam, un palīg-moderātori, kuri var postus tikai padarīt neredzamus. Šādi varētu pasargāties ka kāds palīg-moderātors nejauši nenodzēš pus-forumu. Tad varētu ļaut vairāk cilvēkiem piedalīties moderēšanā un palielināt iespējamību ka spams tiek ātrāk aizvākts.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Piekt Jūn 19, 2020 4:20 pm

Protams, ka var tehniski salikt visādus paziņojumus uz e-pastu, sinhronizēt ar telefonu un ko tik visu vēl nevar :) Es esmu uzlikusi tikai lai parāda, ka man ir uzrakstīts U2U. Lieki piebāzt telefonu negribas, tas arī būs jātīra.
Vislabākā moderācija ir tad, ja lietotāji vispār nesajūt nekādu moderāciju. Traucēt brīvi rakstīt, uzlikt kaut kādus ierobežojumus visiem tikai spameru dēļ vienkārši nav vērts. Ja var kaut ko izdarīt vienkārši, tad tas nav jādara sarežģīti.
Šajā sistēmā pavisam izdzēst kaut ko var ar supermoderatora tiesībām un arī ne automātiski. Vienmēr būs papildus jāapstiprina ka jā, tik tiešām es gribu šo postu, tēmu u.tt. izdzēst pavisam un neatgriezeniski. Ja dzēš automātiski - viss dzēstais nekur nepazūd, tikai tiek nomarķēts un nonāk lietotājiem neredzamā miskastē, no tās var atkal atjaunot - ja vajag. Pilnīgi un absolūti muļķu droši, neko sapostīt nejauši nemaz nav iespējams.
Šeit forumā vienīgā problēma ar spamiem ir tikai tāda, ka vajadzētu vairākiem cilvēkiem būt iespējai tos izdzēst līdz miskastei. Tad vairs nedēļām tēmās nerēgosies. Nekas cits jau te parasti nav jāmoderē, gandrīz vienīgi tikai spami. Ļoti reti vajag kādu tēmu pārnest, sadalīt, kādus tegus palabot, foto pagriezt normālā virzienā. Tie ir galīgi sīkumi, daudz laika neprasa.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Piekt Jūn 19, 2020 5:14 pm

Haxiz rakstīja: Vēl jau variants - pārnest forumu uz jaunāku platformu, bet tas var beigties bēdīgi (arī zinoša cilvēka rokās). Ir bijuši gadījumi, kad viss tiek nonests vai sačakarēts tā, ka neko vairs nevar izdarīt. Vajag meklēt cilvēku, kas ar to lietu nodarbojas ikdienā, profesionāli.
Sveiks Haxiz!
Kā būt pamēģināt Ined ideju?
Ined rakstīja:
Piekt Jūn 19, 2020 4:20 pm
[....] vajadzētu vairākiem cilvēkiem būt iespējai tos izdzēst līdz miskastei. Tad vairs nedēļām tēmās nerēgosies. [...]
Palielināt cilvēku skaitu, kuriem būtu tiesības padarīt spameru postus neredzamus?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Jūn 19, 2020 7:29 pm

Uh, sveiki visiem! Faktiski nedēļu nebiju iegriezies forumā un tagad ieraudzīju šo haosu. Pirms izlasīt šeit rakstīto, vispirms metos un izdzēsu visus spamus, un nobanoju pēc IP, pēc lietotāja un @. Bija kādu laiku jau miers, bet te sanāca pāris dienās vesela kaudze. Varētu jau kādam vēl iedot moderatora tiesības. Bet kurš gribēs? Sākumā jau čekos, bet ja kādus pāris mēnešus nekas nebūs noticis, tad jau atslābs (tā pat kā es :D :D ) un atkal saskries tie konservi... Esmu ar mieru kādam piešķirt tiesības kurš māk ar šo platformu rīkoties un visu nenočakarēs papildus eksperimentējot neapgūtas fīčas nesot par to atbildību :orators: .
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Piekt Jūn 19, 2020 7:53 pm

Pieslēdz mani. Moderēju vēl 2 forumos. Viens no tiem ir tieši uz šādas pašas platformas, visas moderācijas opcijas zinu - tur man ir supermoderatora tiesības. Katru rītu pirms darba un bieži arī vakaros tajos forumos ieeju, pie viena uzmest aci arī vēl šeit nebūs grūti.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Piekt Jūn 19, 2020 8:03 pm

Haxiz rakstīja:
Piekt Jūn 19, 2020 7:29 pm
Uh, sveiki visiem! Faktiski nedēļu nebiju iegriezies forumā un tagad ieraudzīju šo haosu. Pirms izlasīt šeit rakstīto, vispirms metos un izdzēsu visus spamus, un nobanoju pēc IP, pēc lietotāja un @. Bija kādu laiku jau miers, bet te sanāca pāris dienās vesela kaudze.
Tieši tādēļ jau ir interese par papildus moderātoriem - lai atvaļinājuma sezonā ir ielāka iespējamība, ka kāds tomēr ir pie datora un var padzēst/paslēpt saspamoto.
Haxiz rakstīja: Varētu jau kādam vēl iedot moderatora tiesības. Bet kurš gribēs? Sākumā jau čekos, bet ja kādus pāris mēnešus nekas nebūs noticis, tad jau atslābs (tā pat kā es :D :D ) un atkal saskries tie konservi... Esmu ar mieru kādam piešķirt tiesības kurš māk ar šo platformu rīkoties un visu nenočakarēs papildus eksperimentējot neapgūtas fīčas nesot par to atbildību [...].
Es lapbrāt piedalītos moderēšanā - negarantēju ka būšu katru dienu, bet es ienāku forumā ja saņemu notifikāciju ka kāds ko iepostējis kādā no saldūdens akvārijiem veltītajā sadaļā.

Man saprātīgi šķiet ideja izveidot speciālu jaunu grupu, kuras dalībniekiem piešķirt tikai tiesības noslēpt("Can soft delte posts") spamu - zemākajā bildē apakšējais posts. Un administtratora tiesības tur nevaig - nav riska nejauši ko ļaunu nodarīt.
moderator.png
moderator.png (30.88 KiB) Apskatīts 293 reizes
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 819
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 31

Atbildēt Maarcis » Piekt Jūn 19, 2020 8:06 pm

Oho, man pat nekādi spam paziņojumi nenāca uz e-pastu, laikam nebiju attiecīgajās tēmās ko rakstījis.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi