Mans topošais rifs ~200L

Viss kas saistīts ar pirmo jāras akvārija startu, akvāriju un vietas izvēle, u.t.t.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 1:44 pm
Atrašanās vieta: Ireland
Vecums: 48

Mans topošais rifs ~200L

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 1:51 pm

Es skatos ka visi sheit paarsvaraa runaa par MINI rifiem, gribeetos parunaat nedaudz par ko lielaaku, nu ne gluzhi MAXI, bet par MINI lielaaku  . Kaa jau rakstiiju Akvarijs.com , man bija caur e-bay pasuutiita 185l burka ar skapiiti, es, kaa jau visi lohi, gaidiiju ka skapiitis buus izturiigs, nu es domaaju ka tam buus kaut kaada armatuura iekshaa, kas akva atbrauca un es izpakoju skapiisha sastaavdaljas  .... vienkaarshs MDF (kas nezina, kaut kas liidziigs skaidu platei, tikai bliivaaks, taads kaa preseetais kartons), kas skruuveejaas kopaa ar parastajaam koceneem, ne iestraadaatu metaala viitnju, es nerunaaju par karkasu, nekaa  , pie tam veel ar starpsienu, taa kaa nekaads sumps tur iekshaaa neieliistu, un shitai konstrukcijai ir jaatur paari par 200 kg  , kaapeec rakstu sho, vienkaarshi esiet uzmaniigi kad peerkat kaut ko caur i-netu, var sanaakt ka nopirktais galiigi neatbilst gaidiitajam  .
Galu galaa shitaa burka tika nopaardota taalaak  , iznaakums ir taads ka atkal viss ir jaasaak no gala, nee no gala gluzhi ne, saals jau ir  , tagad gribeetos dzirdeet kaadus ieteikumus, ar cik lielu akvu tomeer vajadzeetu saakt, nu taa optimaali, noteikti ne MINI bet arii neko paaraak grandiozu, kaadi izmeeri, forma, cik caurumi, diametrs un kur labaak izvietot(caurumus), ja padaliisieties ar pieredzi, buushu pateiciigs  .
Ja peec smagas nakts , uudens akvarijaa ir par saalju un zivis paarak mazkustiigas, vai tik tu neluukojies kjilavu bunzhaa !  
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2363
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Re: Mans topošais rifs ~200L

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 1:52 pm

Jo lielāka sistēma jo stabilāka, jo dārgāka palaišana. Uzturēšanas izmaksas pēc tam stipri nesadārdzināsies vai Tev būs 200L vai 800L (praktiski tikai apgaismojuma elektroenerģijas patēriņa starpība). Ja paliec pie ~200L ieteiktu taisīt kubu 60x60x60cm (ja iespējams akvāriju aplūkot no vismaz 3 malām, ja nē tad tam nav dziļas jēgas, savādāk var tiešām izveidot labu kompuzīciju kas akvārijam piešķirtu dziļumu) apgaismojumam izmantojās viena MH 150w vai 250w atkarībā no koraļļu izvēles.
Patiesībā nezinu ir ļoti grūti ko citam ietekt. Ja es tagad taisītu savu akvāriju izmainītu tikai tā dziļumu tagad - garums x platums x augstums - 150x60x60cm gribētos 150x100x60cm , jo iekraujot akmeņus tur nekas prātīgs vairāk nesanāk. Šahtu netaisītu taisītu tikai sānā caurumu.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 1:53 pm

Tad kad peedeejo reizi biju zoobodee man tur piedaavaaja 200l kubu, ja godiigi, man vinjsh ne visai patika, izskataas mazinjsh, kubs ir jaaliek bez maz vai istabai pa vidu, lai no visaam puseem var skatiities. 150x100x60 tas jau ir nopietni  ,pari par 800l, baidos ka iesaakumam buus par daudz, dziivos akmenjus vien vajag ap 160kg  ,droshi vien palikshu kaut kur ap 300l plus miinus. Juuseejie taas tumbas pashi taisa vai peerk jau gatavas.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 1:54 pm

Zanda un AigarS pirka gatavas es taisīju pats, jo lielākā prob bija transportā un tas ka vietai vajadzēja būt līdz akvārija atvešanai gatavai. par cik negribēju pa vidu ribu , karkasu taisīju bez tās , par to kāds viņš sanāca var apskatīt manā topikā.
300L tomēr ieteiktu viņu taisīt pēc iespējas dziļāku (platumā)  Es ar šito te visiem uzbāžos, bet tas ir grūti saprast kamēr pats to neizjūt, var jau būt ka man nav taisnība.
varbūt pastāv iespēja jūras akvāriju nopirkt Anglijā/Īrijā gatavu (lietotu), esmu ik pa laikam uzdūries šādiem sludinājumiem. parasti tas iznāk vismaz vairāk kā 50% lētāk ierēķinot arī ceļa izdevumus. Kolēģis no Lietuvas tādā veidā nopirka akvāriju Vācijā. Tas viņam iznāca ar visu aprīkojumu akmeņu cenā ierēķinot ceļu
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 1:55 pm

Ar tiem gatavajiem akvaarijiem taa ir kaa ir, paretam kaut kas uzpeld Anglijaa, bet tad saimnieks parasti paardod ar visu kas tur ir iekshaa, un tad saprotams ir pasham jaabrauc pakalj, taa ir probleema jo pa starpaam ir uudens, ar mashiinu neaizbrauksi  , a sheit Irijaa, neko tamliidziigu neesmu redzeejis, te pat zooveikalaa, kas nodarbojas arii ar akvaarijiem un ziviim, salduudens, plaatiija mutes un raustiija plecus, par saalsuudens akvaarijiem vinji neko neesot dzirdeejushi, kur taadi vareetu buut nezinot u.t.t., vai nu sheit taa lieta nav iipashi izplatiita, vai arii visi ir baigie individuaalisti. A kaadas tagad Latvijaa ir izmaksas akvaarijiem kopaa ar tumbaam ja nav nosleepums.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 1:55 pm

Tieši par to arī runāju, palaists akvārijs kuru īpašnieks vairs negrib turēt, tie ir nopērkami lēti. Tev vajag minivenu un divas plastmasas mucas. Akmeņi un daļa ūdens mucās, ceļš un jāšanās noteikti atmaksāsies ar uzviju. Arī akvārija strts būs ātrāks un vieglāks. pie mums pasūtīts AD pliks akvārijs ar šahtām, muftām krāniem + sump + karkass ~500L(kopējais tilpums -akvārijs + filtrs) būs ~1000Ls nerēķinot tehniku.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 1:56 pm

Man nav minivens, man ir pikaps, nu ar garo pakalju, kaadas paaris 100l mucas varbuut arii ielistu, tachu taa nav amfiibija, paari shaurumam kas atdaka Iriju no Anglijas vienalga jaapeld ar praami, un peec tam veel nevar zinaat cik taalu buus jaabrauc pa Angliju, katraa zinjaa tas nav vienas dienas jautaajums, visticamaakais kaadu 3-4 dienu, turp un atpakalj, nezin vai tas akmenjiem patiks, un bez akmenjiem tur droshi vien buus kaads korallis vai anemone, droshi vien kaada zivs vai cita dziiva radiiba, taa kaa shis gadiijums arii pie visoptimistiskaakaa skatiijuma laikam tomeer nederees.  . A cenas es skatos Latvijaa ir apmeeram taadas pashas kaa Irijaa, sheit zoobodee par 200l kubu ar tumbu un SUMPu (beta versija)nezinu ko tas noziimee un  , prasiija 800 eiro.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 1:57 pm

Tehniski to noteikti var atrisināt, bet nu skaties pats kā izdevīgāk, visu ju izšķir nauda ko gribam akvārijam iztērēt. Akmeņiem noteikti nekas nenotiks ja būs pāris dienas ceļā, tāpat izdzīvos koraļļi un zivis. Vari iegādāt pumpjus(kuri Tev būs nepieciešami tā pat jūrā un sildītāju , vai izmantot jau esošos uzzinot pirmas tam to jaudas un parametrus) samest tos mucās un pieslēgt caur UPSi mašīnas aķim, ved kaut nedēļu. Ja komplekts ir pietiekoši lēts vari vest tikai akmeņus(tos ieliekot kādā plastmasas kastē ar nedaudz ūdens) un par pārējo eitanizēt, bet labāk jau tomēr mēģināt saglabāt. Iedomājies pats kāda Tavam akvārijam būtu vēsture  Šādā veidā ir vests akvārijs 500L + filtrs 200L ~1500km viens gals , pavadot ceļā ~36h mucās viss dzīvoja vēl pusotru dienu kamēr akvārijs tika uzstādīts. Tā kā neiespējami tas nav. tam akvārijam tagad 8 mēneši jaunajās mājās - zivis 6gb izdzīvojušas izņemot viena kura gāja bojā ne transportēšanas dēļ. Tāpat neviens skaistu plaukstošu rifu ar SPS nepārdos un viss kas tur būs palicis (kamēr cilvēks vairs netiek galā vai ir apnicis)būs "dubovijs" tas ir palicis izturīgākais.
Īrijā nav firmas vai privāti kas pēc pasūtījuma izgatavo akvārijus? noteikti jau ir kāds forums kur var uzjautāt. Izmērus , urbumus u.t.t izštukosim . Nevajag teikt kad tas būs jūras akvārijs, tad parasti cenas arī ir lētākas, vinkārši saki man vajag tādu un tādu burku no tāda un tāda stikla - ko maksā? un akvārijam viens urbums noteikti būs lētāks kā pirkt Tunzes pārplūdi. Šahtu akvārijā vari ar silikonu pēc tam ielīmēt pats, tā nebūtu nekāda prob un tur nav vajadzīga vairāk drošība, jo tā strādās jau esošajā tilpumā. Galvenais stikla kaste ar caurumu.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 1:58 pm

Vakar paskatiijos E-bay tur viens aspraatis, no Irijas, ir ielicis ka paardod savu Juuru (500l, 20kg akmenji un veel shis tas) par 5000eiro  , gribeeshu redzeet kursh nopirks  . Par firmaam kas taisa akvaarijus, Irijaa, cik nav peetiits, neko atradis neesmu, viena ir Anglijaa, bet taa nebuutu probleema, vinji suuta arii uz Iriju. Vieniigi lieta ir taada, ka man jaareekjinaas ar to, ka agri vai veelu no shiis maajas buus jaapaarbrauc, mees iireejam, un cik tad ilgi liksi naudu saimniekam kjeshaa, par savu jaadomaa, veel 2-3 gadi, es domaaju, taapeec laikam jau buus pie kaadiem 200l jaapstaajas, domaaju par to kubu, varbuut nav nemaz tik slikta doma, laikam vinjam caurums arii bija, neatceros, ja veel kaads zinaatu ko noziimee "beta" versija SUMPam.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 1:58 pm

beta versija nav jūras akvariumistikā kaut kāds pieņemts apzīmējums, tas ir paša ražotāja kaut kāds apzīmēts lielums vai tehnikas aprīkojums. Nav ne jausmas, dod foto un bildi tad mēģināšu pateik kas ir beta.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 2:00 pm

Vai kaadam ir naacies saskarties ar RED SEA MAX, vai tieshaam vinjsh tik labs kaa netaa slavee?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Jan 30, 2008 2:03 pm

Diemžēl mums nekas tāds nav nācies apčamdīt.
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 2:04 pm

Taa jau vinjsh izskataas diezgan neko, viens liels miinuss, mazinjsh, nu saliidzinoshi mazinjsh, pasha akvaarija tilpums tikai 110L, pluss, cik es sapratu, veel kaadi 20L sisteemaa, no otras puses it kaa pilns komplekts, vai pareizak gandriiz pilns, nevar arii saprast vai pats kaut ko veel var pielikt klaat vai nee, nu tur kalcija reaktoru, kursh tur laikam nav, iisteniibaa ir nedaudz bail no taadaam kompaktaan ieriicem, taapat kaa modernas mashiinas dzineejam, viss tik kompakts, ka nezini no kuras puses pieiet klaat  , zheel ka neviens nav saskaaries.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Tr Jan 30, 2008 3:40 pm

Mongoose rakstīja: "bad" viss tāpēc ka grūti apkalpojams, jo kompaktāks jo grūtāk - pats saproti. bet no atsuksmēm akvārijs strādā labi pie vidējas slodzes, esmu dažus manījis bildēs , smuki, bet laikam par to naudu pats sev tādu negribētu...
jaa, mums tas nedereetu, bet "normālā" dziivokliitii, ja negrib "izvirst", tas buutu gandriiz ideaals juuras akvārijs SAAKUMAA! Njem tik un 1x 1-2 nedeeljaas nomaini 10-20l uudens!
Pēdējo reizi labojis 1 - AigarS, labots 0 reizi.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Gundars
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Gundars » Tr Jan 30, 2008 3:41 pm

Pagaidaam veel neesmu atradis, kur vinju sheit var dabuut, bet pirkt no i-neta neredzot dziivee, laikam attureeshos. Un paarbraukt mees domaajam kaut kur tepat, varbuut pat shinii pat pilseetaa, uz Latviju jau laikam tikai kaa tuuristi  . Laikam jau tomer lasiishu vinju kopaa pats, tas buus ilgaak, bet droshaak  .

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi