Mongoose - 500L

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: Mongoose - 500L

Atbildēt nbinc » Sv Dec 15, 2013 1:54 am

Uldi, neskatoties uz tavu nedaudz pesimistisku akvas aprakstu, bet izskatās diezgan interesanti - it kā esi nolaidies jūras dzīlēs - tāda pustumsa, ļoti dabiski saauguši korāļi  :applause:
Nevar lielāka izmēra bildi ielikt ?

A kā zivis jūtas, kā viņas pārnez pazeminātu temperaturu ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2326
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 15, 2013 9:10 pm

Sveiks!
Bildi iefočēšu , tā bija taisīta vakara apgaismojumā , ekspozīcija diezgan gara , tāpēc lielāku rezolūciju pakautrējos likt  :embarrass:.  Zivju uzvedībā izmaiņas nejūtu , liekās ka par šiem gadien nav arī aizgājēju , bet man jau viņas ir gaužām maz , varbūt tāpēc ar akvārijs veiksmīgi eksistē. divi  ķirurgi , klauns un divi damseli . Vislielākā šokā es esmu par to ka sākuši parādīties vientuļnieku par kuriem domāju ka tie sen jau ir izmiruši. Asterinas arī ir ļoti daudz, laikam kaut kas sāk krāties kas viņām iet pie dūšas.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 15, 2013 9:20 pm

briedis rakstīja: Prieks dzirdēts, ka esi atgriezies :). Cik sanāks jaunais tilpums?

Vai tu negribi visu esošo izlikt kaut kāda pagaidu akvārijā uzlikt jauno akvāriju tad sakrāmēt visu atpakaļ? Iztirgot un tad visu salikt no jauna atpakaļ būs baigi sālīti.
Čau  ;)!
sanāks ~ 850L  Pagaidus akvāriju toč negribu . iedomājies 500L tilpumu , lai to kaut kur pagaidus noliktu vajag attiecīgu telpu , tajā akvārija istabā viņam vietas nebūtu jo , tur diezgan stingri viss jāpaārda , un tāda dzirkstelīte uz visu kā sākumā ar vairs nav , tā kā jaunais projekts baidos var aizņemt baigo laiku , ka tik neievelkās uz gadu  :D. jo ir jau vēl jauns hobijs kuram sezonas laikā tiek veltīts daudz laika , tad sadzīves kreņķi . Vienu vārdu sakot nepārliecināsi , visvairāk gribās to istabu savest kārtībā , kas arī prasīs lielāko laiku , akvu pēc tam uzstutēt jau ies ātri.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Okt 12, 2014 12:42 pm

Pārdots!
Akvārijs šodien aizbrauca uz Liepāju . Ir diezgan skumīgi  :'( , bet jaunnedēļ ķeršos klāt telpas remontam jaunā projekta īstenošanai . Ir daudzi jauni tehnikas risinājumi straumes radīšanai ar pavaisam netradicionālu tehniku, bet vispirms jātiek galā ar pašu telpu un ventilācijas sistēmu , kas aizņems lielāko projekta daļu. Mēģināšu iepostēt kādu atskaiti veidojot jaunu tēmu.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 773
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 29

Atbildēt Maarcis » Sv Okt 12, 2014 8:54 pm

Hmm... Nu tad jau gaidīsim jaunu ziņu un tēmu. Tev tie projekti ir grnadiozi sanākuši, cik esmu lasījis te forumā.
Varbūt es arī kādreiz pāriešu uz jūras akvārijiem. ;)
prusaknieks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Sep 27, 2016 6:43 pm

Atbildēt prusaknieks » Otr Sep 27, 2016 7:06 pm

Kas jauns noticis? Kādi projekti ?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Piekt Apr 06, 2018 9:47 pm

Sveiki visapkārt!
Neēsmu šeit bijis vairākus gadus. Jūras akvārijs aizceļoja uz Liepāju. Viens no lielākajiem iemesliem bija - ļoti liels mitrums no pastiprinātas iztvaikošanas.
Iestājās pauze uz ilgāku laiku. Šobrīd ir veikta rekonstrukcija telpā un gatavojos jaunam startam. Akvārijs būs tajā pašā vietā un tādos pašos izmēros, vienīgā atšķirība būs akvas platumā - bija 600 būs 800 , lai piešķirtu vizuālu dziļumu. Tātad 500L vietā 750L displejā. Arī filtrs nebūs pēc tradicionālās shēmas. tas šoreiz stāvēs vienādā augstumā ar akvāriju un tilpnes būs savienotas. atpakaļgaitu nodrošinās nevis atpakaļgaitas sūknis bet gan viens no starumes sūkņiem. Tādejādi efektīgāk izmantojot elektroenerģiju, kā arī pilnīgi atbrīvojoties no šahtas izbūves. Viss vēl tikai būves stadijā. Domāju starts varētu būt jūnija beigās , jūlija sākumā.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3125
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 06, 2018 11:22 pm

Sveiciens pazudušajam mangustam :yaya: :yaya: . Es jau domāju ka esi aizgājis galīgā pagrīdē :D :D . Interesanti kā Tev viss atsāksies un kāds būs rezultāts.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Apr 09, 2018 10:39 pm

Sveiks, Hari!
Biju gan nolīdis pagrīdē ilgāku laiku , bet visu laiku kaut kas iekšā ņurdēja līdz atkal ir :hook:
Grīda ir pa jaunu iebetonēta, jo platums un svars pieaug jūtami. Karkass un akvārijs tapšanas stadijā. karkasu taisīšu pats, akvāriju līmē Lietuvā Egis.
Metāla karkass atkal nestandarta, neciešu ka pa vidu kaut kas traucē . Itkā jau filtrs tagad būs augšā, bet ja kaut kas nesanāks lai ir brīva vieta rezerves variantam. par cik uz 2m laidumu (1.5m displejs 0.5m filtrs) svars ir diezgan liels, tad parēķināju ka vienīgais variants būs 3 fermas konstrukcijas.
izskatīsies apmēram šādi - zīmēt nemāku visas fermas un sānu tievās strīpiņas zīmējumā ir 50x20x3 profils Kājas 50x50x3

Attēls

Uz doto brīdi lai atsvaidzinātu zināšanas atkal nostartēta ir mazā jūra 35l - tradicionālais BOYU :D

Attēls
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Apr 09, 2018 10:52 pm

Karkass no ņeržas vai melnais? Vispār skatoties uz to konstrukciju liekas ka tur būs savi 200-300% rezerve stingrībai. No kāda stikla līmē- tripleks vai monolīts?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Pirm Apr 09, 2018 10:58 pm

Piekrītu par to rezervi :D Ja ņe trus , no ja bojus :)
karkass no melnā , gruntēšu un šoreiz krāsošu ar auto akrilu . veco mazliet sasteidzu , krāsojot pa taisno ar hammerit , pēc kādiem 4 gadiem vietās kur patstāvīgi laistījos apakšā pa fltru , krāsas plaisās parādījās rūsa. Akvārjs no monolīta , displeja puse no Optowhite 12mm , stiprības ribas no 15mm - savilce pa vidu nebūs. akvas augstums 640 - ūdens līmenis 580
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Apr 09, 2018 11:17 pm

Domā, ka auto krāsa būs labāka par to hammeru? Man domāt ka labāk pameklēt krāsu no kuģu remontrūpnīcas. Tās tiešām labi pretojas sālim. Cik zinu, adventurer savus karkasus metina no ņeržas un viņam problēmu nav ( izņemot izmaksas :) ). Dažiem skatījos ka 5 gadu laikā karkass izrūsē pamatīgi. Tad visu jauca nost, veda uz strūklošanu un cepināja pulverklrāsu virsū kamēr nav par vēlu. Tas gan bija pamazs akvārijs priekš jūras, izmērs - kaut kur ap 300 litri. Lielākā postaža bija apakšā kur uz statnēm bija skrūvējamas regulējošās kājiņas un visas metinājuma vietas.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Apr 12, 2018 2:12 pm

Nezinu kāpēc mans vakardienas posts neparādijās - atkārtošos.
OK, paldies, ņemšu vērā. Painteresēšos par krāsām un to atgāzijas īpašībām.
Radās vēl viena doma telpas apgreidam - ventilācijai. Par cik jūras akvārijs kuri aprīkoti ar putu atdalītājiem praktiski "elpo" caur to ,tas ir, nepieciešamo sk'abek'lu daudzumu ūdenī izšķīdina putu atdalītājs. Šādai sitēmai akvārijs varētu būt arī slēgts - ļoti daudzi skābekļa apgādes un putu atdalītāja darbības efektivitētei gaisu priekš tā darbības pievada no āra. Mana doma ir tāda - ņemu gaisu no āra caur PC ūdens dzeses radiatora 2x 120x120 (paskaitot ka patēriņš ir ~1m3/h) savukārt mitrais siltais gaiss tiek izvadīts caur šī paša radiatora gaisa plūsmas ceļiem. Tādejādi es uz akvāriju padod jau saildītu gaisu un ārā izpūšu tadzesētu gaisu - aktuālākā darbība būtu ziemas sezonā. Par cik jaunajai sistēmai kopējā iegremdētā jauda planojās ne lielāka par 100w tad man akvārijamm būs tieksme atdzist nevis pārkarst. Es domaju ka šādi es varētu nodrosīnāt pieņemamu klimatu akvārija telpā bez elektroenerģijas patēriņa. Vienīgais kas varētu rasties pie lielām t starpībām ir kondensāts no radiatora, paredzēšu tajā vietā nelielu karteri ar kondensa sļūtenīti. Ko par to visu domā tauta?
alekss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 115
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 11:23 am

Atbildēt alekss » Piekt Apr 13, 2018 11:45 pm

Sveiks Uldi!

Apsveicu tevi ar atgriešanos! Tev noteikti sanāks vēl labāk nekā bija iepriekš, jo tagad varēsi visu realizēt ņemot vērā toreiz pieļautas nepilnības. Man kā netehniskām cilvēkam liekas, ka no šādas ventilācijas sistēmas vienīgais labums būs ekonomija uz 5W, ko patērētu parastais ventilators (ārējais), kas nodrošinātu ventilāciju telpā. Skimeri taču parasti stāv aizslēgtos skāpjos un nebiju lasījis, ka kāds īpaši sūdzot par to efektivitāti gaisa trūkuma vai zemas kvalitātes dēļ. Ideja kā tāda interesanta tīri kā fiča ap kuru var ņemties.

Tagad pilnīgi pašam sagribējās atkal jūru sev :)
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Apr 18, 2018 8:19 pm

Akvārijs būs praktiski slēgts, tātad vislielākā skābekļa padeve akvārijam būs caur skimmeri - normālā situācijā akvārijs skābekli saņem no sava lielā laukuma virsmas - akvārijs + filtrs. Tātad šijā gadījumā ar skābekli bagāts gaiss putu atdālītājam noteikti ir svarīgs. + ļoti bieži akvārijos ir problēmas ar pazeminātu Ph tāpēc ļoti daudzas sistēmas tieši tāpēc tiek barotas no svaiga gaisa. Ja šādi apstākļi ir ziemas laikā kad ārā ir mīnusi , akvārijs tiek pa taisno dzesētas ar ~1,2m3 stundā aukstu gaisu , tas ir jākompensē ar sildītāju + siltais mitrais gaiss no akvārija ir jādabū prom. Var to visu protams nedarīt , bet tieši no iepriekšējās pieredzes vienā gadījumā tas ir liels gaisa mitrums (man pat sāka caursalt viena ārsiena) vai pie lielas ventilācijas pieaugošs elektrības patēriņās pašas akvas sildīšanai un lielāka enerģija telpas apsildei. tieši tāpēc domāju par šo samērā vienkāršo recirkulācijas ventilāciju. Tādas sistēmas jau nav nekāds jaunums un tiek uzstādītas visai dzīvojamai mājai . efektivitāte ir ļoti augsta ~80% svaigs silts gaiss ziemā. ja runa būtu par 5w neiespringtu.
Iepriekšejai sistēmai kā jau minēju , ja aktīvi ventilēju telpu , tie bija +100kw ziemā

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis