Akvārijs bērnam

liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 49
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Re: Akvārijs bērnam

Atbildēt liluks » Otr Apr 03, 2018 4:11 pm

Es tā saprotu, ka jums tur vākā parastā spuldze skrūvējas iekšā ja? No savas pieredzes saku(gribējās tak paeksperimentēt) LEdus labāk ne. Cik nu esmu lasījusi, tad labāk ekonomiskā spuldze, zinu kaut kur te lasīju par tiem spektriem< atnāks Haxiz, labāk zinās pateikt ko tur skrūvēt iekšā.
Siimji
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Piekt Mar 23, 2018 9:51 pm

Atbildēt Siimji » Otr Apr 03, 2018 5:02 pm

Jā, mums parastā, maziņš akvārijs, maza spuldzīte :))
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3152
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 06, 2018 6:36 pm

Filtru un sildītāju var droši slīcināt ūdenī. Viņi tam ir paredzēti. Ekonomisko spuldzi nevienam neiesaku likt, jo tās ir nehermētiskas un agri vai vēlu sāk dzirksteļot, kust un pat degt vāks!! Man tādi ir daudz pārtaisīti un dažus pat nevar atjaunot. Labi ka nav izcēlies ugunsgrēks. Vispār es nesaprotu kāāā!!! ES vispār pieļauj un sertificē tādas lietas ražotājam. Tas ir pilnīgākais ķīnas variants >:D
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Piekt Apr 06, 2018 7:26 pm

Haxiz tad atļaušos iejaukties svešā tēmā, kādu apgaismojumu vēlamāk likt mazā akvārijā? 35litru, seškantīga burka. Es tā kā cerēju uz to ka parastajām spuldzēm ir kādi mitrumdrošie risinājumi(ja jau tādi vākos tiek iebūvēti).
Siimji
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Siimji » Piekt Apr 06, 2018 7:30 pm

liluks rakstīja:
Piekt Apr 06, 2018 7:26 pm
Haxiz tad atļaušos iejaukties svešā tēmā, kādu apgaismojumu vēlamāk likt mazā akvārijā? 35litru, seškantīga burka. Es tā kā cerēju uz to ka parastajām spuldzēm ir kādi mitrumdrošie risinājumi(ja jau tādi vākos tiek iebūvēti).
Droši jaucies, mums arī-jo vairāk info, jo labāk :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 06, 2018 7:53 pm

Uz E27 ( parastie lustru cokoli) lampu cokoliem praktiski nav mitrumdrošu risinājumu. Tāpēc normāli ražotāji tādus neizmanto. Tajā vietā izmanto nevis ekonomiskās lampas bet kompaktās luminiscentās lampas kas ir papildus nohermetizētas aizlejot visu ar melnu piķi vai silikonu ( hermētiķi). Kādi izmēri ir Tavam seškantim? Es pielasīšu pēc izmēra kompaktās LL spuldzes.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Piekt Apr 06, 2018 7:57 pm

Paldies par atbildi! Seškantim pa vidu platākajā vietā 33,5cm . Tur šobrīd stāv led gaismeklis, ar kuru kopā akvāriju iegādāju. Bet ir doma ar laiku viņam uzmeistarot vāku un ielikt sakarīgu apgaismojumu. Lai gan vienu brīdi bija doma, ka 35 litri meklēs jaunas mājas, tad tomēr...nu negribas dot prom. Bet nu vispirms nāksies tikt galā ar lielā akvārija apgaismojumu un tad šitam mazajam.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 06, 2018 8:13 pm

Tātad Tu vari izmantot divas T5 8W lampas ar garumu 288mm, vai arī vienu kompakto luminiscento lampu uz 2G11 cokolu uz 18W. Tikai pēdējā gadījumā Tev nebūs iespēja izvēlēties augu lampu. Uz to cokolu nav augu lampas. Būs jāliek vai nu 840 vai 865 spektrs.
liluks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt liluks » Piekt Apr 06, 2018 8:16 pm

Skaidrs! Lieliski! Nākotnei plāni pamazām kļūst skaidrāki :)
Siimji
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Siimji » Sv Apr 15, 2018 3:54 pm

Varu nedaudz atskaitīties par akvārija piedzīvojumiem :)
Starts, protams, ne visai veiksmīgs... Kāpēc? Jo bērns ar kungu bija uz Puškinielu pēc gliemezīša, ar ko iestartēt akvāriju, bet veikala pārdevējs bija aizrunājis ausis, ka var laist zivis kaut otrajā dienā, nav, ko gaidīt, no kā tad tās baktērijas radīšoties blablabla, un tā mūsu akvārijā jau pēc nedēļas (5dien)nokļuva 3 neoni un 2 gupijas. Svētdien akvārijā bija palicis 1 neons, ar Ušī dāsno augu paku (paldies!) iemājojis 1 gliemezītis, un tā tas ir arī šobrīd. Pēc Ined ieteikuma, ūdeni mainīju katru dienu, šobrīd ik pa 2 dienām, klāt ozolmizas tēja, un ja neskaita to, ka neons viens, bez bara, drošvien nejūtas baigi forši, ir viņam ok-plunčājas vienatnē un tiek barots arī ik pa 2 dienām no rīta.
Eks peks jautājums-vai bez ūdens testiem kkā var noteikt, vai akvārijs ir iestartējies? Domājam par vēl dažu neonu iegādi kompānijai, bet bail, vai atkal neaizies greizi. Un varbūt var jau atsākt barot viņu katru dienu? Bērns ļoti apzinīgi izsniedz zivij pa 3 barības pārsliņām, lai nepārbarotu un atkal nebūtu akvārija katastrofas :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Apr 15, 2018 6:54 pm

Vislabākais tests ir nogaidīt tās dažas dienas pēc startēšanas. Tad pamazām laižot iekšā zivis ( kā rakstīju PZ) panāksi labu balansu. Ja vēlies pieiet visam nopietni un zinātniski, kā arī pašai ir interese, tad nepieciešami ir NO2, NH4 ( šie arī svarīgi pie mazuļu audzēšanas) vēlāk NO3 un PO4.
Siimji
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Siimji » Sv Apr 15, 2018 8:08 pm

Gribas, gribas nopietni, man to mirstošo zivju bija tiiiik ļoti žēl! :(
Haxiz, gaidu vēl ziņu, vai Tev ir izdevies sarēķināt to gaismu aptuvenās izmaksas :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis