vistiņa uzbrūk gailītim!

chikene88
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sest Mai 14, 2016 8:21 pm
Atrašanās vieta: Rīga

vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt chikene88 » Otr Mai 17, 2016 1:16 pm

Esmu iesācēja akvāriju un zivtiņu audzēšanā, bet nu tiku pie pirmā 25l akvāriju ar nedaudz dzīviem augiem. Sāku ar 1 gailīti, kuram 3 dienas atpakaļ ielaidu 3 vistiņas. Sākumā gailīts izrādijās un drusku patrenkāja pa vistiņai. Bet šodien mainot ūdeni biju lieciniece skatam, kurā viena no vistiņām ieķērusies gailītim astē nelaiž to vaļā un kādas 10 min plūkā. Vai tas tā normāli viņiem kāds rituāls vai labāk tos nošķirt , lai palēnām pierod?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 954
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 57

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt Ined » Otr Mai 17, 2016 10:21 pm

Tipiska viņu uzvedība. Gailis trenkā vistas, bet vistas var tieši to pašu darīt arī ar gaili un viena ar otru. Līdz pat slepkavībām. Šīs zivis dabā dzīvo kā vientuļnieces un vienmēr uzmana, lai savā teritorijā nebūtu it nekādu konkurentu un visādu citu košu krāsu un spuru nēsātāju. Gailis vēl piedevām sargās arī ikrus un tad jau pavisam nopietni slepkavos nost vistas. Bet mazā akvārijā zivīm no kaušļiem nav pat īsti kur aizmukt. Nekāda pakāpeniska pieradināšana tur nelīdzēs, tikai uzmanības novēršana un pietiekami daudz slēpņu. Vismaz augus tur sastādi ļoti daudzus. Lai izveidojas īsts zaļais biezoknis, tad būs labāk. Zivis viena otru tik viegli neredzēs, būs tad vieglāk paslēpties no vajāšanas. Bet pilnīgu drošību tas arī negarantēs. Droši šajā gadījumā būtu tikai viens gailis (vai viena vista) visā akvārijā. Vai liels akvārijs ar daudziem un dažādiem slēpņiem un zivju bariem, kuras novērš kaušļa uzmanību. Vai arī mazā akvārijā - gailim tikai tādu zivju kompānija, kuras vispār netiek uztvertas kā konkurenti - tādas kā mazie aļģēdāji samiņi, piemēram.
chikene88
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sest Mai 14, 2016 8:21 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt chikene88 » Tr Mai 18, 2016 9:35 am

Paldies par atbildi. Pirms nopirku gailīti un ievācu informāciju internetā vairāk gan jāsaka neprofesionālos forumos bieži tika ieteikts gailim pielikt 3-4 vistiņas tā iemesla pēc tā arī darīju. Ceru, ka varbūt šī informācija noderēs vēl kādam. Jo ja būtu zinājusi, ka šāda kombinācijā man ļaus nevis mierpilni jāvēro zivtiņas, bet jāskatās kaujas skati un pat jāiesaistās to likvidēšanā. Noteikti būtu izvēlējusies citu zivju kombināciju. Šobrīd ieliku slēpni un tiešām gailis tur vien dzīvojās. Agresīvo vistu uz laiku izņēmu. Varbūt ir kāds kas to varētu pieņemt lielākā akvārijā? Jo negribas to spīdzināt, bet negribas lai tā pilnīgi noplosa gaiļa asti.
Ja kāds gribētu agresīvu sarkanu vistiņu - lūdzu rakstiet :)
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 954
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 57

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt Ined » Tr Mai 18, 2016 10:15 am

Turēt kopā gailīti ar 3-4 vistiņām nav nepareizs ieteikums. Tieši tādēļ, lai gailim agresija nebūtu tikai ar vienu zivi, tieši tādēļ, lai mazliet dabū pa mizu kaut vai visas vistas, bet tomēr retāk. Tad nenonāktu līdz nāvei. Bet gailis var mierīgi dzīvot arī viens pats, tas nav bara zivs pēc savas visdziļākās būtības un nestresos vientulībā. Savvaļā tie aizņem katrs savu teritoriju, ko cītīgi sargā no citiem. Bet vistiņas brīvi klejo apkārt, atstāj ikrus ligzdās un tad ātri pēc randiņa tinas projām. Tad nekāda kautiņa vispār nav. Čau, zivju sekss un sveiki, galīgi ne tāpat, kā sanāk akvārijos :) Tālāk vientuļie tēti jau vieni paši par saviem ikriem un mazajiem bērniem gādā. Ļoti labi gādā, cīnās līdz pat nāvei, lai tos pasargātu no apēdājiem un citiem draudiem. Paaugušos sīkos triec projām. Atšķirībā no akvārija, savvaļā zaudētājiem kautiņos ir kur aizmukt, tāpēc līdz sakropļošanām un slepkavībām nekad nenonāk. Bet mazā akvārijā ar to ir savādāk, viss akvārijs tad parasti ir teritorija tikai vienai zivij. Stiprākajai un agresīvākajai. Ne vienmēr tas pat būs gailis. Šīm zivīm ir diezgan dažādi raksturiņi. Ir lielāki kašķi par citiem un ir diezgan rāmie arī. Gan vistām, gan gaiļiem. Kā nu paveicas. Vienkārši gādā par iespēju zivīm normāli paslēpties, gādā lai akvārijā ir daudz garstiebraino un arī peldošo augu un būs jau labi. Ja nākotnē sagribēsi lielāku akvāriju, tad tām būs vēl labāk un savstarpējo kautiņu daudz mazāk. Lai veicas.
chikene88
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Sest Mai 14, 2016 8:21 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt chikene88 » Pirm Mai 23, 2016 10:01 am

Tomēr gribētu teikt, ka 25l akvārijs ar vienu zivi ir diezgan garlaicīgs, bet likt gailītim klāt vistas manā gadījumā bija kļūda. Skaistais gailis ir saplosīts un izskatās pēc plukatas. Vistas ir nošķirtas. Un viena izleca izdarot pašnāvību. Ar divām atlikušām nezinu ko darīt, jo neviens pat par brīvu tās negrib ņemt. Negribas atzīt, ka tas viss ir nositis prieku. Iesaku citiem tomēr izvērtēt visu, lai nepieļautu līdzīgas kļūdas!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 954
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 57

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt Ined » Pirm Mai 23, 2016 5:24 pm

Gailim spuras sadzīs un ataugs, tikai tagad ir jāuzmana, lai brūcēs nesākas infekcijas.
Tas ir ļoti mazs akvārijs, ne visai piemērots zivju turēšanai - jebkādu. Pat jau viena zivs kopā ar skaistiem augiem to pilnīgi piepildīs. Par garlaicīgu skatu - tā gaumes lieta. Man liekas, ka vesela zivtiņa, kura jūtas labi, rosās, ēd no rokas, izpleš spuras, būvē savas burbuļu ligzdas u.t.t. ir gana interesanta arī bez citas kompānijas. Daudz skaistāks un relaksējošāks gan maziņš akvārijs sanāktu ar krevešu baru, gliemežiem vai pārīti Āfrikas pundurvardītēm vai kaut ko tādā garā. Bet, ja tur gailis dzīvos, tad to vairs nevar. Vistiņas var turēt vēl vienā tādā pašā akvārijā un sabīdīt tos cieši kopā. Izskatīsies labi. Zivis viena otru redzēs, tāpēc vairāk rosīsies, bet tas nebūs viņām bīstami. Ja vien vistas arī pašas savā starpā vēlāk nesāks plēsties. Var gadīties arī tā, kā paveiksies. Tām zivīm ir individuāli raksturiņi. Vēlāk var pamēģināt nārsta laikā atkal salikt kopā un vēlreiz paskatīties kas notiek. Cerību uz mierīgu līdzāspastāvēšanu gan ir maz, tas biežāk izdodas lielos akvārijos ar daudziem slēpņiem. Mazajos tilpumos viņas parasti tur atdalītas. Un vēl jau varēja būt, ka kašķīgā sarkanā nemaz nebija vista, bet gan veikalā iesmērēts nepieaudzis gailis.
Lai neviena neizlektu, vajag vai nu daudz peldošu un virspusē uzlocījušos augu, lai nevar ieskrieties, vai arī vākus. Vai turēt vaļējam akvārijam mazliet zemāku ūdeni, ja vien tilpums to atļauj.
Kimelis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Sv Jūl 07, 2019 9:27 pm

Re: vistiņa uzbrūk gailītim!

Atbildēt Kimelis » Piekt Jūl 19, 2019 8:17 pm

Es droši varu savākt vistiņas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron