Avota ūdens akvārijam

Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 810
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 31

Avota ūdens akvārijam

Atbildēt Maarcis » Pirm Aug 11, 2014 4:51 pm

Sveiciens!

Vai kādam ir informācija par avota ūdeni, ko varētu izmantot 30 litrīgai mazai burkas uzpildei? Šeit forumā nevaru atrast informāciju kāds būtu avota ūdens saldūdens akvārijam.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Re: Avota ūdens akvārijam

Atbildēt briedis » Pirm Aug 11, 2014 5:01 pm

Es neieteiktu, avota ūdenim var būt ļoti dažādi ūdens parametri atkarībā no konkrētā avota un gadalaika.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 50

Atbildēt Vikks » Pirm Aug 11, 2014 7:43 pm

vēl jau mēs nezinām no kurienes tie avoti nāk, kas ir ar gruntsūdeņiem u.t.t.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Ērce
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 46
Pievienojies: Piekt Aug 15, 2014 10:55 am
Atrašanās vieta: Saulkrasti/Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Ērce » Cet Aug 21, 2014 4:46 pm

Pēc kāda laika vari uzjautāt atkārtoti - esmu tikko pirms nepilnām 4 nedēļām palaidis 60l akvāriju, kurā izmantoju avota ūdeni, ko ikdienā lietoju dzeršanai (analīzes bija speciāli taisītas avotam - cilvēkam ir ok). Pirmie novērojumi - dzīvie augi ir sākuši ražot savas atvases (no tā secinu ka ir ok - izskatās arī veselīgi zaļi), zivis pagaidām turās - Gūpijas un Danio, gliemeži melānijas no sākuma uzturējās vairāk pa akvārija augšu, bet tagad dzīvojas pa grunti (tas laikam ir ok), pagaidām tīru vienreiz nedēļā, tomēr vizuāli ūdens pēc nedēļas diezgan caurspīdīgs (salīdzinot ar krāna ūdeni citā akvārijā). Maināmo ūdeni 10l atvedu iepriekšējā dienā un atstāju istabas temperatūrā uz 24h - diezgan pavēss tas ir no avota, pieleju veikalā iedoto ar zilu korķīti šķidrumu, kas sagatavo ūdeni priekš akvārija.
150l akvārijs
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Aug 21, 2014 10:20 pm

Tā, jau šodien aprit pirmās 10 dienas kopš mazais akvārijs darbojas. Klāt tam ir arī pieslēgts ārējais filtrs. Ir no DEPO paņemtas saknes, melna 4-5 mm faktūras akmeņu grunts un pamatam zem tās JBL aqua plus.

Bet man ir jauns jautājums saistībā ar šo dzeramo avota ūdeni, kuru nopirku tajā pašā DEPO. Proti, tagad tām koka saknēm ir kaut kas pavisam jauns izaudzis apkārt: balts pavediens( aļģe vai sēne, nevaru saprast). Vai tāda veidotos no kādu minerāļu daudzuma ūdenī va iir pavisam parasta tipa? Šeit pielikumā ielikšu arī bildi, lai variet apskatīt un pakonsultēt. Vai tas varētu būt no ūdens ņemtā vai arī no pašām saknēm, ar tādu saskaros pirmo reizi vispār. Saknes tika vārītas apmēram 3 stundas katlā.
Pievienotie faili
_MG_4119.jpg
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Aug 21, 2014 10:25 pm

Ērce rakstīja: Pēc kāda laika vari uzjautāt atkārtoti - esmu tikko pirms nepilnām 4 nedēļām palaidis 60l akvāriju, kurā izmantoju avota ūdeni, ko ikdienā lietoju dzeršanai (analīzes bija speciāli taisītas avotam - cilvēkam ir ok). Maināmo ūdeni 10l atvedu iepriekšējā dienā un atstāju istabas temperatūrā uz 24h - diezgan pavēss tas ir no avota, pieleju veikalā iedoto ar zilu korķīti šķidrumu, kas sagatavo ūdeni priekš akvārija.
No kuras vietas Tu ņem avotu? Rīgas apkaimes vai kaut kur citur?

Tas zilais korķītis man uzreiz asociējas ar SERA Aquatan, bet kondicionieri neesmu lējis klāt šim mazajam akvārijam.
Ērce
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 46
Pievienojies: Piekt Aug 15, 2014 10:55 am
Atrašanās vieta: Saulkrasti/Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Ērce » Piekt Aug 22, 2014 9:57 am

Es ņemu no Saulkrastu apvidū esoša avota. Jā tas ir SERA Aquatan - kaut kur forumos biju izlasījis, ka pirmajos akvārija mēnešos varētu palietot (nav nepieciešams tas ar sarkano korķi, bet ar zilo), pēc kādiem 3 mēnešiem nav vajadzīgs, vienīgi jāpatur ūdens pirms apmaiņas kādas 24h istabas temperatūrā, lai uzsilst. Katrā ziņā ko esmu novērojis, ka pēc 24h uz ūdens virsmas mazliet izveidojas tāda brūngana plēvīte - iespējams, ka notiek kāda reakcija ar šo ūdeni vai arī traukā ir bijis kaut kas, kas nav izmazgājies līdz galam un ar to reaģēja. Pagaidām iešu pēc šīs stratēģijas - laiks rādīs.
150l akvārijs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis