Mans 30L "eksperiments"

Foruma Lietotāju akvāriju apraksti un foto
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 32

Mans 30L "eksperiments"

Atbildēt mpc » Otr Aug 23, 2011 9:25 pm

Lai vieglāk būtu pakonsultēties ar cilvēkiem, nolēmu izveidot individuālo tēmu, savādāk vienmēr jādomā, kurā sadaļā ielikt kādu maznozīmīgu jautājumu.

Tātad tas ir noticis. IR. Vakar iepeldināju akmeņus. Eksperiments ir sācies.
30 Litru kubiks ar ~5kg dzīvajiem akmeņiem.
No tehnikas - starumes sūknis, uzkaramais filtrs (nezinu, vai vajadzēja, bet uzliku), gaisma. Šobrīd sildītājs nav iekšā, jo tmeperatūra bez tā ir 26-27 grādi (kā kurš termometrs rāda).
Ūdens parametri - visu neesmu mērijis, bet pH ~8 (es nevaru nomērīt smalkāk ir tikai 3-10 tests), KH ~14, GH ~ pēc 50 pilēm krāsa nenomainījās (man apnika šķiesties ar reaģentu). Sāļainība - sālis tika maisīts kādas 16 stundas vismaz (pirms akmeņu ielikšanas) - biju piegāzis, lai sanāk 35 ppm, kas arī bija, bet šodien (kad ūdens jau drusku pagarojis nost) pārmērīju un bija ap 34 - ļoti grūti to refraktometru nolasīt vispār - skala ir asa, bet robeža starp zonām tāda tā kā izplūdusi - stipri acis jāmežģa. Tā kā nezinu ar ko šāda parādība saistīta (sāļainības kritums) - bet nu 34-36 ir optimums, citi laiž no 32-38, tā ka es domāju būs labi. Ļaušu lai nogaro nost vēl un tad pieliešu sāļo ūdeni.

Tā kā akmeņi nāk no ejoša akvārija (no ūdens līdz ūdenim aizgāja ~20 min), tad ko es varētu sagaidīt attiecībā pret sistēmas stabilizēšanos? Droši vien jānogaida kāds mēnesis...
Vairāk neko nevaru šobrīd arī pateikt. Ā jā - cik ilgu būtu vēlams taisīt "dienu" sākuma stadijā?

[img width=800 height=885]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... aquaMs.jpg[/img]

Paldies!
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am
Vecums: 49

Re: Mans 30L "eksperiments"

Atbildēt ARČIJS » Tr Aug 24, 2011 11:46 am

Apsveicu ar startu! Akmeņus ņēmi no ejošas sistēmas , ūdeni arī varēji paņemt un tad principā mīkstos koraļļus jau varētu mēģināt likt iekšā.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Tr Aug 24, 2011 12:08 pm

mpc rakstīja: Ļaušu lai nogaro nost vēl un tad pieliešu sāļo ūdeni.
Nē - sāļo ūdeni noteikti nav jālej klāt!
Sāls neizgaro! Izgaro ūdens, tāpēc - sāļainība kāps. Jālej klāt RO ūdens.
(Ūdens maiņa - cits jautājums - cik nolēji sāļo ūdeni, tik pat pielēji klāt sāļo.)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Tr Aug 24, 2011 12:48 pm

Paldies!

Es zinu, ka RO jālej klāt, bet man ir jāpaaugstina sāļainība nedaudz. Lai sasniegtu tos 35 ppm. Tāpēc arī saku - ļaušu lai pagaro nost (kamēr sasniegs 35), un tad pieliešu klāt arī ar 35 ppm. Apmēram tā.

Arī jautājums - kā atpazīt aipasijas? Manuprāt man ir 2 mazas "kolonijas" - pašos pirmsākumos. Ļoti maziņas (grūti saprast, bet nu nekas cits tas nevarētu būt). Kad aiziešu mājās, mēģināšu nobildēt.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2366
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52

Atbildēt Mongoose » Tr Aug 24, 2011 4:32 pm

Apsveicu ar startu !
 Nezinu , man refaktometram var nolasīt precīzi , iespējams ka pilnībā nepieguļ tā stikla plāksnīte ar ko piespiež pili, jeb mēģini pārfokusēt tā lai asums krīt aiz gradācijas (mazliet izplūdušāki palik gradācija , bet asāks paliek nolasāmais līmenis) Vēl ir jāzina kādā leņķī pret gaismu tas visvairāk kontrastē, būtībā ir jābūt gaišai un tumši zilai svītrai kura ir nogriezta kā ar nazi.
  Sāļums 34 - 36 var teikt ir ideāls, tikai neredzu sakarību kā tas varēja izmainīties uz leju ja nekas klāt nav liets - iespējams akmeņi stāvējuši ūdenī ar mazāku sāļainību.
  Gaismas diena . Nu ~7-10 stundas (kāda tā jauda) man piem pilna diena tagad ir 9h kurā 4h ir jauda 1.4w/l un pārējais laiks 0.7-0,5w/  Citi vispār "gatavo" akmeņus pirmās nedēļas tumsā. Man patīk process ar gaismu.
  Aiptasijas palīdzēt atpazīt varēsim tikai pēc foto , vai pamēģini viņas sazīmēt pēc attēlā redzamajām, lai gan viņu forma , garums , nokrāsa , polipu garums var mainīties no dažādiem apstākļiem:
http://www.google.lv/search?q=aiptasis& ... 80&bih=667
Pirmā bilžu rindā ir izteikta viņu forma, bet protams dažās no tām bildēm ir pavisam citas lietas.
Meklē pēc nosaukuma aiptasia
 Filtru ja straume pietiek es laikam mestu ārā lai skatam netraucē, bet ja atstātu tad to nekad netīrītu (lai tajās švammēs dzīvo visi mošķīši :) )
 kaut kas vēl bērt iekšā ir paredzēts? es laikam kādu rupjo korallītu(~1-2cm frakcija) nobērtu , tikai tik daudz lai stiklu nosedz, bet var jau pagaidīt lai tas apaug ar kalcija aļģēm.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Tr Aug 24, 2011 10:45 pm

Pārfokusēju refraktometru - palika labāk. Bet tāpat nevaru dabūt gan pāreju gan skalu asus. Vai nu viens ass vai nu otrs. Laikam man acīm asuma dziļums pa mazu  :D.
Par gaismas jaudu es nevaru neko pateikt - bez PAR metera vispār grūti kaut ko pat prognozēt. 14 LED uz visu to kasti - ir 2 režīmi - vai nu 350 mA vai nu 700 mA. Pie 350 jau ir stipri spožs - pie 700 krāsas liekas galīgi "izbalējušas". Vienvārdsakot tēmēšu uz 8 h (@ 350mA).
To aiptas veidu ir ļoti daudz un grūti saprast kura ir kura. Dzīvajā esmu redzējis tikai pieaugušus eksemplārus, bet šeit ir tādi mazmazītiņi - deguns jābāž klāt, lai ieraudzītu. Kopumā saskaitiju 5 dažādas "dzīvības formas", kas nav aļģe - bet nezinu nevienu, kas tas ir. Nofotografēt tikpat kā neiespējami - tiklīdz objektīvs mazākajā leņķītī pret stiklu, tā asumu dabūt nevar. Nedaudz kaut ko iefilmēju (baigie miglas kadri sanāca) - kaut kad samontēšu un ielikšu atpazīšanai tās dzīvības formas.

Filtru pieliku papildus biosubstrāta tilpuma palielināšanai  - sasviedu tur iekšā nevis švammes bet Eheim biomech - domāju, ka par skādi nenāks. Atstāju vietiņu arī oglei (ja nu kādreiz savajadzēsies).
Par grunti - ir paredzēts bērt, bet man uz vietas ir tikai 3mm iedzeltenīga frakcija - vislaik domāju bērt vai meklēt kaut ko rupjāku.

Vēl arī jautājums - vai vērts stiķēt klāt tādai mazai burkai ATO?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe

Atbildēt AigarS » Cet Aug 25, 2011 12:31 am

:applause:
Es arī apsveicu jauno jūru ar startu!
mpc rakstīja: To aiptas veidu ir ļoti daudz un grūti saprast kura ir kura. Dzīvajā esmu redzējis tikai pieaugušus eksemplārus, bet šeit ir tādi mazmazītiņi - deguns jābāž klāt, lai ieraudzītu...
Atbrauc, varu parādīt daudz dažādu dzīvu izmēru :) Man viena kaste ar akmeņiem trāpijās ar DAUDZ aiptasiām :( Vēl neesu visas piebeidzis..
Mongoose rakstīja: ... es laikam kādu rupjo korallītu(~1-2cm frakcija) nobērtu ..
Mongoose, tas nav 500L, bet tikai 30L .. 1-2cm frakcija tur kā baisais bruģis izskatīsies! Incis jau uz izstādi uztaisīju mazo akvāriju ar rupjo grunti .. vismaz man tas īsti nepatika, bet nu par gaumi jau netrīdās ;)
Pašu smalkāko - zem 1mm gan es nebērtu, bet 2-3mm ap 1-2cm kārtā, man liekas, būtu OK! Gan stikls noklāts, gan kādam smilšu mīlim pietiekoši pairdināšanai ..

Kas ir :
mpc rakstīja: ... man uz vietas ir tikai 3mm iedzeltenīga frakcija ...
??
Parasti, sausā veidā, korallīts ir tīri balts ..
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Cet Aug 25, 2011 12:53 am

mpc rakstīja: Vēl arī jautājums - vai vērts stiķēt klāt tādai mazai burkai ATO?
Nu šādam tilpumam, domāju, nav jēgas. Vienkārši, pie ūdens maiņām, ne tik sāļu taisi jauno, un pielej līdz normai .. Diez vai Tu tur acroporas tagad audzēsi, kuras uz to sāļuma maiņu ir vairāk jūtīgas.
.. bet nu var jau izvirst un ne to vien pielikt pat tik mazam apjomam! ;)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Cet Aug 25, 2011 1:22 am

Es vienkārši jautāju, jo man ir Osmolators (ņēmu ar domu lielajam, bet kamēr tāds vēl nav, varbūt ir vērts uzlikt?)

Tagad provizoriskās fočenes

Domāju ka šī varētu būt aiptasia:
[img width=800 height=534]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... GP3662.jpg[/img]

Šis visticamāk ir feather duster:
[img width=800 height=606]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... GP3650.jpg[/img]

Nav ne mazākās nojausmas, kas ir šis dzeltenais:

[img width=800 height=773]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... GP3656.jpg[/img]

Šis pelēcīgais glumais pleķītis arī nav atšifrēts:
[img width=800 height=534]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... GP3657.jpg[/img]

Ja jums ir kādas idejas, tad padalaties. Galvenais man identificēt aiptasijas, lai var sākt indēt.
Paldies!
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri

Atbildēt AigarS » Cet Aug 25, 2011 10:36 am

mpc rakstīja: Es vienkārši jautāju, jo man ir Osmolators (ņēmu ar domu lielajam, bet kamēr tāds vēl nav, varbūt ir vērts uzlikt?)
Nu ja jau ir, tad var mēģināt uzstādīt, bet vai mazā akvārijā tāds tehnikas daudzums, vadi, šļaukas, .. labi izskatīsies? Tūlīt jau vajadzēs arī sildītāju sākt likt iekšā, ..
mpc rakstīja: Domāju ka šī varētu būt aiptasia:
[img width=300 height=200]http://i69.photobucket.com/albums/i57/M ... GP3662.jpg[/img]
Īsti droši pēc šīs bildes pateikt nevarēšu .. uz tādiem kātiem parasti viņas nav, pēc formas pat atgādina kaut kādus parazoanthus, tikai tie parasti nav tik bezkrāsaini. Vairāk tomēr sliecos uz to, ka tās ir VIŅAS ..
ARČIJS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 181
Pievienojies: Sest Apr 25, 2009 12:34 am

Atbildēt ARČIJS » Cet Aug 25, 2011 2:24 pm

Pelēkais glumais un dzeltenais ir sūkļi, tas pušķītis ir nevis aiptāsijas , bet kretīnisku tārpu kolonija , kurus ieteiktu ar steigu iznīcināt ,jo vairojas šī kolonija ātri ,aqualogo vairāki ir karojuši ar viņiem ,pats no sākuma arī priecājos kā viņi vairojas,jo domāju ka tie ir parazoantusi,bet tie ir parazīti kuri apdedzina koraļļus ja ir kaimiņos.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Aug 25, 2011 5:13 pm

Cik atbildes , tik viedokļi :)
Man pirmās liekās aiptasia kurām ir pamaz gaisma.
Otrais liekās kaut kāds nekaitīgs filtrātors ( kad viņam pieskarās viņš taustekļus momentā irauj ? Ja jā, tad tas ir viņš)
trešā, ceturtā - sūkļi.

Piekrītu Aigaram ka 30L rupjais korallīts nebūs visai glīti , un 3mm būs labāks , tikai tad viņš jāber vismaz 3cm , savādāk izskalos pleķus.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Cet Aug 25, 2011 5:25 pm

Paldies par atbildēm.

Tad, kas man ir jāiznīcina? Tikai aiptaši? Sūklis var pilkt?
Kā vispār tos aiptašus vislabāk nīdēt? H2O2? CaOH? Verdošs ūdens? Kāds komerciālais līdzeklis? Kas būtu prātīgākais dotajā situācijā?
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Aug 25, 2011 5:28 pm

Es savējās mazajā akvārijā špricēju ar vārītu ūdeni , citiem tas neizdodās un dod priekšroku hidroksīdam , lielajā man Chelmons apēda.
Sūkļi parasti ir nekaitīgi un ar laiku paši izbeidzās.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Cet Aug 25, 2011 5:37 pm

Kā būtu, ja es to akmeni izņemtu ārā, nolietu tās "pareizās" vietiņas ar karsto ūdeni un ieliktu atpakaļ? Pagaidām manu krāvumu var ļoti viegli izjaukt.
Starp citu šodien uzradās vēl 3. vietiņa (uz tā paša akmeņa) ar "aptasijām".

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 0 viesi