Filtrs/Sumps Refugium/Aļģu audzētava

viss par filtriem, refugium(aļģaudzētava) u.t.t.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2362
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52
Contact:

Filtrs/Sumps Refugium/Aļģu audzētava

Atbildēt Mongoose » Pirm Mai 31, 2010 9:12 pm

Filtrs - Sump
Bioloģiskais filtrs jūras akvārijam ir neatņemama sastāvdaļa. Maziem akvārijiem un akvārijiem kuriem ir regulāras un apjomīgas ūdensmaiņas šis process tiek uzticēts dzīvajiem akmeņiem. Lieliem akvārijiem lielas un regulāras ūdensmaiņas ir dārgas tāpēc tiek izmantoti ārējie atklātie filtri, parasti tie ir kā atsevišķa ūdenstilpne ar vairākiem nodalījumiem izvietota zem akvārija. Ārējo filtru - Sumpu parasti izmanto arī kā vietu kur izvietot lielāko daļu tehnikas lai tā neaizņem vietu akvārijā un nebojā tā dizainu. Atkarībā no akvārija veida filtri ir ļoti dažādi . Zivju akvārijā tā lielāko daļu var aizņemt biofiltri un bioboliem, putu atdalītājs, sildītājs , atpakaļgaitas sūkņi.... Rifu akvārijā parasti biofiltra vietu aizņem Refugiums (aļģu audzētava) akmeņi vai DSB, jo rifu akvārijam atšķirībā no zivju akvārija ir jāveic viss Slāpekļa cikls, zivju akvārijā tas vairāk tiek tendēts lai nitrīti pēc iespējas ātrāk pārstrādātos nitrātos, jo zivis pret nitrātiem ir mazāk jūtīgas kā koraļļi un tie var līdz zināmai robežai uzkrāties.
Parasti Rifu akvārijam filtrs tiek izveidots 3 galvenajos sektoros:
 1. ūdens kas pienāk no akvārija šeit parasti izvieto putu atdalītāju, kalcija reaktoru , sildītāju.
 Starpsienās starp pirmo otro nodalījumu parasti izvieto antifosu , ogli jeb parastu meh filtru (ja tas nepieciešams)
 2. Refugium - aļģaudzētava - bieži aļģaudzētavas vietu aizņem dzīvie akmeņi, DSB un tā arī kalpo par vietu dažādu fragmentu vai citu hidrobiontu izvietošanai, šī filtra daļa arī tiek atsevišķi apgaismota - parasti pretfāzē ar akvārija gaismām , lai vienmērīgāk turētos pH.
 3. Parasti atrodās atpakaļgaitas sūkņi, autopieliešana , vai cita tehnika, bet tik pat labi tehniskie mezgli var būt izvietoti arī citos sektoros. Vienīgais ko nevajadzētu darī - izvietot auto, ūdens pieliešanu (ja tas iet caur KW maisītāju) vidējā sektorā, jo tas var kaitēt tur izvietotajiem hidrobiontiem (jā tādi ir)
Starpsiena kura atrodās pirms atpakaļgaitas sūkņiem nozīme ir tā lai aizsargātu atpakaļgaitas sūkni no drazām kuras atrodās vidējā nodalījumā , pēc iespējas zemāku to taisa tādāļ , ja gadījumā nenostrādā auto pieliešana , jeb tādas nav - līmenis pakrītās un sūkņi var palikt sausi.(jo viņu ūdens rezerve tad būst ikai tik daudz cik pašā sūkņu nodalījumā , kas parasti nav daudz) ja to sienu teiksim uzceļ vienādā augstumā ar A sienu tad atliek izmainīties pat šahtas līmenis kad sūkņi var jau sākt sūkt gaisu.

Es lai sūkņi tiktu aizsargāti no drazām uzliku vēl vienu starpsienu augstāk un pa vidu ieliku rupju švammi (kā redzams iepriekš dotajā saitē)

Filtru rēķinot ir galvenie divi aprēķini - lai izslēdzot sūkņus filtrs var uzņemt sevī visu ūdeni kas vēl tur veļās pēc sūkņu izslēgšanas. Otrais lai nokrītot līmenim ~20% zemākam no zemākā līmeņa neviens sūknis nesāktu rīt gaisu, vai palikt sauss. Pārējais var teikt ir brīva improvizācija. Ā un vēl - ja ir iekšējais putu atdalītājs(kas nav pieslēgts pa taisno atplūdei) tajā nodalījumā līmenis nekad nedrīkst šūpoties, jo putu atdalītājs var strādāt nestabili un pat bieži iet pāri.

[img width=657 height=458]http://content1-foto.inbox.lv/albums407 ... G-4379.jpg[/img]
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2362
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52
Contact:

Re: Filtrs/Sumps Refugium/Aļģu audzētava

Atbildēt Mongoose » Pirm Mai 31, 2010 9:28 pm

Aļģaudzētava - Refugium .

Par cik aļģes ir aktīvas nitrātu un daļu fosfātu patērētājas , tad daudzi akvāriumisti bieži savos filtros izveido speciāli apgaismotu vietu šīm aļģēm - visbiežāk izmantotās aļģes ir Chetamorfa un Caulerpa. Caulerpa pat ir daudz efektīgāka , bet tā bieži ir jāravē(jāatdala vecās lapas lai tās atkal neizšķīst ūdenī) un bieži tiek izgaismota 24h lai aļģēm nebūtu negaidīta dzimumvairošanās , šādos gadījumos tās var pāris stundu laikā akvārija ūdeni padarīt par purvu un atdot ūdenī visas tās vielas ko laika gaitā ir uzsūkušas sevī. Chetamorfa šajā ziņā ir daudz drošāka.
Bieži Refugiums pat tiek veidots kā pilnīgi atsevišķs filtrs.
Daudzos gadījumos aļģes tiek audzētas kādā sektorā kopā ar DSB , plānu korallīta slāni vai dažiem akmeņiem.

[img width=640 height=480]http://bluewaveaquatics.com/yahoo_site_ ... _large.JPG[/img]
[img width=640 height=480]http://www.reefs.org/library/members/b_ ... fugium.JPG[/img]
[img width=640 height=480]http://www.melevsreef.com/29g/sump/sump_month1.jpg[/img]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2362
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 52
Contact:

Re: Filtrs/Sumps Refugium/Aļģu audzētava

Atbildēt Mongoose » Pirm Mai 31, 2010 9:38 pm

Ūden cirkulēšanas princips atvērtajā filtrā

[img width=500 height=500]http://www.melevsreef.com/plumbing/refugium.gif[/img]

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron