Kā pielikt papildus lampu

Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 38

Kā pielikt papildus lampu

Atbildēt magnola » Piekt Feb 20, 2009 7:42 pm

Kas man būtu vajadzīgs, lai pārtaisītu vāku un pieliktu vēl vienu lampu klāt un kā to izdarīt? Vai arī kā nomainīt esošo sistēmu uz jaudīgākām lampām? |Loti gaidīšu ieteikumus un idejas. :kapitulate:

te ir vāka bildīte:
Pievienotie faili
IMGA0509.JPG
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja

Re: Kā pielikt papildus lampu

Atbildēt Matrixs » Sest Feb 21, 2009 1:31 pm

Esmu sitādu vāku pārbūvējis, jaudīgaku neko te neieliksi, jāliek būs vēlviena lampa klāt.
Es sāktu ar to ka izmestu ārā vecās droseles un saliktu elektroniskos balastus esošajām lampām, un vēlvienu jaunajai lampai. Jauno lampu jāliek priekšpusē, gar liekto malu. Tev būs vajadzīga lampa, cokpli, velams hermetiskie, un turētāji lai piestiprinātu lampu, es izmantoju plastmasas skavas kas paredzētas ūdens roru stiprināšanai.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Sest Feb 21, 2009 2:05 pm

Man jau tāda cerība tur pa vidu ielikt kaut kā to lampu, būtu smukāk. Vai tas nav iespējams, to vidu izjaukt un lampu piemontēt tur ?  :thinking:
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja

Atbildēt Matrixs » Sest Feb 21, 2009 2:54 pm

Nezinu kas tur būs smukāk, bet noteikti ka tas būs grūtāk, un jautājums kur tad liksi balastus?
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2367
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 53

Atbildēt Mongoose » Sest Feb 21, 2009 5:04 pm

Bilde ir dikti paknapa un man nav ne jausmas kā tas vāks izskatās, cik saprotu pa vidu starp lampām ir drosele un starteris. Matrix jau zinās labāk jo ir krāmējies gar tādu , bet varbūt ir iespējams darīt tā. Sākumā noslaucīt tur visu kas ir . Tad vienādi izdalīt 4 lampas(to divu esošo vietā) un likt hermētiskos cokolus kuri ir uzspraužami un galā ~1m vads  vadus visus velkam ārā pa vienu stūri , balastus ņemam divus elektroviskos 1x2  un liekam aiz akvārija. Es mēģinātu darīt tā. jā pirms liktu lampas sameklētu kādu reflektoru pa visu vāku - foliju nelīmētu .
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3361
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 54

Atbildēt Haxiz » Sest Feb 21, 2009 5:59 pm

Es šiem Wromak vākiem lieku klāt vēl divas lampas. Tikko tādu pārtaisīju vienai meitenei, tikai vēl bez divām jaunām lampām klāt bija nakts apgaismojums. Šajā vākā var bez saspringšanas iebūvēt 1,5W un vairāk uz litru! Ja vairāk, tad papildus jādomā par dzesēšanu. Tikai jāizvēlas "pareizās " lampas lai varētu izmantot abus vāciņus un lūkas zivju barošanai. Savādāki nāksies katru reizi vāku augšā celt  :) Visi balasti saglabājas savās vecajās vietās.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1799
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 46

Atbildēt Dzintars Irbe » Sest Feb 21, 2009 6:02 pm

+ nevajag aizmirst par atstarotājiem lampām!
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Sest Feb 21, 2009 6:33 pm

Paldies par ieteikumiem, šitais būs jāparāda kādam vīrietim, lai sataisa man to vāku  :embarrass:

Ja man pašu spēkiem nesanāk, varbūt var ar tevi Haxiz sarunāt, ka tu man ar to vāku pārbūvētu?  :kautris:
360l akvārijs
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Sest Feb 21, 2009 6:34 pm

Dzintars Irbe rakstīja: + nevajag aizmirst par atstarotājiem lampām!
ko ieteiktu likt par atstarotāju?
360l akvārijs
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Pirm Mar 09, 2009 12:51 pm

Tad nu tā - vāks tomēr pašu spēkiem pārtaisīts!!!
Saskārāmies ar lielu problēmu - Rīgā nav nemaz tik viegli sameklēt vajadzīgās lampas un visu citu nepieciešamo  :old: , bet izbraukājot pus Rīgu, tika izlemts nopirkt divas Filips 36W 840 lampas. Mazliet dzeltenīgas jau gan ir, bet ja augi augs un viss būs kārtībā, tad nav šām ne vainas, ja nederēs, nāksies domāt citu variantu.

Akvārijs ir kļuvis daudz spilgtāks, kad ieslēdz visas gaismas! Tagad uz 100l man stāv 2x20W un 2x36W. Nez, laikam pat Danio tas iepatikās un šie man otro dienu nārsto!
Tad nu tagad cītīgi vēroju un gaidu aļģes  :box:
Gaima deg man pagaidām 6h, domāju vairāk pamainīt ūdeni, mazāk barot zives...
Augu mēslojumu laikam pagaidām nevajag likt, vai tomēr var?

PS: Veikalos redzēju arī zilas krāsas lampas.Tām cik saprotu ir tikai divu krāsu spektrs. Tad nu radās ideja, vai tās var vispār likt akvārijā, lai padarītu tā izskatu zilganāku? Nu piemēram, man vienas 20W lampas vietā ielikt tādu?
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Mar 09, 2009 1:43 pm

Jūras lampa saldūdens akvārijā neko nepalīdzēs. Ja nomainīsi vienu 20W lampu pret zilo, tad droši vari rēķināt no kopējās jaudas mīnus tos pašus 20W. Tas ir rēķināt ka esi klāt pielikusi nevis 72W bet 52W. Krāsa tikai nedaudz mainīsies, bet augiem labuma mazāk. Ja vēlies labumu gan acīm gan augiem, tad tikai speciālas lampas vai pareizi pielasītus spektrus.
  Tagad nedaudz darvas medus mucā - vairāk par 1W/L bez papildus pareizas un sabalansētas mēslošanas un co2 būs ekokatastrofa. Ar laiku augi sāks nīkuļot, daži aizies pat postā un visu pārņems aļges. Bez papildus cO2 bet ar mēslošanu jāorientējas ap 0.6-0.7 mistiskajiem W/L.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Pirm Mar 09, 2009 1:55 pm

:surprise: hmm, neiepriecināji...

vispār par CO2 tiek domāts, mēsloju jau iepriekš ar F1...

sanāk,ka labāk pagaidām tikai vienu 36w lampu klāt slēgt?
360l akvārijs
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Pirm Mar 09, 2009 2:45 pm

Pagaidām CO2 tiek pievadīts ar airosola baloniņu un glāzi, bet tas laikam ir neefekivi?

Akvā situācija pēc ~2h pagaidām šāda - ir parādījušies tomēr gaisa burbuļi!!!  :applause: Bet šķiet pārsvarā vietās,kur audi ir bijuši bojāti, kādēl tā?
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Mar 09, 2009 2:57 pm

Skābekļa burbuļi nāks tikai sākumā kamēr izēdīs visas barības vielas un CO2 no ūdens. Tad ja nabaros - pārstās. Aerosola baloniņš daļēji efektīvs ir līdz kādiem 30-50 litriem, tālāk gandrīz nekādas nozīmes. Bojātās audu vietas ir atklātas( kā cilvēkam rētas) , un tāpēc no tām pastiprināti nāk skābeklis (cilvēkam asinis). Veselajās lapās virskārtai blīvums ir lielāks un līdz ar to izspiestais skābeklis ir tik mazos apjomos (izmēros) ka ar aci redzēt nevar, tikai tad kad tas uzkrājas lielākās devās un vēl pietrūkst spēka atrauties no virsmas.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt magnola » Otr Mar 17, 2009 9:40 pm

šķiet ,ka mums viss ir kārtībā  :happy:
CO2 tiek padots ar brāgas palīdzību, augi pa nedēļu manāmi sakuplojuši, aug un burbuļiem pilni!!!!  :applause:
aļģes ar īpaši nemana, bij parādījušies daži zaļi punktiņi uz stikla un tas arī pagaidām viss!

ceru,ka tā arī turpināsies  :jok:
360l akvārijs

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis