Mans vāka variants priekš 180L

Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 31

Re: Mans vāka variants priekš 180L

Atbildēt Eriks » Tr Mar 27, 2013 10:32 pm

Hazix, es laikam tomēr paprovēšu LEDus, nu ja arī nesanāks eksperiments tad  atgriezīsimies pie ierastajām spuldzēm :) Drīz jau sākšu vāka izgatavošanu, tas nozīmē ka drīz būs jaunas bildes ar to kā man sokās :)

P.S - nbinc -  :applause: izskatās vnk wow :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1646
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Cet Mar 28, 2013 10:35 am

Erik, tik ko sāc būvēt palasi par LEDiem vairāk, jo tie ar ir dažādi... tieši tā pat kā T5 lampas piemēram Osram T5 765 un Osram T5 965, 965 būs dārgākas un arī stabīlākas spektra zinā. Starp LED ražotājiem ar ir tādas atšķirības. Lētās Ķīnas diodes nevar salīdzināt ar oriģināliem Cree labāko binu LEDiem.

Man proti nav paši krutākie LEDi, bet tie ir oriģinālie Cree XP-G R5 6500K ar gaismas atdevi 348 lm pie 1A strāvas no katras diodes.

Ķīniešem gaismas atdeve ir krietni mazāka un arī krāsa "staigā" nezināmos virzienos :) teiksim norādītā eBay ķīnas pārdevēja LED specenē es neticētu uz 100%.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Cet Mar 28, 2013 10:49 am

Pēdējā laikā esmu aizdomājies par šīm spuldzēm, tik tagad domāju 2 vajadzēs vai tomēr 3 :) http://www.led-pasaule.lv/produkti/led_ ... 30lm;_z391
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1646
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Cet Mar 28, 2013 11:14 am

Nu tās ir Warm White spulzdes, tev akvā vīss dzeltens būs.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Cet Mar 28, 2013 11:19 am

nbinc rakstīja: Nu tās ir Warm White spulzdes, tev akvā vīss dzeltens būs.
nu ne jau tikai warm white likt, piemēram ielktu 1 warm un 1 cool white, vai arī 1  warm white un 2 cool white :) warm ielikt pa vidu, un cool white ielikt malās piemēram :)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 34

Atbildēt mpc » Cet Mar 28, 2013 11:31 am

Nu nekas tev tur neaugs no tām parodiskajām LED spuldzēm....viņas tā pa īstam nav nemaz domātas apgaismei.
Vienai tai spuldzei ir pierakstīti 330 lumeni un maksā viņa 10Ls. To pašu var izspiest no vienas Philips vai Cree diodes, kura maksā $3/ gab. Tādam 180L akvārijam vajadzētu kādas 20 tādas Cree vai Philips diodes iedzītas ar 700 mA. A paņemot tādas 3 spuldzītes (kā internetveikalā) pa 30Ls, kas ir ekvivalentas 3 Cree diodēm mēs esam ļoti tālu no 20 (tas ir eksperimentāli noteikts skaits, kas varētu būt adekvāts 180 litriem) - tobiš ar to būs krietni krietni vien par maz.
Lai tādu gaismu uztaisītu, ok vajag radiatoru, orgstiklu kā segstiklu, vadiņus, lodāmuru, termopastu, LED draiverus (kas ir analogs T5 balastiem) un rokas kas neaug no potītēm. Ja visu savelk kopā, es domāju, ka tāds LED gaismeklis NEizmaksās stipri vairāk kā analogs T5 sveķiļņiks (izmaksas būs +/- līdzvērtīgas).

Vienīgā škrobīte, ka labus LED draiverus un pašas diodes ir jāpasūta no ārzemēm - uz vietas nekā tāda nav un vēl ilgi Latvijā nebūs.
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 43

Atbildēt Noris » Cet Mar 28, 2013 12:51 pm

Es ne pa tēmu, bet toemēr gribu pateikt:
1. Milzīgs prieks, ka NB ir atgriezies, lasīju vecos postus un joprojām neesmu spratis, kāpēc tika izformēts 500L. Ja finanses, tad ļoti žēl.
2. Pašam izdega lampa 40l nanno kastei un majās bija 3W LED spuldzi. Ieliku, lai nepaliek galīgi bez gaismas. Tagad skatos-anubias, valisneria spiralis un visas kriptokorīnas aug griezdamies. Spektrs gan zaļgandzeltens, bet galvenais-izskatās, ka ir vērts eksperimentēt.
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3366
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 54

Atbildēt Haxiz » Cet Mar 28, 2013 9:14 pm

mpc rakstīja: Nu nekas tev tur neaugs no tām parodiskajām LED spuldzēm....viņas tā pa īstam nav nemaz domātas apgaismei.
Vienai tai spuldzei ir pierakstīti 330 lumeni un maksā viņa 10Ls. To pašu var izspiest no vienas Philips vai Cree diodes, kura maksā $3/ gab. Tādam 180L akvārijam vajadzētu kādas 20 tādas Cree vai Philips diodes iedzītas ar 700 mA. A paņemot tādas 3 spuldzītes (kā internetveikalā) pa 30Ls, kas ir ekvivalentas 3 Cree diodēm mēs esam ļoti tālu no 20 (tas ir eksperimentāli noteikts skaits, kas varētu būt adekvāts 180 litriem) - tobiš ar to būs krietni krietni vien par maz.
Lai tādu gaismu uztaisītu, ok vajag radiatoru, orgstiklu kā segstiklu, vadiņus, lodāmuru, termopastu, LED draiverus (kas ir analogs T5 balastiem) un rokas kas neaug no potītēm. Vienīgā škrobīte, ka labus LED draiverus un pašas diodes ir jāpasūta no ārzemēm - uz vietas nekā tāda nav un vēl ilgi Latvijā nebūs.
Pilnībā piekrītu mpc rakstītajam izņemot
mpc rakstīja: Ja visu savelk kopā, es domāju, ka tāds LED gaismeklis NEizmaksās stipri vairāk kā analogs T5 sveķiļņiks (izmaksas būs +/- līdzvērtīgas).
Cena gan sanāk daudz reizes lielāka, it sevišķi ja pašam nav poņas elektronikā un pats visu nevāc kopā. Tā pat jau vēlams ir lediem lēcas lai gaismu var normāli safokusēt. Tās arī maksā, un laiks lai tās pieregulētu arī paiet. Dabiski, var jau visu sataisīt uz ķap-ļap un priecāties ka kādu laiku viss notiekās.
nbinc zinu ka akvārijs tev darbojas uz LED, bet cik tas ir izmaksājis un vai augi ir auguši "no nulles" un dabiski ka lielu lomu nospēlē arī pārējais aprīkojums, tobiš co2 u.c. :). Pie tam Tu pats to visu esi licis kopā, un kā es teicu piedzinis "uz vietas" kas arī ir jāmāk. Un tik tiešām, kaut cik normālas LED priekš akvārijiem pie mums patreiz vēl dabūt nevar  :secret:.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Otr Jūn 18, 2013 4:01 pm

Tātad ilgi gaidītais atvaļinājums ir klāt un vāka karkass tapa jau 2h laikā, izrādijās vieglāk nekā biju domājis.. visu šo laiku daudz lasīju par apgaismojumu un tomēr nonācu pie secinājuma ka profesionālu LED gaismekli priekš akvārija uzbūvēt nespēšu, tāpēc palikšu pie parastajām spuldzēm  ;) izdomāju ka man pilnībā pietiks ar 3x25W lampām.. tik tā kā elektrībā neko vairāk par watiem voltiem un to ka nedrīkst gar rozeti grābstīties nezinu - lūgšu padomu "Balasta" izvēlē, iesakiet kko ne pārāk dārgu un to kas man derētu priekš 3 spuldzēm.. Vai ir iespējams pieslēgt 3 spuldzes pie viena balasta?

Kūleri paliks tāpat kā ir - viens pūtīs iekšā, savukāŗt otrs sūks gaisu ārā samazinot kondensāta krāšanos vāka iekšpusē :) Dizainam pie kūleriem tiks pieslēgts pa vienai mazai diodei, respektīvi kad tiks palaists konkrētais kūleris tad ar viņu kopā iedegsies gaismiņa. Katram kūlerim atsevišķš slēdzis, jo ziemā dzesēt nevajadzēs, bet kondensātu ārā vajadzēs dabūt :) Un par ventilāciju runājot, vākam tiks piešķirta vēl papildus ventilācijas lūka, vairāk laikam kā dizaina elements :)

Tātad lūdzu padomu par
1) balastiem
2) kur dabūt W veida atstarotājus
3) kā ir ar hermētiskajiem cokoliem vai ar to vien pietiks lai spuldze neuzsprāgru ja nu gadās kādai pilei trāpīt uz tās kad tā ir ieslēgta jau kādu laiku un uzkarsusi? Un cik CM ir drošs attālums spuldzei no ūdens?

Nu un foto atskaite kā izskatās pagaidām pats korpuss :) Aplīmēts pēcāk būs ar orāklu tādā krāsā kā bija domāts iepriekš.. Pagaidām nekādi griezumi nav veikti "pagaidām" nosākuma jāsapērk viss aprīkojums :)

[img width=640 height=480]http://content3-foto.inbox.lv/albums/s/ ... .sized.jpg[/img]
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Otr Jūn 18, 2013 9:11 pm

Domas šodien strauji mainijās par to ventilāciju, gaidu kamēr atvedīs kūlerus.. Un kūleri tiks paslēpti zem ventilācijas vāka, trāpijās tieši ar diviem nodalījumiem un sietiņu... Lūk šādi izskatās pašlaik :) Pati lūka tiks smuki aplīmēta ar 3D karbona orāklu :) Bet tas viss vēlāk...

[img width=640 height=480]http://content28-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Otr Jūn 18, 2013 11:41 pm

Atveda man kūlerus beidzot, rezultātā izskatīsies kkā tā, tik ar sarkanu vai baltu apgaismojumu vēl nēesmu izdomājis :)

[img width=640 height=480]http://content3-foto.inbox.lv/albums/s/ ... .sized.jpg[/img]

Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 52

Atbildēt Vikks » Tr Jūn 19, 2013 9:19 am

Eriks rakstīja: Tātad lūdzu padomu par
1) balastiem
2) kur dabūt W veida atstarotājus
3) kā ir ar hermētiskajiem cokoliem vai ar to vien pietiks lai spuldze neuzsprāgru ja nu gadās kādai pilei trāpīt uz tās kad tā ir ieslēgta jau kādu laiku un uzkarsusi? Un cik CM ir drošs attālums spuldzei no ūdens?
Šajos 3 jautājumos jādodas pie Harija uz Rotiņu, cik zinu tad pēdējā info, ka LV atkal ir problēmas ar hermētiskajiem cokoliem.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Tr Jūn 19, 2013 4:33 pm

Ienākušas jaunās detaļas  :sharmanka: vakarā būs ko padarīt :sweeet: melnās pogas un diodes būs priekš kūleriem, sarkanā poga būs priekš uz lampām :)

[img width=640 height=480]http://content28-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

P.S - Vikks paldies, centīšos sakontaktēt ar Hariju sakarā ar maniem jautajumiem.. Bet ja nu kādam ir kādas ideja tad welcome ieteikt da jebko :)
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Tr Jūn 19, 2013 8:30 pm

Tā, viss tik raiti iet uz priekšu ka nevar paspēt pirkt detaļas :) Visi nesmukumi paši saprotat pēcāk nebūs redzami, bet pagaidām lūk kā sanāk..Kūleri jau bija pieslēgti pie slēdžiem, viss strādā kā vajag :) Priekš diožu pieslēgšanas aizmirsu nopirkt vienu lietu tāpēc tas paliek uz rīt/parītdienu :)

Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 52

Atbildēt Vikks » Tr Jūn 19, 2013 9:48 pm

A vai pareizāk nav ar taimeri ieslēgt un izslēgt??? Nezinu, man tas ir ar taimeri un galva nesāp, ka varētu aizmirst izslēgt vai ieslēgt.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis