Mans vāka variants priekš 180L

Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 155
Pievienojies: Sv Jan 29, 2012 10:53 pm
Atrašanās vieta: Riga - Ziepniekkalns
Vecums: 31

Mans vāka variants priekš 180L

Atbildēt Eriks » Piekt Mar 22, 2013 10:56 am

Tātad gribu pakonsultēties pārsvarā par lampu izvēli. Pats jau pat nezinu kam dot priekšroku, LED apgaismojumam vai parastajām lampām.. Rasējumā redzam LED spuldzes, doma bija tāda man, apskatiet un iesakiet :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Akvārija vāka priekšējā daļa - nekā lieka nebūs, tika ieplānots tikai digitālais temperatūras rādītājs.

[img width=504 height=53]http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Akvārija vāka labās puses vāka daļa - redzam 3 slēdžus un vienu regulātoru - 2 slēdži būs uz kūleriem viens uz gaismu, regulātors paredzēts gaismas spilgtuma režīmu  regulēšanai (rīts-diena-vakars-nakts).

[img width=203 height=54]http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

3. Akvārija vāka augšējā daļa - 2 vidēja izmēra kūleri, viens pūtīs gaisu iekšā kontrolējot ūdens temperatūru akvārijā, otrs ir doma lai pūš uz ārpusi, priekš tā lai mazāk mitrums būtu zem vāka, vismaz lai nebūtu ūdens piļu, kā ir ar pašreizējo vāku.. 3 gabali atveramu vāciņu - paredzēti piekļuvei pie LED spuldzēm, precīzāk ja nu savajagas nomainīt, vairāk tur līst nebūs pēc kā :) Un viens gabals gareniska vāciņa, priekš zivju barošanas. Jā piekrītu ka lai tiktu klāt pie ūdens maiņas, augu pārstādīšanas/ravēšanas utmldz. lietām būs vāks jāņem pavisam nost. Tā kā to es daru arī tagad ar veco vāku, tad ar jauno vāku man tas problēmas nesagādās :)

Lampu apkalpošanas vāciņi netiek domāti patstāvīgai virināšanai turp/apakaļ :)  Tāpēc fiksēsies kā mob.telefonu panelīši, uz klipšiem, ar nagu mazliet aizķeram spec. vietā vāciņu un tas atnāk vaļā :) Savukārt barošanai būs pavisam vnk. piekļuve, nekādu stiprinājumu, vnk paņemam nost, pabarojam un uzliekam virsū atpakaļ :)

[img width=504 height=204]http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

4. Akvārija vāka augšējā daļa skatoties no iekšpuses rasējuma režīmā :D

Dzesēšanas sistēma -uz kūleriem būs šādi sietiņi, vismaz uz to kurš sūks gaisu ārā no akvārija, lai uz paša ventilātora arī nebūtu daudz mitruma,labāk lai tas savācas uz restītes.. Ir doma arī apgaismot ventilātorus tīri dizainiski, blakus katram ventilatoram pielikt klāt pa vienai mazai diodītei (krāsai nav doma vēl), bet tas nav galvenais, tāpēc par to pašlaik domāts netiek pat rasējumā :)

Apgaismojums - doma ir likt 3 LED spuldzes E14 50W 450lm; Z223. No 3 spuldzēm iegūstam 150W apgaismojumu uz 180L kas man šķiet pilnīgi pieņemami, pat vairāk nekā vajadzīgs. Vienīgais pagaidām nav saprašana par spektriem.. 2 spuldzes tiek plānotas 4500 (pure white), un viena 4500 (warm white)..

Kabeļtrasse - tiks ierīgkota papildus plastmasas šleifā, kurš pēc tam (kad tiks pārbaudīta vāka funkciju darba spēja un ja viss strādās korekti) tiks hermētiski slēgts + apstrādāts ar caurspīdīgo silikonu.

[img width=504 height=204]http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

---------------------------------------------------------------------------------------------------
5. Akvārija vāka priekšējā daļa skatoties rasējuma režīmā :D

Uz jautājumu kā tad turēsies lampas, atbilde ir šāda - Lampas tiks iebūvētas papildus plastmasas kastēs, kuras no akvārija iekšpuses būs hermētiskas..Kā jau pats vāks būs uzbūvēts no PVC tātad arī kastes būs no PVC, izgriezīsies tikai aplis priekš pašas spuldzes (domāju ka daudziem virtuvēs ir līdzīga tipa iebūvētās spuldzes) Domu cerams sapratāt :)

[img width=504 height=53]http://content27-foto.inbox.lv/albums/s ... .sized.jpg[/img]

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Lūk tāda doma man ir. Protams vēl nēesmu izdomājis LED apgaismojums vai dienasgaismas lampas. LED sanāks kompaktāks + mezs enerģijas patēriņš + vāka svars būs daudz mazāks, jo nevajadzēs EPRAS prieks 3-4 spuldzēm. Par kūleriem ar mazliet šaubas ir, ka nenostrādās mans plāns par to mitruma samazināšanu zem vāka tādā veidā kā man tas ir izdomāts..

Principā ceru ka viss ir skaidrs, lūdzu padomus... It īpaši sakarā ar apgaismojumu..

Paldies par uzmanību, Ēriks.
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 43

Re: Mans vāka variants priekš 180L

Atbildēt Noris » Piekt Mar 22, 2013 12:18 pm

Tūlīt droši vien vecie buki metīsies tev virsū, ka ar LED nedabūsi vajadzīgo spektru. Lai gan mans nano šobrīd arī dzīvo ar LED, izskatās labi un augi arī aug, man gan viņi visi ir tādi mazprasīgi. Visā visumā-ja tas viss tev tā izdosies arī dabā, tad  :applause:
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Mar 22, 2013 12:27 pm

Zinu zinu, ka vairākums pagaidam nav par LEd spuldzēm, vēl zinu ka uzklups :D Ir ir daudz lasīts ka augi jūtoties ļoti labi arī ar LED apgaismojumiem :) Ir skatīta attīstīšanās, auga ne cik ne sliktāk ja apgaismotos ar parastajām lampām :) Dzīvē jau to visu uzbūvēt ir samērā vienkārši, tik pacietību mazliet vajadzēs, bet pirms uzsākšanas tomēr izdomāju ka pareizi būtu pakonsultēties lai tomēr neiztērēt naudu/materiālu/laiku veltīgi :)
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Mar 22, 2013 12:55 pm

http://www.aqua-plant.com.ua/statya.php?vstat=144 šinī rakstā arī parādīts kā var vāku uztaisīt, tik nevaru saprast kur viņam ir EPRAS  :scared: ? Un cik pie mums varētu maksāt 4 lampu turētāji kā bildē?

[img width=448 height=336]http://www.aqua-plant.com.ua/Image/144_17.jpg[/img]
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 38

Atbildēt briedis » Piekt Mar 22, 2013 3:28 pm

Noris rakstīja: Tūlīt droši vien vecie buki metīsies tev virsū, ka ar LED nedabūsi vajadzīgo spektru. Lai gan mans nano šobrīd arī dzīvo ar LED, izskatās labi un augi arī aug, man gan viņi visi ir tādi mazprasīgi. Visā visumā-ja tas viss tev tā izdosies arī dabā, tad  :applause:
Nav tā ka esmu pret LEDiem, bet parādi man kaut vienu "krutu" augu akvāriju ar LED apgaismojumu. :).
Saldūdens akvārijam, daudz lielāka jēga būtu investēt biofiltra, vai CO2 iekārtā vai automatiskā dozēšanā. Kā vienīgos plusus es saskatu - dizains, iespēja dimmet un retāk jāmaina spuldzes, kā tas ir T5 spuldzēm.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Piekt Mar 22, 2013 3:39 pm

Man gan liekas ka gaisma būtu pirmais kas būtu nepieciešams augiem, un tikai tad var domāt par filtru un co2 :) Vai tad nav tā - ka pirmkārt jāparūpējas par apgaismojumu :)  Nu varētu būt tā ka nav redzēts, jo pagaidām visi ir tik ļoti pieķērušies T5/T8 spuldzēm un daudzi man liekas vnk baidās eksperimentēt ar LEDiem, domāju ka nākotne ir aiz LED spuldzēm :)
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 34

Atbildēt mpc » Piekt Mar 22, 2013 10:31 pm

No LED nevajag baidīties. Gaisma paliek gaisma. Ar LED ir tā priekšrocība, ka var "vāku" uztaisīt ļoti vienkārši. Korpusam ir jāņem radiators, kuru tad var vainu a) nostiprināt trosēs pie griestiem vai stieņiem vai vienalga kā izdomāt, vai b) izgatavot kaut vai no orgstikla kājiņas un nobalstīt uz sānu stikliem.
Piemēram varu parādīt savu "augu" akvāriju, kurš ir startēts 2011. gada septembrī (pusotrs gads viņam ir točna). Jau no pirmās dienas viņš ir redzējis TIKAI LED gaismu, viss tur aug griezdamies. Jā ok sākumā bija problēmas, ka es biju iegriezis bik pa daudz tās gaismas un man bija problēmas ar aļģēm, bet es atregulēju intensitāti un viss ir ok. Bildes ir fočētas šodien. Atvainojos par nekoptību akvārijā, bet ģimenes apstākļu dēļ man neatliek laika ravēšanām, filtru mazgāšanām un kopšanām - tas akvārijs dzīvo pašplūsmā. Tur iepriekš ir audzis arī hemiantus cuba, kurš auga ļoti ļoti labi, līdz es viņu ielaidu (negriežot) un man tas tepiķis no apakšas nopuva un uzpeldēja. Tagad tur uz grunts ir utrikulārija, kas ar skaitās tīri gaismu prasīgs augs. Tā ka - viss aug, viss zeļ. No tehniskā viedokļa tur ir 20 LEDi (3 dažādu krāsu temperatūru TIKAI balto diožu sajaukums - Cree ražojumi uz 20mm zvaigznītēm) savienotas viņas ir pa 2x10 uz 2 draiveriem un cauri tek 350 mA. Papildus dzesēšanu nevajag - radiators visu ļoti labi nodzesē.

Bildes:
KADRS Nr 1
KADRS Nr 2

Edit: piemirsu pateikt, ka tas ir 63 litru akvārijs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3361
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 54

Atbildēt Haxiz » Sest Mar 23, 2013 11:47 am

Eriks rakstīja: Un cik pie mums varētu maksāt 4 lampu turētāji kā bildē?
Tādi turētāji atsevišķi nav. Tās ir ielīmētas gatavas, rūpnieciskas ķīniešu armatūras kas pie mums "dažos labos" veikalos maksā Ls 6. Gaismu tas bleķītis neatstaro, jo ne forma, ne atstatums no pašas lampas to neveicina, tikai pasargā plastmasu no priekšlaicīgas nodzeltēšanas un sabiršanas. Visa gaisma tiek spiesta atpakaļ uz lampu, vai arī cauri lampai  :)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 43

Atbildēt Noris » Sest Mar 23, 2013 12:05 pm

Šeit gan jāpiekrīt Haksim. Ja reiz taisi visu tik glauni un tomēr sliecies uz dienas gaismām, tad ņem hermētiskos cokolus un liec W formas atstarotājus. Tad arī spuldzes vajadzēs mazāk. Savulaik nbinc jau pierādīja, ka ar W veida atstarotājiem gaismas jaudu var samazināt uz pusi.
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Mar 24, 2013 1:14 pm

Nu tieši tā kā Noris raksta. Pie tam tas vāks tajā bildē ir elektro bīstams!! Pirmkārt nehermētiski vai nešļakatu drošie cokoli, otrkārt izmantoti montāžas vadi ar vienu izolācijas slānīti, treškārt iemontēts mitrā, kondensāta vidē pagarinātājs  ar vaļējiem kontaktiem. Tas autors gan ir asu izjūtu cienītājs  :old: . Laikam labi un izdevīgi apdrošinājis savu māju vai dzīvokli  :laugh:

Ā, nu jā, balastiņi ir iemontēti tajos cokolos, un izskatās kā ekonomiskajās lampiņās - tobiš autoģeneratori ar 16kHZ frekvenci un ne kādām aizsardzībām. Lampas spožums ir tikai kādi max. 5-10% vairāk kā ar elektromagnētisko balastu un starteri.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 52

Atbildēt Vikks » Sv Mar 24, 2013 1:14 pm

Man veikalā uz LEDiem darbojas viens akvārijs, tiesa tas ir cihlīdnieks, pagaidām viss ir forši, vienīgi gribētos pašu akvāriju nedaudz košāku, bet tas ir laika jautājums, jo paši LEDi jau arī maksā.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Mar 24, 2013 1:19 pm

Aga, cihlīdnieki izskatās labi, jo tur nav augu , vai arī aug tikai raglapes kas pašas sev visu pieražo un noimitē :laugh:.
Lietotāja avatars
Eriks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Eriks » Pirm Mar 25, 2013 1:36 pm

Haxiz rakstīja: Nu tieši tā kā Noris raksta. Pie tam tas vāks tajā bildē ir elektro bīstams!! Pirmkārt nehermētiski vai nešļakatu drošie cokoli, otrkārt izmantoti montāžas vadi ar vienu izolācijas slānīti, treškārt iemontēts mitrā, kondensāta vidē pagarinātājs  ar vaļējiem kontaktiem. Tas autors gan ir asu izjūtu cienītājs  :old: . Laikam labi un izdevīgi apdrošinājis savu māju vai dzīvokli  :laugh:

Ā, nu jā, balastiņi ir iemontēti tajos cokolos, un izskatās kā ekonomiskajās lampiņās - tobiš autoģeneratori ar 16kHZ frekvenci un ne kādām aizsardzībām. Lampas spožums ir tikai kādi max. 5-10% vairāk kā ar elektromagnētisko balastu un starteri.
elektro bīstams viņš nevar būt jo :

a) Kabeļtrasse - tiks ierīgkota papildus plastmasas šleifā, kurš pēc tam (kad tiks pārbaudīta vāka funkciju darba spēja un ja viss strādās korekti) tiks hermētiski slēgts + apstrādāts ar caurspīdīgo silikonu.

b)Lampas tiks iebūvētas papildus plastmasas kastēs, kuras no akvārija iekšpuses būs hermētiskas
:)
Pēdējo reizi labojis 1 - Haxiz, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Mar 27, 2013 10:33 am

Par elektrobīstamību es rakstīju par to vāku, ko biji ielicis 22.03.2013 12:55:27  :).
mpc rakstīja: No LED nevajag baidīties. Gaisma paliek gaisma.
No LED neviens jau nebaidās, tieši otrādi, tiek izmantoti,eksperimentēts un pagaidām rezultāti tādi niecīgi. Praktiski var nodrošināt tikai eksistenci. Bet "Gaisma paliek gaisma" gan ir aplami. Arī svecītes, metināmais aparāts,  visādi UV un IR starotāji dod gaismu, bet nekas no tā neder, jo tomēr uz pasaules pastāv gaismas spektri kas ir izmantojami, nevajadzīgi vai arī kaitīgi katram organismam vai augam savai eksistēšanai vai dzīvības uzturēšanai. Coralstar, blacklight un vēl plašs klāsts iekaitot milzīgu daudzumu MH ar dažādām lampām kas arī dod gaismu nav izmantojamas saldūdens akvārijos ar dzīvajiem augiem.  Es pats ļoti gaidu kad būs kas jauns speciāli saldūdens akvārijiem par kaut cik pieņemamu cenu. Citādi cenas, kas kaut kam der, ir vēl neadekvātas.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1646
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Mar 27, 2013 10:19 pm

Haxiz rakstīja: No LED neviens jau nebaidās, tieši otrādi, tiek izmantoti,eksperimentēts un pagaidām rezultāti tādi niecīgi. Praktiski var nodrošināt tikai eksistenci.
Man akvārijs zem lediem vairākus mēnešus, šo acīmredzot Haxiz sauc "nodrošināt tikai eksistenci"
Pievienotie faili
IMG_8604.jpg
IMG_8599.jpg
IMG_8592.jpg

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis