Arduino - Akvārija vadības kontrolieris (dators)

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1646
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Cet Mai 27, 2010 10:45 am

Nedaudz pastāstīšu par to kas īsti ir Arduino:

Arduino ir vienplates dators (kontrolieris), kurš bāzējas uz firmas Atmel 8 bitu procesoriem. Atkarībā no Arduino modeļa (piemēram Diecimila, Mega vai  Duemilanove) uz tā iz uzstādīts ATmega8, ATmega168, ATmega328 vai ATmega1280 procesors. Atšķirība starp modeļiem ir ievades/izvades portu skaits, atmiņas daudzums plates izmērs - teiksim Arduino Nano ir tikai nedaudz lielāks par USB portu. Jaudīgākais no esšiem ir Arduino Mega - apmēram 10x5 cm liela plate.
Programmnodorošinājums ir nopumpējams par brīvu, der visām izplatītām datorplatformām (Windows, Mac, Linux). Programmēšanas valoda, kuru izmanto Arduino kodam, -  Processing/Wiring, tā bāzēta uz C/C++, tā ka nevar teikt ka tas ir kaut kas svešs. Protams tiem kuri ar C/C++ nav lielos draugos varētu būt zināmas problēmas, bet nu nav jau tur nekas tik grūts lai to laika gaitā neapgūt.

Arduino lielākoties izmanto studenti visādu projektu īstenošanai - dažādi roboti, automatizācijas un izklaides aparāti.

Arudino priekšrocība ir tā atvērtā būtība (Open Hardware + Open Software) - respektīvi viss tai paredzēts programmnodorošinājums tiek izplatīts par brīvu. Pati plate arī var tikt izgatavota individuāli, vai arī nopērkama no firmām, kuras ir iesaistītas Arduino projekta. Nopērkams (vai pašam izgatavojams) ir ļoti liels skaits dažādu papildus iekārtu (gan speciāli izlaistu priekš Arduino vai domātu citām iekārtām) - sensori, vadības shēmas, motoru vadības shēmas, teksta un grafiskie displeji, klaviatūras, Ethernet vai bezvadu tīkla adapteri u.t.t. Informācijas internetā par dazadiem papildinājumiem un to izmantošanu uz Arduino ir ļoti daudz.

Sīkāk par Arduino ir atrodama projekta mājas lapā - http://www.arduino.cc/
Informācijas par Arduino Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Arduino
Processing valodas funkcijas - http://arduino.cc/en/Reference/HomePage

Konkrēti šajā akvārija kontroliera projektā mēs izmantosim jaudīgāko Arduino modeli Mega.
Tas bāzējas uz ATmega1280 procesora, ir 54 ciparu ieejas/izejas, 16 analogas ieejas/izejas, plašas komunikācijas iespējas (seriālais, SPI, I2C porti). 128 Kb atmiņas. Sīkāk par šo Arduino mpdeli var izlasīt te - http://arduino.cc/en/Main/ArduinoBoardMega

Runājot par cenām - tās ir diezgan demokrātiskas. Arduino Mega var internetā nopirkt sākot ar 19,99$. Dāžadi sensori sākot no 5$, teksta displeji sākot no 8$, grafiskie 128x64 pix - 18$.
Tiem kas tikai sāk var parekomendēt iegādāties Starter Kit, kur ir gan pats Arduino, gan arī grafiskais vai teksta displejs, maketu plate un nepieciešamie sīkumi pirmiem eksperimentiem (vadiņi, diodes u.t.t.) - cenas sākot no 44$.

Atsvaidzinot veco tēmu un papilduinot ar jaunumiem.

Diskusijas sākumā, kad gāja runa par paštaisītu kontrolieri, tad tika minētas tādas lietas kā:
Mongoose rakstīja: Ja būtu iespējams par sakarīgu cenu izgatavot plati(iespeistā montāža) tad varētu arī ko domāt , mājas apstākļos izgatavot kvalitatīvu ir diezgan problemātiski kur celiņu platums un attālums starp tiem lien zem 1mm.
un
Dzintars Irbe rakstīja: Kad es meklēju variantus kontrolierim, arī viens no variantiem bija Jusupova kontrolieris. Viena lieta, kas man nepatika šajā kontrolierī - jāsamierinās ar to, ko autors pats izgudrojis. Tas ir, ja man būs nepieciešama kāda cita funkcionalitāte, loģika, realizēt to būs visai sarežģīti.
Respektīvi "paštaisītu" kontrolieru trūkumi bija izgatavošanas problēmas (lodēšana u.t.t.) kā arī gatavu risinājumu zināma ierobežotība. Tāpēc jau gatavi risinājumi no akvafirmām vai rūpnieciskie Siemens Logo vai Mitsubishi Alpha bija laba izvēle. Man Siemens Logo tagad darbojas saldūdens 500 litru akvārija vadībai, BET

Pēdējās dienās sāku aktīvi ņemties ar jaunu akvārija kontrolieri bāzētu uz Arudino sistēmas.
Arduino izmanto līdzīgu (bet ne to pašu) procesoru, kas ir Jusupova kontrolierī, bet atšķirībā no tā Arduino  pārdodas jau kā gatavs produkts, kuru ar nelielām piepūlēm var pielādot jebkuriem uzdevumiem, tai skait arī akvārija kontrolēšanai.

Atkrīt tādas problēmas kā lodēšana un plates izgatavošana. Kā arī zināmā mērā arī programmēšana:
- gatavu (salodētu) Arduino plati var nopirkt sākot no 25$;
- programmnodrošinājums Arduino datoram ir Open Source (atvērta koda) respektīvi ir dabūjams daudz programmkoda, kuru pats lietotājs var modofocēt savām vajadzībām.

Protams jābūt vismaz elementārām zināšanām elektronikā un programmēšanā lai pie Arduino pieslēgt nepieciešamos komponentus un modificēt programmatūru.

Vārdu sakot jau kādu nedēļu ņemos ar Arduino, sākumā kā vienkārši konstruktoru, bet kad to izpētīju vairāk tad domāju uz tās bāzes uztaisīt akvārija kontrolieri savam jūras akvārijam.

Es nēesmu arī viens šājā projektā, vēl daži akvāristi Rīgā ir iegādājušies Arduino un kopīgiem spēkiem mēģināsim kaut ko uztaisīt.

Arduino akvārija kontroliera projektam vēlāk izveidosim atsevišķu tēmu šajā Forumā, kur arī informēsim pārējos par projekta attīstību.
Pēdējo reizi labojis 1 - nbinc, labots 0 reizi.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 38

Atbildēt briedis » Cet Mai 27, 2010 11:14 am

Galvenais +, ko es saskatu Arduino, ir iespēja brīvi improvizēt ar sev vēlamo funkcionaitāte. Gatavajos produktos parasti ir kāda lieto ko nevar izdarīt/izmērīt un, lai to papildinātu (ja to vispār var), ir jāpiemaksā miljons.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1799
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 46

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Mai 27, 2010 7:56 pm

nbinc: tas ir http://www.argus.lv/product_info.php?products_id=47122 ? Interesanti... Kādas viņam paplašināšanas iespējas? Jeb kas ir uz plates, tas arī ir?

Katrā ziņā tagad visādi šādi kontrolierīši parādās kā sēnes pēc lietus... kad iesākām Siemens Logo tēmu, tas Logo praktiski bija normālākais risinājums :)
Katrā ziņā speciālajiem akvāriju kontrolieriem drīz būs grūti - cenas tiem jau salīdzinot ar Siemens Logo, kurš tomēr ir daudz "ealstīgāks" lai ko arī neteiktu akvāriju spec. kontrolieru aizstāvji, bija nežēlīgas.
..|r|ubb..
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Cet Mai 27, 2010 8:34 pm

Jā, es ar Arduino arī esmu ņēmies ne pa jokam! Lodējis pat savu arduino esmu pa ~ 6-7 ls, mikrenes programmējis un licis pa tiešo shēmā, kā arī slēdzis klāt LCD ekrānus. Man šis kontrolieris ļoooti patīk, krāmējoties ap to iepazinu pašus pamatus elektronikā, kaut vai ļoti vispusējus, bet iedomāties kādreiz ka kaut ko tādu darīšu nekad nevarēju! Uztaisīju pat katlam automātiku, lai regulē temperatūru, tur viss ir ļoti lēts un vienkāršs. Piemēram PT-100 devējs maksā ap 10 ls, bet priekš Arduino var uzlikt pa 35 sant., pietam, pats es varu ielodēt kādus vien man tranzistorus vai simistorus maiņstrāvai vajag. Super!
Vienīgais bet, kas man šo padarīšanu kavē ir tas, ka neesmu pārāk lielos draugos ar Pascal programmēšanu, salikt blokus māku, konfigurēt māku, bet, ja jāpieliek kaut kas specifisks sākas problēmas tieši programmēšanas dēļ.

Esmu sapircis rādiodetaļas par vairāk kā 150 ls , bet rokas lielajiem plāniem sāka palikt par šaurām.... Ar lielāko prieku piedalīšos Jūsu Arduino klubiņā un cerēšu rast atbildes uz sev vajadzīgajiem jautājumiem, kā arī palīdzēt citiem  ;)
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Mai 27, 2010 10:52 pm

Dzintars Irbe rakstīja: nbinc: tas ir http://www.argus.lv/product_info.php?products_id=47122 ? Interesanti... Kādas viņam paplašināšanas iespējas? Jeb kas ir uz plates, tas arī ir?
Jā no tās sērijas. Arduino ir vairākas savietojamas versijas, atšķirās ar izeju/ieeju daudzumu un procesora atmiņu.
Es nopirku Arduino Mega, kas ir ar ciparu 54 ieejām/isejām un 16 analogām ieejām/izejām un uz borta ir 128 Kb.
Argusā tirgo Arduino Duemilanove kam attiečigi 14 digitālās un 6 analogās ieejas/izejas un 16 Kb atmiņas.

Sīkāk par modeļiem var palasīt te http://arduino.cc/en/Main/Hardware
Par papildus moduļiem - to ir ļoti daudz - temperatūra, mitrums, reālā laika pulksteņi, RAM diski, spiediena sensori, gaisa plūsmas sensori, IR, kustību sensoti, ultraskaņas sensori u.t.t. Labākais veids kā noskaidrot kas ir eBay ierakstīt "arduino sensor" :)
Protams var izmantot jebkurus citus sensorus kuri der 0-5V analogai un 5 V digitālai ieejai. Uz Arduino ir arī comunikācijas ieejas/izejas, tai skaitā I2C magistrāle pie kuras var uzkarinār arī ļoti daudz visādu devaisu.

Rinci, un Arduino nav Paskāls :), citāts no Arudion.cc:
Arduino programs can be divided in three main parts: structure, values (variables and constants), and functions. The Arduino language is based on C/C++.
Tātad par tekošo situāciju.
Ir iegādāti:
- Arudino Mega Startet Kit (ar grafisko displeju, visādiem vadiņiem un citiem rīkiem);
- mitruma sensors;
- temperatūras sensor;
- reālā laika modulis;
- I2C klaviatūras un displeja modulis;
- 5V stabilizātors (barošanai);
- mazs skaļrunis (Buzzer) visādu brīdinājumu signalizācijai;
- papildus plate, lai varētu ērtāk pieslēgt sensorus pie Arudino;

Kopējās izmaksas apmēram 100$ vai mazāk... Varētu arī šo to nepirkt, sākumā nezināju kas man būs vajadzīgs (I2C klaviatūras un displeja modulis un 5V stabilizātors), bet nu kā sanāca tā sanāca....
Turpmāk protams ir gaidāmi vēl izdevumi, relejas, korpuss nu un vēl šādi tādi sīkumi..... Nav man pagaidām konkrēta plāna, viss tiek taisīts no nulles, redzēs kas tur sanāks.

Progress kontroliera būvēšanā uz šodienu ir sekojoš:
- pielikts reālā laika modulis (skaita laiku arī ja pazūt strāva);
- strādā displejs;
- pielikti temperatūras un mitruma sensori;
- uzrakstīts programmnodrošinājums lai to visu izvest uz ekrāna.

Šādi tas izskatās dzīvē
[img width=640 height=427]http://www.nbinc.lv/akva/jura/2010-05-27/IMG_8262.jpg[/img]

Un te ekrāns tuvumā ar temperatūras attēlošanu laika grafikā.
[img width=640 height=427]http://www.nbinc.lv/akva/jura/2010-05-27/IMG_8267.jpg[/img]
Tur kur tas kapums grafikā es uzpūtu uz sensora, attiecīgi paaugstinājās temperatūra līdz 31 grādam un mitrums uzlēca uz 71% :)
Pēdējo reizi labojis 1 - nbinc, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 50

Atbildēt AigarS » Cet Mai 27, 2010 10:55 pm

Dzintars Irbe rakstīja: ... Katrā ziņā speciālajiem akvāriju kontrolieriem drīz būs grūti - cenas tiem jau salīdzinot ar Siemens Logo, kurš tomēr ir daudz "ealstīgāks" lai ko arī neteiktu akvāriju spec. kontrolieru aizstāvji, bija nežēlīgas.
Neesmu ne aizstāvis, ne noliedzējs, .. bet pats tomēr taisos pirkt jau gatavu datoru (GHL ProfiLux).
Pirmkārt tāpēc, ka kā jau te bija rakstīts: jābūt kaut kādām zināšanām un iemaņām elektronikā, programmēšanā, ... neesmu pārliecināts, ka man nevajadzēs 2-3 tādus kompjus "nokaut", lai beigās tiktu pie ejoša. Beigās man tas iznāks dārgāk.
Otrkārt - garantiju šādam "kompim" dosi tikai pats sev. Ja nu gadījumā (tfu, tfu, tfu) kas, tad jāpērk jauna detaļa un jāmaina - atkal papildu izmaksas.
Treškārt -
Rincis rakstīja: ... Esmu sapircis rādiodetaļas par vairāk kā 150 ls ....
- apmēram 300-400Ls vajadzētu izmaksāt jau gatavai strādājošai sistēmai, ar visu to, ko es gribētu monitorēt un kontrolēt.
Jā - tas varētu būt dārgāk nekā PAŠAM sataisīt to visu, bet tur jau cilvēki ir gadiem strādājuši pie "dzelžiem", dizaina, ergonomikas, drošības, programmām, komponenšu savietojamībām, .... neticu, ka PATS to varētu lētāk un labāk. Bet kad pats taisa sev kautko, neviens jau arī neieskaita izmaksās ļoti daudzas lietas, piemēram ceļa izmaksas pēc kādas detaļas, līme, alva, skābe, dažas skrūvītes un nagliņas, lodāmura, flekša, lampu u.c. patērētā elektrība, ..., beigu beigās - pats darbs.

Šeit jau galvenais vairs nav tieši tā kontrolēšana un arī ne izmaksas, bet, cilvēkiem, kas ar to nodarbojas, iespēja kaut ko tādu izdarīt PAŠIEM, izurbties kaut kam cauri, ... šoreiz laikam (laikam nbinc vai briedis to teica) akvārijs vienkārši ir iemesls paķimerēties ap tādām lietām .. :) Nu nevajag nemaz salīdzināt rūpnieciski ražotas lietas un pašu rokām gatavotas. Tās ir pavisam dažādas lietas.

Bet "cepuri nost" to priekšā, kam rokas aug "no pareizās vietas" un kas var to visu izdarīt paši un vēl padalīties pieredzē ar citiem! :applause: Ar lielāko prieku un interesi sekošu arī turpmāk šai diskusijai!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Mai 27, 2010 11:14 pm

Paldies, tagad vismaz ir kāda interesanta nodarbošanās - tas Arudino manā skatījumā ir kā labs konstruktors, kur var bakstīties, taisīt eksperimentus un palauzīt galvu :)
Redzēs kas tur galu galā sanāks.... es ceru ka kas noderīgs.....
briedis
Reģistrētie lietotāji

Re: Arduino - Akvārija vadības kontrolieris (dators)

Atbildēt briedis » Piekt Mai 28, 2010 12:50 am

Es cenšos visu būvēt pats, nevis tapēc ka tā sanāk lētak, bet tapēc ka patīk un interesē "kā, kapēc utt...". Kā jau Aigars teica, tā kontrolēšana jau ir otršķirīga lieta. Sākotnējais mērķis ir apgūt elektroniku, jo programēšana nav sveša, bet dzelžu līmēnī zināšanu maz. Cerams, ka mācību nolūkos sanāks kaut kas, kas strādās un ja viss izdosies, tad funkcionalitātes ziņā neviens gatavais kontrolieris nespēs tikt līdzi.
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Sest Mai 29, 2010 12:55 pm

Vakar sekmīgi izdevās pieslēgt EEPROM čipu un ierakstīt/nolasīt datus. Tā ka datu logošanas arī būs kontrolierī :)
Vēl tikai jāizdomā ērta datu struktūra un kā tos datus ērti dabūt uz PC un sadzīt kaut kādās tabulās, piemēram, mysql.
Ja ir interese varu aprakstīt detalizētāk, kas un kā tiek slēgt, programēt utt...
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 36

Atbildēt artursj » Pirm Mai 31, 2010 9:00 am

briedis rakstīja: Vakar sekmīgi izdevās pieslēgt EEPROM čipu un ierakstīt/nolasīt datus. Tā ka datu logošanas arī būs kontrolierī :)
Vēl tikai jāizdomā ērta datu struktūra un kā tos datus ērti dabūt uz PC un sadzīt kaut kādās tabulās, piemēram, mysql.
Ja ir interese varu aprakstīt detalizētāk, kas un kā tiek slēgt, programēt utt...
būtu forši...  :kautris:
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Mai 31, 2010 9:06 pm

Šodien uzbūveju vienu prototipu:
[img width=800 height=706]http://pic2.fotki.lv/photos2/8/W0003088 ... ribbou.jpg[/img]

Prototips nodrošina - 8 pogas ieslēdz/izslēdz 8 iekārtas un izmanto tikai 4 vadus no arduino. V+; V-; SDA un SCL (Serial Data un Serial Clock)

Šobrīd prototipam ir pieslēgtas tikai 4 pogas un 4 diodes. Galvenā detaļa šai shēmai ir pcf8574 čips, kuram ir 8 I/O pini Čipu vada ar I2C savienojumu.
Galvenais plus šādam savienojumam ir gandrīz neierobežots iekārtu skaits ko var kontrolēt ar diviem vadiem. Uz siem pašiem vadiem arī tiks likts klāt LCD un EEPROM atminas čips.

Tāds izskatās primitīvs kods. Divas funkcijas - expanderRead() nolasa pogu stavokli no viena čipa un expanderWrite(byte _data) nodod informāciju otram čipam.
#include
#define lights B0100000  // Address relayblock.
#define keypad B0100010  // Address keypad.
byte value = B11111111;

void setup() {
  Wire.begin();
  Serial.begin(9600);
  expanderWrite(B11111111);
}
void loop(){
  expanderRead();
  delay(10);
  expanderWrite(value);
  delay(10);
}
byte expanderRead() {
  byte _data;
  Wire.requestFrom(B0100010, 1);
  if(Wire.available()) {
    _data = Wire.receive();
    value = _data;
  }
return _data;
}
void expanderWrite(byte _data) {
  Wire.beginTransmission(lights);
  Wire.send(_data);
  Wire.endTransmission();
}
briedis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt briedis » Pirm Mai 31, 2010 9:09 pm

Uz viena I2C kanāla var pieslēgt 8 šādus čipus, vairak nevar jo adreses pietrūkst. Ja ir vēlme pavisam slimu risinājumu, tad 2 čipus saliekam matricā un iegūstam 8x8 64 dažadas kombinācijas un to pašu arī pie diodēm vai relejiem. Tad ar 64 pogām var kontrolēt 64 rozetes.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Mai 31, 2010 9:22 pm

Es te gan drusku piebildīšuka ir dažādas problēmas ar GLCD (grafiskiem LCD) displejiem un I2C magistrāli... ar tekstuāliem ir kā viss ir OK, ir pieejamas bibliotākas un shēmas.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Otr Jūn 15, 2010 9:51 am

Laikam vajag pastāstīt kāda ir tekošā situācija ar kontroliera projektu.
Stāstīšu ko es esmu paveicis, Briedis lai pats pastāsta par saviem darbiem :)

- esmu nomainījis displeju. Nopirku pa 19$ grafisko LCD ar zilganu aizmugurējo fonu (sen jau tādu gribēju). Displejs ir vairāk kontrastains un vieglāk lasāms, pie tam jaunais displejs kopā ar pamatplati aizņem mazāk vietas tāpēc to varēs ielikt 7 cm augstuma kārbā (iepriekšējam plate bija 9 cm liela). Bija nelielas problēmas ar displeja pieslēgšanu (kontakti savādāk izvietoti) un ar programmnodrošinājumu - displejs izmanto 3 grafiskos čipus 2 vietā, kā bija iepriekšējam, un bija nepieciešamas izmaiņas grafiskā bibliotēkā lai pareizi griezties pie 3 čipiem. Katrs grafiskais čips spēj adresēt laukumu 64x64 pikseļi, vecam displejam izšķirtspēja bija 128x64. Jaunam 192x64 pikseļi. Nu vārdu sakot bija ar ko noņemties :)

- pieslēdzu 3 termosensorus, visi strādā normāli. Kapēc 3 ? Nu viens sensors pārbaudīs temperatūru (un mitrumu) skapī zem akvārija (kur būs SUMP's), otrs mērīs ūdens temperatūru akvārijā un trešais mērīs temperatūru lampā virs akvārija (pie nepieciešamības ieslēdzot ventilātoru).

- pieslēgtas 4 pogas, varu izvest uz ekrāna temperatūras izmaiņas grafiskā veidā no katra sensora;

- diezgan ilgi nomocījos ar jaunu fontu izveidi grafiskam displejam, man nepatika standarta fonts tāpēc pārstrādāju to lai varētu izvest uz ekrāna vairāk informācijas;

- ir atnācis SD karšu lasīšanas bloks, mēģināšu to slēgt klāt Arduino lai varētu LOG'ot temperatūras un mitruma sensoru datus, vienīgi problēma ka pašas SD kartes man vēl nav :)

- ir vēl pasūtītas dažādas papildus detaļas, bet vēl gaidu kad viss atnāks jo pasūtījumi tiek veikti ilgā laikā, kad ienāk prātā kāda ideja un izdodas atrast komponentes šīs idejas realizācijai.

Bildes ar paveikto būs vēlāk.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Tr Jūn 16, 2010 1:02 am

Tātad tekošās stāvokļa bildes.
[img width=640 height=427]http://www.nbinc.lv/akva/jura/2010-06-15/IMG_8458.jpg[/img]
Te sensoru komplekts:
Temperatūra un mitrums (Swiss Sensirion ražojums);
Temperatūra DS18B20
Temperatūra DS18B20, hermetizēts priekš šķidrumiem.
Nu un tur starp tiem arī Buzzer's skaņas signalizācijai :)

[img width=640 height=427]http://www.nbinc.lv/akva/jura/2010-06-15/IMG_8454.jpg[/img]
Skats uz maketa plati. Pogas, reālā laika pulkstenis DS1307, displeja kontrasta regulēšana.

Nu un jaunā displeja kopskats ar viena termosensora rādijumiem (nu to ko paspēja ielogot kad to ieslēdzu).
[img width=640 height=256]http://www.nbinc.lv/akva/jura/2010-06-15/IMG_8460.jpg[/img]

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis