Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 513
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Re: Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Atbildēt zaraza » Tr Dec 08, 2010 6:38 pm

Super stāsts  :D  :applause:
Bet nu jā - ar to vairošanu tā ir kā ir. Labāk lai stāv kā dizaina elements.
Viss sākās ar gliemezi burkā...
Ričijs_U
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sv Mar 27, 2011 11:42 am

Atbildēt Ričijs_U » Sv Mar 27, 2011 12:42 pm

Es sākumā intresējos tikai par suņiem.Akvāriju man uzdāvināja 6 gadu vecumā.Tagad es jau esmu ticis pie diviem akvārijiem 20l 35l un jau 250l.Par akvārija ieviešanu domāju tāpēc jo zivis man bija tā kā mini ''Televizors'', un zivis neaizņem daudz vietas, un mamma taču neatļaus turēt suni Zolitūdes dzīvoklī.  :shark:
Lietotāja avatars
Zilonīc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 43
Pievienojies: Cet Jan 23, 2014 11:40 am
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 32

Atbildēt Zilonīc » Sest Jan 30, 2016 3:08 pm

Par akvārijiem neinteresējos līdz 17 gadu vecumam. Vidusskolā klasesbiedrene paaicināja mani līdzi uz zooveikalu iegādāties akvāriju savam mazajam brālim dzimšanas dienā. Meitene nopirka 20 L akvāriju, filtru, barību un dažas zivtiņas, vairāk neko. Es brīnījos - kur tad akmentiņi, kur dzīvie augi? Viņa teica - iztiks bez, tos nevajadzēs. Zooveikalā pirmo reizi mūžā skatījos uz eksotiskajām zivīm, ļoti iepatikās gurami.
Pēc 2 nedēļām brālīša zivis bija beigtas, un klasesbiedrene teica - doma par akvāriju viņas ģimenē ir pilnīgi atmesta. Piedāvāja savu kasti atdot. Tuvojās manas māsas dzimšanas diena, nolēmu uzdāvināt akvāriju viņai. Sataisīju akvāriju ar grunti un mākslīgajiem augiem, protams, dažādām zivīm. Māsa augsti novērtēja manu vēlmi sagādāt pārsteigumu, bet akvārijs viņu neinteresēja. Pati aizrāvos un vairākus cilvēkus parāvu līdzi uz akvāriju turēšanu.
Nopirku lielāku kastīti - 50 L. Vienulaiku veiksmīgi turēju krabi kopā ar zivtiņām, līdz mazā māsa krabi izlaida no akvārija, viņam notrūka kāja un tas lēnām atdeva galus. Vēl pēc kādiem gadiem turēju aksolotu pāris gadus, apnika viņš un atdāvināju kolēģim. Kādu brīdi nopirku vēl vienu maziņu 7 L akvāriju, kur gribēju tikai dzīvos augus un gliemežus, bet radiniece nenoturējās, un sadāvināja neonus.
Kaut ko par zivīm palasīju, par slimībām, sugām, bet par pareizu ekspluatāciju neko nezināju. Nav brīnums, ka zivis man mainījās visai bieži, pārsvarā dzīvojot tikai pusgadu, ar retiem izņēmumiem.
Tad akvārijus nolikvidēju, pārgāja interese, jo apnika nesaprast, kāpēc zivis ilgi nedzīvo. Apprecējos, sāku dzīvot mazā dzīvoklītī, gribēju mājdzīvieku, bet vietas necik. Ieliku maksimāli lielāko akvāriju, kādu varēju savā dzīvoklī ielikt - 45 L tualetē. Turpmākais stāsts jau lasāms sadaļā "Mans akvārijs" :)
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 156
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 55

Atbildēt Mittawa » Sest Jan 30, 2016 3:29 pm

Viss sākās ar sievas neapdomīgi izmestu frāzi, vai es nevēlētos uz mēnesi pieņemt uzturēšanai mazu bruņurupucīti... :canadian: Pārējais manā blogā :embarrass:
Pēdējo reizi labojis 2 - Mittawa, labots 0 reizes.
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 478
Pievienojies: Sv Jūl 13, 2014 7:34 pm
Atrašanās vieta: Ādaži
Vecums: 30

Atbildēt Ušī » Sest Jan 30, 2016 10:56 pm

Arī mana akvāriju ēra sākās, kā dāvana dēlam vārda dienā. Iepriekš viņš izteica stipru vēlmi pēc zivtiņām- vairāk jau plastmasas ar baterijām darbināmām. Bet uzklausot mātes ieteikumu, ka vajagot īstās, jo tās nomierina...tika iegādāts akvārjjs.
Un attiecīgi sāku ar vienu gailīti. Nopirkām, atvedām mājās un tad atskārdām ka viss nav tik vienkārši kā veikalā stāsta.
Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
Lietotāja avatars
Guntars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 73
Pievienojies: Cet Jan 28, 2016 3:24 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt Guntars » Sv Mar 20, 2016 12:53 am

Es vairs precīzi neatceros, kā es tiku pie pirmā akvārija, bet tas noteikti bija mana pagalma biedra, kurš dzīvojā manā kāpņutelpā, iespaidā. Negribu samelot, bet, šķiet viņam bija 200l akvārijs ar cihlīdām, kuras man nez kāpēc patika labāk par manām skalārijām, šķēpnešiem, gūpijām, neoniem, danio rerio, sumatras barbusiem, kuri pat nārstoja :D . Bija arī pumpaini samiņi, lai piedod man Haxiz par diletantismu, un manas pērles - divi feini vēži, kuri regulāri piegādāja pēcnācējus. Šie visi dzīvoja 200l ar vienu niecīgu kompresoru un kaut kādu mistiskun iekšējo filtru. Ticiet vai nē, bet neviena zivs neslimoja un netaisījās mirt... Kāpēc tā bija, man nav ne jausmas. Katrā ziņā, tas nebija mans nopelns, jo ko gan bērns 12 - 13 gados saprot no akvārijiem un to uzturēšanas :) Paralēli bija arī 25l un 50 vai 75l akvārijs, kurā dzīvoja pērļu gurami un vēl kas... Bet vienu dienu mēs ar brāli izdarījām ko tādu, kas ir prātam neaptverams - lielajā akvārijā ielaidām Gaiļezerā svaigi noķertas zelta karūsiņas... Tālāk neko neteikšu, vien to, ka šo murgu pārdzīvoja vēži un pumpainie samiņi, kurus pēc karantīnas atdevu draugam...
Atgriežoties pie mana cihlīdu biedra, vienu dienu viņa akvārijā pie cihlīdām parādījās divi Discus... Kur viņš tos dabūja 1986. gadā, man nav ne jausmas, bet tajā brīdī es sapratu - kādu dienu manā akvārijā dzīvos šīs izaicinājuma pilnās zivis.
Viss ir iespējams!
Lietotāja avatars
Sanch
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Sest Sep 14, 2013 9:22 pm
Atrašanās vieta: Talsi
Vecums: 44

Atbildēt Sanch » Sv Mar 20, 2016 9:14 pm

2007. gada 14 vai 15 augustā ceļojot pa Latgali iegriezāmies Līvānu stiklā un nopirkām 30L apaļu akvāriju ,
atgriežoties mājās izdomājām ka tukšai burkai nav jēgas nekādas stāvēt .
un protams viss tika sākts no otra gala :
Aizgājām , Talsos uz vietējo zivju bodi un iepirkām pirmās zivtiņas ... , sarakstā bija gailītis , dažas gūpijas un daži neoni .
tika no pārdevējas arī uzklausīts padoms par sildītāju un filtru un kaut kādu zilu ķīmiju ko pieliet pie ūdeni laižot iekšā zivis.
Protams tika vēl piepirkti klāt kaut kādi mākslīgie augi , lai it kā smukāks akvārijs.
tad tika darīts tas ar ko vajadzēja sākt :
tika mājās ievākta informācija ko ( kādas zivis ) esmu nopircis , kā viņas turēt un ko vispār ar zivīm lai dara ...
atradu akvāristikas forumu , ne šo , bet veco , kur daudzi arī no šejienes bija ...
izlasīju ka lai zivis labi justos vajag dzīvos augus un izrādās ka vispār es neesmu nopircis akvāriju , bet tādu palielāku 30L burku,
kurā zivis labāk neturēt , jo normāls akvārijs ko var saukt par akvāriju un kur varētu zivīm izveidot daudz maz normālu dzīvi , sākoties no 200L.
prmais uzdevums bija tikt pie augiem. Parastās valisnērijas es dabūju no radinieka kur jau sen turēja zivis un komplektā ar valisnērijām atnesu vēl mājās melnās molliinēzijas ....
toreiz vecajā forumā interesējos un jautāju foruma biedriem vai kaut kā nevarētu tikt pie augiem , jo braukt uz Rīgu uz dullo vai tikšu Čiekurkaln tirgū pie augiem vai ne , kaut kā negribējās.
toreiz atradās vecajie , gudrajie ... spečuki , kas mani norēja un teica ka esot vieglāk nolaist augus podā nekā kaut kur vazāt pa bļodām un dalīt kādam.
Tā nu toreiz atsaucīgs bija viens jaunietis , kurš izrādījās cauri Talsiem , ja nemaldos uz Valdemārpili brauca pie savas večmammas un par šokolādi un vēl par pateicību , kādu latiņu iedevu , man atveda kaut ko dažādāku , savādāku ( pareizos nosaukumus pat tagad no galvas nepateikšu ) kā parastās vallisnērijas.
Man bija skaidrs ka man zivis ir iepatikušās un ka es viņas gribu turēt , tātad bija jāmeklē akvārijs .
akvāriju 200L es pasūtīju Ventspilī.
samērā par nelielū naudas summu , ja pareizi atceros , tad nepilni 120.- lati bija un komplektā nāca vāks ar divām 30w lampām ( zinu ka pa maz , bet joprojām dzīvoju ar tām pašām lampām ... dēļ kurām ir diezgan augi nonīkuši ) , sildītāju un iekšējo filtru .
un tātad 2007. gada 20. septembrī man parādījās mājās šāds akvārijs :
Attēls
2008. gada 5.janvāris :
Attēls
un tagad pats interesantākais :
2011. gada 8.marts :
Attēls
un ne interesantākais ir tas ka uzziedējis ir anubias ( tas man zied ik pa laikam )
bet ancistrus ( tēviņš ) kurš izsēdējis tulkstošiem bērnu , bet tas nav viņa rekors , bet tas ka es lasīju ka ancistrusi dzīvo piecus pie ļoti labiem apstākļiem sešus gadus , bet šis eksemplārs man ir no tālā 2007. gada 20.septembra kurš tika reizē ar akvāriju atvests no Ventiņiem.
kurš vairākus gadus atpakaļ izdomāja nobendēt savu sievu kas bija tāda pat krāsā kā viņš , bet vienā metienā viņiem parādījās dzelteni ancistrusi un viņš atstāja sev sievas vietā savu meitu dzelteno ancistrusi.
un joprojām dzīvs un jau atkal n-to reizi sēž savā zābakā un perina bērnus :
Attēls
un pēdējā šodienas 2016.gada 20. marta bilde :
Attēls
no tehnikas kas pamainījies :
kaut kad sākumā nopirku ārējo filtru Hydor 30 , bet nu paskaļš viņš bija un diezgan grūti kopjams ( jaucams un tīrams ) , tagad pateicoties Harijam man jau pāris gadus ir JBL Greenlins 1501e ārējais filtrs un hydor caurplūdes sildītājs.
labprāt būtu sen jau nomainījis arī akvāriju vismaz uz kādiem 500L vai pat pāris tonnām , bet diemžēl dzīvojot divistabas dzīvoklī , tas nav izdarāms , grīda jau no 200 nieka šūpojas un vieta ar nav kur izplesties ....
sievuks jau teica ka ja es ņemšu lielāku akvāriju par šo , tad lai es ar savu akvāriju eju uz pagrabu vai garāžu tad dzīvot :)

lielāku īpaši nē , bet dēļ iespējams kvalitatīvāku un ar labāku apgaismojumu vāku , es akvāriju gribētu gan nomainīt ...
jautājums bija arī par vecumu , nu nākoš mēnes paliks 43 , tad nu 2007 man bija 34

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis