Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Lietotāja avatars
UKK
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 124
Pievienojies: Pirm Okt 13, 2008 6:34 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa, Liepāja
Vecums: 24

Re: Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Atbildēt UKK » Pirm Okt 13, 2008 8:10 pm

Jau no agras agras bērnības neiedomājami patikuši visa veida dzīvnieki, bet zivtiņas bija tas, ko mani vecāki visvairāk atbalstīja! Tā nu sāku, un nu jau trīs gadus aizrautīgi darbojos un piedevām nedaudz esmu parāvis līdzi arī savu brāli.  :gum: :yaya:
SanDiiC
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Sest Dec 27, 2008 9:02 pm

Atbildēt SanDiiC » Sest Dec 27, 2008 9:26 pm

Agrāk es neļoti interesējos par Akvām ,bet man piedāvaja istabā ielikt akvu kadu mēnesi atpakaļ , kad istabā uzsāka remontu man parādijās velme ieviest akvu un nu šodien es ar vecākiem  nopirkām mūsu pirmo akvu 62 L diežko liels nau , bet sākumam pietiks un nu jagaida 3 dienas  ,lai varētu ielaist zivis !!!
Lietotāja avatars
marts44
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 35
Pievienojies: Otr Dec 23, 2008 6:42 pm
Vecums: 23

Atbildēt marts44 » Cet Jan 08, 2009 6:59 pm

radiem bija akvārijs tad laika viņiem nebija un atdeva uz mūsu mājām tad mamma rūpējas par to (tad biju mazs) . tad visas zivis nobeidzās (tikai dažas bija) . akvārijs tukš tika nolikt bēniņos tad paliku vecāks un gudrāks un tā atradu to bēniņos un palaidu.tas bija 20L. un tā... tagad man ir 54 L
:canadian: PiRmie IeSpaidI uN cErĪBas!
DIMANTE
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Tr Jūl 08, 2009 2:12 pm

Atbildēt DIMANTE » Otr Jūl 28, 2009 9:48 am

Pie lēmuma par akvāriju nonācu pēkšņi. Pēc istabas pārkārtošanas atbrīvojās stūris, kas, manuprāt tukšs izskatījās neslikti. Mājās atbraukusi, mana "ģimenes padome" noteica : "Te vajag akvāriju". Sāku domāt - tik tiešām, kaut gan mana sirds pieder suņiem (lieliem) Būdama atbildīga par dzīvniekiem mājās, sāku vākt informāciju par akvām. Sāku lasīt ieteikumus, vākt informāciju.
Tika iegādāta 1. akva - Dino Zoo mani pierunāja nopirkt 60 l - akcija, komplekts viss ar atlaidēm. Tā bija lielākā kļūda, jo, kā vēlāk izrādījās tas lētais pirkums izmaksāja 3 x dārgāk. Priecīga par "izdevīgo" pirkumu sāku iekārtoties. Startēju pēc visiem priekšrakstiem un savas ne/saprašanas - ar mākslīgiem augiem, ar mākslīgām klintīm un pat uzdāvinātu galvaskausu (cik šausmīgi).
Knapi nocietos 10.-12. dienas, skrēju uz zoo bodi - iepirkties. Pievedums - es priecīga. Dialogs ar pārdevēju: to var likt 60 l, atbilde: var. Tā es pārnācu mājās ar skalārijām, tīģerbarbēm, šķēpnešiem, samiem un vēl daudz ko. Sastrūķēju visas iekšā, vāks vēl virsū gāja. Apsēdos - skaisti, es piecīga.
1. sērija - pēc nedēļas - zivis sāk tā dīvaini peldēt, es salasījusies, ka 1 x ūdeni mainīt var pēc mēneša, skatos un brīnos, kas viņām nepatīk? Sākās mani SOS saucieni pēc palīdzības DinoZoo lapā, Katrīna, nenogurusi, sāka apgaismot manu aptumšoto prātu, viņa mani "piezemēja". Liels paldies viņai. Kā tās zivis izvilka, vēl šodien nesaprotu (iespējams, palīdzēja ļoti biežas ūdens maiņas). Izdzīvoja 1 skalārija, abi šķēpneši, rasboras un kardināli un pārītis neonu.
2. sērija - pēc 3 mēnešiem - izkristalizējusies un nostiprinājusies pārliecība, ka akvārija pasaule mani ir pārņēmusi savā varā. Tikai jāsāk sakarīgi - zivis kopā ar augiem, kur visi jūtas labi.Tiek nopirkts jauns akvārijs - 200 l, ārējias filtrs, iestartēts ar vecā akv. daļu grunts un ūdeni, tiek stādīti augi, zivis no 60 l tiek ielaistas pakāpeniski, tiek pirkti augi, notiek nemitīga pilnveidošana. Regulāri izpētu forumu, kad "prāts par īsu", meklēju palīdzību forumā. Pagājis gads, kopš "sāku dzīvot ar zivīm", vēl joprojām trūkst pieredzes un zināšanu, tikai saprotu, ka dzīvai radībai vajag dzīvu un tīru vidi.
Tā  gribēju kā lētāk, sanāca kā vienmēr, bet 3 un 4 x dārgāk. Tas zināšanai tiem, kuri grib akcijā tikt pie lēta un maza akvārija. Paldies forumam, kur smelties informāciju, jo man nāk šausmas, iedomājoties, kādas šausmas es vēl varēju sastrādāt. Es domāju, ka vajadzētu "dabūt tiesības" iegādāties zivis (arī pārējo dzīvo radību). Stāsts, kā es nerīkotos 1. sērijā. Lai veicas citiem, kas sāk.
mayahh
LAK biedri
Atbildes: 118
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:37 pm

Atbildēt mayahh » Otr Jūl 28, 2009 2:15 pm

:applause:
patiess prieks lasīt tāda cilvēka pieredzi, kurš gatavs mācīties un domā :)
arturs902
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 54
Pievienojies: Sv Aug 02, 2009 1:23 pm
Atrašanās vieta: Talsi
Vecums: 22

Atbildēt arturs902 » Piekt Aug 14, 2009 7:16 pm

Man akvāriji un zivis patikušas jau kopš bērnības, bet
mana pieredze sākās ar to, ka pagājuš gada 1. septembrī mājās tika ievesta kaste, 175 litru akvārijs   :happy:.
Kā jau iesācēji mēs vēlējāmies zivis pēc iespējas ātrāk, tai pašā dienā viss tika sastelēts un tika ielaists ūdens (lai cik jocīgi neliktos tai brīdī likās ka 50 % ūdens no dīķa būs labi :embarrass:) un pēc 2h tika ielaista piemājas dīķa zivs. bija jau smuki, bet gribējās kaut ko vairāk krāsaināku. 2. septembrī tika ielaistas apmēram 20 zivis, bet kādas vairs neatceros, jo tās nodzīvoja tikai 1 nedēļu un tad nomira ar balto punktiņu slimību, izrādijās ka briesmīgā Talsu zooveikala zivis bija inficētas un arī zooveikalā visi akvāriju iemītinieki bija :death:  :cry2:,izdzīvoja tikai 3 kardināli kas 175 l akvārijā dzīvoja 3 mēnešus, akvārijs man likās diezgan tukšs. tad piereģistrējoos otrā forumā un lasot dienu un nakti, sāku visu izprast un iegādājos zivis un augus un nu viss kārtībā, nesen iegādājos vēl vienu 60 l akvāriju, redzēs, kas tur sanāks.
Pēdējo reizi labojis 1 - arturs902, labots 0 reizi.
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 52

Atbildēt shogun » Sest Jan 16, 2010 11:04 pm

Man patiesībā laikam būs nedaudz savādāks stāsts,jo ar akvārijiem nodarbojās jau mans tāvs un vectēvs,tāpēc man bija pamatīga bāze jau kopš dzimšanas, un 12 gadu vecumā es pārgāju uz zivju pavairošanu un sāku viņas pārdot čierī. Tāpēc daudziem tā sauktajiem veterāniem akvārijos varēja peldēt mani lolojumi.

Cenšamies ievērot foruma noteikumus un rakstīt ar LV burtiem   - savādāk  tas ļoti apgrūtina moderātoru darbu katru postu mēģinot labot.    Mongoose.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mongoose, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
xBocTuk
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 50
Pievienojies: Otr Mar 09, 2010 3:53 pm
Atrašanās vieta: Rēzekne
Vecums: 39

Atbildēt xBocTuk » Pirm Mar 22, 2010 11:52 am

Man viss sākas kaut kā neapdomāti. Uz zivtelēm nekad neesmu skatījusies, gāju garām.
Bērns sagribēja dzīvnieciņu.
Papagaiļus pati bērnība audzēju gadus 10, vairs negribējās mēslot māju. Suņus viennozīmīgi – nē, jo smaka tomēr ir, un mazie suņi nepatīk. Kaķis nodzīvoja gadus 8 un mokās mira, un arī smaka utt.  Visādi grauzēji arī nē, jo nepatīk man. Un zināju ka vienalga visas rūpes par dzīvo radību nonāks uz maniem pleciem.
Tad staigājot pa DEPO ieskatījos zivtiņās. Biju domājusi ka tas gan smuki izskatīsies istabā, pie tam mitrs gaiss istabā nāks par labu,  un klusās zivtiņas nesagādā daudz trokšņu un problēmu.  :laugh:
Vot no šī brīža tikai viss un sākās!!!  :scared: Un tagad saprotu cik maldīgs uzskats  bija man par zivtelēm. Bet nemaz nenožēloju. Tuvākā nākotnē 1 liels akvārijs ar saldūdens lielām zivīm. Un pēc tam jau vajag pāriet uz jūru laikam, jo bērns tagad grib Nemo  :canadian:
Lietotāja avatars
loniite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Otr Mar 23, 2010 3:47 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa
Vecums: 32

Atbildēt loniite » Piekt Mar 26, 2010 3:56 pm

sveiki visiem!
es istenibaa saaku aizrauties netisham, vairakiem pazinjam ir akvariji un ejot ciemos viirs visu laiku apbrinoja un teica ka mums ar kadreiz tads bus :)
nju naaca  valentiinu diena un izdomaju uzdavinaat vinjam akvariju, neko no tiem nesprotot, pat ko tur vajag :D iegaju un teicu man vajag :D
tatad uzdavinaju vinjam pliko akvariju ar udeni, grunti un augiem:)
pagaja pusotrs menesis saslimu es :D tagad viirs atnakot no darba tikai pabaro vinjus, a es te tagad saaku studet un maciities :)
un saaku sapnjot pa 300L akavariju :D
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3061
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sest Mar 27, 2010 1:58 pm

Nu tā jau bieži sanāk, ka tuvākajam uzdāvinam to, ko paši gribam saņemt :D. Prieks ka aizrāva, tagad tik uz priekšu  :).
P.S. Mums forumā ir pieņemts rakstīt ar latviešu burtiem nevis sch, nj un ee... Lūdzu ievērosim to un cienīsim citus  ;) citādi ziņojumi tiks izdzēsti.
Pēdējo reizi labojis 1 - Haxiz, labots 0 reizi.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
loniite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 9
Pievienojies: Otr Mar 23, 2010 3:47 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa
Vecums: 32

Atbildēt loniite » Piekt Apr 02, 2010 9:52 pm

aizrāva ta ka tagad vēl viens akvarijs uz 30 litriem.
P.S. ļoti atvainojos, centišos laboties. čata pieradums!
Lietotāja avatars
Flaco
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 10
Pievienojies: Cet Aug 06, 2009 3:50 pm
Atrašanās vieta: Ogre
Vecums: 34

Atbildēt Flaco » Sest Jūl 31, 2010 1:03 pm

Viss sākās kā ierasts mūsdienu jaunatnei - gribu un viss!!! :baby:
jāpiebilst neesmu bijis dzīvo radibu mīļotajs (senči neļāva un pašam iekšdedzes dzinējs interesēja vairāk)
Nu tā tika iegādāta 5. mašīna (mazda MPV) un bija kautkur jabrauc, izzīlējām aizbraukt paskatīties delfīnšovu uz Klaipēdu, a tur vēl pilns ar akvārijiem, nu iepatikas hermitkrabis. atbraucu mājās un davai pa internetu lasīt kas tas ir un ko viņš ziemā ēd!
            1 vajag akvāriju- ss.lv tika tirgots viens, lielvardē ~300l pa 50ls ar sukni, grunti un zivīm - a ko ne, davai tika sazvanīts (pulk 23.10), sarunāts (teica ka baigi lielais utt),no rīta tika paņemta pick up truck (nissan king cab) un braucam pakaļ, BITTīT MATOS 175CM AUGSTS UN 115CM GARšS akvārijs ar rāmi apakšā, gandrīz 4 jauni spēcigi čaļi atdeva galus. karoč dabujam to brīnumu mājās nesalauztu! izmazgaju un piepildiju ar ūdeni no krana (pasam savs boilers) un zivis iekšā taipat dienā(05-08-2009)
          2 vajag sālsūdeni- ko darīt ar esošajām zivīm??? nu labi, tika izdomāts patrenēties ar saldūdens zivīm un tad lekt uz sālsūdeni (labi ka tā izdomāju, jo ar manām zināšanām tas viss tiktu aizlaists kanalizācija! :nunu:

un pagāja 4 meneši līdz uzzināju kas man pa kokteili akvārijā, gailītis (saplūkāts), zaļais labeo(7cm), sinodaunts(~10cm), 2 šķēpneši, Girinoheilus, klariass (10cm), ancitruss (10cm), skalarija (diezgan šķība, un nesen atmeta pekas), Minors un viss. augu nebija

pec pusgada tika uzdāvināti 12 mazi ancitrusi un daži augi, augi tā arī neaug,

ir pagājis gandrīz gads un šis tas ir mainījies nav vairs gailīša (Kāds apēda), Girinoheilus (uzpūtas un nomira), klariass saka mieloties ar tiko dabūtām garnelītēm (paldies artūramJ) par to tika izsludināts ss.lv un pārceļoja uz bolderāju pie kādas daudzbērnu mammas, skalarija atmeta pekas, 1 šķēpnesis pazuda (laikam apests)

Pieaugums haizivs sams ~20cm (no brālēna akvārija, kur tam pa maz vietas), 9 danio(baigi smukie) un 9 šūberta barusi (paldies Shogun), sūnas no Zarazas, richija no Brieža, un tie pieminētie 12 ancitrusi.
nu tas tā neiedziļinoties sīkumos!
māku lietot pogu- Meklēt, tāpēc maz rakstu
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3061
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sest Jūl 31, 2010 3:40 pm

:laugh: , visvairāk sasmējos par nosaukumu "sinodaunts(~10cm)" - tas laikam tiešām arī reizēm raksturo to zivi  :laugh: :laugh:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Elina_V
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 10
Pievienojies: Piekt Nov 19, 2010 11:14 am
Atrašanās vieta: Rīga, Purvciems
Vecums: 34

Atbildēt Elina_V » Otr Nov 23, 2010 10:54 pm

Man no 7 gadu vēcuma vienmēr bija akvāriji. No sākuma interesēja tikai zivis, bet tagad jaunās aizraušanas - akvārija augi. Vīrs saka: "Tu mani padarīsi par traku ar savām zīvtelem." :mad: Bet cilvēks pie visa pierod.  :whistle:
Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 40

Atbildēt stuzeneger » Otr Dec 07, 2010 11:57 pm

Bērnībā gribējās zivtiņas jo vecaistēvs bija makšķernieks un ņēma bieži mani līdz. Kaut kā izprasījos pāris gupijas 3 litru burkā ar kompresoru kurš rūca tā, ka naktī gulēt nevarēja (un viņas tur paspēja pat pavairoties :D) un pēc kāda mēneša mazu akvāriju uz 40 litriem jo kas par štelli burkā turēt (nu tādi ar dzelzs karkasu tik bija vēl, līmētie nebija popularitāti guvuši vēl), tad sapratu ka 40 litros man neizdodas smuku uzturēt jo pārāk mazs, ūdens duļkains, zivis mirst (nebij brīnums zeltenes kopā ar gurāmiem un samiem turēt :D, bet ko no 10 gadīga vai cik tur man bija sīkā var gribēt), izlūdzos 70 litrīgu. Tas bija komplektā ar kājiņām, un mazo paliku apakšā. PATS sataisīju dienasgaismas, savilku vadus, lampas LB kā atceros marķējās. Skolā savā klases kabinetā arī uzstādīju vienu un kopu, klases audzinātāja bija bioloģijas skolotāja un viņai šī ideja patika par akvāriju klasē. Tad vēl Vecrīgā bija viens zooveikals un tik tikko atvērts Tropic Ģertrūdes ielā :) Tad kaimiņš ieveda pie sevis parādīt savu akvāriju un iedāvināja šķēpnešus. Jēzus kā man viņi savairojās, pat sīks būdams uz tirgu viņus aiznesu un pats uztaisīju no organiskā stikla to tirgu akvārija variantu :)))) Tādu šķībi greizi salīmētu ar epoksīda sveķiem. Sāku lasīt "Dzīve akvārijā" :D Vells mani dīdīja čierītī cihlazomu pārīti atvest uz māju, tās maitas tikušas manā svaigajā ūdenī iznērsās pirmajā dienā, tēviņš sargāja ikrus, nelaida klāt pārējās no kopējā un koda pirkstā kad roku iebāza. Tas arī bija beigu sākums, par nelaimi tie ikri izšķīlās ļoti ražīgi un rezultātā dabūju kādus 200 izdzīvojušas cihlazomas(baroju ar olas dzeltenumu) kuras vēlāk vedu nodot uz zooveikaliem par 10 kapeikām vai santīmiem netaceros gabalā. Abi akvārijiji bija pilni ar viņiem, ko nozīmē skaidrs ūdens vairs neatcerējos, visas zivis tika atdotas paziņām ar akvārijiem. Kad atdevu visas cihlazomas saimniecību likvidēju, jo nebij vairs ne zivju ne kā un lustes ar varbūt pietrūka. Protams, tas ar to nebeidzās un sākot strādāt man parādījās nauda un iespējās atkal tikt pie saimniecības, bet nu jau līmētā akvārijā un ar zinātniskāku pieeju, stacijā nejauši nopirku grāmatu par paludārijiem un holandiešu akvārijiem,dikti tā ideja iepatikās un nākošais projekts jau darbojās ar ogles un māla slāņiem zem grunts, ancistrusu un labeo par sanitāriem un dažiem no hau. Piemēram, ideja ka tai sistēmai jāfunkcionē bez nekādiem monstrāliem tehniskiem līdzekļiem kā daudzi dara (aka superdārgi biofiltri,co2 baloni u.t.t.) un tad nekādu forumu un interneta nebija vēl kur gudri palasīties kādu JBL mēslojumu jālieto vai kā. Viss bija vienkārši-aktīvās ogles slānis (izurbināju no nelietotām gāzmaskām), pelēkais māls ko pie upītes salasīju, tās pašas padomju LB lampas un VITO 2 vāciņi mēnesī. Protams, lētākais poļu filtrs un sildītājs. Un viss funkcionēja un auga tā, ka katru retināšanu vismaz pusspainis ehiondoru un kriptokorīnu aizgāja miskastē.Beigās biju uztaisījis tādu ekosistēmu, kur zivis nav jābaro-salaidu gupijas, tās dzemdēja vienā laidā, viss akvārijs ēda viņas, bet pašas gupijas augus plūkāja,man liekas izdevās ideāli, kā ezerā, ezerā tak zivīm neviens nemet hakiri granulas :D Nemira zivis vispār, tik labeo pamanījās izlēk un nosisties. Tad sāku eirremontu dzīvoklī, bet dzīvojām citur to laiku un atdevu zivis paziņām, nolēju ūdeni un atstāju to akvāriju neapkurinātās telpās. Pēc pusgada apmeklējot dzīvokli (ziemā), konstatēju, ka ūdens ir sasalis (ar kārtu) un iekšā peld viens danio, kuru biju aizmirsis izņemt. Pagājis bija tieši pusgads. Augi bija palikuši pūt un gandrīz nopuvuši. Nezinu vai tas normāli ka danio izdzīvoja tādos apstākļos :D Nu un pēdējais uzliesmojums ir tagad, ietaisīju sienā nišu, pasūtīju pie Ivarzivs pēc izmēriem kārbu un tagad startēju pat vēl nezinu ko bet domāju uz augiem balstītu un smukzivīm ar bambusa un kokosa elementiem. Bet nu audzēt man neko negribas točna, domāju pat skalārijas jāmēģina pielasīt  viena dzimuma lai nenārsto, ancistrusu ielaidu vienu, labeo ar vienu, viņi manā izpratnē ir vajadzīgi akvārija uzturēšanais kārtībā.
Man mīt zivis sienā...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis