Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 50

Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Atbildēt normunds34 » Tr Jūn 11, 2008 1:58 am

Radās man jautājums ,kapēc un kādā vecumā jūs nonācāt pie lēmumā ieviest akvāriju ?
Piemēram man :
Tiko biju sācies dzīvot ar savu nākamo sievu . Man bija 22 gadi  :D ! Neatceros ,kas mani iespaidoja ,bet bija radusies doma ,ka varētu .Iegāju zoo bodē ,kas bija uz Brīvības ielas ,pie Cēsu ielas .Bija maziņš un nebija ilgi .
  Nākošais bija Imants Čierī !!!!!!! Imants ir tas cilvēks no kā visvairāk esmu smēlies info .Nu un tas arī bija pats sākums ! Protams tika apmeklēts pirmais normālais zoo veicis uz Ģertrūdes ielas .
Bija 100 L burciņa ,tad 200 L burciņa ,kas tika vesta ar ZIL smago auto  :D.Visi bija karkasnieki .Pa vidu bija pauze(apmēram 3 gadi ) sakarā ar dzīvesvietas maiņu (atdalīšanos no vecākiem ).Nu un tad atkal .
  Un atsevišķs jautājums jūrniekiem ? Saldūdens akvas pa pilnam jebkurā bodē ,bet jūra ? Tur jābūt baigai uzņēmībai ???????? Un pieejamība mazāka ,nu vismaz agrāk ! :kapitulate:
Lietotāja avatars
erika_belo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 438
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:07 am
Atrašanās vieta: Rīga, Jāņupe (Olaines pag.)
Vecums: 32

Re: Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Atbildēt erika_belo » Tr Jūn 11, 2008 10:06 am

Agrāk par zivīm itin nemaz neinteresējos. Zooveikalos akvārijiem gāju garām acis neuzmetusi. Mani daudz vairāk interesēja mazie grauzēji, putni utt. Tad brālim mājās parādījās maziņš 14 litru akvārijs. Ciemos atbraukusi varēju stundām sēdēt pie tā un vērot zivis, to uzvedību un attiecības. Pati nobrīnījos, ka man ir tāda interese. Lasīju Seras un Tetras bukletiņus, kas brālim mājās mētājās, zooveiklaos sāku pētīt zivis... Brālis akvāriju pēc aptuveni gada pameta, bet es nopirku savu pirmo 112 litru akvāriju un savācu arī brāļa 14 litrinieku. Š.g. sākumā iegādājos 200 litrinieku. Ar akvārijiem aizraujos nu jau aptuveni 8 gadus!
200 L, 14 L
Bengurion
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 48
Pievienojies: Tr Apr 30, 2008 10:51 pm
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Bengurion » Tr Jūn 11, 2008 1:52 pm

Ne pārāk sen draugi uzdāvināja Gailīti. Ar to tad arī viss sākās, agrāk arī zoo bodēs skatījos kādas interesantas zivtiņas, par cik vajadzēja pirkt sunim barību. Tad nu nolēmu, ka nav ko to zivi mocīt tajā mazajā burciņā izlēmu pirkt akvāriju. Salasijos šajā forumā visādas gudrības un par cik platība atļauj tika nopirkts 400l akvārijs, tadad tikai jāsadara viss pārējais.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2320
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Tr Jūn 11, 2008 8:19 pm

Zivis aiz stikla ir piesaistījušas vienmēr. Mājās akvāriju turēt neļāva. Kad pienāca tas vecums kad varu pats pieņem lēmumu parādījās arī pirmais akvārijs.(lai dievs nogrābstās kā tas tika iekārtots  :laugh:)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3062
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Tr Jūn 11, 2008 9:11 pm

Jā, tur tad veiksmīgi nogrābstījās "dievs ūdens"  :crazy:, tagad Tev pa māju grābstās "dievs Mongoose"  :)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Jūn 11, 2008 9:41 pm

Man atkal kādā jaukā dienā staigājot pa Janvāra vētru izpostīto Tūjas krastu ienāca prātā doma iemest bērnības vecajā akvārijā jūras zāles. Protams pēc divām nedēļām tās visas atstiepa kājas, bet tas akvārijs kaut kā sāka interesēt. Tad laikam iegādājos mazo filtriņu Aquael micro un kādas dažas zivītes. Vienā dienā atkal sāka akvārijs smirdēt un tad sāku veikt ģenerāltīrīšanu. Beigās vannā turot duša izkrita no rokām un ieplēsa apakšējo stiklu. Loģiski ka tad, kad zivis peldās bļodā tika nolemts akvāriju salīmēt ar kaut kā ātri līpošu. Tā nu apgriezu otrādāk un kaut kā pamūķēju apakšā sveci (jaunības stulbums), lai apžāvē limējamo vietu. Nepagāja divas minūtes un stikls vispār izlidoja laukā..... Tā nu tās pašas dienas vakarā iegādājos 25l burciņu. Tā tika stādīta un kopta, no Rīgas Zoo tika ievākti ūdensaugi. Atceros kā toreiz uz jautājumu cik liels man ir akvārijs, atbildeju - liels 25l !  :laugh: Tā nu arī aizgāja 2 pilni gadi izlasot visu info no googles tantes un smeļoties vecāku guru informāciju, lielākais elks laikam bija Haxiz ar Zandu, kuriem abiem bija lielākais ziņojumu skaits com lapā. Ehh, tad tik tiešam stundām varēju studēt. Visvairāk man patika filtri, kā tas ūdens tur tek, kā filtrējas. Kronis visam bija tad, ka uzzināju par tādām baktērijām, protams, tad ilgi un dikti studēju kas tur notiek un tagad arī turpinu par tieši tām pašām studēt RTU, tikai nu jau daudz padziļinātāk ūdens attīrīšanas jomā. Pa šiem gadiem man mājās akvāriju skaits visu laiku variē, no 2 līdz 8. Pat tagad nezinu cik man viņu ir  :embarrass:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

Atbildēt Matrixs » Tr Jūn 11, 2008 10:14 pm

Akvāriju gribēju jau ļoti sen, bet nekad nevarēju sadūsoties to nopirkt, jo baidījos ka būs baigā ķēpa, un ka vis nomirs. tad atradu com forumu, palasīju, parunāju ar zinošiem cilvēkiem, un parādījās pirmais 200 ;itru akvārijs, pēc nepilna gada uzradās vēlviens 50 litri, un vel pec dažiem mēnešiem Jūra....
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Tr Jūn 11, 2008 11:57 pm

Mongoose rakstīja: Zivis aiz stikla ir piesaistījušas vienmēr. Mājās akvāriju turēt neļāva. Kad pienāca tas vecums kad varu pats pieņem lēmumu parādījās arī pirmais akvārijs.(lai dievs nogrābstās kā tas tika iekārtots  :laugh:)
  Bet kā nonāci līdz jūrai ?
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 47

Atbildēt AigarS » Cet Jūn 12, 2008 12:46 am

normunds34 rakstīja: .. kā nonāci līdz jūrai ?
Es varētu atbildēt uz šo jautaajumu par sevi:
Vēl diezgan agrā bērnībā, lai radinātu pie kaut kādas atbildības sajūtas, man vecāki nopirka apaļo akvāriju, kurā tika salaistas gupijas un šķēpneši. Īpašas zināšanas, lai tās turētu, nebija vajadzīgas. Apmēram reizi nedēļā un kādu stundu tika ieslēgts kompresors, ūdens tika mainīts reizi 1~2 mēnešos, baroju gan kārtīgi, kā tagad aceros - gandrīz katru dienu! :) Bet vairāk man visu laiku tad bija patikušas tās lielās un krāsainās zivis, par kurām man tad teica, ka tās esot jūras un mājās tādas nevar turēt :old: Kurā brīdī manas zivis pārstāja vairoties un izbeidzās - īsti neaceros, bet vairāk kā gadu izturēja :whatever: Tagad tas akvārijs (gan izmazgāts) glabājas vecāku dzīvoklī sauss.
Kā īsti jau manā mājā uzradās pirmais akvārijs, īsti neaceros, bet tās bija zelta zivis:

[img width=690 height=517]http://salgus.com/zivtinjas.jpg[/img]

No tām ātri tiku vaļā pārdodot ar visu akvāriju, bet vieta palika tukša, tajā drīz vien mums parādijās nākamās:

[img width=800 height=600]http://salgus.com/zives.jpg[/img]

tad jau tika sākts par zivīm un to turēšanu kautkas vairāk uzzināt, un arī akvārijs tika nomainīts uz lielāku .... un tad ieraudziju forumā Adventurer jūru un acerējos bērnību :chups: ....  (tālāk lasīt sadaļā par manu jūru).
Pasaulē atzītāko zīmolu [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/eheim.html]EHEIM[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tropic-marin.html]Tropic Marin[/url], [url=http://z-land.eu/lv/component/virtuemart/razotajs/tunze.html]Tunze[/url] u.c. prece Jūsu akvārijam un "4-kājaiņiem" tieši no ražotāja!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
DiDi
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 275
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 7:39 pm
Vecums: 39

Atbildēt DiDi » Cet Jūn 12, 2008 8:57 am

Man apmēram pāris gadus atpakaļ sagribējās akvāriju. Tā vienkārši - vajag un viss! Reizi pa reizei prātīga būdama, staigāju pa zooveikaliem, runāju ar pārdevējām, stādīju tāmi un iedzīvotāju sarakstus, lasīju com forumu un smēlos informāciju. Man mīlulītis, vēl prātīgāks būdams, ierosināja kādu laiku visu rūpīgi apdomāt, jo "pēc gada jau ārā neizsviedīsi". Tā nu mēs gaidījām Jauno gadu, lai pārliecinātos, ka "varbūt nepāries". Septembra beigās, manā dzimšanas dienā, darbā uz galda parādījās 700ml burciņa ar 10 gupijām... Māja zivīm jāgādā, bet man naudas nav... Mīļais nopirka 45l akvāriju, palīdzēja uzstādīt un te nu es esmu :)
Pēdējo reizi labojis 1 - DiDi, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Cet Jūn 12, 2008 11:46 am

Tu nepieminēji pie cik lielas  :D burciņas tiki .Daudzi sāk ar mazu un tad pāriet uz lielākiem .Bet ,cik zinu ,tu darīji vispareizāk  un tiki pie īstā izmēra uz reiz !
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2320
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga

Atbildēt Mongoose » Cet Jūn 12, 2008 12:04 pm

nu man jūra sākās līdzīgi Aigaram. Sen  biju redzējis jūras akvārijus, pārsvarā iespaidoja tie kas bija Klaipēdā. Kad sāku par jūrām interesēties mūsu zooveikalos , tad sapratu to, ka neko nesaprotu un man nav tik daudz naudas. Neatceros vairs kurā veikalā tas bija bet ja atmiņa neviļ veikals saucās akvaserviss (bet tas noteikti neatradās tad tur kur tas atrodas tagad) bija arī tajā veikalā nopērkama paciņa sāls 25rubļi un pārdevējs paskaidroja ka bez dārgas tehnikas šī sāls paciņa ir vajadzīga katru nedēļu(tas viss bija ļoti sen atpakaļ) tad arī sapratu ka jūra nav manos spēkos. Un tad akvārijs.com parādi'jās Adventurer ar savu noslēpumaino stāstu. Arī tad to visu lasīju tikai dēļ intereses par akvārija attīstību , jo poņas procesos nebija nekādas. Revolūcija bija Mārtiņa mini un Adventurer paziņojumu ka tiek pārdots 20L mini par 20Ls :embarrass:. Saskaitīju iespējamos izdevumus neveiksmes gadījumā un riskēju ar savu minī startu. Ja arī tas būtu beidzies ar neveiksmi būtu vismaz sirdī mierinājums ka es to izmēģināju, bet viss norisēja veiksmīgi. Ar laiku sapratu ka notiekošais jūrā daudz neatšķiras no saldūdens sāku papildināt savas zināšanas, jo vairāk uzzināju jo kļuvu pārliecinātāks par to ka varu arī ko lielāku par 35L un tā nu esmu tik tālu cik esmu. Pat nezinu teikt Adventurer par to paldies , jeb lamāt  8) Jo šī slimība ir laikam tagad jau neārstējam un man liekās ka saprotu arī narkomānus kuri gribēdami nevar atbrīvoties no atkarības :laugh:
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

Atbildēt Matrixs » Cet Jūn 12, 2008 1:00 pm

Mongoose rakstīja: .... Pat nezinu teikt Adventurer par to paldies , jeb lamāt  8) Jo šī slimība ir laikam tagad jau neārstējam un man liekās ka saprotu arī narkomānus kuri gribēdami nevar atbrīvoties no atkarības :laugh:
Atšķirībā no narkotikām, jūra ir daudz lipīgāka :D paskatoties uz narkomānu, pirmā doma man ir: "Es tāds nevēlos būt", bet paskatoties uz tavu akvariju, pirmā doma ir: "Es arī tādu gribu!" :D
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
signalite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Tr Feb 20, 2008 4:18 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 34

Atbildēt signalite » Cet Jūn 12, 2008 1:10 pm

Nu manam akvaarijam shobriid tiek iepirkta tehnika un iekaartojums (ceru naakammeenes palaist darbiibaa), bet saakaas tas viss jau beerniibaa. Vareeju stundaam seedeet pie diikja un veerot kazragu (stagaru) uzvediibu  :nerd: . Kjeeru vinjus saujaas un tureeju burcinjaas (protams, vinji izdziivoja tajaas labi ja paaris dienas  :death: ). Aarkaartiigi necietu lielaas diikja vaboles (kjeeru un spiedu nost  :karo: ), jo kaads no vecaakajiem bija izstaastiijis, ka shiis vaboles barojas, aizlienot ziviim aiz zhaunaam  :ugly: (veel tagad nezinu, vai taa ir tiesa  :suspious: ). Visvairaak no uudensdziivniekiem mani aizraava tritoni  :happy: . Arii tagad noteikti gribeetu savaa akvaarijaa kaadu salamandru ielaist :) Beerniibaa daudz skatiijos arii raidiijumus par dabu un dziivniekiem un tad es atklaaju, ka no juuras dziivniecinjiem man visvairaak patiik juuras zirdzinji  :chups: . Naakamaa saskare ar akvaarijiem man bija vidusskolaa, kad biologjijas "uchuks"  :old: vienaa jaukaa dienaa izdaliija visiem apskatei graamatinju par akvaarija ieriikoshanu un uztureeshanu, jo vinjsh ljoti patiesi nojauta, ka mums taa padariishana likaas tieshi tik vienkaarsha kaa ieliet uudeni un ielast zivis  :laugh: Un, protams, kafejniicas un veikali ar akvaarijiem, kad negribas iet prom, jo esi saacis veerot kaadu zivtinju  :kautris: Un tagad, kad varu atljauties tam kaut ko arii teereet, esmu saakusi projekta realizaaciju  :bis:
Lietotāja avatars
lalaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 447
Pievienojies: Pirm Mai 12, 2008 2:48 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa
Vecums: 34

Atbildēt lalaura » Cet Jūn 12, 2008 1:30 pm

Es pat nezinu, kā nonācu līdz domai par akvārija ierīkošanu - varbūt kopā ar sīčiem n-to reizi skatoties "Meklējot Nemo"...  :D Aizrāva tik pamatīgi, ka vakaros nevarēju iemigt - domas ap to vien riņķoja! Agrāk interesēja kaķi, zivis nemaz - apmēram - tās tak nevar paņemt rokās un apmīļot! Tagad aizrauj tas, ka tu redzi kā viss attīstās un aug vai arī ne, zivtiņu savstarpējās attiecības...dzīvība aiz stikla. Interesanti, ka iekārtojot akvāriju visvairāk interesēja zivis, tagad kaut kā gandrīz vai augi un akvadizains...
Pēdējo reizi labojis 1 - Anonymous, labots 0 reizi.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis