Ģimenes pieaugums-III !!!

Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 56

Ģimenes pieaugums-III !!!

Atbildēt Mittawa » Sv Mar 12, 2017 7:45 pm

SESTDIENA, 11.03.17. Ak, pavasar, ak, pavasar... Zālīte (gandrīz) zaļo, putniņi (pagaidām gan tikai izsalkušas vārnas) čivina, runcīši basos vītero, sniegpulksteņi sen jau kā uzziedējuši... Arī Brošai pavasaris galvā. Turpat nedēļu cietās, lai Otrajai Pusītei un man sagādātu dāvanu (jo sanāk pa vidam starp Sieviešu un manu dzimšanas dienām).
Bet sākās viss itin mierīgi. Sēžu virtuvē, brokastoju savā nodabā, tak vienu brīdi pamanu, ka nupat jau kau kas NOTIKS (pat piefiksēju, ka, hm, ūdeņi noiet). Turpmākais notiek pēc jau veca scenārija- lecu augšā, skrienu pēc foto/video pričindāļiem, uzstādu. Gaidu. Gaidām. Abi. Ilgi. Man apnīk pirmajam. Nopukojos, novācu aparatūru, eju savās darīšanās. Atgriežos pēc apm 5 minūtēm. Un te nu viņa, PIRMĀ, ir:

Attēls

Bet tas jau tikai sākums. Viņas nāca, plūda, bira... Nebija laika domāt par procesa iemūžināšanu piemiņai. Atrotītām piedurknēm ņēmos pie rupuča aizmgurgala kā pie konveijera

Attēls
Attēls

Rezultātā, pēc apm 40 minūšu koppiepūles, pseidorupucēnu pilna bļoda

Attēls

Tiem, kam slinkums skaitīt, pasaku priekšā- 16 (SEŠPADSMIT!). Tā arī nesaprotu, kā tik mazā rumpītī ietilpa vis šis lēvenis. Liekas, šokā esam abi. Toties šovakar (rakstu svētdienā) Broša, iekavēto atgūdama, notiesāja dubultporciju. Video failu, saudzēdams mazāk trenētas nervu sistēmas, šeit neievietoju, taču, ja kādam ir vēlme iepazīties ar procesa fizioloģisko pusi, varat jautāt jūtubē pēc Turtle Brosha.
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 793
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Re: Ģimenes pieaugums-III !!!

Atbildēt Maarcis » Sv Apr 16, 2017 8:12 pm

Apsveicu ar īpašo notikumu! :)

Ja pareizi sazīmēju, tad šis ir trešais gads, kopš bruņurupuča adopcijas?
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Pirm Apr 17, 2017 10:35 am

Maarcis rakstīja:Ja pareizi sazīmēju, tad šis ir trešais gads, kopš bruņurupuča adopcijas?
Paldies, Broša priecīga par apsveikumu. Ja vēl precīzāk, tad ceturtais pavasaris. Vnk pirmajā dējamsezonā Broša vēl nebija izlēmusi, vai mēs esam tā vērti.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 21, 2018 2:38 pm

Vai vari pateikt, kāds paveids bija Jūsu bruņurupucim?

Man pa laikam ir jāpieskata kaimiņa bruņurupucis tagad. Tas ir Fļoridas bruņurupucis (ūdens). Pats īpašnieks vēl ļoti daudz nav izpratis nianses par bruņurupučiem, līdz ar to es ar to pieskatīšanu ievācu informāciju kur varu. :)

Bruņurupucis ir katru dienu jābaro, vai arī var to barot reizi 3 dienās? Man ir iedota speciālā barība bruņurupučiem, to dodu. Bet cik daudz dot? Kamēr ēd tikmēr dot?

Tie ir pirmie jautājumi. Ūdeni es mainu. Saimnieks ieteica barot pie iespējas katru dienu, bet var arī reizi 3 dienās, vai tas ir pareizi?
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Feb 21, 2018 3:36 pm

Sveicināts. Mana Broša ir sarkanausu bruņurupucis (trachemys scripta scripta).
Ēdināšanas biežums un veids atkarīgi no rupuča vecuma. Līdz gada vecumam, ja nemaldos, jābaro 1-2 reizes dienā ar specbarību, vecākiem pietiek 2 reiz nedēļā, arī ēdienkarte ir daudzveidīgāka. Ka maini ūdeni, tas ļoti labi.
Varu atbildēt uz dažādiem jautājumiem, saistītiem ar rupuču uzturēšanu,tikai jāzina kaimiņa rupuča vecums un dzīves apstākļi.
Broša pie mums atnāca jau pieaugusi, uz to brīdi arī mans info apjoms bija 0, meklēju internetā, kur atrodami arī nelatviešu rupučnieku forumi. Iesākumam ieskatam varu piedāvāt Brošas dienasgrāmatu:
viewtopic.php?f=43&t=3409
Veiksmi rupučkopībā un jautā,ja kas.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Feb 21, 2018 4:54 pm

Info no rupučnieku forumiem par barošanu- mazajiem rupučiem 2-3 gabaliņi 1 cm3 izmērā, lielajiem-2-3 gabaliņi pa 2cm3. Mazajiem liesa zivs, liellopu aknas un sirdis, vistu sirdis, jēli, istabas temperatūrā, lielajiem arī salātu lapas, gurķu, burkānu šķēlītes, garneles utml. Ieteikums no pieredzes- NEBARO akvārijā, jo ēdiena atliekas piecūkos ūdeni. Brošai ēdamistaba ir atsevišķā ūdensbļodā.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 21, 2018 11:35 pm

AKvārijs minētajam Floridas ūdensbruņurupucim nav liels, izskatās pēc 45- 50 litru akvārija. Ir pakāpeniska, dekoratīva klints vienā pusē, iekšējais filtrs, kas mehānisko attīrīšanu nosacīti veic akvārijā. Sildītājs un divi māklsīgie augi ielikti iekšā, kā arī solārā lampa uzstādīta.

Pats bruņurupucis - apmēram 11 cm liels. Vecums - kaimiņam vismaz 1 gadu tas jau dzīvo akvārijā, bet precīzu vecumu gan nezināšu.

Tātad barošanu veikt pavisam citādāk - izņemt bruņurupuci laukā un uz šķīvīša tam dot ēdamo ?

Es esmu viņu šajās divās nedēļās barojis liekot barību iekšā akvārijā, kur tie ēd gandrīz no rokas (barošana man aizņem ~1.5 stundu, dodu ēst tik daudz, cik apēd un izrāda interesi, nedaudz rezervi ielieku iekšā klints trauciņā iekšā, kur ir sausa vieta) Apjoma ziņā varētu būt aprakstītie 2-3 gabaliņi 1 cm3 izmērā kopā.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 21, 2018 11:39 pm

Mittawa rakstīja:
Tr Feb 21, 2018 3:36 pm
Broša pie mums atnāca jau pieaugusi, uz to brīdi arī mans info apjoms bija 0, meklēju internetā, kur atrodami arī nelatviešu rupučnieku forumi. Iesākumam ieskatam varu piedāvāt Brošas dienasgrāmatu:
viewtopic.php?f=43&t=3409
Veiksmi rupučkopībā un jautā,ja kas.
Iepazīstos ar šo foruma rakstu, ir ko padomāt. :)
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 22, 2018 11:09 am

Diemžēl videoklipā rupucis filmēts galvenokārt no apakšas, tādēļ ticēšu uz vārda, ka tas ir floridietis (tikai nez vai nelsons). Lai nu kā, bet no sarkanaušiem tie atšķiras nedaudz- izaug lielāki, pārtikā vajagot vairāk šķiedrvielu, citādi tas pats vien ir. Attiecīgi, arī pārtiku spēj norīt tikai līdz ar ūdeni. Tu neesi mani sapratis- ne jau no šķīvīša jābaro. Es, lai uzturētu nosacītu tīrību akvārijā, priekš ēdināšanas paņemu lielu bļodu, pieleju apm 10cm akvārija t* ūdens, pārceļu uz turieni Brošu, ieberu vakariņu porciju. Pēc apm 10-15 minūtēm palūkojos- ja viss apēsts, ceļu ārā, noskaloju zem krāna un lieku akvā. Akvārijā bērt rezerves nevajag- ko neapēdīs,tas sapūs, pieķēzot ūdeni. Kad gados Depo, nopērku bruņurupuču kalcija tabletes, ko iesviežu akvārijā- tās tad Broša pec velēšanās paskrubina.
Attēls
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 22, 2018 2:51 pm

Te ir vēl viens videoklips ar minēto bruņurupuci ar gandrīz no visām pusēm, varbūt skaidrāks taps sugas paveids vismaz.
Ok, par barošanu sapratu, pamēģināšu šādu variantu, vai bruņurupucis ēdīs bļodā/spainā ielikts. Rokās nekad neesmu ņēmis to, vai viņš no uztraukuma man kā svešam cilvēkam nevar mēģināt iekost?

https://www.youtube.com/watch?v=4x330Ntk5fQ
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 22, 2018 3:33 pm

Paldies, redzēju, sapratu. Izskatās pēc meitenes Pseudemys floridana.
http://cherepahi.ru/care/vidy-cherepax/ ... loridskaya
Protams,ka pirkstā iekost mēģinās, centies no tā vnk izvairīties. Pieļauju, ka arī stress būs svešā vietā. Bruņojies ar pacietību. Kā saka- pieradīs, iepatiksies. Spaiņa dibena izmērs varētu būt par mazu, vai gan mājās seklu plastmasas bļodu deficīts? ;) Ūdeni pietiks kādi 10-12cm.
Akmeņu krāvumu nevienā no klipiem neievēroju, taču ĻOOOTI ceru, ka ir, jo saliņa ir obligāta.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 22, 2018 4:23 pm

Saliņa ir pieejama, par to bruņurupuču īpašnieks jau ir parūpējies.
Tas iekšējais Tetra filtrs ar ūdenskrituma tecējumu, nu jā... Ārējais būtu pareizākais.
Solārais apgaismojums ir novietots saliņas virzienā, līdz ar to bruņurupucis var pasildīties zem tā.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 22, 2018 4:39 pm

:applause: :applause: :applause:
Ceru, ka neapvainojies par manu brīžiem asumu, taču, tāpat kā Inead un Haxiz rūpējas par zivju labklājību, es "slimoju" par rupučiem. :embarrass:
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 22, 2018 4:43 pm

Man galvenais ir saprast galvenās vadlīnijas turēšanā, kā arī nodrošināt to, ka bruņurupucis izdzīvo līdz pats saimnieks ierodas atpakaļ. :)
Komentārus vajag pavisam noteikti.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 28, 2018 8:30 am

Lieku tagad bruņurupuci bļodā, tas tiešām sāk uzreiz ēst. Visu barību gan neapēda, bet process bija krietni vien ātrāks, nekā man pa vienam barības gabaiņam pēc kārtas dodot. Paldies par noderīgo ieteikumu. :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis