Berlīnes AQUADOM apmeklējums

Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 42

Atbildēt stuzeneger » Piekt Aug 12, 2011 2:35 pm

Tā nu sanāca, ka ienesa mani Berlīnes AQUADOM&SEALIFE (http://www.visitsealife.com/Berlin/plan ... m/default/)  akvārijos.  Cena šim pasākumam bija 16 EUR no pieaugušā, bet mums bija 5 EUR atlaides kupons (tātad 11 EUR). Atlaides kuponus dod, ja apmeklē citas līdzīgas Berlīnes izklaides vietas, konkrēti mums zoodārzā iedeva grāmatiņu ar atlaižu kuponiem uz padsmit vietnēm (tur visādi vaska figūru muzeji, legolande, teātri).

Pati ekspozīcija sastāv no 2 telpām-visādi akvāriju un galvenais 1 miljonu litru lielais akvārijs(saka ka lielākais cilindriskais akvvārijs pasaulē), kura apskate notiek ar vidū iebūvēto liftu. Pie ieejas var nofotogrāfēties ar smieklīgu leļļu haizivi, vēlāk izejot varēja dabūt šo foto uz atlēgu piekariņiem u.t.m.l.dz. figņām par velti (ietilpst biļetes cenā).

Tālāk ieved slūžu kamerā, kur brīdinājumi izslēgt zibspuldzes un sākas pasaka. Viss atrodas pustumsā, gaisma nāk no akvārijiem, visādiem: parastiem, griestu, sienas, lieliem, maziem, fonā skan speciāli piemeklēta klusa mūzika. Ekspozīcijas sākumā saldūdens: krāsainas cihlīdas u.t.t. Viss izvietos un nodizainēts, lai apmeklētājiem būtu interesanti, tomēr saglabājot biotopu stilu.

Tālāk sākas iesālītās burciņas, tuncīši un kaut kādas salakas peld biezos bariņos zilgani izgaismotās burkās bez augiem. Sevišķi iespaidoja medūzu cilidrveidīgie akvāriji, kurus vēl efekta pastiprināšanai izgaismo ar ultravioletu. Medūzas sanāk tādas kā citplanētiešu kuģi. Kaut kur turpat varēja pačamdīt jūrasszvaigzni ar roku tam speciāli paredzētā zemi novietotā akvārijā.

Redzēt tur var man liekas visu, kas dzīvo zem ūdens: haizivis (tiesas gan tikai mazās, tomēr izskatās visai efektīvi kad viņa nopeld virs tevis), dažādas rajas, krabjus, omārus, jūraszirdziņus, dažādšķirņu murēnas un neskaitāmas korāļu zivtiņas. Reklāmas bukletiņā rakstīts, ka redzēt var 1500 dažādu veidu zemūdens  dzīvo radību. Ekspozīcijas dažādībai sienās izveidoti bumbveidīgi kupoli un uz iekšu vērsi kupoli lielākajam pirmās zāles jūras akvārijam. Tādā uz āru vērstā kupolā visas zivis izskatās lielas, kamēr uz iekšu vērstajā visas mazas.

Ekspozīcijas beigās atrodas spoguļistaba-labirints. Tālāk izejam no pirmās zāles ārā SEALIFE suvenīru veikalā, kur par bargu naudu varam nopirkt zivju tematikas suvenīrus un spēļmantiņas bērniem.

Otrā zāle ar lielo akvāriju atrodas blakus ēkā. No sākuma jāizstāv rinda līdz liftam. Godīgi sakot tajā momentā es vēl nenojautu, ka tas lifts būs no iekšpuses :D Izstāvam rindu,tiekam divstāvu caurspīdīgā liftā, gide sāk runāt mikrofonā un es saprotu ka mēs braucam tam akvārijam pa iekšu nevis gar sāniem.  Tas pasaulē lielākais cilindriskais akvārijs ir starp ofisu ēkām Berlīnes centrā novietots stikla bundulis, ar šahtu apskates liftam iekšā. Caur akvārija sienām var redzēt ofisu logos notiekošo :D Ta jau es ar savu starpsienu esmu uzbūvējis kaut ko līdzīgu, varu no viesistabas guļamistabā skatīties. Tajā lielajā akvārijā pa pašu apakšu daži koraļļi, augu nav, salaistas koraļļu zivtiņas. Iespaidīgs viņā ir tikai izmērs un ideja par liftu iekšpusē, tā nekā tik ļoti smuka, manuprāt, nebija.
Foto nekādi dižie neiznāca, jo biju netīšām ziepjutraukam nepareizo režīmu uzlicis.
Pievienotie faili
3a.JPG
2a.JPG
1a.JPG
Pēdējo reizi labojis 1 - stuzeneger, labots 0 reizi.
Man mīt zivis sienā...
Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 42

Re: Berlīnes AQUADOM apmeklējums

Atbildēt stuzeneger » Piekt Aug 12, 2011 2:36 pm

Bildes:
Pievienotie faili
11a.JPG
10a.jpg
9a.JPG
8a.JPG
7a.JPG
6a.JPG
5a.JPG
4a.JPG
Man mīt zivis sienā...
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3269
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Piekt Aug 12, 2011 3:02 pm

Nu interesanti jau  :). Pēdējā bilde ir labā ar to loga rāmi. Izskatās jautri.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 50

Atbildēt Vikks » Sest Aug 13, 2011 8:53 am

Mēs ar AigarS arī bijām, iespaidīgi, palika atmiņā. Ir vērts iegriezties.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Sv Aug 14, 2011 4:19 pm

Vikks rakstīja: Mēs ar AigarS arī bijām, iespaidīgi, palika atmiņā. Ir vērts iegriezties.
... Berlīnes Zoo akvāriju mājā.
Šis ir cits, un izskatās ka pat iespaidīgāks .. nākošreiz gan būs jāatrod to AquaDom!
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 192
Pievienojies: Cet Mar 20, 2008 5:39 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 37

Atbildēt Ģirts » Sv Aug 14, 2011 5:29 pm

Mans arī tur kādu laiku atpakaļ ir pabijis. Šeit būs arī foto no personīgās galerijas:
Pievienotie faili
IMG_3464.JPG
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis