Akvārijs kā greznuma lieta vai ierocis merkantīlām interesēm

Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 40

Re: Akvārijs kā greznuma lieta vai ierocis merkantīlām interesēm

Atbildēt stuzeneger » Sv Dec 12, 2010 11:10 pm

Nav īsti saprotami shoguna motivācija šai tēmai. Un arī atkārtošos argumentēšana. Tāda pamuldēšana pamuldēšanas pēc. Praktiski 95% akvāriju būs dekoratīvi interjera elementi (ar tur bioloģisko līdzvsaru u.t.t.). Atlikušie bizness, karantīnas u.t.t. Nu pieņemsim ka varbūt es kaut ko nesaprotu bet shogun ir savādāk. Tu vispār nenoformulēji kāds tad tavuprāt būtu tas mērķis ar kādu akvārijs ir jātur :D  suns redz viņam esot miesassargs,draugs, viņs ko pats pie tevis atskrēja un pieteicās-nē "radības kronis" viņu izvēlējies noteiktam (tavam) mērķim, bet par cik zivis ir zemāk attīstīti dzīvnieki kas roku nelaizīs un avīzi neatnesīs, tad arī pielietošanas sfēra cilvēka mājoklī viņām ir cits mērķis.Thats all folks!
Man mīt zivis sienā...
shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 52

Atbildēt shogun » Pirm Dec 13, 2010 12:12 am

Nekad neesmu uzsvēris sevi kā radības kroni, un nevienam šajā foruma nav noslēpums,ar ko es pelnu iztiku, bet redzot atsevišķu akvāriju nožēlojamo stāvokli ofisos un birojos nevar ņemt vēra vienu desmito daļu, kuri tiešam ir ievērības cienīgi.Esmu cilvēks ar hidrobiologa izglītību un akvarijs man ir sava veida izpētes objekts un mans vienīgais iztikas līdzeklis, bet neesmu nevienam uzspiedis savu viedokli lai kāds tas būtu.Mēs esam atbildīgi par tiem, ko esam pieradinājuši, un arī zivtiņas tomēr ir mājdzīvnieks par ko vajadzetu rūpēties tā īpašniekam nevis algotnim.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Pirm Dec 13, 2010 9:55 am

Mazliet nesaprotu....
Bet ja nebūs dekoratīvie akvāriji tad priekš kam būs vajadzīgi tavi pakalpojumi un zināšanas akvārija zivtiņu pavairošanā? Zini cik cilvēku tik domu. 
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Tr Dec 15, 2010 12:19 am

Es nekad neesmu iebildis pret dekoratīviem akvārijiem, vēl jo vairāk, ka no tā ir atkarīgs mans liktenis, bet brīžiem sanāk dusmas par manu zivju likteni,kuras nonāk aprobežotu veikalnieku vai akvāristu rokās, jo lielākā daļa veikalnieku pat nestādās priekšā, ko nozīmē ilgais ceļš no ikra līdz veikala plauktam, cik darba un negulētu nakšu prasa kaut kā jauna pavairošanas mēģinājumi, un ko nozīmē ikdienas 16 stundu darbs bez brīvdienām un atvaļinājumiem.                                                                                                                    P.S Personīgi pret LAK man ir visdziļākā cieņa.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 50

Atbildēt normunds34 » Tr Dec 15, 2010 12:46 am

Tāpēc jau ir labi , ka ir tāds forums , kur cilvēki ,pieklājīgi , veic domu un zināšanu apmaiņu, lai cilvēki, kam ir vēlme, var izglītoties.
Arī es esmu stāvējis zoo veikalā un dzirdējis kādu "sviestu" stāsta pārdevēja pircējam.Nejaucos iekšā , jo tas ir viņu biznes ...
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri

Atbildēt Vikks » Tr Dec 15, 2010 7:56 am

Bet cilvēki paši ir auni, ja iet iegādāties sev kaut ko iepriekš kaut ko vismaz izlasot vai paņemot līdzi kādu kolēģi vai draugu, kas par šīm lietām kaut ko zina. Viegli jau nolikt tirgotāju sevišķi, ja raksta zem nika un bez sava īstā vārda. Pats esmu tirgotājs un bieži redzu, kā ienāk pilnīgi nesagatavojies pircējs ar dažām naudiņām kabatā, nereti pat neieklausoties pārdevēja teiktajā. Un tad forumos visi slikti un prece slikti un tirgotājs slikts, vienīgi pats balts un pūkains.
Arī pret Shoguna darbību es izturos ar cieņu, jo uzturēt tādu daudzumu akvāriju ir jāmāk un jāatrod laiks.
P.S. Shogun, cik maksā par elektrību????? Protams, ja tas nav noslēpums.
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Tr Dec 15, 2010 11:37 pm

Man nav īpaša iemesla slēpt savu vārdu, vēl jo vairāk,ka šoguns nav niks,bet tituls,kuru kādreiz piešķīra manam tēvam Maskavas zivjaudzētāji, un es protams turpinot viņa nodarbošanos to mantoju./Kārlis/
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 50

Atbildēt normunds34 » Tr Dec 15, 2010 11:57 pm

Vikks rakstīja: Bet cilvēki paši ir auni, ja iet iegādāties sev kaut ko iepriekš kaut ko vismaz izlasot vai paņemot līdzi kādu kolēģi vai draugu, kas par šīm lietām kaut ko zina. Viegli jau nolikt tirgotāju sevišķi, ja raksta zem nika un bez sava īstā vārda. Pats esmu tirgotājs un bieži redzu, kā ienāk pilnīgi nesagatavojies pircējs ar dažām naudiņām kabatā, nereti pat neieklausoties pārdevēja teiktajā. Un tad forumos visi slikti un prece slikti un tirgotājs slikts, vienīgi pats balts un pūkains.
Arī pret Shoguna darbību es izturos ar cieņu, jo uzturēt tādu daudzumu akvāriju ir jāmāk un jāatrod laiks.
P.S. Shogun, cik maksā par elektrību????? Protams, ja tas nav noslēpums.
Ja runa ir par mani , tad vārds ir īstais un portrets arī .Es negribēju nevienu aizvainot  :no:, bet ja cilvēkam iedod apaļo akvāriju, divas zelta zivtiņas, divas pudelītes ar ķīmiju un aizsūta uz maximu nopirkt dzeramo ūdeni ...
Protams labi ir painteresēties pie paziņām, bet ja tādu nav un vēlme ir liela ?Kāpēc nesmelties informāciju zoo veikalos ?Tur taču būtu jāstrādā profesionāļiem !!!
Es tā arī darīju,pirmo info ieguvu zoo veikalā (tas gan bija ļoti sen ),drošības pēc aizbraucu uz Čieri un laimīgā kārtā sāku runāt ar Imantu .
Un pēc tam arī sāku iepirkties.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri

Atbildēt Vikks » Cet Dec 16, 2010 10:57 am

normunds34 rakstīja: Kāpēc nesmelties informāciju zoo veikalos ?Tur taču būtu jāstrādā profesionāļiem!!!
Nesaku ka visi zooveikalos strādājošie ir nezinoši, ir ļoti zinoši pārdevēji, piemēram Depo Una, Faunas Ilva u.c. bet ir tādi, kas nezin, kas ir cihlīda un neatšķir zivtiņu dzimumus. Par ZZ vispār es klusēju, esmu redzējis, kā viņas tiek mocītas, aš bail sametas.
Juris Tifenbergs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 21
Pievienojies: Sv Nov 14, 2010 5:53 pm

Atbildēt Juris Tifenbergs » Sv Jan 02, 2011 10:53 pm

Sveiks "Normund34". Šis cilvēks biju es, manuprāt ! Laikam iet runa par Gunāra Meijera kunga krogu uz Tallinas ielas netālu no Brīvības ielas un to 300 l akvāriju ar pirajām, kuras kopu par 5 LVL nedēļā kāmēr Meijeru nepasūtīju d...... ! Viņš ne tikai iemeta tur vardi, kuru pirajas apkošļāja un kura no ievainojumiem nosprāga, bet tam pašam "piraju" šovam ielaida tur palielu mūsu pašu Latvijas zutīti. Pirajas viņam izkoda aci un apkošļāja spuras. Es to nabadziņu izķēru un ielaidu Biķernieku meža Linezerā. Šo nevisai gudro kungu piemeklēja Dieva sods. Dzērāju kautiņā viens čalis esot ielidinājis tur tajā akvārijā otru čali. Akvārijs ka put ! Žēl tikai zivtiņas ! Pirajas, manuprat, ir vienas no skaistākajām un interesantākajām zivīm . To man stāstīja tas vīriņš, kurš kopa akvāriju kad biju Meijeru pasūtījis. Tāpēc laikam man Jūsu seja likās tāda pazīstama. Laikam no Meijera krodziņa ?
Man ir jautājums "Shogun". Interesanti, kāda ir Jūsu attieksme pret mani. Pie kādas akvāristu kategorijas pieskaitat ? Man akvāriji (man to ir daudz ) ir gan skaistuma un greznuma priekšmets, jo aizraujos ar ūdens floristiku un cenšos tos izveidot kā mazas, dzīvas zemūdens glezniņas uz kurām var skatīties stundām, gan mans sīkais biznesiņš, gan lielākais hobijs, gan manas galvenās zinātniskās intereses bioloģijā. Pārdodu pašu audzētus un pavairotus ūdens augus, pieņemu pasūtījumus uz akvāriju izgatavošanu un iekārtošanu. Ja vajaga, nodrošinu to pastāvīgu apkopi. Nebūtu G.Meijera kungs tāds muļķis, viņam krogā vēl joprojām būtu skaists akvārijs un es ar prieku to koptu.
Juris Tifenbergs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 21
Pievienojies: Sv Nov 14, 2010 5:53 pm

Atbildēt Juris Tifenbergs » Sv Jan 02, 2011 11:02 pm

Gribu atgādināt cienījamiem "Shogun" un "Normund34" kungiem , it sevišķi pirmajam, ka ar nepacietību gaidu Jūsu komentārus uz saviem jautājumiem un izteikumiem.
                                                                                                                          Ar cieņu  Juris T..
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Pirm Jan 03, 2011 9:15 pm

Man nav nekādas attieksmes pret kādu konkrētu cilvēku,ir tikai viedoklis par pareizu,manuprāt, vai nepareizu rīcību.To,ka cilvēks nodarbojas ar akvāristiku,varu tikai apsveikt.Ja es arī kādreiz izsaku kaut ko manāmi aizvainojošu,tas var būt spontāna negarstāvokļa sekas,un lūdzu to pārāk neņemt ļaunā.Ūdens augus es neaudzēju jau vismaz gadus 10, esmu pārgājis tikai un vienīgi uz zivju audzēšanu.Kā cilvēks ar diezgan plašām zināšanām bioloģijā arī šad tad veicu dažādus selektīvus eksperimentus,jo rauties tikai naudas dēļ es vienkārši nespētu.Man ir savs viedoklis par cilvēkiem,kas zivju barošanu ar apsolūti nepieņemamiem barības objektiem,kā arī zivju cīņas izvērš par šovu.Esmu barības meklējumos konkrētai zivju sugai izbarojis tūkstošiem citu zivju mazuļus, bet tas nebija šovs,tā bija nepieciešamība,tāda pati kā čūsku barošana ar pelēm,jo citādu barību tās neēd.Varētu uztaisīt šovu kādu ākstu uzsēdinot uz skorpēnas vai kaut uz sinodonta,bet to jau šie"RADĪBAS KROŅI" nevēlas. 

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis