Akvārijs kā greznuma lieta vai ierocis merkantīlām interesēm

shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Akvārijs kā greznuma lieta vai ierocis merkantīlām interesēm

Atbildēt shogun » Tr Dec 08, 2010 11:56 pm

Turēt akvāriju ka interjera elementu ir tas pats, kas turēt suni ka dīvāna pārklāju. Nesaprotu un nosodu šāda tipa akvāristus. Akvārijs nav mušu apķēzīta glezna, bet gan dzīvu organismu kopums, un cilvēkam kurš to ir iegādājies ar to vajadzētu rēķināties. Diez vai kāds no šāda tipa akvāristiem vēlētos kalpot par kāda milža greznumlietu.  
Pēdējo reizi labojis 1 - Haxiz, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Kā jūs nonācāt līdz lēmumam par akvārija ieviešanu un kāda vecumā ?

Atbildēt Haxiz » Cet Dec 09, 2010 3:39 pm

Ja es rastos pasaulē kā jorkšīras terjers un nonāktu kāda miljonāra mājā, tad laikam gan nenožēlotu un samierinātos ar likteni  :chups: . Gulētu uz zeltītiem diegiem austa persiešu paklāja, baudītu lagūnas rāmo šalkoņu zem saulessarga un gaidītu kad kāds iemasēs muguriņu, pačubināsies ap frizūru un bantītēm, iedos mīksti novārītu Kordiljēru, rietumu nogāzes, lamas juniora skrimslīti, apviļātu trifeles mīklā, u.t.t. Vakaros uz krokodilādas dīvāna guļot noskatītos kā Perisa tus' un Madonna nodzied dzīvajā " I am a material girl".
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 514
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Atbildēt zaraza » Cet Dec 09, 2010 7:59 pm

shogun, ne visiem ir iekšās meklēt, kur to pavairoto pēc tam lai bāž. Man uz loga ir puķpodi - bet es nebūt netaisos katru nedēļu meklēt pircējus jauniem stādiem. Tas pats ar akvārijiem, kaķiem, suņiem utt. Vai tu suni turi arī tikai tāpēc, lai radītu viņam pēcnācējus? Katru gadu vismaz 4-5 gab? Un kur tu viņus pēc tam liec? Visas pasaules apsuņošana? Katram pēc iespējām, katram pēc nopelniem. Kļūsti nu reiz maķenīt rāmāks - visiem jau nav zivis jātirgo, kāds grib arī ar ko citu maizi pelnīt.
Viss sākās ar gliemezi burkā...
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Piekt Dec 10, 2010 12:24 am

Es vienmer esmu turējis suni kā dzīvnieku,uz kuru var paļauties daudz vairāk nekā uz saviem tuviniekiem, kuri sevi dēvē par Homo Sapiens. Neiet runa par zivju pavairošanu, bet gan par rūpem par saviem mazākajiem brāļiem un māsām un to elementārāko prasību izpratni tieši tas skar akvaristus, nevis man līdzīgus sadistiskus izdzimteņus,kuri savas merkantīlajās intereses nodarbojas ar dzīvu radību izvarošanu.
                                                            P.S.Lūdzu foruma vadību piedot offtopu.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Piekt Dec 10, 2010 4:27 pm

Paga, paga - a tu domā, ka sunim pilnvērtīgai dzīvei vajag tikai tavu paļaušanos? Un kā tad ar visa dzīvā sūtību - vairošanos?
Varbūt cilvēks uz savām zivīm akvā arī daudz labprātāk skatās nekā teļļuku ar melīgajiem politiķiem vai darba kolēģiem-intrigantiem, nerunājot nemaz par radiņiem-tenku kulēm. Tad jau sanāk, ka zivju klātbūtni tāpat augstāk vērtē par līdzcilvēkiem. Un kur tad tur izvarošana? Attieksmes jautājums. Tu jau sunim neprasīji, vai viņš grib ar tevi dzīvot. Baidos, ka nekādas izvēles viņam nebija. Un suns nu reiz ir tāds dīvains radījums - dievinās arī pilnīgu plenci, kas viņam pametīs pustukšu ķilvabundžu divreiz nedēļā. No tā, kādos apstākļos suns tiek turēts - lutināts vai sists, suņa mīlestība pret to, ko šis uzskata par saimnieku, nez kāpēc mazāka nekļūst. Tad kā tu vari būt pārliecināts, ka tavs mājdzīvnieks saņēma visu, kas viņam bija nepieciešams pilnvērtīgai dzīvei?
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Piekt Dec 10, 2010 10:05 pm

Suns ir draugs, kolēģis un miesassargs vienā personā, ja protams nerunā par slimu selekcionāru radītiem žurkveidīgiem kropļiem,kas laikam ir domāti cilvēka "varenības" izrādīšanai.Ir vairākkārt galvā radušās domas par cilvēka ārienes pārveidošanu,piemēram radīt pundurīšus trīsmēnešus veca embrija izskatā,bet tas nu galīgi iet garām akvāristikai kā ši foruma pamattēmai.
Tagad par tēmu "izvarošana".Tas nozīmē, ka nevis zivis vairojas,kad pašas to grib, bet kad tiek mākslīgi radīti apstākļi lai viņas to gribētu, kā to dara es un man līdzīgie,tādējādi saīsinot akvārija iemītnieku jau tā ne pārāk garo mūžu.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Sest Dec 11, 2010 12:18 pm

Vai tev liekas, ka selekcionāri radīja tikai mazos sunīšus? Lielie izauga paši? Un viņiem kāds ļāva vairoties, kad viņi paši gribēja? Tu savu suni katru nedēļu vedi pie kucēm? Vai varbūt ļāvi brīvi skraidīt apkārt dabiskos apstākļos? Tev liekas, ka dzīvas radības vienīgā sūtība ir būt tev par miesassargu? Tā bija viņa brīva izvēle?
Cik paštaisna nostāja .... "draugs, kolēģis, miesassargs"... tfu, liekulība. Kā TU viņu izaudzināji, tāds viņš, nabags, ar izkropļotu, nedabisku pasaules uztveri arī paliek.

(viss, viss - pietiek trollēt. apsolu, ka vairāk tā nedarīšu)
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Sest Dec 11, 2010 1:47 pm

Piekrītu Zaraza. Daži nodarbojas ar selektīvu faktu piemeklēšanu konkrēta mērķa sasniegšanai/apgalvojuma pierādīšanai.
..|r|ubb..
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Sest Dec 11, 2010 11:48 pm

Un kāds būtu konkrētais mērķis Ķīnas cekulaino sunīšu radīšanai, bagātu un izlutinātu mātīšu iepriecināšana?Tad kāpēc gan neradīt pundurcilvēciņu kā mājas kaķu rotaļlietu?Ak tad to neļauj morāles principi! Un kādi morāles principi ir tie kuri bezjēdzīgi nogalina tūkstošiem nevainīgu dzīvnieku tā sauktās zinātnes, tai skaitā medicīnas vārdā, lai gan ir pilni cietumi ar ideālu izmēģinājuma materiālu, kas vismaz fizioloģiski neatšķiras no saprātīgā cilvēka?
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 31

Atbildēt mpc » Sv Dec 12, 2010 12:43 am

Nu pietiks varbūt? Visi suņi ir ģenētiskā ceļā izselekcionēti, lai iegūtu atbilstošas uzvedības izpausmes, apspiestu agresivitāti un izceltu izskatu. Samierinies ar to! Tam nav nozīme - vācu aitu suns vai taksis - katram savi primārie uzdevumi. Šie dzīvnieki ir izselekcionēti, tāpat kā labības šķirnes, puķes, āboli, un viss kas cits. Un kā tu zini, ka kādam arābu šeiham nav mazs cilvēciņš-jokdaris? Cietumniekus tāpat ekspluatē (varbūt ne Latvijā) - tās pašas zāles ar izmēģina. Nepaies ne cik ilgs laiks un arī cilvēki būs ģenētiski modificēti - mākslīgās apaugļošanas un gēnu inženierijas ceļā būs cilvēki, kas iespējams dzīvos 5x ilgāk kā mēs, būs atlētiski, gudri, bez visādām slimībām, imūni pret visu ko utt (nu labi - varbūt ar likvidētu pavairošanās iespēju). Vai tad tas nav labi? Protams, var sanākt misēkļi (filmu Splice esi redzējis? :P)...
Strīds par ētikas normām šeit ir lieks. Ja cilvēkam ir nauda un viņš grib skatīties uz akvāriju, tad viņam  nav jāpārzin bioloģija, nav jāsaprot, kas ir ekosisistēma, kas ir slāpekļa cikls un cita šņaga. Viņš atskaita žūksnīti, un visu izdara apkopes serviss - no ierīkošanas līdz iknedēļas apkopei. Un? Neviena dzīva radība necieš šo darbību rezultātā, bet cilvēkam ir skaists akvārijs, par kuru var priecāties pats un arī atrādīt draugiem (uzlabojas cilvēka pašsajūta un viņā kopumā kļūst harmoniskāks).
shogun rakstīja: Tagad par tēmu "izvarošana".Tas nozīmē, ka nevis zivis vairojas,kad pašas to grib, bet kad tiek mākslīgi radīti apstākļi lai viņas to gribētu, kā to dara es un man līdzīgie,tādējādi saīsinot akvārija iemītnieku jau tā ne pārāk garo mūžu.
Tikpat labi varam sākt muldēt par to pašu suņun kastrēšanu (kā ir ar tavējo?) - ak kāda necilvēcība... Ar kaķiem tas pats.. Nerunāsim par seskiem un visādām feniks lapsām...
Starp citu nebrīvē dzīvās radības bieži vien nodzīvo ievērojami ilgāk kā savvaļā...
Samierinies - cilvēks ir egoistiska būtne, jo apzinās sevi, savu "ES". Viss grozās ap indivīdu. Altruisms ir literātu izdomājums (kā vienmēr - gan jau kādu izņēmumu var atrast arī dzīvajā).
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 50

Atbildēt normunds34 » Sv Dec 12, 2010 6:26 pm

shogun rakstīja:
Kā tēmas autoram gribētos,lai diskusija (oftopiks)diktu nodalīta .
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Re: Akvārijs kā greznuma lieta vai ierocis merkantīlām interesēm

Atbildēt Haxiz » Sv Dec 12, 2010 8:13 pm

Izdarīts  :)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sv Dec 12, 2010 8:44 pm

Haxiz rakstīja: Izdarīts  :)
Paldies ! :D
shogun
LAK biedri

Atbildēt shogun » Sv Dec 12, 2010 9:19 pm

Man tiešām patīk, ka šī tēma ir nodalīta, jo esmu ganrdrīz vienmēr bijis pret akvāriju, kā dekorāciju. Nekad neesmu uzskatījis savu nodarbošanos par cēlu, bet daru to, kas man vislabāk sanāk un šādus tādus panākumus šai jomā esmu guvis. Akvāriju noformēšanu atmetu tā iemesla dēļ, ka negribu radīt zemūdens pasauli cilvēkiem, kuriem tā būtu tikai prestiža lietiņa vai dekorācija ar ko palielīties līdzvērtīgu pūšļu priekšā. Relaksēties var arī triepjot sevī iekšā kādu grādīgu suslu.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sv Dec 12, 2010 10:37 pm

...bet ir uzņēmumi, kuru uzgaidāmās telpās, vai priekšnieka kabinetā ir akvārijs.Tos lielāko tiesu apkalpo firmas.Šie akvāriji kalpo, kā dekora priekšmets.Klientiem patīk, priekšniekam prieks  !
Esmu dzirdējis, ka ir cilvēki, kuriem ir skaisti, labi kopti jūras akvāriji mājās,kurus reizi nedēļā atnāk apkopj profesionāļi .Abos gadījumos cilvēki var atļauties samaksāt un zivīm ir labi apstākļi .Pats cilvēks negrib tērēt tās stundas , kas vajadzīgas apkopei.Abos gadījumos akvārijs ir dekors .Kas tur slikts ?
Protams ir dzirdēts gadījums, kad bārā bija akvārijs ar piranjām un saimnieks, pa retam , prasīja , lai iemet vardi kurai tās uzbrūk , tipa šovs ...
Stāstīja man cilvēks, kas kopa šo akvu , bet protams, ka atteicās ...
Ne jau visi cilvēki ir vienādi .

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis