Pārvest 60l akvāriju

PUNS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Cet Feb 08, 2018 10:15 pm

Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt PUNS » Cet Feb 08, 2018 10:23 pm

Sveiki.
Būtu nepieciešams padoms - kā pareizi pārvest 60l akvāriju.
Saprotu, ka pusi vismaz ūdens vajadzētu saglabāt - vai labāk visu ūdeni pārvest un pakāpeniski liet jaunās vietas ūdeni klāt?
Augi maisiņos ar akvārija ūdeni, filtrs maisiņā ar akvārija ūdeni, akvārijs jāpārved tukšs.

Zivis - katru savā maisiņā. Mēs reiz vedām (pirms 7 gadiem) zivis no UK uz Latviju - tad izmantojām kordona maisiņus.
paldies šim forumam par palīdzību :)

Braucamai gabals nieka 2h.Kādos maisiņos var vest?
Maisiņus iepakos kastē, lai temperatūra saglabājas.

tad jautājums laikam galvenais - kādus maisiņus izmantot, kā izmantot (ar vai bez gaisu) un kur dabūt.


Paldies liels jau iepriekš :)
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 865
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt Ined » Piekt Feb 09, 2018 1:47 am

Zivis jebkuros maisiņos pa 2 stundām nenoslāps. Nav jāmeklē elpojošie. Vēl kā variants- zivis un filtra pildījumus visus kopā var ērti vest lielā spainī ar vāku un makšķernieku aeratoru uz baterijām. Siltumam ir termopaketes, putoplasta kastes.
Akvāriju pat vieglāk nevis izformēt, bet gan nešanai uzlikt uz dēļa un atstāt iekšā visu grunti ar augiem kā ir. Ūdeni noliet, uzklāt pāri gruntij ar augiem dibenā plēvi, lai neapkalst. Ja būs auksts, pārsegt vēl plēvei pāri avīzes, no ārpuses iepakot burbuļplēvēs, gofrkartonos. Veco ūdeni paņemt līdzi būtu labi vismaz kādu pusi, jo vairāk, jo zivīm būs vieglāk.
PUNS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Cet Feb 08, 2018 10:15 pm

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt PUNS » Piekt Feb 09, 2018 9:51 pm

paldies par ieteikumiem. :)
Parastos maisiņus kā ciet jātaisa - ar vai bez gaisu iekšā?
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt mareksmareks » Piekt Feb 09, 2018 11:23 pm

Labāk jau ar.
Bet pareizāk būtu ielaist skābekli, nevis iepūst ar elpu.
Varbūt vismaz ar kaut kādu pumpīti apkārtējo gaisu.
PUNS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Cet Feb 08, 2018 10:15 pm

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt PUNS » Piekt Feb 09, 2018 11:54 pm

Lielum lielais paldies! man gan dikti maza tā saimniecība palikusi,bet ļoti vēlos, lai visi sveiki un veseli var tikt līdz jaunajai mājvietai un iedzīvoties :)
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 865
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt Ined » Sest Feb 10, 2018 12:02 am

Pirms ceļa kādu dienu iepriekš zivis nebaro. Būs mazāk izdalījumu. Parastos maisiņos ūdeni trešdaļu, bet divas trešdaļas ar gaisu. Pāris stundām ceļā skābeklis no baloniņa vai ar peroksīda tableti nav obligāts, pilnīgi pietiek, ja maisiņš ir piepūties ar parasto gaisu, nav saplacis. Ja ir zivis ar asām durstīgām spurām, labāk ņemt dubultus maisiņus.
Tas attiecas uz mazām līdz vidējām zivīm. Mazas - neonu izmēros - var vienā maisiņā apmēram 2 l ūdenī likt līdz 10 gb. Lielākas- attiecīgi arvien mazākā skaitā.
Lielās zivis hermētiski noslēgtos mazos maisiņos pārvadāt vispār nevar. Tad maisiņā augšgalā vidū ieliek caurulīti un ar gumiju nostiprina tā, lai gaiss iekļūst un ūdens neizlīst. Bet tad ērtāk vest spaiņos. Viena liela zivs- viens maisiņš.
Ja ir nopirkti speciālie elpojošie maisiņi, kuriem caur plēvi notiek skābekļa apmaiņa no gaisa, tad tādus piepilda ar ūdeni līdz galam, nedrīkst iekšpusē palikt gaisa sprauga. Citādāk gāzu apmaiņa nenostrādās.
Ja lieto skābekli no baloniņa, labirintu zivīm un divējādi elpojošajām zivīm, kas uzņem arī gaisu, to nedrīkst darīt. Var tā pat nobeigties .
PUNS
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Cet Feb 08, 2018 10:15 pm

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt PUNS » Otr Feb 27, 2018 11:30 am

Maza atskaite, kā mums gāja ar akvārija pārvešanu.

Visi dzīvi sveiki un veseli. :drinkers:
Pārvešanu veica mans vīrs viens pats. Ar akvāriju viņš vienmēr bijis uz jūs - akvārijs gan skaitās viņa, bet es par to rūpi turēju. Vīram sarakstīju un izstāstīju visu pa punktam ko un kā darīt, jo pašai asistēt nebija iespējas. Varbūt, ka tas bija mans mīnuss. Maisiņi pārvešanai. Vīram bija norāde aiziet uz tuvāko zoo veikalu, kur pārdod zivis un pajautāt plastmasas maisiņus pārvešanai. No manas UK pieredzes - viņiem tur tādi biezāki un augstāki. Zoo veikalā viņu noinstruēja, ka derot visparastākie maximas caurspīdīgie maisiņi, kur augļus liek. Zoo veikals izmantojot tādus. Kā teikts, tā darīts - vīrs aplaupīja maximu un zivis tajos sapakoja. Es gandrīz trieku ķēru, kad ieraudzīju atvesto zivju kasti. :scared: Lieki teikt, ka maisiņi bija saplakuši un gaisa burbulis iekšā nebija. Vīrs gan pakojot bija krietni cīnījies, lai maisiņos būtu gaiss, bet pa ceļam tas diemžēl ticis laukā.
Grunts. Izpumpējot ūdeni grunts esot izskatījusies netīra - labu gribēdams izskalojis ar krāna ūdeni :hurt: no augiem gan mums vairs tikai ir tās zaļās bumbas (nezinu) kā sauc, tad nu traki liela bēda nav.
Nu jau pāris dienas dzīve akvārijā ir atguvusi savu harmoniju - ūdens dzidrs, neoni spoži un ancistrs guļ savā kokosa čaulas mājā ar resno vēderu gaisā :D
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3170
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Pārvest 60l akvāriju

Atbildēt Haxiz » Otr Feb 27, 2018 7:37 pm

Prieks, ka izdevās pārvest zivis dzīvas, bet vispār tos mahima maisiņus vajadzētu samaukt galvā tām tuvākā zooveikala pārdevējām. Tie nav paredzēti šķidrumu pārvadāšanai. Tāpēc tie saplaka, izgāja gaiss un brīnos kā vispār nepārplīsa....
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron