Vai Latvijā akvārija dizaina konkurss ir iespējams?

spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 37

Vai Latvijā akvārija dizaina konkurss ir iespējams?

Atbildēt spiets » Pirm Jūn 13, 2011 8:37 pm

Esmu ievērojis, ka pēdējā laikā pa šo un otro forumu maisās vieni un tie paši cilvēki. Kā piesaistīt jaunus dalībniekus? Kādreiz ''vecajos labajos laikos'' kad viss šis projekts tapa cilvēkos bija lielāks entuziasms. Bija vairāk pastāvīgo biedru.Piemēram, otrajā forumā Piscies bija ar tam laikam ļoti skaistu akvāriju, un vēl daži. Mayah, alfs uc. Kur tie visi ir palikuši. Kur ir tas nemainīgais kodols?
Labi tas pārdomām.
Tālāk tāds kā jautājums. Kādas reāli Latvijā ir iespējas attīstīt aquascapigu. Jautāju tāpēc. Ka šobrīd klubs ir uzņēmis tādu kā ieskrējienu ar bijušo un nākošo izstādi, kas protams ir ļoti apsveicami. BET! Pēc idejas šādām izstādēm nav īpašas nozīmes, ja ar iegūto popularitāti nekas tālāk netiek darīts. Skaidrs ir viens, šādas izstādes ir ļoti labas, popularizējošas, bet tās būtu jāizmanto kā tramplīns kluba attīstībai! Skaidrs ir arī tas, ka šādam izstādes formātam nebūs pārāk lielas atsaucības, jo visi, kas var- nekad nenesīs savus akvārijus kaut kur ārā no mājas... Tas tomēr ir diezgan apgrūtinošs process.
Man ienāca prātā tāda doma, vai uz esošo izstāžu bāzes nav iespējams atkal noorganizēt kādu bilžu akvāriju konkursu. Bet atšķirībā no tā kā tas notika iepriekšējā reizē ap 2008 gadu, varbūt ir iespējams pacelt to jau līmeni augstāk. Un teiksim papildus noorganizēt un uzturēt ar dalībniekiem kaut kādu komunikāciju, organizēt konkursa laikā dažas tikšanās utml. Šobrīd informācija jau ir uzkrāta internetā daudz vairāk, kā tā bija pirms pāris gadiem. Varbūt ir iespējams vienam otru kaut kā atbalstīt, rīkot tematiskas tikšanās, vai darīt to caur kaut kādiem skypiem vai paltalk programmu vai līdzīgām saziņas programmām. Citiem vārdiem izraisīt diskusiju!
Ir pilnīgi muļķīgi domāt, ka mēs nevaram tāpat vai labāk izveidot akvārijus, kā populārie ''aquascaperi''. Tāpēc ir jautājums kā kopt šo lauciņu! Gados jauni dalībnieki diez vai varēs atļauties CO2 sistēmas, bet joprojām paliek brāgas variants, kas arī nav maz! Un arī ar to var izdarīt daudz!
Ja ir grūtības ar telpām, vai nav Rīgā iespējas meklēt kaut kādus kompromisus - nav taču visiem jāsēž kā skolā pie galdiem. Varbūt ir iespējams šādu konkursu pārvērst tādā kā nelielā apmācības ciklā - proti izsludināt noslēgumu pēc teiksim 6-7 mēnešiem un šajā laikā sarīkot 2-3 tikšanās reālajā dzīvē vai skypā... Šajā laikā viennozīmīgi var skaisti saaudzēt akvāriju, ja ir CO2 padeve. Tas būtu noderīgi, ja uz konkursu tiktu iedrošināti pieteikties iesācēji. Tas, protams, prasītu nedaudz sagatavošanas no organizatoru puses.
Vienīgā nelaime ir finansējums, jo katrs uzvarētājs vēlēsies arī atlīdzību.. Vai to ir iespējams šajos laikos vispār noorganizēt? Kāda ir pieredze ar iepriekšējo konkursu?
Kādas ir jūsu domas, idejas, attieksme? Varbūt es esmu pārāk optimistisks un mazliet par daudz ''safanojies'' :D
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3328
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 53

Re: Vai Latvijā akvārija dizaina konkurss ir iespējams?

Atbildēt Haxiz » Pirm Jūn 13, 2011 10:04 pm

spiets rakstīja: jo visi, kas var- nekad nenesīs savus akvārijus kaut kur ārā no mājas... Tas tomēr ir diezgan apgrūtinošs process.
Ka tas ir apgrūtinošs process var teikt tikai cilvēks, kas nekad nav saskāries ar akvāriju pārvietošanu. Es ar trim palīgiem esam pat pārvietojuši 380 litrīgu akvāriju (ar augiem un zivīm) un nekādas problēmas, ja neskaita 4 dienas sāpošas plaukstas un locītavas :laugh:. Bet neviens jau neliek piedalīties ar tādiem akvārijiem. Būsim reālisti - 7 līdz100 litri tas ir pilnīgi normāli, un to var veikt 2 cilvēki. Kā to izdarīt, var pajautāt kluba biedriem, vai kādam pieredzejušam akvāristam. Izdarāms ir pārdesmit minūtēs, neizjaucot kompozīciju, netraumējot augus un neizķerot zivis. Ja cilvēks domā piedalīties, tad viss ir atrisināms. Esmu pārvedis daudz akvāriju, arī nelielas jūras un ir pieredze. Es piedāvāju savu palīdzību, arī šo to no aprīkojuma, bet tas nevienam nav vajadzīgs. Piscies ir savi darbi, braukšanas uz ārzemēm, daži ir apvainojušies kad sākumā kaut ko uzlika par pienākumu klubā, daži sasolīja velnns zina ko, bet pēc tam pazuda iepriekš izmantojot kluba priekšrocības. Var nosaukt daudz variantus, bet nu lai paliek katra paša ziņā... Diemžēl no sākotnējā kodola, kā raksti, ir palikuši reāli daži cilvēki kam kaut kas interesē, un kam kaut kas ir vajadzīgs. Bija doma veidot kaut ko nekomerciālu, bet izskatās tieši tas ir klupšanas akmens, jo visus interesē tik kaut kāds personīgs ieguvums. Tāpēc tie kas palikuši ir tik, cik ir. Klubam nekad nav bijušas intereses pelnīt ar savu nosaukumu, vai kādu balstīt merkantīlām interesēm. Bija iecerēts viss savādāk. Dalīties pieredzē, rīkot seminārus, stāstīt par jaunumiem, rīkot izstādes u.c. Bet atsaucības nekādas, tikai kritika, ignorance un nopēlumi - vajadzēja darīt tā, un šitā, bet ne tā. Nu un piespiest kādu kaut ko darīt ar nav prāta darbs.
Tāpēc nogaidījām pāris gadus un mēģinam atsākt no sākuma, bet nedaudz citādā viedolā.
Runājot par "kādu bilžu akvāriju konkursu" kāds jau bija dažus gadus atpakaļ, nav nozīmes ko tādu rīkot. Bija ļoti maz kas iesūtīja bildes, bet visvairāk es vīlos tajos cilvēkos, kas nespēja novērtēt iesūtītos darbus, kam vajadzēja tikai nospiest vērtēšanas podziņu un izteikt savu domu . Dažas balvas cilvēki saņēma, bet vēl stāv tās, kuras gaida savus saimniekus pat pēc vairākkārtējas atgādināšanas. Vai tad tiešām tik grūti Rīgas robežās piebraukt un to saņemt? Nu kaut kā negribas braukāt un pašiem uzbāzties cilvēkiem izvadājot tās pa mājām. Virmoja arī domas par Skype izmantošanu. Man pārmeta ka to neizmantojam, ka tas ir "kruta", ka bez tā nekur. Un tad kad savlaicīgi noorganizējām pirmo svarīgo apspriešanos, tad visi skypisti nez kur pazuda.
Runājot par izstādēm un konkursiem - tieši mēs arī ceram iedrošināt un gaidām pieteikties jaunos akvāristus. Nav vajadzīgi nekādi CO2, nav vajadzīgi Amano cienīgi petinieki, vajag tikai vēlmi. Tālāk par finansējumu- nu neb''us nekādas naudas balvas. No kurienes tās ņemt ja biedri nemaksā biedru naudas? Likt lapā un forumā iekšā reklāmas ar klajiem meliem, dranķiem, atdoties un lēkāt zem kāda stabules, slavināt plaša patēriņa lielveikalu preces par to saņemot pārdesmit latus un vīpsnāšanu, pārmetumus no foruma lietotājiem par uzmācīgām reklāmām un nederīgu lietu piedāvājumiem?  Labāk mēs izskatamies neatkarīgi  :), ne?
Tas ka Tev ir optimisms man tikai simpatizē, bet tas ir jāliek lietā! Nāc ar reāliem priekšlikumiem, mēģini kaut ko noorganizēt. Mēs noteikti palīdzēsim, atbalstīsim  :).
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 51

Atbildēt Vikks » Otr Jūn 14, 2011 8:55 am

Spiet, es savulaik biju izveidojis arī tādu kā akvāristikas bibliotēku, es no dažādām ārzemēm vedu iekšā dažādu literatūru, (grāmatas, žurnālus, DVD diskus) kuru lasīt un skatīties devu visiem kas vien vēlējās ar vienu nosacījumu, ka paši atbrauks pakaļ un lasīšanas laikā netiks ēstas pankūkas vai kādas citas ēdamvielas, sākumā bija atsaucība, bet vēlāk tā noplaka līdz 0, nevienam to nevajag, izņemot mani, Haxiz un dažās sieviešu kārtas pārstāves, kurām tagad ir citas problēmas, bet cik zinu, tad interese par akvārijiem nav zudusi, vienīgi paņemts no tā atpūtas laiks. Bet par tavām iecerēm ir vērts padomāt un varbūt arī tās attīstīt un mēģināt iekārdināt citus. Zinu to, ka Ziedu ballē es nepiedalīšos, jo man jāstrādā, bet akvāriju līdz balles aizvedīšu un uzstādīšu, varbūt kāds varētu interesentus informēt, kas ir akvārijā un kā tas sadzīvo ar cita akvārija iemītniekiem. 
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Otr Jūn 14, 2011 10:21 am

Haxiz> Par naudas balvām es nebiju domājis, jautājot, par finansējumu. Mana doma bija, ja tiek organizēts konkurss, tad pirmajai vietai vismaz būtu jāsaņem kāda balva. Kas nav tikai uz papīrīša uzrakstīts ''paldies''. Un jautājums bija vai ir iespējams tādām lietām iegūt finansējumu.
Un par akvāriju pārvietošanu es tomēr nepiekrītu. Es piekrītu tam , ka process nav grūts, bet tas prasa uzņemšanos. Līdz ar to, kāds var savu akvu nofočēt, bet vēlmes pārvietot var nebūt, jo tad ir jābūt entuziastam. Tad akvārijs ir jāaizved, jāsavāc, vajadzīgs transports, vēl mazliet bailes vai viss būs kārtībā, procesa sākumā un bbeigās ir vajadzīgs brīvais laiks...

Un vēlreiz par konkursu: Tātad izmantojot akvāriju izstādes kā tramplīnu varbūt ir iespējams pašu konkursa noslēgumu noorganizēt teiksim kaut kad ziemā. 6-8 mēnešu garumā. Tas dotu iespēju dalībniekiem palaist akvārijus no nulles un konkursa gaitā būtu vēliespējams pieteikties, ja kāds izdomā. Ja interese ir bijusi un atkal viss ir noplacis, tad skaidrs ir viens, ka viss jāsāk no jauna. Vajadzīga reklāma. Kā jau teicu varbūt šādu konkursu var pasniegt kā ''apmācību - konkursu'' pie tam bez maksas un vēl beigās balvu kāds var iegūt :D Tas savukārt nozīmētu, ka no organizētāju puses būtu jābūt jau sākumā sagatavotam kaut kādam materiālam 2-3 tikšanās reizēm. Tām pašām lekcijām klātienē vai skaipā nav jābūt nez kā tur pārgudrām. Galvenais būtu informācijas sniegšana. Jo nav jau noslēpums, ka pat pieauguši cilvēki nespēj un nemāk meklēt informāciju ne forumos ne internetā - līdz ar to ideja būtu likta uz informācijas sniegšanu no organizatoru puses, jo vieglāk ir tačuklausīties nekā meklēt pašam, un kam jau rastos interese, tas jau pats sāktu ko vairāk meklēt. Varbūt pat var izveidot dažus ''mājas darbus'' kur konkursantiem būtu internetā jāatrod informācija un tikšanās reizēs savā starpā jāveido diskusija - piemēram, par tiem pašiem mēslošanas paņēmieniem var atrast tik daudz pretrunu un veidu.
Tās pašas bildes - varbūt nevajag šādam pasākumam iesūtīt tikai gala iznākumu, bet ja reiz tas ir organizēts, kā konkurss - apmācība, varbūt ir vērts, ka tiek iesūtītas bildes no vairākiem etapiem, piemēram, tikko sastādīts akvārijs (tiem kas taisa no nulles), kāda bilde pēc dažiem mēnešiem un tad galējā konkursa bilde. Tas būtu izdevīgi, lai celtu pašapziņu ''redz kā esmu attīstījies- ja es varu arī tu vari'' un tas derētu arī reklāmai - ''redz kā cilvēki no nulles ir tikuši līdz tik skaistiem akvārijiem''. Tas protams ir nedaudz mārketings, jo mēs visi labi zinām, ka tikko sastādīts akvārijs ne pēc kā neizskatās, bt kāpēc lai to neizmantotu savā labā.
Un kas attiecas uz reklāmu, tad varbūt ir kaut kādas iespējas pareklamēties arī citos forumos, piemēram tagad ir dažadi māmiņu, tētu forumi, calis.lv, dārzniekiem paredzēti forumi utt.
Tas ko uzrakstīju it tikai ''prāta vētra'', bet varbūt kāda ideja ir noderīga...
Lietotāja avatars
stuzeneger
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 122
Pievienojies: Pirm Nov 29, 2010 2:14 am
Atrašanās vieta: Pārdaugava
Vecums: 42

Atbildēt stuzeneger » Otr Jūn 14, 2011 11:25 am

Kādreiz vispār bija savādāk. Jāatceras, ka virtuālā pasaule tikai veidojās, internets nebija tik izplatīts (un arī pieejams) kā tagad. Varbūt tāpēc cilvēkos bija lielāks entuziasms. Varbūt kāds atcerās kaut vai tematisko vēstkopu laikus 10-13 gadus atpakaļ tepat Latvijā (autoliste,tehnika, konteilis, motoliste,nlo u.t.t., u.t.j.p) - ar saviem ikdienas pārsimt spama meiliem, regulāriem saietiem un tusiem pirtīs, sarīkojumiem u.t.t. Līdz ar forumu attīstību šīs lietas paliek par ikdienišķām - arī tehniski forumu var apskatīt jebkad un jebko un kad gribās, bet mailinglistēs bira visas tēmas vienā folderī tāpēc aktivitātes bija lielākas, jo negribot nācās uzmest acis uz tēmām, kuras neinteresēja un atrast ko iespamot :) Ar laiku visas tematiskās lietas no meilinglistēm pārgāja uz forumiem un offline aktivitātes krietni mazākas palika. Līdz ar interneta un tematisko runāšanu vietu pieejamību izveidojās situācija, kad cilvēks no malas var piereģistrēties un kaut ko nokritizēt un aiziet spēlēt CounterStrike, bet rakstītājam no šīs kritikas var būt saplok dūša :D

Par to akvāriju pārvietošanu izstādēm-nu nezinu Haxiz, es savu akvāriju (ja man būtu pārvietojams) nekur nepārvietotu nekādos apstākļos :D Kā saka "odin perejezd huzhe dvux pozharov".
Man mīt zivis sienā...
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Vecums: 33

Atbildēt mpc » Sest Jūn 18, 2011 1:40 pm

Kur tad visi noplaka?

Manuprāt, aquascaping konkursu Latvijā tīri ar Latvijas akvāristu piedalīšanos sakarīgi uztaisīt nevarētu. Tas arī nav vajadzīgs. Savā ziņā var pārstāvēt Latviju starptautiskajos ikgadējos konkursos. Tur gan ir noteikumi, ka vienu burku var atrādīt tikai vienā konkursā, bet tāpēc var meklēt domubiedrus, konsultēties, kooperēties un "paņemt" pēc iespējas vairāk konkursu (ar "paņemt" es domāju piedalīties nevis obligāti uzvarēt). Ja izdodas uzvarēt vai ieņemt kādu godalgotu vietu, tad tādu akvāriju izstādē atrādīt arī nebūtu kauns. Nu tas tā - par vēlmi piedalīties aquascaping bilžu konkursos - visas iespējas vaļā (arī naudas balvas pieejamas - ne pārmērīgi lielas, bet tomēr..).

Kas attiecas uz izstādēm, tad, manuprāt, lomu vairāk spēlē psiholoģiskie faktori nekā akvārija pārvešanas sarežģītība vai vieglums. Negrib cilvēki "apdraudēt" savu tā teikt ikdienas akvāriju. Maz kas izstādē var notikt - kāds sīkais kolu iepilnāt, vai čipsu drupačas sabērt, vai vienalga kā citādi sabojāt veikumu - nu tas tā - piemēram. Lai būtu lielāka atsaucība, mauprāt, tam ir jāgatavojas speciāli, ar speciāli tam paredzētu akvāriju. Tādā veidā var morāli nobriest, ka tas ir izstādes akvārijs nevis mājas "mīlulis". Šāds piegājiens prasa laiku, finanses un vietu mājās, kur turēt šo papildus "slogu". Iespējams, daudzi nevar to paveikt - kam tas būtu laiks, kam naudiņa, kam vietas piemeklēšana. Par lieliem tilpumiem runas vispār nevar būt -  40 litri droši vien ir maksimums, ko tādā veidā varētu realizēt. Ja kādam ir liela māja, tad cita runa.

Par balvām - nu nezinu, cik tas ir svarīgi. Vai tad tas tiek darīt  balvu dēļ? Par to, ka konkursu noorganizēt nebūtu viegli mēs jau noskadrojām, itkā... Bet tomēr, ja nu, tad balvu lietu atrisina dalības maksa, kas, kā saprotams, pasliktina dalībnieku skaita pieaugumu. Līdz ar to paliek sponsori - kur atrast? Njā... Var jau palaimēties un kāda liela uzņēmuma svarīgi činavnieki varbūt arī ir "slimi" ar akvārijiem un tādā veidā var tikt pie atbalsta ar atbilstošu uzņēmuma reklamēšanu, bet tādi vēl jāatrod. Kā arī tad tas visticamāk nevarētu būt bilžu konkurss, bet vajadzētu būt izstādei-konkursam. Kas paliek pāri? Pēc konkursa (vai arī izstādes) var piedāvāt akvāriju pārdot, tādejādi atpelnot ieguldītos līdzkeļus, bet kas un ar kādu varbūtību pirks? Pa lielam, manuprāt, esam izskatijuši dažādas iespējamās versijas saistībā ar balvu lietām.

Par akvāriju noformējumu izstādei... Tik tiešām, ja notiek izstāde "dzīvajā", tad nebūtu slikti stendu papildināt ar dažādu tapšanas stadiju bildēm, tas tikai pastiprinātu eksponātu. Šādā gadījumā gan informācija par izstādi un to, kādā formātā būtu vēlams sagatavot eksponātus, ir jāizsludina krietnu laiku iepriekš. Manuprāt, Dabas muzeja izstādei (ja tāda nākamgad paredzēta) plāni jāsāk kalt jau šobrīd.

Nu tas tā manas pārdomas...
Kā prakse parādija - newbs nevar no marta līdz jūnija sākumam iestartēt mazu akvāriju un novest to bezalģu izskatā :P
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sest Jūn 18, 2011 3:32 pm

Es arī nedomāju, ka ''kruto'' aquascaperu konkursu jātaisa Latvijā. Mana doma bija piesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku, radīt viņos interesi un kaut kā iedvest uzdrīkstēšanos, uzdrīkstēšanos pamēģināt.  Protams, ka uz pasaules fona Latvijas mēroga konkurss visticamāk no aquascaping'a viedokļa būs salīdzinoši zemā līmenī. Bet tas nebūt netraucē, un domāt, ka, ja nav ''pasaules līmenis'' (kas tas vispār ir?), tad nevaram uztaisīt skaistu, pievilcīgu akvāriju, ir melošana sev. Nu nav visiem jābūt Amano, bet izmantot daudzus ''Nature aquarium'' principus var taču ikkatrs savā akvārijā.
Pie tam ja runājam par šī hobija popularizēšanu, tad ir arī jābrauc pavisam pretējā virzienā. Proti ir jābūt arī vienkāršajiem akvārijiem - kolekcijām, biotopiem, cihlīdniekiem utml. Protams ir atšķirība starp kolekciju un apzināti veidotu kompozīciju, bet tas tad arī būtu šāda konkursa mērķis šo atšķirību parādīt. Ar noteikumu, ja šādu konkursu organizētu kā daļēju apmācību. Tāpat pieļauju, ka par tehnikām, mēslojumiem utt. var runāt un runāt, īpaši ar jaunajiem. Man kaut kā pēdējā laikā rodas iespaids ka liela daļa ir ''krituši'' uz mārketinga precēm. Piemēram, mēslojumiem. Tas nebūt nav akmens Rinča vai tā lietuvieša dārziņā. Bet tauta! Nu taču attopieties! Neviens no šiem mēslojumiem (arī rūpnieciskajiem) nav kaut kāds brīnumlīdzeklis. Visa sāls slēpjas dažādu barības vielu proporciju un metožu pielietošanā. Paskatieties, kas notiek apkārt ārzemju forumos- visi kam nav slinkums kaut ko ķīmiķo citi atklāj sastāvu citi nē. Tas tad arī ir virziens pie kā vajadzētu strādāt - parādīt cilvēkiem, ka var arī savādāk, visam nebūt nav jābūt dārgam, ir tikai jābūt nelielai saprašanai.
Patīkami, ka orhideju izstādē, lai cik tas nebūtu dīvaini, pie nelielā akvāriju skaita, bija redzams īsts ''akvaskeipings'', bija ''zivju zupa'' :D gan arī ''parastais'', ja tā var teikt - tas nav domāts kaut kā nicinoši.
Nu un par balvām. Man šķiet, ka kaut kam, kaut vai niecīgai balvai pretī ir jābūt, kaut vai zivju barība mēnesim, bet vismaz, lai būtu kaut kas... Nu protams par to var diskutēt.
Nupat lasīju, ka ar šādiem konkursiem arī Baltkrievijā neveicas. Jo sponsoru principā nav - šādu konkursu atbalstīja tikai paši etuziasti. Kā arī atsaucība bija salīdzinoši maza.
Starp Citu salīdzinājumam šogad uz IAPLC konkursu tika pieteikti no Latvijas 2 darbi, no Baltkrievijas 3, bet no Lietuvas 8(!!)
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 50

Atbildēt AigarS » Sest Jūn 18, 2011 8:01 pm

Par balvām runājot .. fotokonkursā tika cilvēkim balvas gan no LAK (no tām pašām biedru naudām, kuru nemaz tik daudz nav) un arī no Z-Land; šajā izstādē, Dabas muzejā, ne par kādām balvām vispār runas nebija, bet vienīgais "neLAK" dalībnieks tik un tā saņems vismaz nelielas, bet balviņas par to (arī no manis). Par to, ka būs izstāde botāniskajā dārzā - arī taču te visi zin, bet arī neviens vairāk par to neinteresējas .. :(
Tas gan nenozīmē, ka katru reizi kaut kur vienkārši piedaloties, kaut kas tiks noteikti saņemts, bet nu kaut kāda motivācija piedalīties kluba aktivitātēs domāju ka tā ir, bet neko daudz vairāk pašlaik atļauties nevaram. Ja klubā būtu vairāk biedru ar savām idejām, un ,protams, arī naudas iemaksām (kuras nav nemaz tik lielas!), noteikti būtu vairāk iespēju gan pasākumiem, gan balvām, ... bet te jau laikam nav ne krīze, ne nauda pie vainas, bet laikam vienkārši mūsu iedzimtā daba citu darīto noniecināt, bet pašiem gaidīt visu uz paplātes un pa velti .. :(
spiets rakstīja: ...
Bet tauta! Nu taču attopieties! Neviens no šiem mēslojumiem (arī rūpnieciskajiem) nav kaut kāds brīnumlīdzeklis. Visa sāls slēpjas dažādu barības vielu proporciju un metožu pielietošanā. Paskatieties, kas notiek apkārt ārzemju forumos- visi kam nav slinkums kaut ko ķīmiķo citi atklāj sastāvu citi nē. Tas tad arī ir virziens pie kā vajadzētu strādāt - parādīt cilvēkiem, ka var arī savādāk, visam nebūt nav jābūt dārgam, ir tikai jābūt nelielai saprašanai.
...
Protams, ka brīnumlīdzekļu pasaulē NAV! Bet priekš tam mēs te esam, lai pajautātu/pastāstītu kas ir priekš kā.
Ar "NELIELU saprašanu" šajā ķīmijā tālu netiksi! Kā pats raksti: ".. citi atklāj sastāvu citi nē. ..". Tai vismaz minimālajai, bet saprašanai ir jābūt izvēles brīdī - ko darīt un ko pirkt. 2-3x nopirkt lētāko un pēc tam "ārstēties", 1x nopirkt labu, vai nedarīt vispār neko.
Ārzemju (un arī mūsu pašu) lapās un forumos var atrast daudz jau gatavas receptes un dažādu mēģinājumu aprakstus, gan vairāk, gan mazāk veiksmīgus.  Cilvēks pats var uztaisīt sev VISU, ja tikai ir nepieciešamās zināšanas, instrumenti, apstākļi, .. bet citiem tiešām sanāk lētāk, ātrāk un vienkāršāk nopirkt jau gatavu un pārbaudītu preci, nekā eksperimentēt ar dažādām ķīmiskajām vielām, kuras, starp citu, arī jāatrod un jāatved, pa pāris gramiem nenopirksi, kaut kur jāglabā, ...  Beigu beigās (tfu, tfu, tfu) sliktākajā scenārijā Tev var eksperimenta dēļ sanākt pārstartēt akvāriju (ja, protams, nav priekš tā atsevišķs, kas pats un tā uzturēšana atkal maksā ..)  - ka nesanāk vēl dārgāk, ja tas akvārijs ir vairāk tieši Tavam priekam!?
Un "sāls" ir nevis ".. proporciju un metožu pielietošanā", bet gan PAREIZO proporciju un metožu pielietošanā, līdz kurām ir jānonāk!
Tā lielākā cena, kas tiek maksāta par "rūpnieciskajām" precēm, arī satur sevī to visu eksperimentu, testu, aprakstu, licenču, transporta un vēl daudz citas papildus izmaksas, lai rezultātu varētu droši, ātri, vienkārši un ērti iegādies un izmantot.
Jā, ir cilvēki, kuriem patīk ar tādām lietām ņemties pašiem. Tam arī te ir DIY sadaļas, kas tieši tādām lietām paredzētas.
Ir apsveicama Tava iniciatīva dalīties savā pieredzē ar to visu, bet nevajag uzspiest visiem cilvēkiem nodarboties ar to, kas patīk Tev!

P.S. Mēs taču visi vairāk vai mazāk mākam salocīt un nogriest metālu, pieskrūvēt vienu detaļu pie otras, .. ? Bet paši mašīnas taču sev nebūvējam. Bet ir cilvēki, kas to dara, un viņi nesaka, lai cilvēki attopās, un pārstāj pirkt jau gatavas mašīnas, jo tās taču ir dārgas bet sastāv tikai no metāla un plastmasas detaļām ..
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 51

Atbildēt Vikks » Sest Jūn 18, 2011 8:15 pm

spiets rakstīja: Piemēram, mēslojumiem. Tas nebūt nav akmens Rinča vai tā lietuvieša dārziņā. Bet tauta! Nu taču attopieties! Neviens no šiem mēslojumiem (arī rūpnieciskajiem) nav kaut kāds brīnumlīdzeklis. Visa sāls slēpjas dažādu barības vielu proporciju un metožu pielietošanā.
Ir cilvēki, kas kartupeļus vispirms iestāda, tad ravē, bet vēlāk tos novāc, bet ir ļaudis, kas ieiet veikalā,nopērk pie tam jau sagrieztus kartupeļus, kas saucās frī un neieciklējas.
Kāpēc tad pats nepiedalījies orhideju izstādē ar savu "zivju zupu"??? 
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sest Jūn 18, 2011 9:05 pm

Vikks> vienā ''zivju zupā'' iemetās aļļģe, un nedabūju laicīgi CO2 aparātu, bet otrai zupai viss bija kārtībā.. Un tad vēl atvaļinājums bija paņemts uz to pirmo izskanējušo datumu un beidzās tieši kad bija jāsāk vākties uz izstādi... Nu kā lai saka... esmu latvietis  :embarrass:
AigarS> Nedomāju, ka kaut ko uzspiežu, es vairāk domāju par informācijas sniegšanu, diskusijas izraisīšanu. Pirkt gatavo vai pašam taisīt ir katra izvēle. Bet kluba uzdevums ir dot objektīvu informāciju. No mūsu foruma, kuri jau par pieminētajām lietām interesējas tie jau visu arī zina, ir dzirdējuši, un zina kur sameklēt atbildes.
Runājot vēl par mēslojumu tajā pašā lietuvieša akvārijā, ja nemaldos viņš tur dozēja vairākus ml dienā un mainīja 50% ūdens nedēļā. Un nav svarīgi kādas viņam tur ir proporcijas tajā mēslojumā, rezultātā tas ir Barra ieteiktais princips. Ja pašam ir ''jāpiedzen'' savi maisījumi, tad nekur nav teikts, ka ideāli derēs gatavie nopērkamie. Nu un protams,jo vairāk kāds kaut ko pats ķīmiķos, jo lielāka iespēja arī, ka tie atkritīs kā potenciālie pircēji uz kādu laiku vismaz...  Kas attiecas uz ''lielo cenu'' par rūpnieciskajām precēm, tad tā ir stipri vien pārmaksāta (kā jau daudzām precēm) attiecībā pret daudzumu, un pat ja nav, Ilgtermiņā pašam taisīt ir lētāk.  Labi, tās visas ir pupu mizas, galvenā ideja šajā visā ir viena! Mums Latvijā vienkārši trūkst kvalitatīvas akvaristikas kultūras! Un tā ir tā lieta ko klubs varētu lieliski veicināt un veidot un tāda jau laikam arī sākumā bija tā ideja! Bet tas ir jādara... Tam ir jāvelta laiks, jāiegulda darbs un arī līdzekļi. Vai šodien kāds tam vispār var atlicināt laiku- es nezinu. Kas attiecas uz mūžīgo nīdēšanu pēc pasākumiem - Aizmirstiet! Nav ko tajās vārdu caurejās klausīties. Suņi rej - karavāna iet tālāk, un kad karavāna ir aizgājusi suņi reizēm sāk skriet pakaļ... Dievs ar viņiem....
Par balvām es vairāk tur cepos runājot par to konkursu. Protams, ka tas būtu tikai normāli, ka tiek sarīkotas kādas izstādes vai pasākumi, kuros vienkārši piedalās tusiņa pēc. Ne jau visam ir vajadzīgas balvas...
Lietotāja avatars
Rolandas
LAK biedri
Atbildes: 73
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Rolandas » Sv Jūn 19, 2011 1:53 am

Sveiki,
Labas idejas citiem akvāriju izstāde. Lai konkurētu, ir jābūt vismaz 7 -9 eksponātu. Pakelbti kā sagatavot iepriekš, vismaz pusgadu iepriekš.
Lietuvā ieradīsies, bet jums (Rīga), Jums ir lieliska stratēģiska atrašanās vietu! Kāpēc netiek rādītas kontaktpersonas ar igauņiem? Trīs valstis - jau ir liels. Organizē labi viss - cieta.
Ievadiet tēmu jau strādā pie 2012 izstādē.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 50

Atbildēt AigarS » Sv Jūn 19, 2011 2:12 pm

Rolandas - пиши по русски - переведём для тех, кто не понемает. Тебе можно :)
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Pirm Jūn 20, 2011 10:00 pm

Man bija ienākusi prātā arī Rolandas ideja. Bet nu pat neuzdrošinājos, ko tādu pieminēt. Bet nu skaidrs ir viens, visticamāk, ka pienāks laiks kad arī tāds pasākums notiks. Tikai jautājums - kad tas notiks un kurš to organizēs. Vai nepienāks laiks, kad latvieši atkal varēs kost pirkstos.....
Starp citu vai Igaunijā vispār ir akvāristu klubs, un kāda ir interneta adrese, ja ir tāds klubs?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3328
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Pirm Jūn 20, 2011 10:53 pm

Igaunijā ir akvāristu klubs. Bet viņi vērsti tikai un vienīgi uz Somijas pusi. Jau vairākas reizes sazinājāmies ar viņiem. Viņu ir maz, bet darbi un kolekcijas labas.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Pirm Jūn 20, 2011 11:31 pm

Un kas tad tajā Somijā tāds, ka šie tik lepni...  :confused:
Nu labi...
Jautājums tomēr joprojām atvērts - kā popularizēt šo hobiju Latvijā un kā veidot akvaristikas kultūru Latvijā? Kā dabūt to ''klikšķi'', lai piesaistītu cilvēkus, vai tiešām tur var līdzēt tikai konkursi ar dārgām balvām? Tas izklausās kaut kā banāli. Vai tiešām esam degradējušies tik tālu, ka ja no kaut kā nevar gūt peļņu, tad arī nav vērts ar to nodarboties? Kādas idejas? Kāds Jūsu redzējums?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis