Ar ko pacelt nitrātus?

PartySan
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 23
Pievienojies: Otr Jūn 28, 2016 10:03 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 46

Ar ko pacelt nitrātus?

Atbildēt PartySan » Sv Nov 06, 2016 11:57 am

Ar ko pacelt nitrātus forsētā akvārijā. Viens nosacījums: nevaru lietot KNO3 jo kālijs jau tā ir augšā. Fosfāti apmēram 0.4ppm. Domāju samaisīt tikai plikus nitrātus un piedozēt. Iesakiet lūdzu kaut ko, ko var nopirkt piem. Depo. Paldies!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 900
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Ar ko pacelt nitrātus?

Atbildēt Ined » Sv Nov 06, 2016 3:24 pm

Nez kas ir pliki nitrāti? Augu minerālmēslojumos tie tik un tā būs kaut kādu sāļu anjoni. Ja ne K, tad kāda cita. Atsevišķi pliki vieni paši tie neeksistē. Slāpekļskābi liet tak tur nevar.
Vari pamēģināt tad ar Ca nitrātu, ja vien ar to nenograuj Ca/Mg balansu. Vai ar Mg nitrātu - atkal, ja ar to nenograuj balansu. Prātīgi sarēķinot un ar vismaz daļu osmozes ūdeni, tad var atļauties remineralarizatorā kādu daļu no hlorīdiem ar tiem aizstāt. Ar krāna ūdeni - nu diez vai, šaubos vai izdosies, tā var uz pamatīgu hlorozi un kroplām galotnītēm uzrauties tā, ka nezināsi vairs kā labot.
Vari pamēģināt arī nodzīt lejā pašu K. Tad pamaini vēl papildus ūdeni, atšķaidi visu kārtīgi, kad sasniedz vajadzīgo robežu pēc K, atkal var turpināt dot ar K nitrātu.
Trešais variants - pastiprināt zivju barošanu, lai nitrāti vairāk veidojas paši. Tas der tad, ja ar to P balansu nenojauksi. Kas kurā gadījumā der, tas pašam jādomā. Tāpat bez precīzām analīzēm tā spēlēties nevar, katrs akvārijs savādāks un katrā augi ēd savādāk.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron