Sera Florena

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Sera Florena

Atbildēt nbinc » Cet Apr 03, 2008 4:24 pm

Mai ir jautājums par Sera Florena mēslojumu.
Vai ir kāds analogs, a'ka lētāks istabas augu mēslojums, kuru var Florenas vietā izmantot (ar atbilštošu atšķaidīšanu). Vai varbūt kāds ir redzējis kaut kur SERA Flore Daydrops ?

Izmantoju jau apmēram mēnesi Florenu un visumā esmu apmierināts, izņemot cena ne pārāk patīk. Arī nedz kapēc veikalā tas šad tad pazūd un nākas pirkt vēl dārgāku 100 ml iepakojumu (250 ml maksā ~ 5 Ls, 100 ml 2,60 Ls).

Skatījos vietējā internetveikalā, tur tas prieks tikai 3,19 Ls maksā (250 ml iepakojums), vienīgi problēmas ir ar piegādi, prasa 3 Ls :( par brīvu piegāde tikai no 50 Ls pirkuma. Nu negribās man 16 burkas Florenas pirkt vienā reizē....

Sākumā jau bija doma mēslot ar SERA Flore Daydrops (ikdienas mēslošana), bet to vispār nebiju redzējis ne vienā Zoo bodē. Florena ir domāta nedēļai, bet man ne visai patīk gāzt tādu daudzumu mēslojuma akvārijā (baidos aļģes), tāpēc dozu sadalīju uz pusēm un 2x nedēļa leju klāt.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Re: Sera Florena

Atbildēt Rincis » Cet Apr 03, 2008 10:27 pm

Pacieties kādu laiciņu, top jauns mēslojums, kas arī būs stipri koncentrētāks un pietiks ~ 2500t ūdens.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
piepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 275
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:23 am
Atrašanās vieta: Rīga, Iļģuciems

Atbildēt piepe » Tr Apr 09, 2008 10:18 pm

Ko tu tur ķīmiķo, padalies ar informāciju :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Tr Apr 09, 2008 11:33 pm

Vakar pielēju Rinča mēslojumu... pagaidām neko sliktu (no aļģu puses) nenovēroju. Pielietoju eksperimentālo dozu 10ml uz 300 litriem ūdens.
Lietotāja avatars
DiDi
Reģistrētie lietotāji
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 7:39 pm
Vecums: 40

Atbildēt DiDi » Cet Apr 10, 2008 8:15 am

Es Rinalda doto mēslojumu izmantoju apmēram 6 mēnešus un esmu ļoti apmierināta - augi aug griezdamies, aļğu nav. Tikko esmu saņēmusi otro, uzlaboto porciju, kurā pēc īpaša pieprasījuma ir pievienoti nitrāti. Rezultāti būs zināmi pēc kādām pāris nedēļām.
piepe
Reģistrētie lietotāji
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:23 am
Atrašanās vieta: Rīga, Iļģuciems

Atbildēt piepe » Cet Apr 10, 2008 8:28 am

Dabūju PZ no Rinča, publiski situ pa plecu! Cerams, ka Zooveikalos kaut kad parādīsies "Rinča līnijas" mēslojums akvāriju augiem :)
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Aug 07, 2008 11:49 pm

Negribēju veidot jaunu topiku.

Šajā rakstā ir interesanti dati par dažu ārzemju mēslojumu sastāvu
http://linago.hotmail.ru/text/19.htm#m6

Teiksim manis agrāk izmantotā Florena:
# Fe (Iron Chloride) - 890 mg/l,
# Potassium Chloride - 1.0 mg/l,
# Magnesium Chloride - 2.0 mg/l,
# Boric acid - 2.0 mg/l,
# Sodium bicarbonate - 0.6 mg/l,
# Sulfuric acid - 1.6 mg/l,
# EDTA - 4.0 mg/l.

Rakstā speciāli piemin ka Florenā (un dažos citos mēslojumos) nav tāda svarīga elementa kā Mangāns (manganese).
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Cet Aug 07, 2008 11:59 pm

Interesanti kapēc tā ,jo tie ,kas ražo meslojumus akvārijiem ir lieli kantori un līdz ar to ir labaratorija un nauda (pie'lauju ,ka liela ),kas tiek ieguldīta pētniecībā ?
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Piekt Aug 08, 2008 12:12 am

Parasti jau katrs ražotājs ražo mēlsojumu sēriju. Tas kas nav vienā, ir otrā. Ja lieto visu pēc ražotāja teiktajām instrukcijām, lieto visu sēriju, tad it kā mikro/makro elementu līdzsvaram vajadzētu būt...
..|r|ubb..
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Aug 08, 2008 2:04 am

Domāju Dzintaram taisnība. Daži ražotāji (ja ne visi) cenšas piesaistīt klientus un taisa veselu produktu sēriju, kurus iesaka lietot kopā. Teiksim tās pašas Seras lapā ir rekomendācijas izmantot visu firmas produktu līniju, gandrīz vai rodas sajūta ka nopērkot vienu produktu tas nav pilnvērtīgs, nu it kā tas tiek darīts speciāli :) "izmētā" visus vajadzīgos minerālus pa tabletēm, zemgrunts mēslojumiem un šķidrumiem un gribi vai negribi būs vien viss jāpērk, pie tam piekombinēt klāt teiksim ko no JBL ir vienlīdzīgs - izjaukt visu sistēmu :)

Protams joks, bet nu dažreiz rodas tāda sajūta.

Man vēl šķiet ka tur arī slēpjas visādas patentu lietas - nevar visi taisīt vienu un to pašu jo obligāti kāds būs kādu patentu pārkapis, tāpēc arī tos mēslojumus tādus taisa - vienā ir tas, citā tas, bet kad visu produktu līniju sajauc kopā tad iznāks ka gan JBL, gan Sera, gan arī citiem tas komponentu īpatsvars ir līdzīgs :)
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Piekt Aug 08, 2008 12:26 pm

nbinc rakstīja: Negribēju veidot jaunu topiku.

Šajā rakstā ir interesanti dati par dažu ārzemju mēslojumu sastāvu
http://linago.hotmail.ru/text/19.htm#m6

Teiksim manis agrāk izmantotā Florena:
# Fe (Iron Chloride) - 890 mg/l,
# Potassium Chloride - 1.0 mg/l,
# Magnesium Chloride - 2.0 mg/l,
# Boric acid - 2.0 mg/l,
# Sodium bicarbonate - 0.6 mg/l,
# Sulfuric acid - 1.6 mg/l,
# EDTA - 4.0 mg/l.

Rakstā speciāli piemin ka Florenā (un dažos citos mēslojumos) nav tāda svarīga elementa kā Mangāns (manganese).
Ārprāts, ja tik tiešām tas kas taisījis analīzi florenai ir to uztaisījis pareizi!
Pirmkārt, kur ir mikroelementi ? magnijs, nātrijs un hlors būtu tie mikroelementi???  :ugly:
Otrkārt, es domāju, ka EDTA mērījumam ir radusies milzīga kļūda. Nu vismaz divas nulles vajag klāt, un tad arī tas būtu nepietiekamā daudzumā..
Katrā ziņā, ja šitais viss ir tas, kas ir florenā, tad es  :cry2:
Starpcitu, kuri tad ir tie makroelementi? ~ 0,5 mg kālijs ?
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Piekt Aug 08, 2008 12:36 pm

Nu tie visi cipari jau nav nekādi oficiālie... Kur raksta autors šos ciparus ir dabūjis nav zināms, raksta sākumā tiek aicināts lai viņam sūtot informāciju (jebkurš). Tik pat veiksmīgi var iesūtīt praktiski jebko :).

Es to rakstu tik kā informējošu pieminēju. Nevar teikt ka var 100% uzticēties, bet no otras puses šis resurs man tomēr zināmu uzticību iedveš.

Neviens ražotājs taču neatklās kādas viņiem tās formulas un izejmateriāli.... kaut gan tieši elementu sastāvu tiem vajadzētu norādīt uz iepakojuma.... līdzīgi kā pārtikai produktiem tie galvenie parametri tiek norādīti (kalorijas, tauku saturs, visādi emulgatori un krāsvielas).

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis