Vimi Micro

fellin
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 314
Pievienojies: Pirm Mar 22, 2010 9:09 am
Atrašanās vieta: Bauska

Re: Vimi Micro

Atbildēt fellin » Tr Jan 21, 2015 11:47 pm

Nu mēģināju kaut-ko nobildēt.
Ludvīgija ir ļoti bāla, pat velk uz caurspīdīgumu, parasti tā ir ja ne koša, tad vismaz krāsojums tai ir blīvs, cauri nespīd un no apakšās lapiņas ir sārtas, tagad knapi rozīgas. Ozolītei arī galotnes parasti ir tādas "ar iedegumu" nedaudz brūnganas, bet tagad nav tā iekrāsojuma, tikai gaiši zaļas.
Ir kādas idejas kas tiem varētu trūkt?
Salīdziājumam - kā šie izskatījas kādreiz.
Pievienotie faili
oz3.jpg
ludv2.jpg
ludv.jpg
oz.jpg
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 794
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Cet Jan 22, 2015 9:33 am

Hmm... Vai neesi konkrētajā akvārijā kādu faktoru mainījusi, vai sākusi veikt kaut ko citādāk, vai izlaidusi kādu procesu, ko agrāk neveici?
Starpība ir redzama.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Cet Jan 22, 2015 11:52 am

Vispār man ar mēslošanu nekad nebija ievērots stingrs režīms, mēsloju neregulāri vadoties pēc situācijas (augu izskata, bārdas parādīšanās), akvārijs ir diezgan blīvi apdzīvots. Parasti mēslošanai izmantoju kālija nitrātu lai panāktu balansu ar fosfātiem, jo tie uzkrājas ātrāk, un ja ņemties tikai ar ūdens maiņām, tad vienalga fosfātu/nitrātu attiecība nav pareiza, tāpēc nitrātus pieleju klāt, tie man parasti ir ap 20+/-. Mikro laika gaitā esmu izmantojusi dažādus, sākumā bija tetra, tad bija  Easy-Life ProFito, bija arī vito4, tad vimi, Planta Gainer PRO Ferro+, nākošais bija ar aizdomīgi aso smaku JBL Ferropol 24, un kaut kur ap novembri nopirku atkal vimi, kuru lietoju 2-3 reiz nedēļa pa 1-2 klikiem.
Tas bālums sāka parādīties pēdējo 4-6 nedēļu laikā, pēc aprakstiem varētu būt dzelzs trūkums, sāku palielināt mikro devu, tagad nonācu līdz katru dienu X 2, ja aizmirstu, tad nākamā X 3. Rezultāta nav, tāpēc sāku interesēties, kā iet citiem šā mēslojuma lietotājiem.
Pats akvārijs šobrīd ir pilns ar kriptokarinam, viens ehinodorus, čupiņa ar Hygrophila corymbosa (parastā un kompaktā), kušķis pelijas, mākonis ričījas, no gārstiebrainie tikai ludvīgija un ozolīte. Krāsa zūd arī h.kompakt (parasti jaunas lapiņas arī bija ar "iedegumu") un ehinodoram jaunās lapas arī bija sārtākas, tāgad bālas, kā caurspīdīgas.

Kopskats mēnēša sākumā bija tāds (ozolīte izņemta lai saglābtu no SAE)
Pievienotie faili
2015.01.jpg
Pēdējo reizi labojis 1 - fellin, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 22, 2015 2:03 pm

Tagad es uzdošu banālu jautājumu - kad pēdējo reizi mainīji lampas, un kādas ieliki?  :baby:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Cet Jan 22, 2015 2:52 pm

T8 30w 830 ap 7 mēneši (precīzāk nepateikšu), T5 21w 865 - 4 mēn.
Ir jau doma mainīt 30w, bet nepopulārs izmērs, Bauskā nav, atkal jātiek uz Rīgu.
Es viņas parasti kopā nemainu, tā lai ir ap 4-6 mēneši nobīde. Bet arī tad, kad bija tikai 30w, krāsas blīvumu tas neietekmēja, (toni ja, sarkanīga bija mazāk), bet nevarēja teikt, ka tie ir bāli vai caurspīdīgi. Manāmās izmaiņas uz sarkana iekrāsojuma pusi bija kad ieliku pirmo hagen AQUAGLO, kad vēlreiz tādu nopirku, gaisma un efekts no tas nebija tāds pats, ka no pirmās (viņas nebija viena pēc otras, pa vidu bija cita). Silvania aquastar (ja nekļūdos) mani neiespaidoja, bet savu termiņu nokalpoja, tad atkal atgriezos pie parastajiem 830,840, 865, kas kuru brīdi ir pieejams. Lampas ir stāvējušas arī līdz gadam, bēt tieši tāds efekts, ka šoreiz, ir pirmo reizi pa 5 gadiem. Augi jau man nav nekādi super prasīgi, ar savu izskatu nekad nav "cēluši iebildumus" pret piedāvāto apgaismojumu  :D
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 22, 2015 4:46 pm

Nu lampas tad vēl ok. Es jau iedomājos par 1,5-2  gadiem... Tad tas parasti ir normā. S.Aquastar ir mazāk paredzēta augiem, vairā zivju krāsu izcelšanai. GroLux ir auguu lampa.
Nu ko, jāmēra un jāizskaitļo kas tad pietrūkst. Parasti jau pie vainas ir K un Fe trūkums, bet Tavā gadījumā tie ir.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Cet Jan 22, 2015 4:58 pm

Teorētiski kālijam nevajadzētu trūkt, jo tas ir iekšā gan mikro, gan kālija nitrātā. Es vairāk sliecos uz dzelzi (testa man viņam nav), iegūt to var tikai no mikro, ūdens mums ir atdzelžots, tā kā no krāna nav nekā.
Bet nez cik vel var liet, negribās jau iebraukt kādā aļģu vai zivju veselības problēmā.
Pēdējo reizi labojis 1 - fellin, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 22, 2015 8:15 pm

Vari mēģināt ar ferrotabs. Kādreiz to izmantoju (kad bija iespēja to dabūt pa velti), bija rezultāts. Ekonomisks. Vēl ir ferropol 24 pilienus, bet tas ir padārgs.
fellin
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt fellin » Cet Jan 22, 2015 9:58 pm

Pamēģināšu aizstāt uz laiku vimi ar to aizdomīgo "24" (nav vel izlietots), paskatīšos vai būs starpība.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 794
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Piekt Jan 23, 2015 11:44 am

Es to sākotnēji izmantoju, kas man bija komplektā ar JBL komplektu. Godīgi sakot neesmu visu izpilinājis, bet to tagad esmu aizvietojis ar VIMI, kas satur visus vajadzīgos elementus.
coconut
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Sest Feb 28, 2015 7:48 pm

Atbildēt coconut » Sv Mar 01, 2015 6:00 pm

Es  gribēju izstāstīt par saviem novērojumiem par Vimi šķidro mēslojumu.
Kad ar VIMI Micro man jaunie augi neauga, nu ne pa kam, sadomāju gatavot brāgu, kombinējot ar VIMI "All in one". Un augu augšanas ātrumu varēja gandrīz ar acīm novērot....
All in one izvelējos, jo tur ir galvenie, nepieciešamie makro elementi N,P,K, bez kā augi neaugot, šie N,P, izņemot, K Vimi Micro sastāvā nebija (pieļauju tāpēc nekas man neauga),  netā, salasījos, ka N,P pat ir jābūt ūdenī ar rezervi. Tā nu es turpinu mēslot, protams gan, daudzums ir aptuveni 3 reiz mazāks, kā minēts uz iepakojuma un ne katru dienu, bet reizi 2 dienās. Galvenais rezultāts ir super!
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Mar 02, 2015 3:33 pm

Viss ir pareizi! Ar to arī tie mēslojumi atšķiras - ar NPK un bez NPK. Ja akvārijs ir forsēts (gaismas, co2), tad dabiski, ka pastiprināti ir nepieciešams arī fosfāts un nitrāts, bet ja akvārijs ir neforesēts, tad pie tām normālām vai mazām gaismām fosfāts un nitrāts var uzkrāties neiedomājamos daudzumos un izsaukt aļģu uzliesmojumus. Tāpēc arī neviens normāls ražotājs (Dennerle, JBL u.c.) pamat mikromēslojumos neliek klāt nedz PO4, nedz NO3, jo viņš jau nezin cik liels to līmenis ir katra lietotāju akvārijā. Tie ir jādozē atsevišķiu (ievērojot pareizo attiecību), vadoties no testiem!!! Vimi ir izlēmis piegāzt klāt parastajam Micro arī N un P un nosauca to par all in one. Pie spēcīgām gaismām un co2, to daudzums un attiecība tik lielu lomu nespēlē  ;). Viss augs griezdamies tā pat...
PartySan
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 23
Pievienojies: Otr Jūn 28, 2016 10:03 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 45

Atbildēt PartySan » Cet Aug 25, 2016 7:48 pm

Leju VIMI all in one. Ir Co2 un ap 1W/ltr LED pilna spektra paštaisīts. Mazliet izlien kāda bārda, samazinu gaismas laiku un vimi devu nedaudz un ir ok. Tagad piepirku Siāmas lapsiņas lai bārdu pagrauž. Kad sāku liet all in one augi vnk uzsprāga un sāka kāpt laukā no akvas! ;)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Aug 25, 2016 10:42 pm

PartySan rakstīja:Leju VIMI all in one. Ir Co2 un ap 1W/ltr Kad sāku liet all in one augi vnk uzsprāga un sāka kāpt laukā no akvas! ;)
Nu tas ko teicu - uja ir Co2 un pietiekošas gaismas, tad tas ir labs mēslojums, citādi var sanākt ziepes.
PartySan
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 23
Pievienojies: Otr Jūn 28, 2016 10:03 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 45

Atbildēt PartySan » Tr Nov 09, 2016 9:56 pm

fellin rakstīja:Teorētiski kālijam nevajadzētu trūkt, jo tas ir iekšā gan mikro, gan kālija nitrātā. Es vairāk sliecos uz dzelzi (testa man viņam nav), iegūt to var tikai no mikro, ūdens mums ir atdzelžots, tā kā no krāna nav nekā.
Bet nez cik vel var liet, negribās jau iebraukt kādā aļģu vai zivju veselības problēmā.
Par to atdzelžoto ūdeni runājot: runājos ar vienu zinošu cilvēku Liepājā un lūk secinājumi. Iepriekš eksperimentēju ar jonapmaiņas sveķiem lai mīkstinātu ūdeni, jo pie mums Liepājā ir ļoti ciets ūdensvada ūdens. Rezultātā gan konsultējoties, gan sekojot augu stāvoklim izslēdzu vispār sveķus no aprites. Jo viņi aizvietojot K un Ca jonus ar Na joniem, tādējādi arī mīkstinot ūdeni. Rezultātā Na (natrijs) joni uzkrājas ūdenī nekontrolējamos daudzumos, jo testi tos neņem. Man sveķi bija gan ārējā filtrā (water softener pillow), gan ienākošajā ūdens filtrēšanas sistēmā. Attiecīgi arī pieredzējušākas kolēģes akva agrāk esot bijusi mājā ar pilno atdzelžošanu un jonapmaiņu un augi esot nīkuļojuši. Šobrīd man sveķi ir aizvākti pilnībā un lieku lietā RO ūdens daļu maisot ar krāna ūdeni, un izskatās ka situācija ar augiem ir mainījusies uz labo pusi.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis