Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?

spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 471
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?

Atbildēt spiets » Cet Okt 03, 2019 10:18 am

Jautājums kā tēmas nosaukums? Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?! Ideja sekojoša: Veikalos var nopirkt augu mēslojumu - kapsulas. Neskaitāmām firmām tagad ir - aqua art, tropica, vimi utt.
Netā var atrast dažādas receptes kā cilvēki taisa māla bumbas kopā ar mēslojumiem, bet vai kāds ir uzgājis internetā receptes, ko tajās kapsulās likt iekšā? Pašas kapsulas var nopirkt ebay'ā. Bet kādus reaģentus likt iekšā? Es neesmu pārliecināts, ka tur derēs viegli šķīstoši pulverīši..

Esmu tās kapsulas ārdījis ārā un ir vismaz 2 varianti:
1) Ilgspēlējošas kapsulas, kuras izskatās ka satur ''osmocote'' vai ko līdzīgu un tās bumbiņas cik noprotu lēnām atdod barības vielas bet neizķšīst. Aqua art firmai vēl ieberot to saturu ūdenī uzbreist tādi kā želejas gabaliņi - nezinu ar kādu nolūku tie ir salikti, vai lai uzsūktu izšķīdušās barības vielas un lēnāk atdotu vai kāpēc... Iebeot glāzē ar ūdeni tās bumbiņas nešķīst, bet TDS vētība ceļas, tātad kaut kas tur tomēr šķīst.
2)Esmu ārdījis Vimi kapsulas. Tām savukārt ir pulveris iekšā un izskatās klāt ir sīki melni gabaliņi ļoti atgādina kūdru, bet varbūt tas ir kāds reaģents. Uzlejot ūdeni - rezultāts ir tas pats - tas pulveris nešķīst pat pēc vairākām dienām, bet TDS vērtības ceļas.
Tad nu jautājums vai esat kaut kur redzējuši kā pašam izgatavot tādas kapsulas. Un varbūt @Ined var no ķīmiķa skatu punkta ieteikt kādas idejas kādus reaģentus tādās kapsulās varētu salikt iekšā?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 927
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?

Atbildēt Ined » Otr Okt 08, 2019 2:21 pm

Standarta variants ir lēni šķīstošie kompleksie minerālmēsli ielikti medikamentu želejas kapsulās. Osmocote un līdzīgie.
Man patīk vēl viens variants - kapsulās ieliek gabaliņus no istabas augu augsnē iespraužamajem stienīšiem. Veikalos Mājai un dārzam tirgo ASB Greenworld universālās mēslojuma nūjiņas ziedošajiem un dekoratīvajiem augiem ar NPK 10:5:7 un Mg. Labi aug ar šiem, it īpaši eriokauloni un ludvigijas.
Vēl taisu nimfejām un kriptokarīnām zem saknēm liekamas "marmelādes" no kartupeļu cietes un parastajiem akvārija augu mēslojumiem. Var no jebkuriem saviem sataisītajiem koncentrātiem. Droši vien arī no pirktajām pudelēm var. Tikai makro atsevišķi. Mikro arī atsevišķi. Viss uz dullo. Mēslojuma šķidrumā iemaisa cieti, to vajag daudz, un tad uzsilda. Tā, lai sanāk ļoti biezs klīsteris. Uz cepamā papīra paplātē izlīdzina plānā kārtā un izžāvē. Sausu satin rullītī kā ruleti un griež pa gabaliņam - cik vajag. Tieši cik vajag - kā jau parasti, nevajag pārspīlēt, ieliek zem saknēm pa kriksim un skatās pēc augiem. Ciete mazāk piesārņo ūdeni nekā ar želatīnu taisītie olbaltumvielas saturošie mēslojumi. Atliekas cietei apēdīs tārpiņi un gliemezīši, nekas pēc tam nav jāsifonē. Arī nedrūp tik viegli kā uz agara bāzes. Tā ir sena "slepenā" padomju laika Maskavas "ptičkas" recepte skaistu augu audzēšanai pārdošanai))))
Ar māliem neesmu taisījusi.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 471
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?

Atbildēt spiets » Otr Okt 08, 2019 3:14 pm

Oho! Paldies! Labas idejas pameti!!
Bet kā ar to mēslojumu nūjiņu likšanu kapsulā? Vai tas ir īsti vajadzīgs? Vai tas būtiski palēninātu un izveidotu vienmērīgāku mēslojuma izkļūšanu apkārtējā vidē?
Pirms gadiem padsmit liku kaut kādas mēslojuma nūjiņas gruntī. Toreiz laikam auga labāk, bet kad mēģināju viņas izrakt no grunts, tad viņas bija melnas un smirdēja pēc sērūdeņraža.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 927
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Kā izgatavot augu mēslojumu kapsulas?

Atbildēt Ined » Piekt Okt 11, 2019 5:37 pm

Šīs te nūjiņas, nonākušas ūdenī, ātri pārvēršas par kaut kādu mīkstu, gaišu recekli. Akvārijā iestumt gruntī zem saknēm gandrīz nevar paspēt. Bet kapsulās var bez problēmām. Tad arī lēnāk izdalās minerālvielas.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron