Skimmers

Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 154
Pievienojies: Cet Jūn 03, 2010 11:22 am
Atrašanās vieta: Vidzeme

Skimmers

Atbildēt Ponds » Piekt Jūn 04, 2010 11:28 am

Vadoties pēc rekomendācijām, taisot dīķi,  uzbūvēju arī skimmeri. Tomēr tas faktiski nestrādā, laikam konstrukcija neveiksmīga. Vai kādam dīķa īpašniekam ir skimmers, kas strādā labi?
Pēdējo reizi labojis 1 - Ponds, labots 0 reizi.
WARNING - Keeping Koi IS addictive. It can become an obsession - trust me, I know!
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2334
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Skimmers

Atbildēt Mongoose » Pirm Jūn 07, 2010 10:42 am

Grūti ko komentēt - no pieredzes ar skimmeriem jūrā - saldūdens ļoti slikti putojās salīdzinājumā ar sālsūdeni - vajag vismaz reizes 2-3 jaudīgāku sūkni gaisa sašķelšanai - man liekās ka uz kādu 10m3 ūdens daudzumu vajadzēs ~40 000l/h sūkni. Lai gan jāeksperimentē - dīķim ūdens parasti ir ļoti mīksts un tas arī potojās labāk kā ciets saldūdens...
man liekās ka labāka doma ir izveidot jaudīgu apvienoto filtru - mehāniskais un biofiltrs.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Pirm Jūn 07, 2010 1:03 pm

Ir man ir, filtri. Ar skimmeri saprotu ierīci ūdens virsmas netīrumu savākšanai. Tipa lapas, putas utt Pēc idejas lapām būtu lēnām jāpeld uz slkimmeri un tur jāpaliek. Par cik gatavie ir dārgi
http://www.koivide.lv/lv/equipment/equi ... le/flange/
tad taisot dīķi, kaut ko līdzīgu uztaisīju pats. īsti nedarbojas, Šķiet zinu kapēc, bet gribētu uzzināt citu pieredzi
WARNING - Keeping Koi IS addictive. It can become an obsession - trust me, I know!
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Pirm Jūn 07, 2010 1:14 pm

Nu te Skimmer laikam nav tas pats ko jūras akvārijā sauc par skimmeri (putu atdalītāju)

Ponds laikam bija domājis Surface Skimmer, tas gan ir domāts tieši netīrumu savākšanai no ūdens virsmas.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2334
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Jūn 07, 2010 1:28 pm

Nu jā - tagad tik iraudzīju saiti un domu ko tas dara. 
Ja ir problēmas ar lapām tad droši vien laba lieta lai tās negrimst un nepūst, bet bieži vien tās ieķerās pie kresta augu lapām vai ūdensrožu lapām tā arī līdz savācamai vietai netiekot. Man laimējies ka no kokiem lapas rudenī daudz dīķī netiek sapūstas, parasti tās pāris dienas peld, par to laiku ar tauriņķeramo nosmeļu kad tās ir sapūstas pie kāda dīķa krasta.
Bet taisi tik augšā un ieliec te bildes kas sanācis, kā taisīji - noderēs.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Otr Jūn 08, 2010 10:17 am

Man ir krasta līnijā ietaisīts ielaidums apmērram 50X40 liels un ap 50 cm dzilš, apakšā kolektors, no kura aiziet truba uz filtru. Ūdens līmenis virs kolektora ap 40 cm. Visa tā rezultātā ūdeni filtriem piegadā, bet lapas un citi gruži skimmerī nesavācas. 
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Piekt Jūl 16, 2010 8:59 am

Dabā tas izskatās šādi:
(uz ūdensrozi neskatieties, tā tika nejauši norauta, un tur ir vienkārši ielikta)

Izskatās gan, ka problēmas ar lapām un citiem gružiem, ko sapūš vējš, vai peldošajām augu atmirušajām daļām, ir tikai man.
Kā rakstīju, skimmers īsti netrādā. Tagad domāju, ka traps ir par dziļu, būtu priekša jāliek barjera, lai pāri tai tiek tikai pāris centimetri no ūdens virsmas- tad vajadzētu būt vajadzīgajai "virsmas" plūsmai
Pievienotie faili
3.JPG
Puteklis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Sv Dec 05, 2010 8:27 pm

Atbildēt Puteklis » Pirm Dec 06, 2010 6:29 pm

Skimmeris pats par sevi visus peldošos gružus nesavāks- labs skimmeris pievilks gružus ne tālākus par 0,5m. Viltība ir uzstādīšanā- skimmeri jāuzstāda tajā dīķa malā, uz kuru pūš valdošie vēji. Būtībā pamatdarbu izdara vējš, skimmeris gružus tikai savāc. Ja īsti nav zināms kur tie pūš, kādu laiku pavēro dīķi- kurā kabatā peldošie gruži pārsvarā uzkrājas, tur arī skimmeris jāuzstāda. Ja ir vairākas tādas kabatas, tad īstu efektu diemžēl varēs panākt tikai ar vairākiem skimmeriem. Ja šo lietu zina savlaicīgi, tad dīķa konfigurāciju atbilstoši arī ieplāno. Vispār skimmeris ir ļoti vērtīga lieta- jo vairāk peldošo gružu tiek savākts, jo mazāk tie samirkst, nogrimst dibenā un sāk sadalīties (lasi- patērē skābekli un rada indīgās gāzes). Skimmerus var izgatavot pats (internetā var izrakt daudz informācijas), var iegādāties gatavus.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Otr Dec 21, 2010 10:16 pm

Vējš mainās.. Ticu, ka saliekot skimmerus visās pusēs, palīdzēs. Ja taisīšu nākošo dīķi, salikšu..
Puteklis1
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Otr Dec 07, 2010 7:28 pm

Atbildēt Puteklis1 » Cet Jūl 11, 2013 8:20 pm

Šis ir lēts un efektīvs skimmeris  http://www.akvedukts.lv/lv/e-noliktava?item=556907 . Pievieno sūkņa uzsūkšanas līnijai.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 783
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 29

Atbildēt Maarcis » Tr Mai 23, 2018 8:03 am

Es tagad arī sāku domāt par dīķa skimmera uzstādīšanu, lai kaut cik nodrošinātu dīķa virsmas attīrīšanu. Esmu novērojis kurās dīķa krasta zonās savācas ziedputekšņi, kāds zāles stiebrs un kāda lapa tagad. Pagājušā gada nogalē visu smēlu ar ķeramo tīkliņu, bet šogad sāku domāt par skimera uzstādīšanu.
Dīķim man ir izveidots arī ūdens notekgrāvis, lai tas neizietu no krastiem, tomēr lai vai kā tas novadītu lieko ūdeni, netīrumus tik veiksmīgi tas neaizvada.

Man bija doma uzlikt peldošo skimeri, cena līdz 100 EUR, varētu vēl paņemt uz nākotnes tīrības fona. DEPO ieraudzīju vienu tādu dīķa skimmeri un sāko domāt, vai noderētu. Instrukcijā bija rakstīts, ka attīra līdz 25m2 teorētisko ūdens virsmu, dzīvē, protams, tas būs kādi vien 10m2 labi ja. Par cik man netīrumu uzkrājošās zonas ir pamaz (šobrīt dienvidrietumu krasta zona), ielaistais skimmers varētu ar to tikt galā. Ļoti līdzīgs šim modelim, kas gan te ir krietni ar uzcenojumu:
http://www.vienmer.lv/?l=1&c=270&p=14317
Pievienotie faili
41nkYLzowRL.jpg
41nkYLzowRL.jpg (27.94 KiB) Apskatīts 99 reizes

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis