Pagājusī ziema

Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 514
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Re: Pagājusī ziema

Atbildēt zaraza » Tr Mai 11, 2016 7:16 pm

Ined, man tavējās sadīga 100%. No ķīniešiem, kā jau minēju, ne vairāk kā 40% dīgst... Šitiem komaroviem arī asni ir drusku savādāki - ar iesārtu galiņu.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 854
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Tr Mai 11, 2016 11:11 pm

Tiem otriem - Astrahaņas tīrajām nuciferām arī man diedzējot bija asni ar brūni sārtiem galiņiem.Tāpat kā komaroviem. Tikai auga uz priekšu tie straujāk. Nezināju, ka dīgsti lotosiem var būt savādākā krāsā arī, bet nekad neesmu diedzējusi ķīniešu sēklas. Ir bijis kārdinājums, it īpaši, kad ebay bildēs saskatās tos visādos skaistos pundurauguma un pildītos un zilziedainos lotosus. Tikai nav jau vietas, kur tādus pārziemināt.
Par Komarova lotosiem Igaunijā es arī nebiju līdz šim dzirdējusi. Nupat paprasīju ko par tādiem dzirdējis viens man pazīstams pavisam traks augu kolekcionārs no Haapsalu. Un izrādās, ka Raimo pašam tie nu jau pāris gadus kā augot un pagaidām esot ziemojuši sekmīgi. Ziedot arī. Tas ir pie pašas jūras malas, nedaudz pat jau iesāļā ūdenī. Tad jau laikam arī Vidzemē ir pavisam reāli saaudzēt līdzīgas lotosu plantācijas kā bija redzams tajā video :)
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 159
Pievienojies: Cet Jūn 03, 2010 11:22 am
Atrašanās vieta: Vidzeme

Atbildēt Ponds » Piekt Mai 20, 2016 5:03 pm

Atsūtīja 14 sēklas. 7 novīlēju sānus, kā ieteikts (tas notika pirms Ined instrukcijas) un 12. maijā ieliku ūdenī, kā forumos rādīja. Uzbrieda pa nakti. Riktīgi. Turpmāk mainīju ūdeni, bet nekas nenotika, līdz vakar (20. maijs) vienai parādījās asns. Nezinu ], kā būs tālāk..
Otrai porcijai nogriezīšu galus, kā ined ieteica, jo novīlētais sāns itkā nepalīdzēja, asns vienalga iznāca ārā pa galu..
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Pirm Mai 23, 2016 5:32 pm

Tā arī ir, asni lotosiem nāk ārā tieši pa apaļāko galu. It kā vajadzētu spēt izlauzties arī pa neapgrieztu galu. Kaut kā taču viņi savvaļā dīgst.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Otr Mai 31, 2016 11:15 am

Nelumbas pirmajā porcijā izdīga 4, otrajā 3, tā kā dīdzība bija ap 50%.
Ieliku tagad dīķī, iestādīju ūdensrožu zemē (tajā, ko var nopirkt veikalā) virsū uzbēru ap 1cm granti - lai zivis neizrakā.
Skatīsimies, kas būs tālāk.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Piekt Jūn 03, 2016 12:22 pm

Kas to būtu domājis, ka lotosi izvērtīsies par tādu foršu tēmu. Varbūt vajag atdalīt lotosus atsevišķi? Varētu sanākt interesanti.

Piemēram, man, šķiet, visi prieki diemžēl galā - kamēr es vēl čammājos un vannu neieraku, atnāca vārnas un izmakšķerēja no spaiņa visus manus lotosus kopā ar savu samērcēto maizi... Vakarā pēc darba, protams, visi sažuvuši saulē. Nē, nu labi - kaut kādas skrandas tur spainī vēl peld, varbūt kāda sakne kaut ko vēl izdzīs, bet vispār tādas gaisīgas cerības.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Piekt Jūn 03, 2016 2:33 pm

Kā tev veicas :embarrass:
Vispār jau lotosi ir izturīgi, varbūt, ka vēl atjēgsies. Savvaļā tie tāpat reizēm izžūst un vēlāk atkal ataug, tikai tad saknes ir jau lielas, ar barības un mitruma rezervēm. Bet šeit bija mazi sējenīši. Ja tā arī neizdosies savus vairs atdzīvināt, varu priekš tevis atdalīt pa atvasei no saviem Komaroviem un Astrahaņas nuciferām. Mani tiešām ļoti ieinteresējis kā tie augtu un ziemotu vēl citās vietās.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt zaraza » Piekt Jūn 03, 2016 5:00 pm

Eh, nu vot tā man veicas, jā. Pat prātā nenāca, ka vārnām būtu kas darāms tādā ūdens spainī, bet redz kā - viņas salasa izmestu maizi, iemērc tādā baļļiņā un gaida, kad paliks mīksta, tad nāk pakaļ un vandās pa spaini, lai dabūtu savu mantu atpakaļ. Ka tur kaut kādi lotosi sabāzti - nu ko padarīsi, kas nu tādai vārnai daļas par kaut kādiem lakstiem. Žēl gan, ka nu tik knapi bija saknes palaiduši.
Pārliku mazā trauciņā pārpalikumus, gaidīšu atkal. Ja nu nekā, tad būs jābrauc uz Pūri! Paldies par piedāvājumu.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Tr Jūn 08, 2016 11:48 am

Ined: > Komaroviem un Astrahaņas nuciferām...
Kas tās par Astrahaņas nuciferām.?
Man 7 komarovi ir jau dīķi, diviem jau ir pa 2 lapiņām, pārejiem pa vienai. Cerams, ka šitās salnas (Vidzemē) neko nepadarīs.
Starp citu man ir arī ūdens kannas. Bija 4 šķirnes, palika 2, bet tās diezgan smuki aug. Ziedi ar smuki, vienai bija dzelteni .. Šķiet varēšu padalīties, ja kādam interesē. Tās ir kultūrkannas, bet ir arī man dabīgā - tā sauktā pulverveida kanna, bet tā šķiet mūsu klimatu neatzīst un tā smuki neaug..

PS Atsevišķu tēmu var uztaisīt, citādi, kad meklē, nevar atrast, kurā pavedienā bija..
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Tr Jūn 08, 2016 12:32 pm

Ponds rakstīja:Kas tās par Astrahaņas nuciferām.?
Tie ir parastie lotosi - Nelumbo nucifera, teorētiski tādi paši kā ķīniešiem, bet praktiski arī kaut kāds ziemcietīgāks klons. Aug Volgā. Man atsūtīja sēklas no Astrahaņas, tajā reģionā arī ievāktas. Pēc ziemcietības tuvojas Komarova pasugai, bet ne pilnīgi. Paziņām Grobiņā dīķī ir izturējis, bet vēl nav uzziedējis. Tā kā nezinu ar ko atšķirsies no Komarova un vai vispār atšķirsies. Krievu paziņas teica, ka arī būs rozā ziedi. Kad vēl auga visi stādi pie manis, tad Komarovi auga straujāk un lapas ir tiem lielākas.
Man pašai abi lotosi sēž istabā fitofiltrā, kur ziemošana nav aktuāla, aug labi. Tiem laikam patīk, ka ūdens zem saknēm skalojas un zivis organiku sakakā pietiekami. Bet vēl nav uzziedējuši. Ceru uz šogadu. Ja gribi pamēģināt pie sevis, ir iespējams vēl no astrahaņieša kādu mazu atvasīti atdalīt. Un, ja interesē, ir vēl lērums ar liekām mazām nimfejām Spartaņec. Taisos drīz ravēt. Krievu saitos var atrast, kas tas par zvēru. Mans nācis no staraqua.ru krājumiem. Rudenī gan to jāziemina pagrabā.
Reizēm esmu Rīgā, varu kādreiz paņemt līdzi. Pa pastu lotosu stādi diez vai dzīvi galā nonāktu.
Un ūdens kannas būtu interesanti pamēģināt fitofiltram. Nekad tādas nav bijušas, varētu būt skaistas. Klasiskie istabas augi tajā izskatās ne visai, izņemot papirusa niedres. Pamazām tos tur aizvietoju ar visādiem dabiskajiem slapju vietu augiem.
Vispār ziemcietīgs un dīķim derīgs varētu būt vēl viens lotoss Nelumbo lutea, kurš iztur Kanādas ziemas, ar dzelteniem ziediem. Bija pieminētas sēklas tur pat, kur savu komarovu atradi. Man tas pagaidām nav, neko vairāk par viņu nezinu.
Un te vēl atradu šo to, līdz šim man nezināmu, par lotosu stādīšanu un kopšanu
http://iwgs.org/lotus-care-sheet/
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Pirm Jūn 13, 2016 3:14 pm

Ined, paldies par atbildi.
Nez vai labi tagad kaut ko dalīt un raut ārā. Samainīties varētu rudenī. Es pamatā uzturos Rīgā, tā kā sarunāsim..
A par tām ūdensrozēm - apskatījos to spartanec, izskatās, ka tā "dzivo" akvārijos, a man tāda nav...
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Pirm Jūn 13, 2016 9:08 pm

Lotosus tiešām drošāk aiztikt rudenī, kad saknes jau sākušas aizmigt. Bet šī nimfeja vasarās labi aug arī ārā, miniatūra un zema, tikai ziemot ārā nespēj. Kad ūdens paliek vēsāks un dienas īsākas, veido arī snaudošos gumiņus, kurus var ziemā glabāt sausus vēsā vietā, tieši tāpat kā Āzijā tirgo citas nimfejas.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Otr Jūn 14, 2016 4:38 pm

Ok, pārliecināji ... jau jau tās ūdensrozītes metīsi ārā...
PMs, šķiet, te darbojas, uzraksti, kad Rīgā tās varētu savākt, un kur..
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ponds » Otr Jūn 28, 2016 11:08 am

Tad, kad ieliku tos Komarovus dīķī, smuki iznāca lapiņas. Pēc tam bija tā sērija ar trakajām salnām. Mīnusos šķiet nebija, bet tuvu tam. Pēc tam karstums..
Rezultātā lapiņas ir kaut kas noēdis un, izskatās, ka visiem būs beigas. Nezinu, ko nepareizi daru.
Iespējams, ka dīķa temperatūra ir par zemu. Man ir kādi 55 m2 ar aktīvu filtrāciju - kas nozīmē, ka ūdens visu laiku tiek maisīts. Iespējams, ka tad grādi ir par maz. Ūdensrozes gan šogad zied daudz un krāšņi...
Pēdējo reizi labojis 1 - Ponds, labots 0 reizi.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Otr Jūn 28, 2016 12:45 pm

Lotosiem tā ir - kamēr vēl jauni sējeņi, ļoti viegli pūst. Pēc tam, kad iesāk augt aktīvi, nekas traks ar šiem vairs nenotiek. Šobrīd noderētu ļoti prātīgi atraust dubļus nost no saknēm, noņemt nost visu glumo un sapuvušo sēklas palieku un mīkstos, jau glumos lapu kātus, bet pašu sakni neraustīt un ārā necelt. Un pēc tam nogaidīt, pilnīgi iespējams, ka tiem vēl izdzīsies kādas sakņu galu atvasītes. Tie kā vārpatas parasti tik ložņā uz priekšu, ja nav iesēdināti norobežotā grozā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis