Kaarlizz dīķis.

shogun
LAK biedri
Atbildes: 387
Pievienojies: Sest Jan 02, 2010 5:18 pm
Atrašanās vieta: Rīga, Sarkandaugava
Vecums: 53

Re: Kaarlizz dīķis.

Atbildēt shogun » Otr Jūn 18, 2013 10:53 pm

Daudzus gadus atpakaļ,lai pasargātu dažus Ziemeļkurzemes ezerus,tajos tika ielaists milzīgs daudzums balta amūra mazuļu,kas šajos ezeros radīja ekoloģisku katastrofu.Tika norītas glīvenes un raglapes,tāpēc nenormāli sāka augt pavedienaļģes,kurām nezin kāpēc amūri nepiegrieza vērību.Pateicoties pāris aukstām ziemām amūru populācija praktiski iznīka,un ezeri pamazām atguvās.
Lietotāja avatars
Ponds
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 158
Pievienojies: Cet Jūn 03, 2010 11:22 am
Atrašanās vieta: Vidzeme

Atbildēt Ponds » Pirm Jūl 01, 2013 4:37 pm

Esmu vairākkārt dzirdējis par amūriem, bet neesmu dzirdējis, ka tie būtu pārziemojuši... Manuprāt ,plēves dīķī tādu nevajag. Zaļaļges labi "ņem" UV lampa, kaut gan fotogrāfijās izskatās, ka Tev tur ir zilaļģes, tās faktiski neņem nekas. Kaut ko esmu dzirdējis par miežu salmiem, kas tie samazina zilaļgu izplatību. Manuprāt, reāli ir 2 veidi kā ar tām cīnīties - mehāniski izzvejojot ik pa brīdim, vai arī samazinot zilaļģēm barības bāzi - tipa mazāk zivju, vairāk augu..

Par peldošajiem filtriem:
Es patreiz esmu tādu uztaisījis, eksperimentēju ar augiem, jo ir jāatrod tie, kuriem nevajag zemi.
Idejas konstrukcijām var būt, piemēram, šādas:
1. zālāju reste (paredzēta, lai liktu bruģa vietā, lielajos būvmateriālu veikalos dabūjami 50x50cm zaļi plastmasas kvadrāti ar caurumiem, kurus var savienot, maksā ap 2,50 gabalā + Neste Tea pudeles (viens tips īsti neder, bet, piemēram, "citronu" pas labi),  Ideja konstrukcijai ir - piepilda pudeli līdz pusei, vai par 2/3, izbāz galu cauri restei, un otrā pusē uzskrūvē korķi. Tieši Neste Tea pudelēm ir plati kakli, kas smuki der restes caurumos. Pudeles ir kā pludiņi, kas notur resti vajadzīgā dziļumā.  Augus sākumā ar auklu pie restes piesien. Trūkums - redzami pudeļu dibeni, nav skaidrs, kā tos "noformēt"
2. Ziemassvētku adventes vainaga putuplasts - Depo, piemēram, apaļi gredzeni ar cauru vidu, maksā ap pus latu  floristikas nodaļā+ sīpolpuķu trauki - tādi lēzeni zaļi caurumoti trauki, kurus lieto, lai peles stādījumos netiku klāt. Var piemeklēt pēc izmēra, lai iet putuplasta caurumā, vai piestiprināt apakšā, piemēram, ar elektriķu savilcēm. Trūkums- baltais putuplasts neiederas starp augiem - uzlīmēju tūbu virsū - Depo var nopirkt tādu tumši zaļu, kas labi stiepjas,  un vispār ir paredzēti augu mitrināšanai- vienu malu ieliekot ūdenī, otru zem puķu podiem. Šis variants labi peld pa dīķi, zivis ar to spēlē futbolu, jeb man tos bīda no viena dīķa gala uz otru. Ieliekot tur, piemēram avotu veronikas kātu, tā ātri aug un apaug visu riņķi. Zivis neko izdarīt nevar, jo īsti klāt netiek. Ideja nošpikota no interneta veikalos redzētajiem gatavajiem komplektiem, tik Latvijā tādu nav.

Ja kādam interese varu ar kādu bildi ielikt.

Vispār par augiem, kas aug bez zemes - ārzemju avoti iesaka  purva skalbi (iris psudocorus)  , izskatās arī, ka vienkāršā ežgalvīte derēs,  bultene ar ,un daži citi- kā teicu, patreiz pārbaudu...
Pēdējo reizi labojis 1 - Ponds, labots 0 reizi.
WARNING - Keeping Koi IS addictive. It can become an obsession - trust me, I know!
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 785
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Tr Aug 02, 2017 11:42 am

kaarlizz rakstīja:
Cet Dec 30, 2010 8:14 pm
Kādu laiku biju nozudis...
Priekš lauku dīķa(ap 0,6h) pēc dažu cilvēku pieredzes nopirku 5w aeratoru ar divām izejām, iekšs DEPO. Nu tas jau ir izgrauzis divus āliņģus katru nedaudz vairāk par metru diametrā. Biju nedaudz pārsteigts. Plānoju no dekoratīvā dīķa visus pričendāļus izvākt ārā un to vietā vienu tādu pašu aeratoru.
Par metānu es jau sāku uztraukties, jo rudenī sabira daudz ozola un kļavu lapas. Pavasarī atklāsies, kādas bija sekas...
Sveiks!

Cik lasīju Tavu foruma sadaļu, tad liki iekšā aeratoru savā dīķi.

Kā Tu darbināji savu aeratoru ziemas ausktajos mēnešos? Liki iekštelpās, vai arī siltināji to ārtelpās vai arī kā citādāk? Cik dziļi gremdēji tā izvada vadus?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis