Gyrinocheilus aymonieri tuvu sprādzienam

aguccz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Tr Nov 07, 2018 2:55 pm

Gyrinocheilus aymonieri tuvu sprādzienam

Atbildēt aguccz » Tr Nov 07, 2018 3:27 pm

Sveiki. Gandrīz viss forums izlasīts, īsti atbildi neradu. Problēma ir ar samu. Liekas, ka drīz sprāgs pušu. Bet ir diezgan aktīvs un žiperīgs. Ir izdots bactopur kurss (tas bija spuru puves dēļ mollijai) un pirms tam veiksmīgi izkaroju cīņu ar punktu slimību. Vai varu kā tam nabagam palīdzēt vai arī negaidīt sprādzienu un sūtīt uz citiem akvārijiem?
IMG_20181107_145128.jpg
IMG_20181107_145128.jpg (133.19 KiB) Apskatīts 753 reizes
Akvārijs 40l Resun DM400 ar oriģinālo filtru un gaismu, temp 25oC, ir burbuļi. Augi-2 anubiasi, kriptokorīna, acorus un vel viens kam nosaukumu nezinu, mazs raglapes zariņš un "sūnu bumbulis" kokosa čaula un mākslīgā mājiņa un mākslīgais augs.
Zivis- 2 mollijas, pecīlija, neons, 2 razboras, 3 danio un resnais gyrinocheilus aymonieri un 2 helēnas.

Ūdeni pamainu katru 2. - 3. dienu pa 5l. Reizi nedēļā sifonēju grunti.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 471
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Gyrinocheilus aymonieri tuvu sprādzienam

Atbildēt spiets » Cet Nov 08, 2018 12:04 pm

Vai tā zivs citus simptomus nerāda, piemēram peldot negāzelējas, nešūpojas uz sāniem?
Vispār viņai var būt vairākas slimības ar šādiem simptomiem. Tā var būt gan bakteriāla saslimšana, gan sēnīšu. Problēma ir apstāklī, ka viņa ir uzpūtusies un ka viņai ir jau uz ķermeņa tie sarkanigie punktiņi, jēlumiņi. Parasti, ja parādās tādi sarkani izkaisīti jēlumiņi vai punktiņi un pleķīši, tad visticamāk ka baktērijas (un arī tā pati sēne, ja tāda ir) ir jau nonākušas visā asinsrites sistēmā, un tādēļ, ka inficēti arī iekšējie orgāni, tāpēc tā zivs pūšas viņai rodas ascīts. Tur visticamāk var glābt tikai antibiotikas, bet aptiekā tāpat antibiotikas neviens nedos. Turklāt zivīm ar tik ielaistu slimību izveseļošanās prognozes ir ļoti sliktas. Serai ir tāds bactopur direct tabletes, bet tās nav īpaši stipras, maz ticams, ka palīdzēs un zāles būs dārgākas nekā pati zivs. Vēl tādus sarkanus punktiņus var atstāt parazīts ko angliski var meklēt pēc ''flukes'' ir gan ''body flukes'' gan ''gill flukes'', bet tad tai zivij nevajadzētu uzpūsties, jo tie ir ārējie parazīti.
Kurā veikalā tā un citas zivis ir pirktas un cik sen?
Starp citu neonus vajag turēt bariņā, arī rasboras labāk izskatās un uzvedās bariņā.
aguccz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Tr Nov 07, 2018 2:55 pm

Re: Gyrinocheilus aymonieri tuvu sprādzienam

Atbildēt aguccz » Cet Nov 08, 2018 10:52 pm

Zivs pie manis ir apm 3 ned. Pirku dinozoo. Iepriekšējais ancistrus neizturēja punktolu un tad kad viss kādu laiku bija nomierinājies tad nopirku to amonieri jo bez kāda sama stikls aug ciet ar maziem zaļiem punktiņiem. Pirkts Saldus dinozoo. Tā jau zivs žiperīga. Peld normāli, un ātri, patīk sabiedrība, kad pieeju pie akvārija tad fiksi uzsēžas uz lapas un skatās virsū. No antibiotikām mājās ir amoksicilīns, bet vairāk mocīt zivi, stresināt citā burkā utt, ja nav garantijas, ka paliks labāk, ar neredzu jēgu. Varu tik sagādāt mierīgas pēdējās stundas. BET ja var palīdzēt arī šitā zāle tad varu provēt. Tik kā lietot?
Vairāk bail vai es pārējiem iemītniekiem kaut ko nevaru pielaist atstājot viņu līdz pēdējai stundai akvārijā neārstētu.

Par rasborām un neoniem zinu, šim neonam bija kādreiz 4 draugi, bet viņš mūždien turējās nostāk un nedraudzējās un pārējie diemžēl pa vienam vien aizpeldēja uz citiem ūdeņiem. Tad nu citus nepirku. Tā vietā 2 rasboras iepirku, vairāk gan neatļāvos pirkt, jo likās, ka tad gan būs daudz par daudz tās zivis. Pārējie tur tādi veterāni no akvārija pirmssākumiem. Tik tas resnulis un tās rasboras tādi pajaunāki
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 471
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Gyrinocheilus aymonieri tuvu sprādzienam

Atbildēt spiets » Sest Nov 10, 2018 10:12 pm

Par amoksicilīnu no galvas nezinu. Jāmeklē i-netā.Bet zinu ka tas šobrīd vēl palīdz cilvēkiem un kaut vai tāpēc, vienas zivs dēļ to negribētu lietot.
Zaļi punkti aug citu iemeslu dēļ un diez vai šo simptomu viena zivs atrisinās. Jārisina cēloņi, jāsakārto balanss akvārijā un jātīra nost ar roku.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron