Zivju saderība, nepieciešamais tilpums un citi jautājumi

aka8608
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Tr Jan 28, 2015 10:36 pm

Re: Zivju saderība, nepieciešamais tilpums un citi jautājumi

Atbildēt aka8608 » Tr Jan 28, 2015 11:28 pm

Nesen ieguvu īpašumā lietotu 95l akvāriju Marina Style 95. Tad nu jau vairākas dienas buros pa šeit esošajiem rakstiem un tēmām.
Ir oriģinālais Marina sildītājs, šobrīd arī bez ieslēgta sildītāja ūdens t ir 20 grādi.
Filtrs JBL Crystal Profi i80
Zemgrunts mēslojums JBL Profi flora Start
Viena spuldze 20 W Aqua Glo. Lasu ka par maz priekš augiem, bet pārdošanā max 30-35 W lampas iespējamas un nesaprotu kā esošajā vākā varētu pievienot vēl vienu vai divas spuldzes. http://foro.acuarios.es/attachments/equ ... g_1206.jpg
Grunts Dorset pea gravel 5mm + iepriekšējā lietotāja nedaudz sīkāka sarkanbrūna grunts
Gaidu pasūtītos augus Acorus Pussillus, Bacopa myriophylloides, Glossostigma elatinoides, Sagittaria subulata, Samrurus cernuus, Ratala indica, Micranthemum micrathemoides, Lilaeopsis novae- zelandiae, Eleocharis acicularis, Hydracotyle Japan.
Kā pagaidu variants stāv bērna iemīļota iepriekšējā lietotāja dekorācija nogrimušais kuģis, bet kad paliks siltāks ir plānots pastaigāt gar okeāna malu un atrast kādu izskalotu koku ar ko to aizvietot kā arī ir plānots no kokosrieksta izgatavot 2 "mājiņas".
No zivīm plānotas 6 gab Danio, 5 Corydoras panda, 12 Cardinal tetra.
Vai zivju skaits ir ok vai iespējams lielāks skaits? Un kādā secībā tās būtu ieteicams laist iekšā? Pirmos Corydoras, tad pusi tetru, tad otru pusi tetru un tad Danio būs ok?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Cet Jan 29, 2015 9:33 am

Ar tik vārgām gaismām puslīdz pieņemami augs  vienīgi sagitārija un rotala, varbūt vēl bakopa arī izdosies. Bet glosostigmu, mikrantēmu, lileopsi un eleohari  nav nekādas jēgas tur stādīt, pirms nav lampas uzlabotas. Un Acorus gramineus var. pusillus vispār nav akvārija augs, bet gan palludārijiem. Zem ūdens to var pāris mēnešus nospīdzināt, pirms pavisam izšķīdīs, bet pēc tam tas obligāti jāceļ ārā un jāpaaudzē atkal gaisā, lai atjēdzas. Neredzu jēgu tādu vispār pirkt priekš akvārija.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 29, 2015 10:36 am

Arī rotala neaugs pie tā apgaismojuma. Jāliek klāt lampas! Zivju skaits ir ok. Pirmās es laistu danio, tad koridorus un pēc pāris nedēļām pārējās tetras. Tā labāk iestāsies biolīdzsvars un filtrs sāks korekti darboties.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Zivjumile13
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Piekt Jan 30, 2015 6:57 pm
Vecums: 16

Atbildēt Zivjumile13 » Piekt Jan 30, 2015 7:13 pm

Man ir 50l akvārijs un tajā ir 3 pecilijas(divi tevinji 1 matite) , 1 gailitis (Betta Splendens) , 3 gupijas (tevinji).
Sodien nopirku matiti peciliju un druscin velak lai paverotu ka vinai iet , pamaniju , ka viens no  gupijas teviniem nemitigi vinai seko un glauzas klat .....
Vai tas ir iespejams , ka vinjam (gupijai), vinja (pecilija ) iepatikusies un ka vinjai no gupijas tevina varetu but bernini ?!  :baby:
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Piekt Jan 30, 2015 7:51 pm

Nē, pecīlijas ar gupijām nekrustojas.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Zivjumile13
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Zivjumile13 » Sest Jan 31, 2015 12:28 am

Skaidrs . Paldies par atbildi .
Zivjumile13
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Zivjumile13 » Sest Jan 31, 2015 2:51 pm

Vai varat man paskaidrot kapec vins ta dara ?
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Atbildēt Vikks » Sv Feb 01, 2015 9:21 am

Iespējams, mātīte izdala kādu šķidrumu un tēviņu tas piesaista, bet pēcnācēji šādai zivju mīlestībai nebūs. Šķēpnesēji ar pecīlijām var krustoties, bet ne ar gupijām.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Zivjumile13
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Zivjumile13 » Sv Feb 01, 2015 11:21 am

Skaidrs
Lietotāja avatars
Bibien
Reģistrētie lietotāji
Pievienojies: Pirm Jan 05, 2015 10:27 pm
Vecums: 27

Atbildēt Bibien » Otr Mar 03, 2015 10:53 am

Sveicieni!
Mūsu mazajam bariņam laiks paņemt jaunus draudziņus!
Akvāriju palaidu decembra beigās, 60 litri, iekšējais filtrs, gaisma 8 - 9 stundas, temperatūra 24, dzīvie augi, 1 corydoras samiņš, 4 neoni.
Patreiz veiksmīgi (tfu tfu tfu). Negribēju sākumā pārslogot visu sistēmu, tapēc pusotru mēnesi akvārijā bija tikai 5 zivis.
Šodien ir plānā atvest mājās jaunus draudziņus, tapēc gribēju vaicāt pēc padoma - saprotu, ka corydoras samiņiem labāk patīk dzīvot bariņā.
Re arī jautājumi -
1.  Vai šajā brīdī prātīgāk būtu pievienot samiņam pāris draudziņus?
2. Skatījos uz gūpijām. Patīk, bet negribu pēc mēnešiem pilnu akvāriju ar bērniņiem. Ja es ielaidīšu tikai vienu gūpiju, viņš nebūs pārāk skumjš bez sugas brāļiem?

Paldies jau iepriekš par atbildēm!
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Mar 03, 2015 3:59 pm

Uz 60 litriem vajadzētu kādus 4-5 mazos koridorus, bet gūpija viena pati neskums, tikai to Tu neredzēsi - pazudīs plašumā. Lai nevairotos, iesaku tad ņemt tikai tēviņus  ;). Pailidināt zivis vari droši jau tagad pat. Galvenais, filtru neaiztiec pārāk bieži, tikai tad, kad tas sāk vairs nepumpēt. Neskalo katru nedēļu vai katru pārdienu...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Ervins
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 24
Pievienojies: Piekt Mar 09, 2012 11:05 am
Vecums: 26

Atbildēt Ervins » Pirm Jūl 27, 2015 5:09 pm

Lai arī mana tāda plašāka pieredze ar akvārijiem ir salīdzinoši maza, jau esmu ieguvis dažādu informāciju, kuru, kā "iesācējs" vēlējos iegūt, lai tikai pilnveidotu savu pieredzi un kā arī pēc iespējas labāk iekārtotu akvāriju, bet jau esmu paspējis vairākkārt vilties, tādēļ īsti uzticības dažādu akvāriju produktu (t.sk. arī zivju), jo nereti viņu saskarsme ar to ir literatūras ziņā ierobežota, bet praktiskās daļas nav. Tādēļ arī esmu veltījis daudz laika dažādu ārzemju forumu izpētei un nonācu pie šāda attēla, kurš ir saistīts ar zivju saderību.

Attēls

Pamatojoties uz iepriekš minēto, tomēr nekur nav norādīts īsti, kas ir kas un līdz ar to arī īsti es nezinu, cik es tomēr savā lielajā, bet tajā pat laikā mazajā 110L akvārijā varu atļauties iemitināt papildus pie manām 3 spurlapēm (angelfish). Jā, es zinu, ka iespējams 3 ir par daudz, bet arī ārzemju forumos viedokļi dalās, cits nekad nemēģinātu 3 spurlapes izmitināt mazākā akvā par 50 galloniem, bet citam ļoti labi arī šadā tilpumā tās sadzīvo. No kļūdām mācās, mēģināšu, vērošu, kas būs ar laiku un ceru, ka šī nebūs mana kļūda. Bet ne par to ir stāts. Kā jau redzams, tad spurlapes sadzīvo ar gurāmijām, mollijām, kā arī lielāka izmēra tetrām. Gurāmijas pašas par sevi arī aug lielas, tetras ne tik ļoti. Dārgie biedri, vai jums būtu kas iebilstams pret to, ka ievietotu 2 pērļu gurāmijas un teiksim 4 tetras vai arī savādāku skaitu. Vai arī balstoties uz iepriekš minēto attēlu ir kādi citi ieteikumi, jo ir vēlme izveidot tā saucamo "community tank." Kā arī ko jūs teiktu par antracistriem, vai būtu vēlami šajā apvienojumā (sieva coridorus nevēlas, vēlas tieši antracistrus).

Paldies jau iepriekš par atsaucību!
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Jūl 28, 2015 11:55 am

Vari tās jaukt kopā pie nosacījuma - skalārijas ir mazas, tetras ir jau pieaugušas. Ja būs otrādi, tad būs vilšanās. Ancistru vari arī likt klāt droši, tā ir universāla zivs, kas sa/izdzīvo arī ar plēsējiem. Koridorus gan iesaku, jo tie ir ļoti vērtīgi radījumi, kas apēd ēdienu pārpalikumus, kas nokrīt uz grunts.
Ervins
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 24
Pievienojies: Piekt Mar 09, 2012 11:05 am
Vecums: 26

Atbildēt Ervins » Tr Jūl 29, 2015 4:33 pm

Paldies par komentāru, bijām aizbraukuši uz Jelgavu, cik saprotu tā pati Fauna ir, kura pārcēlās no Akadēmijas 17m tagad netālu no Uzvaras ielas ir. :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Jūl 29, 2015 8:38 pm

Nē, Jelgavā Faunas vairs nav. Tā pārcēlās uzRīgu. Lielākā izvēle ir Pußkina ielā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis