Zivju saderība, nepieciešamais tilpums un citi jautājumi

Indra
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 25
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 6:58 pm

Atbildēt Indra » Tr Mar 05, 2008 12:57 pm

Pašlaik peld 2 danio, 2 marmora gurami un 2 ancistriņi. Gribu vēl kādu zivi, bet kādu nezinu. Sīkbūtnes negribu, man mēnesī nomirsts pa vienam danio, laikam vecus nopirku. Sākumā ar neoniem arī nekas nesanāca. Gribu divas palielas zivis. Varbūt ielaist pērļu gurami. Pašlaik laikam abi tēviņi un dažreiz kaujas. Ja man trāpīsies atkal puikas, akvārījs būs kā kaujas lauks. Kādas zivis lai ielaižu?
Lietotāja avatars
Korfa
LAK biedri
Atbildes: 561
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 9:19 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: Zivis 60 l

Atbildēt Korfa » Tr Mar 05, 2008 5:41 pm

Varbūt Pelvicachromis pulcher. Vēl var barbju bariņu ielaist (izņemot sumatras barbes).
Bet jāņem vērā, ka akvārijs ir pārāk maziņš palielām zivīm. Teiksim Trichogaster trichopterus izaug līdz 15cm garumam, un viņiem noteikti vajag lielāku tilpumu.
Indra
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Indra » Tr Mar 05, 2008 11:27 pm

Iepatikās Pelvicachromis pulcher "Red". Jāpaskatās veikalā kādas dabā izskatās. Palasīju, ka barbes it kā baigās kausles, negribu ūdens kaujas.
Lietotāja avatars
Korfa
LAK biedri
Atbildes: 561
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 9:19 pm

Atbildēt Korfa » Cet Mar 06, 2008 11:17 am

Gurami jau arī it kā skaitās pie kaušļiem.
Visām barbēm ir tikai viens nosacījums - ir jābūt bars sākot no kādiem 5-7 locekļiem. Tad viņas citām zivīm nepievērš uzmanību, tikai skraida savā bariņā.

p.s. man vienā no akvārijiem ir ķiršu barbes (Puntius titteya), šuberta barbes (Barbus schuberti) un drīzumā būs arī uguns barbes (Puntius conchonius).
Ieviņa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 28
Pievienojies: Otr Feb 26, 2008 2:53 pm
Vecums: 45

Atbildēt Ieviņa » Cet Mar 06, 2008 8:23 pm

Indra rakstīja: Pašlaik peld 2 danio, 2 marmora gurami un 2 ancistriņi. Gribu vēl kādu zivi, bet kādu nezinu. Sīkbūtnes negribu, man mēnesī nomirsts pa vienam danio, laikam vecus nopirku. Sākumā ar neoniem arī nekas nesanāca. Gribu divas palielas zivis. Varbūt ielaist pērļu gurami. Pašlaik laikam abi tēviņi un dažreiz kaujas. Ja man trāpīsies atkal puikas, akvārījs būs kā kaujas lauks. Kādas zivis lai ielaižu?
Tu tiešām domā, ka danio var mirt tikai no vecuma? Un neoni? Varbūt notestē ūdens parametrus, pirms pērc zivitņas un tad piemeklē, kurām zivtiņām Tavs ūdens ir piemērots. Vai arī jāpamaina ūdens sastāvs.. Bet.. var jau būt, ka viss ir kārtībā ;)
mācos no citu kļudām
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Cet Mar 06, 2008 8:55 pm

Tas, ka mēnesi pa vienam izklausās baisi, bet īstenībā danio dzīvo arī tikai pusotru gadu vai divus. Ja akvārijā ir daudz šo danio, tad jau nav jābrīnās, ka tie apmirst  :hook:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Indra
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Indra » Cet Mar 06, 2008 9:36 pm

Neoni bija pirmās zivis, kuras nopirku un izrādījās, ka jau slimi. Danio ielaidu novembrī, tikai piecus.Čiekurkalna tirgū pirku, viņi jau bija lieli. Tādēļ domāju, ka jau paveci.
ariana
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 67
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:25 am
Vecums: 2014

Atbildēt ariana » Piekt Mar 07, 2008 11:35 am

Nevēlos taisīt "Čerītim"antireklāmu, bet tur biju pirkusi pirms gadiem 1,5 - 2 vairākos piegājienos no viena tirgotāja sārkanos danio, un visi viņi neskaidru iemeslu dēļ apmira. Ūdens parametri bija kārtībā un pārējās zivis jutās labi. Tad, pēc neilga laika iegādājos tieši tādus pašus "DEPO"Berģos. Tie dzīvo sveiki un veseli vēl šo balt dien. Pazīstu arī citus cilvēkus, kuri citā laikā pirkuši danio Čerītī un viņiem problēmas nebija.
Katram kokam divi gali, izņemot tos, kuriem ir trīs un vairāk...
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Atbildēt Matrixs » Piekt Mar 07, 2008 11:43 am

Pērkot zivis veikalā, tās nāk no lielajām audzētavām kur zivju apstākļi ne tuvu nav ideāli, vai arī zivis ir ķertas dabā un transportētas, izdzīvoja stiprākās.
Perkot  ierītī iespējams ka zivies ir turētas tiešām labos apstākļos un nav pieradušas pir ūdens parametru maiņām, tādēļ nonākot citā akvārijā tās neiztur.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
ariana
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 67
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:25 am
Vecums: 2014

Atbildēt ariana » Sest Mar 08, 2008 1:01 am

Man gan ir nedaudz cits skatījums uz šo situāciju. Domāju, ka tie ir bijuši viena nārsta bērni ar kādām iedzimtām vainām, vai audzināti tā kā to būtu jādara. Man pašai ir bijis gadījums ar vienu ancistrusu paaudzi, kura pēkšņi 3 nedēļu laikā pārstāja augt, un ...diemžēl pārvērtās par Oskara barību.
Katram kokam divi gali, izņemot tos, kuriem ir trīs un vairāk...
Lietotāja avatars
Lienīte
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 302
Pievienojies: Otr Mai 13, 2008 5:57 pm

Atbildēt Lienīte » Tr Mai 21, 2008 6:09 pm

Lūgums neveidot jaunas tēmas, bet visus jautājumus rakstīt šeit!

Man ir 52 litru akvārijs.Tajā ir dzīvie augi,paslēptuves,3 elegantie samiņi,4 gūpijas,2 pecīlijas,4 neoniņi,visitņa ar gailīti un sietiņā 3 gūpiju mazuļi.Kādi ir jūsu ieteikumi par zivtiņu daudzumu?Vai varu vēl kādu zivtiņu likt klāt?
Pēdējo reizi labojis 1 - Korfa, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
erika_belo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 438
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:07 am
Atrašanās vieta: Rīga, Jāņupe (Olaines pag.)
Vecums: 33

Re: zivtiņu daudzums.

Atbildēt erika_belo » Tr Mai 21, 2008 7:43 pm

Man šķiet, ka tur jau ir pietiekoši zivju. Jāņem vērā arī gupiju mazuļi, kas šobrīd ir tikai 3, bet tuvākajā nākotnē var pēkšņi uzrasties vēl 33...:)
200 L, 14 L
Bengurion
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 48
Pievienojies: Tr Apr 30, 2008 10:51 pm
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Bengurion » Tr Mai 21, 2008 11:11 pm

Man vēl nav palaists akvārijs, bet ir Gailītis tad, interesējoties par vistiņām man ieteica vismaz 2-3 savādāk Gailītis nodzenāšot.
Lietotāja avatars
Lienīte
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 302
Pievienojies: Otr Mai 13, 2008 5:57 pm

Atbildēt Lienīte » Cet Mai 22, 2008 8:51 am

man arī tā teica ka vajot vismaz kādas 2-3.Ņēmu vērā ieteikumu par to,ka tik cik vēlies zivtiņas uzreiz visas nevar ielaist,tas jādara esot pakāpeniski,lai akvārijam nebūtu pārāk liela slodze.Sākumā bija gailītis ar 2 vitiņām.Gailītis nomira no punktiņslimības.No palikušām 2 vistiņām viena ko nopirku kā vistiņu,bija vēl mazs gailītis.mazus esot nevarot pilnībā atšķirt,tādēļ gadoties ka vistiņa beigās izaug par gailīti.Tā un man ir sanācis ka ir vistiņa un gailītis.
  Man gailītis nemaz to vistiņu tik ļoti netrenkā.Viņi vairāk vieni paši dzīvojas un īpašu uzmanību tikai pa retam pievērš.
ircx
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Sv Okt 26, 2008 2:37 pm

kas liek mieraa ampulaarijas

Atbildēt ircx » Sv Nov 16, 2008 8:01 pm

dziivo 60l  akvā 4 koridoriņi, ancistrs, 4 neoni un 3 ampulaarijas! ielaidu iekshaa gailiiti un gūpijas! jaunienācēji sāka plūkāt ampulāriju taustekļus! Laikam šie buus jaadeportē! Vai kāds zin kādu zivi. ko varētu turēt ar koridoriem, ancistru un neoniem un kas neaiztiktu ampulārijas?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi