Danio nārsto

Aleksandrs1986
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sest Jan 18, 2020 11:30 am
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 34

Danio nārsto

Atbildēt Aleksandrs1986 » Sv Feb 16, 2020 5:28 pm

Sveiki!

Ir pienākusi diena man ka jaunam 2 mēnešus akvāristam kad danio izdomāja nārstot. Šobrīd nemas pa specialu baby box ko darīt tālāk ar ikriem lai tie izšķiltos un viss būtu ok. Ir pieejams arī atsevišķs 15l akvārijs.

Paldies par padomiem.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 947
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Danio nārsto

Atbildēt Ined » Pirm Feb 24, 2020 11:29 am

Kaut kas iznāca ar danio? Izšķīlās?
Aleksandrs1986
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sest Jan 18, 2020 11:30 am
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 34

Re: Danio nārsto

Atbildēt Aleksandrs1986 » Pirm Feb 24, 2020 12:15 pm

Nesanāca gan, laikam ko nepareizi izdarīju, visi apvilka ar tādu kā pūku. Sildītājs bija un tumsā ar stāvēja. Vienīgi nebija tai momentā ar ko dezinficēt. Nekas mēģināšu vēl, varbūt kādi ieteikumi?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 947
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Danio nārsto

Atbildēt Ined » Otr Feb 25, 2020 12:16 pm

Pūka nozīmē, ka apauga ar sēni. Parasti tā notiek, ja ikri bija beigti. Varbūt nebija apaugļoti.
Vispār jau danio ir viegli pavairot. Nārsto kad sākas tumsa vai apmācies, vēlu vakarā - agri no rīta. Pastimulēt var vēl speciāli - kādas dienas iepriekš barot ar vairāk proteīnus saturošam barībām. Var pēkšņu "lietus" sezonu uztaisīt ar lielāku ūdens maiņu. Var ielikt vakarā un no rīta papildus peldošus augus ar kuplām, smalkām lapām (sūnas, raglapes, najādas - vajag daudz) - tie viņiem pilnīgi kā seksa rotaļlietas, tūlīt peld iekšā. Var pārlikt zivis nārstam citā traukā - virs dibena nostiepjot sietu, kuram cauri izbirst ikri. Var sietu slīpi novietot - lai vienā malā ūdens ir pavisam sekls - kā krastmalā. Dabā tieši tā viņu nārsto - pie paša krasta. Ūdeni labāk turēt seklu.
Kad būs ikri (ar sietu pasargāti no apēšanas, vai biezajos augos sakrituši), tad zivis aizvāc. Ikriem var atstāt to pašu ūdeni, kurā notika nārstošana. Var ielikt aeratoru - uz kompresora akmeņa uzvilkt švammīti. Bet stipras straumes nedrīkst būt, jānoregulē mēreni - tikai skābeklim. Ikriem pilnīgi vienalga gaisma vai tumsa. Pārbauda vairākas reizes. Visus caurspīdīgos ikrus atstāj. Visus baltos, apduļķojušos ar pipeti iesūc un aizvāc. Tad sēne neiemetīsies. Dažreiz iesaka piepilināt mazliet metilēnzilo ikru aizsardzībai. Es to nekad nevienai zivij nedaru, arī daudz sarežģītākām nekā danio. Tāpat ir labi. Mazāk liekas ķīmijas, mazāk kroplīgu mazuļu. Es jau uzreiz pie ikriem ūdenim pieleju zivju barības infuzoriju kultūru. Tās labi pasargā ikrus, izēd no ūdens peldošās baktērijas un citu lieko.
Aptuveni 2 dienās izšķilsies mazuļi, pēc tam pāris dienas turēsies piestiprinājušies pie sienas tuvu ūdens virspusei. Tad vēl barot nevajag. Gaidi kamēr iesāks peldēt - vismaz lielākā daļa no viņiem.
Pirmā barība būs infuzorijas. Pēc dienas vai divām sāks ēst arī ļoti smalkos putekļos saberztas bēbīšu barības. Sera Micron, JBL 1-2-3 komplektiņi veikalos. Var smalki saberzt vārītas olas dzeltenumu un iejaukt ūdenī.
Visu dod ļoti maz, bet bieži. Minimums 4-5 reizes dienā, sakumā labāk vēl biežāk.
Danio labāk ņem peldošo ūdenī barību, no dibena ne visai. Lai apakšā nekas nepūst un nebojā ūdeni, tagad tur ielaiž 1 gliemezi - visa liekā apēdāju. Spoli, ampulāriju.
Aptuveni pēc nedēļas sīkie jau spēj norīt artēmiju nauplijus. Ieteicams tos dot, tad augs ātri.
Artēmiju olas var nopirkt zooveikalos. Dārgās uzpariktes-inkubatori nav vajadzīgi. Slinkā metode artēmiju naupliju audzēšanai - ņem caurspīdīgu tortes kastes augšiņu vai līdzīgu - noteikti zemu, platu trauku. Izdevīgāk četrstūrainu - lai ir stūri. Tur vajadzētu ietilpt vismaz 1-2 l ūdens 2-4 cm augstā slānī. Tad būs pietiekami laba gaisa apmaiņa un artēmijas nenoslāps. Ūdenī izšķīdina parasto vārāmo sāli bez piedevām - no virtuves. 1,5-2 ēdamkarotes uz litru. Ielej platajā traukā. Virsū uzber mazu šķipsniņu artēmiju olas. Nemaisa, lai peld un grimst pašas. Blakus no vienas puses kaut kādu gaismu, kaut vai gaismu atstarotu no akvārija, istabas temperatūru. Pēc 2 dienām būs redzami pirmie naupliji, kaste ražos apmēram nedēļu. Pēc tam atkal jāliek jauna kultūra jaunā ūdenī. Nauplijus barībai paņemt visvienkāršāk ir ar pipeti. Iesūc no stūra apmēram ūdens vidū gaišos peldošos punktiņus, nepaķerot līdzi dibenā nogrimušās tumšākās olu čaulas. Priekš danio savāktos nauplijus var ieliet no pipetes kopā ar visu sāļo ūdeni. Nekas nav jāskalo. Pāris mililitru sāļa ūdens mazuļiem nekaitē.
Ūdens maiņas mazuļiem - katru dienu, atsifonējot no dibena visus atkritumus. Vismaz 30-50%.
Aleksandrs1986
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sest Jan 18, 2020 11:30 am
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 34

Re: Danio nārsto

Atbildēt Aleksandrs1986 » Sv Mar 01, 2020 8:40 am

Super!

Paldies par tik izsmeļošu atbildi :)
Lietotāja avatars
selfdesigner
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 6
Pievienojies: Pirm Feb 03, 2020 10:46 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 64

Re: Danio nārsto

Atbildēt selfdesigner » Sest Mai 30, 2020 10:44 am

Super, detalizēti
liels paldies

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron