Akvārija aļģes

Lietotāju blogi.
Zivs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Otr Mai 06, 2014 11:01 pm

Akvārija aļģes

Atbildēt Zivs » Otr Sep 24, 2019 8:19 am

Labdien! Lieta tāda ka uz grunts pārādās aļģes, laikam matainās. Lietoju Easy Life Algea līdzekli. Trešdien būs 2.reize, kad pieleju. Ūdens nomaiņu veicu 1x nedēļā. Mainot ūdeni pieleju Tetra Easy Balance, Safe Water, Clear Water Elexir un Easy Life Alge (rēķinot uz nomainīto ūdeni, tikai Easy Life Algea, pārējos uz pilno). Nomainu 10l no 50l akvārija. Veicu NO3 testu (Tetra) kurš uzrāda ~ 50. Kopš pagājušās nedēļas ir redzami nelieli uzlabojumi. Ko man darīt? Kadi butu ieteikumi?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Akvārija aļģes

Atbildēt alkim » Otr Sep 24, 2019 8:47 am

Sveicināts!
Apsveicu ar pirmo ziņu forumā!
Jautājumi par un ap aļģēm atrodami un uzdodami sadaļā "Saldūdens akvārijs"->Augi>Aļģes.
Ja tomēr vēlies sava akvārija aļģu problēmu apspriest sadaļā "Mans akvārijs", tad šīs sadaļas labākajās tradīcijās iespējams vēlies pamainīt tēmas tēmas nosaukumu atbilstoši noteikumiem un pievienot sava akvārija aprakstu - cik litri akvārijam, kāds filtrs, kāda gaisma, cik sen palaists(uzpildīts ar ūdeni), cik sen ielaisti iemītnieki un cik to ir un kādi un un un ... jebkurā gadījumā - jo vairāk informācijas sniegsi, jo precīzāku/pareizāku/labāku atbildi ir cerības sagaidīt.
Veiksmīgu tev dienu!
alkim
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Akvārija aļģes

Atbildēt spiets » Otr Sep 24, 2019 7:36 pm

Nav saprotams kāpēc tajā akvārijā tiek gāzti tādi ķīmijas kvantumi. Gandrīz viss kas ir veikala plauktos? Nu kāpēc? No kurienes tāda info ka tā jādara?
Uzrakstiet gan kā saka alkim - visus sīkumus.
Kamēr rakstiet atbilde vispārēja - jāsamazina nevajadzīgās ķīmijas lietošana līdz minimumam. Droši vien ka Jums no tās nevajaga pilnīgi neko, bet konkrētāk var atbildēt tikai, ja uzrakstīsiet sīkāk par akvu. Varbūt jămaina ūdeni vairāk vai biežāk. Vajaga daudz augus kas izkonkurē aļğes - jūs pat nerakstat vai tādi ir, un nezinot kas mīt akvā nevar ieteikt tos iegādāties, jo varbūt Jums tādas zivis ar kurām augus nevar turēt. Pretaļğu preparāti satur herbicīdus ar algicīdu iedarbību. Tos pašus kurus lej uz lauka pret nezālēm. Tie traucē augiem - tie slikti aug un to izmanto aļğes, veidojas tæds kā apburtais loks. Turklāt śo herbicïdu oficiālajæs drošības datu lapæs ir minēts ka atstæj ilgstošu iespaidu uz ūdens organismiem.
Arī 50mg/l NO3 ir par daudz. Bez akvas apraksta grūti saprast kā tædu rædītāju dabonat, kas tieši pie vainas. Viena ūdens maiņas cikla laikā tāds NO3 uzkræjums ir divreiz par lielu. Tas ar var būt par iemeslu aļğu augšanai.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3323
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Akvārija aļģes

Atbildēt Haxiz » Piekt Sep 27, 2019 10:23 am

Pirmkārt šos - Tetra Easy Balance, Safe Water, Clear Water Elexir un Easy Life Alge visus izlej podā! Pilnīgi lieka naudas izmešana un pilnīgi nevajadzīgi šķīdumi akvārijam, kas var radīt arī pretējo fektu lietojot tos nepareizi, vai profilaktiski. Vai mājinieki arī lieto ikdienā pretcaurejas un pretaizcietējuma zāles profilaksei ;) ?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron