Matīss 200l un 300l

Lietotāju blogi.
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 17

Matīss 200l un 300l

Atbildēt matiss195 » Sv Feb 25, 2018 12:04 am

Sveiki!

Tad nu tā - beidzot saņēmos un arī uzrakstīju par saviem akvārijiem - 200l un 300l.
Tehniskie parametri:
 • 300l
  • Filtrs:JBL e1501;
  • Sildītajs: Ārējais Hydor;
  • T: 25 C;
  • Lampas (Vāku taisīja Haxiz un tad arī ielika atbilstošās lampas, par ko liels paldies):
   • Sylvania FHO54W/T5/GRO;
   • Sylvania FHO54W/T5/174
 • 200l
  • Filtrs: JBL e900
  • SIldītājs: Ārējais Hydor (pēc jaudas gan mazāks)
  • T: 25 C;
  • Lampas:
   • Sylvania FHO30W/T8/GRO
   • Otra lampa pagaidām ir izdegusi, bet drīzumā tiks nomainīta (īstenībā būtu jāmaina visas lampas; tās savu mūžu ir nokalpojušas jau sen)

Akvāriji pēdējos mēnešos tika nedaudz aizlaisti, bet nu tiek atjaunoti. 300 litros vienīgā problēma bija zaļaļģe, un, to notīrot, akvārijs izrādījas gandrīz vai neskarts, tikai melānijas bija savairojušās. Ar tām šobrīd cīnas helēnas, bet liekas, ka būs jāpapildina viņu skaits. 200 litros gan bija trakāk - lielāka daļa augu bija aizgājuši bojā, kā arī apmirušas dažas zivis. Zivis un atlikušie augi tika pārlikti uz 300l, kur nu šobrīd mīt 3 skalārijas, 1 zilais gurami, 3 otocinklusi, 1 labeo bicolor, un 1 albīns plīvurastes ancistrus. Tā kā 200l nu izskatījās pēc nekā tika nolemts to restartēt. Sākumā plāns bija radīt augu akvāriju, tad miksētu starp augiem 1 daļā un lielu brīvu telpu pa vidu, un galu galā apstājos pie idejas par siekstu akvārija, kur siektas "nāk ārā no augu biezokņa" (akvārijs ir novietots viesistabā, tā ka no dīvana vairāk var redzēt 1 sānu, nevis priekšu, tad bija svarīgi, lai to var aplūkot arī no tās puses). Šeit var redzēt abas bildes:

300L
Attēls

un 200L
Attēls
Attēls

300l ir ieklāta JBL manado grunts (mēslojumam tika izmanotas JBL augu bumbas; kāds tās tobrīd ieteica, bet rezultātā nejutos apmierināts - gribējas, lai tas izklājas pa visurieni, jo sākumā pamatīgi nodarbojos ar augu pārstādīšanu), saknes tika pirktas Lubānas ielas depo un Spice home. Augi un zivis pārsvarā nāca no Faunas (pēdējās bija kriptokarīnas un ehinodorusi pirms kādas nedēļas pusotras). Sākuma akvārijā bija arī 4 ramirezi un kādu 20 neonu bars. Visi 4 ramirezi nomira naktī pēc vienas no filtra tīrīšanām (droši vien, ka pārlieku lielas izmaiņas ūdens cietībā, jo no trubām tika iztīrīts liels daudzums kaļķa un citu nogulšņu), bet neoni saslima ar ihtiofteriozi. Akvārijs tika izārstēts ar baktopuru, bet neoni diemžēl neizdzīvoja. Tas uz kādu laiku nosita interesi akvārijos, un lēnām aizsākas akvāriju aizlaišana. Tas arī attur no jaunu zivju iegādes, bet nu ir pagājis kāds pusgads un cerams ka ihtiofteroze ir pārgājusi. Pārējos aspektos tas gan bija labs starts, jo uz ūdens īsti neparādijās plēve, koki nekrāsoja ūdeni un augi ieaugās ļoti labi (bildē tā gan īsti neizskatās, jo liela daļa tika pārstādīti uz jaunajiem 200l).

Jaunie 200l tika ierīkoti šonedēļ - ja nekļūdos, tad pirmdien tika noliets viss ūdens (Tika izmantoti Venden 17L bunduļi, tie paši, kas tiek izmantoti parastajām ūdens nomaiņām), izņemta vecā grunts un izliekts organiskais stikls, lai atturētu gruntis no sajaukšanās; otrdien tika ieklātas smiltis, ielikti koki un pirmie augi - valisnērijas, kriptokarīnas un anubisi (anubisi un kriptokarīnas tika pārstādīti no 300l, valisnērijas nopirktas faunā), kā arī nedaudz sūnas (ar diegu tika piesieti pie siekstas). Augi speciāli tika un tiek izvēlēti mazprasīgi, lai ar tiem nav liela noņemšanās. Siekstas tika nostiprinātas savā starpā ar savilcējiem; konstrukcija gan vēl joprojām ir nedaudz nestabila, bet, baidoties to izjaukt pavisam, neesmu pagaidām aizticis. Grunts biezums ir 6+/-cm kreisajā daļa, un labajā ap 1cm. Tika ielikti arī lielie akmeņi un beigās arī neritīnas un helēnas, kas bija palikušas no iepriekšējā akvārija. Trešdien tika nopirktas un ieklātas papildus smiltis, kuras otrdien aptrūkās. Ceturtdien, tika nopirkti mazie akmeņi un pirmais akvārija iemītnieks - parastais ancistrus, lai tīra akvāriju, it īpaši siekstas. Kāds varētu teikt, ka par ātru, bet ņemot vērā to, ka tika atstāts tas pats vecais filtrs ar jau uzaudzētām baktērijām, tad nesaskatu tajā problēmas. Plānoju veikt filtra iztīri tad, kad ieaugsies augi un būs dažas zivis, lai uzturētu amonija līmeņus. Pagaidām vienīga problēma ar ko esmu saskāries ir tā, ka uz siekstas ir sākusi augt baltā sēnīte. Tā ir mana vaina, jo tad, kad iekārtoju akvāriju, bija diezgan vēls un siekstu tikai nedaudz applaucēju (nav tik liela katla, lai viņu novārītu). Parasti es to daru vairākas reizes, bet kā jau minēju - bija vēls un gribējas ar to ātrāk tikt galā.

Tuvākie plāni (un attiecīgi jautājumi) akvārijam:
 • 300l akvārijā viss pagaidām izskatās labi un kad ataugs kriptokarīnas un anubiasi, izskatīsies vēl labāk.
  Te bildīte, lai saprastu:
  • Jautājums ir par ihtiofterozi - vai ir iespējams, ka viņa vēl joprojām ir izdzīvojusi? Vai ir droši laist klāt papildus zivis, vai vēl nogaidīt? Pagaidām es rūpīgi novēroju zivis un nekas neliecina par ihtiofteriozes parādīšanos. Plāns ir par vēl dažām skalārijām, pērļu gurami baru (ap 7) un corydorasus, lai dzīvo pa grunti. Kā arī vēl dažus otocinklusus tīrībai.
  Attēls
 • 200l man personīgi prasās vai nu garākas valisnērijas, vai vēl labāk rotalas un varbūt raglapes, lai izveidotu biezokni virs un ap sakni, kā arī kādu zemāku krūmu pašā priekšā (varbūt kādam ir iespēja padalīties ar kaut ko). No zivīm plānojas rasboru bars (ap 10-20), Stikla sami (kryptopterus bicirrhis vai vitreolus - tie, kas ir pavisam caurspīdīgi) ap 7-10, ramirezi arī ap 10 un uz jautājuma zīmes ir ķiršu barbusi. Faunā viens no pārdevējiem teica, ka viņas ir pietiekami miermīlīgas un ietu kopā - vai kāds apgalvo pretējo? Pa grunti ir paredzēti otocinklusi, corydoras samiņu bars un varbūt ka ar laiku kāds hypancistrus un varbūt arī kuhlii. Vai tas iet kopā un nav par daudz? Te prasītos kāda eksperta viedoklis.
Akvāriju apkope ir pavisam vienkārša - tiek izmantoti 3 venden bunduļi (17l), kuri tiek uzpildīti ar aukstu (dziļurbuma) ūdeni, lai atbrīvotos no boilera piejaukumiem, un atstāti uzsilt līdz istabas temperatūrai. Tad ar šļauku tiek noliets ūdens vannītē vairākas reizes un izliets ārā/izlietnē. Tad bunduļi pa to pašu šļauku tiek lēnām iztecināti atpakaļ akvārijā, lai mazinatu temperatūras novirzes. Tad kad parādas aļģes uz stikla tās ar žileti tiek notīrītas ūdens maiņas laikā. Tas pa lielam ir viss. Kas attiecas uz grunti, tad es saprotu, ka Manado sifonēt vispār nedrīkst, un tad jau smiltis arī nē?

Tad nu sanāca tāds garāks posts.
Vai ir kaut kas, ko esmu aizmirsis pieminēt/izdarīt?
Esmu atvērts ieteikumiem un konstruktīvai kritikai. Pašam ļoti interesanti, kā viss izvērtīsies! Updatošu,tiklīdz būs jauna informācija.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3175
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt Haxiz » Sv Feb 25, 2018 3:29 pm

Viss ir skaisti, tikai kļūdiņa sākumā ielavījās - Sylvania FHO30W/T8/GRO . T8 nav FHO lampas, tās FHO ir tikai dažas no T5 standarta. Veiksmi zivsaimniecībā :yaya:
Pēc Ihtioftiriāzes vēlams akvārijā pacelt T līdz kādiem 28-30 grādiem un paturēt to kādas 2-3 nedēļas bez zivīm. Tad tie dranķi izšķīlušies no cistām un nesameklējot saimnieku pie kā piesūkties aizies bojā.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 441
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35
Contact:

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt spiets » Sv Feb 25, 2018 6:40 pm

Viens ancistrus nespēs 200 litrus piekakākt, lai nobeigtos no amonija. Bet pareizi jau dari ar to filtru - ātrāk iestāsies līdzsvars visā akvārijā.
Koka vārīšana to pilnībā neatbrīvos no organiskajām vielām ar ko barojas sēnīte. Esmu lasījis, forumos, kur cilvēki brīnās, ka pēc vārīšanas uzmetusies sēnīte. Protams, ka viņa uzmetīsies, ja ir ko ēst. Es nekad neesmu kokus vārījis. Teorētiski viņa var savairot sēnītes sporu daudzumu akvārijā un novārdzinātākām zivīm palielinās iespēja inficēties. Bet tas vaiāk teorētiski. Ja sāksi laist iekšā zivis un tā sēne vēl joprojām labi aug, tad var kādu laiku biežāk ūdeni mainīt, lai tīri matemātiski tiktu samazināts sēnes sporu blīvums, jo īpaši ja kāda zivs inficējas. Un patīrīt to koku ar birsti, lai tā sēne nejūtas tik ''varena''.
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 17

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt matiss195 » Sv Feb 25, 2018 8:09 pm

Jā, lampas sajaucu, bet tā kā viņās īsti neko nesajēdzu, tad nav brīnums. Jautājums ir par izdegušo lampu - vai ar to vienu T8 30W pietiek? Acij ir pietiekami baudāmi, nav izteikti spilgts. Ko par to teiks augi, vai viņiem pietiks? Ja nē, tad rīt braukšu pēc jaunas (kādas? - līdz šim bija aquael F30 T8). Par sēnīti - visus iepriekšējos kokus applaucēju un mazgāju ar karstāku dušas ūdeni, nekad nebiju viņu līdz šim redzējis, ūdens arī netika krāsots. Pagaidām esmu nolēmis vienkārši kādu laiku mainīt ūdeni biežāk (pagaidām to daru gandrīz vai katru vakaru, lai atbrīvotos no iekrāsotā ūdens) un pie reizes ar šļauku iesūkt to sēnīti iekšā - paberžot ar pirkstu viņa ļoti vienkārši nāk nost. Ja 300litrniekā jau ir zivis, vai ir iespēja atbrīvoties no ihtiofteriozes cistām citādāk, nelietojot kaut kādas aizdomīgas vai superdārgas ķīmijas?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3175
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt Haxiz » Otr Feb 27, 2018 7:30 pm

Ar vienu lampu ir daudz par maz. Noteikti vajag pielikt otru - teiksim Aquastar vai ja tās nav, tad AquaGlo. Un tad tikai būs puslīdz normāls apgaismojums ne pārāk prasīgiem augiem.
matiss195 rakstīja:
Sv Feb 25, 2018 8:09 pm
Ja 300litrniekā jau ir zivis, vai ir iespēja atbrīvoties no ihtiofteriozes cistām citādāk, nelietojot kaut kādas aizdomīgas vai superdārgas ķīmijas?
Nē. Vai nu ārstēt, vai karantīna atsevišķā akvārijā zivīm + ārstēšana un T paaugstināšana 300L akvārijā uz vismaz 15 dienām.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 17

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt matiss195 » Tr Feb 28, 2018 9:55 pm

Pienācis laiks updatam.
300 litrniekā viss pagaidām iet ļoti labi (rīt vai parīt, kad būs vairāk laika, izdarīšu dažus ūdens testus, kas man mājas ir - liekas, ka pH un gH), izņemot vienu skalāriju. Te bildes:
Attēls
Attēls
Galvenais, ka tie pleķi aiz aics no abām pusēm ir vienādi, un es nevaru īsti saprast, vai tas ir kaut kas par ko uztraukties vai nav.. Izgāju cauri forumam, bet neatradu neko līdzīgu. Kādam ir varianti par to, kas tas ir - kāda puve, slimība vai vienkārši krāsojums?
No pozitīvās daļas - ancistrus pēc zivju ielaišans ir palicis daudz aktīvāks, beidzis slēpties kokā (vai arī vienkārši viņam sāka aptrukties vietas, jo ir pamatīgi paaudzies).
Attēls
Bildēs pamanīju, ka laikam būs jānotīra stikls, izskatās nesmuki. Dzīvē gan to īsti nevar redzēt.
Par ihtiofterozi - laikam, ka domāšu par karantīnas akvāriju, bet vienīgais, kas šobrīd ir mājas ir 18L un tas ir daudz par mazu visām zivīm. Būs jāpapēta ss.com, varbūt kaut ko ir vērts apdomāt.
200L arī ir notikušas pārmaiņas.
Pirmdien ielaidu pirmās zivis - 10 rasboras (1 gan diemžēl neizdzīvoja), 7 ķiršu barbes, 3 otocinklusus un 5 corydoras sterbai, kā arī nomainīju augus - izņēmu ārā visas valisnērijas, kas ne pēc kā neizskatījas, un ieliku raglapes, ehinodorus un kladoforas bumbu nākotnes garnelēm. Vakar ar augiem padalījas Valdis (Liels paldies) un tagad akvārijā aug arī Hygrophila polysperma, Cardamine lyrata un arī dažas minī kriptokarīnas. Viņš arī iedeva dažus Hemianthus micranthemoides zariņus, ko ieliku 300 litros. Tagad tikai jācer, ka ieaugsies.
Šodien nopirku 30w t8 AquaGlo. Izbraukāju 3 veikalus līdz atradu atbilstošo Spices DinoZoo. Tagad akvārijs ir supergaišs - stilistiski man liekas par daudz, bet augiem gan jau patiks. Ieliku arī aeratoru, ko darbinu dažas stundas dienā ar pārtraukumiem - lai palielinātu skābekļa daudzumu ūdenī, kamēr akvārijs palaižās pavisam pilnīgi un augi sāk to ražot pilnībā, un lai palīdzētu cīņā ar nelielu plēvīti, kas izveidojās uz udens vakardien (šodien gan neredzēju). Te jaunās bildes:
Attēls
Attēls
Un tā tas izskatās no dīvāna:
Attēls
Tas pagaidām ir viss. Kādu laiku ļaušu akvārijam nostabilizēties un tad domāšu ko darīt tālāk (pēc kāda mēneša). 300L izkarsēšu, tiklīdz atradīšu citu akvāriju karantīnai.
Pēdējo reizi labojis 1 - matiss195, labots 0 reizi.
coccos
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 53
Pievienojies: Cet Sep 03, 2015 11:43 am
Atrašanās vieta: Dobele
Vecums: 43

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt coccos » Cet Mar 01, 2018 11:23 am

Tā sieksta 200l akvā ļoti smuka! :applause:
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 799
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 30

Re: Matīss 200l un 300l

Atbildēt Maarcis » Otr Mar 06, 2018 10:39 am

Mna patīk kāds ir salikums smiltij ar akmeņiem. :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron